Esileht Koolilaps 1 kl laps väsinud ja kurb

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 1 kl laps väsinud ja kurb

Postitas:

Tere,

minu esimese klassi poeg on väsinud ja tundides hajevil. Harjutused, mis kodus teeb ära vaevata, valmistavad koolis raskusi. Nt sõnades täishäälikute leidmise harjutus- kodus leiab kõik üles, koolis sai tunnitöös hindeks 3. Sama matemaatikaga – kodus liidab/lahutab ja teeb tekstülesandeid vaevata, koolis teeb palju vigu.
Ôpetaja ütleb, et laps on väsinud ja unistab, sellest tulevad vead ja ta ei jõua töid valmis. Ei ole ka aktiivne – ise kätt ei tõsta, vastates on ebakindel ja kuigi vastust teab, siis suud lahti ikkagi ei tee.
Septembris läks laps 2 päeval nädalas kl 15.30 judosse, nüüd peale vaheaega loobusime sellest. Jätsime ära ka pika päeva tunnid ja laps tuleb koju koolist juba 11.35, et saaks maksimaalselt puhata. Arvutit ei kasuta, telekast vaatab vaid ETV lasteprogrammi õhtuti, u 45 minutit.

õpetaja ja klassikaaslased lapsele meeldivad, hommikul kooli läheb hea meelega.

Kuidas last aidata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:08; 06.11 09:49; 06.11 10:10; 06.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Mida laps teeb kodus kell 12.00-21.00?

2. Miks te ta judost ära võtsite? Füüsiline koormus alandab vaimseid pingeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja:
1. Kl 12 – 17 Sööb, käib õues mängimas (naabrilaste või mõnel päeval mõne klassikaaslasega, kes peale kooli meile külla tulnud), mängib toas nt legodega, vaatab raamatuid, lõpetab kooliasju, joonistab või meisterdab, enamasti tuleb issi lõunast koju tööle ja tihti teevad nad aias/toas midagi koos.
Kl 17 saabuvad lasteaiast koju 2 venda – siis minnakse õue mängima, hullatakse toas, vaadatakse lastesaateid, mängitakse legodega või autodega, ehitatakse onne jne.
Kl 20 lähme pesema, u 20.30 jõuame voodisse, siis räägime päevasündmustest, loen (mina või issi) lastele raamatust ette. U 21 algab uneaeg.

2. Judo jätsime sellepärast praegu ära, et peale seda oli ta täiesti \”surnud\” ja väsimusest kuri. Mõtlesime, et vaatame kuu aega ilma trennita, aga suuname lapsi rohkem kodus õue mängima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:08; 06.11 09:49; 06.11 10:10; 06.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib mitmes trennis ja laulukooris, see pigem õpetab aega kasutama, kui 12-17 on lihtsalt olemise aeg, siis äkki laps väsibki sellest. Trennist ära võtmine küll hea ei ole, siis laps õpibki, et ah, ma olen väisnud ja ei viitsi, tulen trennist ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käis trennis terve eelmise aasta, talle väga meeldis ja õhtuti väsinud ei olnud – ilmselt ei olnud lasteaed siis nii pingeline.

Ka sel sügisel läks laps taas judosse, alguses oli ok, aga siis hakkas väsimus süvenema.

Ok, kui jätta see trenniteema kõrvale, siis kuidas veel oleks võimalik aidata väsinud last?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:08; 06.11 09:49; 06.11 10:10; 06.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit vitamiini äkki organismis vähe? Meie tuttavate küll veidi vanema lapsega oli sarnane lugu ja arst tuvastas B12 vitamiini puuduse. Alguses sai kohe süste vist isegi, siis juba toidulisandina ning lõpuks siis lihtsalt tuli jälgida, et menüüs oleks piisavalt seda vitamiini sisaldavaid toiduaineid. Väga kenasti said korda. Aga päris pikalt läks, enne kui jälile said. Aga temal muidugi väljendus see ka sellises märgatavas füüsilises nõrkuses, treppidest ei jõudnud käia ja muidu mürada. Kuidas teil need õueskäigud? Kas laps sellel ajal rahmeldab aktiivselt ja eakohaselt või pigem lihtsalt kulgeb vaikselt ja rahulikult? Mitte, et ma siin mingilgi kombel prooviks nüüd diagnoose panna :), aga äkki tasub selles suunas uurida ja mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks lasen lapsel vähemalt pooltel või lausa kõigil päevadel lõunal magada. Ja kuigi ta tõrgub enamasti (nagu lapsed ikka), siis näen, KUI KIIRELT ta uinub. Lisaks magab ta reeglina 1.5 -2 tundi, mis on ikka üsnagi pikk aeg.
Minu tütar läheb ka 20.30-21 magama, varem oleks isegi parem, kuid kuidagi ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise mäletan ka oma lapsepõlvest, et päris tihti peale kooli läksin magama. Sama tegid ka mitmed mu klassikaaslased. Nüüd tundub, et see ei ole enam \”popp\”, kuigi ma arvan, et koolielu on palju pingelisem praegu kui 25 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:08; 06.11 09:49; 06.11 10:10; 06.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on nii väsinud koolist, minu laps oli ka esimeses klassis, siis peaks ta päeval magama.
Las magab iga päev kohe peale kooli. Meil oli sama, oligi nii väsinud, et lihtsalt ei jõudnud. Ta ei tahtnud küll magama minna aga kui ikka seletasin talle ära, miks on vaja ikka korralikult puhata, magas praktiliselt iga päev peale kooli esimeses klassis. Kusjuures meil läks ja läheb iga õhtu kell 8 õhtul magama. Uni on väga oluline. Kui judo on 15.30 siis teekski nii, et las laps magab kohe peale kooli ära ja siis tõuseb üles ja läheb judosse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi esimeses klassis tavaline. Esimene uudsus hakkab kaduma ja tavaline rutiinne töö tapab meist igaüht :D. Meil kestis see periood paar kuud, siis hakkas ära harjuma. Palju positiivset emotsiooni ka aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 1. klassi laps magab ca 45 minuti peale kooli (kella 14 kestavad meil tunnid) ja täiesti teine \”tera\”:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps käib mitmes trennis ja laulukooris, see pigem õpetab aega kasutama, kui 12-17 on lihtsalt olemise aeg, siis äkki laps väsibki sellest. Trennist ära võtmine küll hea ei ole, siis laps õpibki, et ah, ma olen väisnud ja ei viitsi, tulen trennist ära.[/tsitaat]

See et sinu laps käib ja saab hakkama, ei tähenda, et kõik peaksid käima .. ja see et teised ei käi, või väsivad käies, ei tähenda, et nad sinu lapsest viletsamad oleksid või et neist luuserid kavaksid.

Antud juhul mõtles teemaalgataja trennist loobudes väga õigesti, õues olemine kompenseerib seda täiesti.
Arvan, et tegemist võib vabalt olla vaimest ülepingest tingitud väsimusega, väga palju vastutust ja väga üksildane olemine suures maailmas. Mõni väsib sellest ja vajab rohkem aega kohanemiseks. Las ta siis võtab oma aja, kodus on kõige parem, seda enam kui kodus koolitöögi paremini laabub. Vitamiinipuudust võik ka kaaluda tõesti, ka rauapuudud on võimalik, tasuks perearstil küsida igaks juhuks, mis ta arvab. Ja magamine pole ka paha mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis on päris väsitav. Tundides on aktiivne õppimine ja vaja pingutada. Vahetunnis nad möllavad ja selle käigus on lärm päris korralik isegi siis kui nad ei kisa otseselt. See kõik väsitab kohutavalt ühte esimese klassi last, kes lasteaias sai magada.

Vitamiinid on päris hea idee ma arvan. Kahju nad kohe kindlasti ei tee. Samuti võib perearstil paluda vereproovi teha ja vaadata muid näitajaid (raud jne), mis samuti võivad mõjutada väsimuse astet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule jääb mulje, et sina ei viitsi oma perele mingeid huvitavaid tegevusi organiseerida, sest sulle on niimoodi mugavam, mõtledki, et ah laps käib koolis, mängib vendadega, milleks talle veel trenne ja muid ringe vaja on, milleks temaga igal õhtul erinevaid tegevusi teha, kusagil väljas käia jne. Temale ju piisab sellest, mida tema praegu teeb, sest sinule tundub nii. Rutiin mõjuks igaühele!

Lastele on vaja MITMEKÜLGSEID tegevusi, mitte tuima kool-kodu-vennad-rutiini. Te ju ei tee mitte midagi perekonnana! Passite kodus teleri ees, sööte, ja ongi kõik.

Tasuks ikkagi mõelda 1. klassi lapse seisukohalt, kes alles kujuneb isiksuseks, ja aru saada, et temale on vaja seltskondlikke tegevusi omaealistega, mitte ainult koolitunde, eriti kui ta on aremat tüüpi laps, kes EI julge klassis kätt tõsta-talle oleks just kasulik käia trennides, teiste lastega suhtlemist harjutada. Lisaks on tal palju energiat, et ta ei peaks seda küll kodus söömisele kulutama iga päev 12-17 vahemikus.

Minu meelest on kahtlane, et ta peab pidevalt vendade ja naabrilastega just ÕUES mängima-tundub jällegi, et sinule on nii mugavam. Alati ei suuda mängida oma vendadega ega klassikaaslastega ja naabrilastega, eriti kui mängu sisuks on hullamine, seega mitte midagi arendavat!

Lisaks võiksid üle vaadata lapse päevakava-kui ta kell 12 ikkagi koju tuleb juba, siis ta lihtsalt passib niisama 5 tundi. Kui sina iga päev peaksid igavusest 5 tundi kodus passima, kas sul oleks rõõmus tuju?

Samamoodi ma ei saa aru, miks te temaga vastu ööd päevasündmustest voodis rääkima hakkate? Kas see toob sinu meelest hea une või? Oma päevast räägitakse tavaliselt õhtusöögilaua taga, mitte vahetult enne und.

Tasuks uurida, mis gruppi su laps klassis kuulub ja kas teda tõrjutakse, et ta koolis nii arg on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps tuleb koolist nii vara, siis ta peaks ise õppima aga mitte ennast naabrilastega mängides väsitama.

Lapsele ehk ei sobi ka varajane tõusmine. Ja kui vana laps on?Kas on juba 8 saanud või saab alles kevadel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk sobiks füüsilise trenni asemel midagi muud, mis ergutaks vaimu. kullos on näiteks mingid meisterdamisringid jmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikkagi konsulteeriks arstiga, nagu üks eelnev vastaja. Ma ei usu polüvitamiinidesse, aga väsimust võib mõne aine puudus tekitada küll. Seda saaks arsti juures kontrollida. See selleks…lihtsalt variant.

Teiseks on kool ikkagi üsna suur stressiallikas, isegi kui kõik on hästi. Mina leian, et väike laps ei pea rabelema trennide vahet, kui ta ei jaksa. Kas ta kodus on aktiivne? Anna talle tagasisidet, et sa oled märganud, et ta on kurb ja väsinud. Oled sa temalt endalt küsinud, miks ta väsinud või kurb võiks olla? On ta sulle vastanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja:
Aitäh vastajatele. Leidsin väga palju positiivset ja meeldivat tagasisidet.
Neile, kes ründama asusid, vastan nii:
– ma ei märka kuskil, et oleksin kirjutanud, et me perega koos midagi ei tee.
– mina lapsi õue ei sunni – meil on suur aed ja lapsed tahavad ise õues olla. Ja seal mängitakse väga erinevaid mänge – alates jalkast ja kulast kuni onnide ehitamise, luureka, mereröövliteni välja. Laste fantaasia on väga vahva, kui lased sellel vabalt kujuneda ilma üleorganiseerimiseta.
– minu laps ei ole tõrjutud ega kiusatud, läheb kooli hommikul hea meelega ja siis ei ole väsinud. Ta läks sügisel kooli nii, et ta ei tundnud oma klassist kedagi. Nüüd on tal välja kujunenud 3 väga vahvat sõpra, kes aeg-ajalt peale koolipäeva ka meile tulevad, kuna elame koolile päris lähedal. See, et laps on vaikne, ei tähenda õnneks veel automaatselt seda, et ta ei suuda leida sõpru või oleks kiusatud.
– päevasündmustest voodis me räägime enamasti positiivses võtmes. Mureteemad oleme rääkinud loomulikult lapsega nelja silma all esimesel võimalusel õhtu jooksul.
– 3 lapsega pere päevarütm, kui mõlemad vanemad käivad tööl (issi küll õnneks sellisel kohal, kus saab suure osa ajast ka kodus olla), on kahjuks üsna tihe. Anname endast parima. Kui pere saabub koju u 17.30-ks, algab söögitegu ja ühine õhtusöök. Siis on saanud kell juba 19. Napp tund jääb selleks, et kuulata ära kõikide laste päevased emotsioonid, neid toetada, nendega mängida, vaadata üle koolilapse koolitükid, millega ta ise on võibolla hätta jäänud jne.
– oleme rääkinud lapsega sellest, et ta on viimasel ajal kurb ja väsinud. Ta on öelnud, et ta ei tea, miks. Tema jutust on välja tulnud, et koolis on tõesti vahetundides suur jooksmine-tõuklemine ja kuigi see talle kooli alguses väga meeldis, siis nüüd ta käivat mürgeldamas vaid esimesel vahetunnil. Äkki on tõesti see lärm vahetunnis nii jube? Samas ei ole neil koolis ka kohta, kus saaks vahetunnis sõpradega lihtsalt juttu rääkida või kaasavõetud asjadega mängida. Klassiruum on ainud koht, aga see vajab vahetunnis tuulutust.
– ma arvan, et meie ajastu lapsevanemate \”haigus\” on oma võsukeste tegevuse üleorganiseerimine. Kes teie mänge lapsena organiseeris? Mina mängisin suved läbi vanaema juures naabrilastega ja ma ei ütleks, et see oleks kuidagi imelik olnud. Meil olid väga põnevad mängud ja mul on lapsepõlvest super mälestused 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule jääb mulje, et sina ei viitsi oma perele mingeid huvitavaid tegevusi organiseerida, sest sulle on niimoodi mugavam, mõtledki, et ah laps käib koolis, mängib vendadega, milleks talle veel trenne ja muid ringe vaja on, milleks temaga igal õhtul erinevaid tegevusi teha, kusagil väljas käia jne. Temale ju piisab sellest, mida tema praegu teeb, sest sinule tundub nii. Rutiin mõjuks igaühele!

Lastele on vaja MITMEKÜLGSEID tegevusi, mitte tuima kool-kodu-vennad-rutiini. Te ju ei tee mitte midagi perekonnana! Passite kodus teleri ees, sööte, ja ongi kõik.

Tasuks ikkagi mõelda 1. klassi lapse seisukohalt, kes alles kujuneb isiksuseks, ja aru saada, et temale on vaja seltskondlikke tegevusi omaealistega, mitte ainult koolitunde, eriti kui ta on aremat tüüpi laps, kes EI julge klassis kätt tõsta-talle oleks just kasulik käia trennides, teiste lastega suhtlemist harjutada. Lisaks on tal palju energiat, et ta ei peaks seda küll kodus söömisele kulutama iga päev 12-17 vahemikus.

Minu meelest on kahtlane, et ta peab pidevalt vendade ja naabrilastega just ÕUES mängima-tundub jällegi, et sinule on nii mugavam. Alati ei suuda mängida oma vendadega ega klassikaaslastega ja naabrilastega, eriti kui mängu sisuks on hullamine, seega mitte midagi arendavat!

Lisaks võiksid üle vaadata lapse päevakava-kui ta kell 12 ikkagi koju tuleb juba, siis ta lihtsalt passib niisama 5 tundi. Kui sina iga päev peaksid igavusest 5 tundi kodus passima, kas sul oleks rõõmus tuju?

Samamoodi ma ei saa aru, miks te temaga vastu ööd päevasündmustest voodis rääkima hakkate? Kas see toob sinu meelest hea une või? Oma päevast räägitakse tavaliselt õhtusöögilaua taga, mitte vahetult enne und.

Tasuks uurida, mis gruppi su laps klassis kuulub ja kas teda tõrjutakse, et ta koolis nii arg on. [/tsitaat]

Püha müristus! Mis Sa siin perekoolis passid! Sinu MITMEKÜLGSUS vajaks arendamist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kuusepuu222 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja:

Tema jutust on välja tulnud, et koolis on tõesti vahetundides suur jooksmine-tõuklemine ja kuigi see talle kooli alguses väga meeldis, siis nüüd ta käivat mürgeldamas vaid esimesel vahetunnil. Äkki on tõesti see lärm vahetunnis nii jube? Samas ei ole neil koolis ka kohta, kus saaks vahetunnis sõpradega lihtsalt juttu rääkida või kaasavõetud asjadega mängida. Klassiruum on ainud koht, aga see vajab vahetunnis tuulutust.
[/tsitaat]

Soovitan sul leida võimalus näha-kuulda, mis vahetunnil toimub. Meie koolis on kahjuks vahetunnil koridorides nii suur lärm ja tõuklemine, mis ilmselgelt ületab taluvuse piiri.
Minu lapsel on oluliseks muutunud kodus mingi aeg vaikuses olemine (st ei raadiot, telekat, vaid rahulik vaikuses mängimine). 3 lapsega peres on seda tihti keerulisem saavutada (hea kui on täiesti enda olemise tuba, kus saab ukse kinni tõmmata ja omaette olla).
Ehk aitab päeval puhkamine. Ja see pikk pimedas (hetkel õues märg, pime, pidevalt toas päevavalgustuslambid põlemas)oleku aeg teeb tihti endalgi õhtu uimasemaks, kui tavapäraselt on (meil küll aitab ka õhtune õuesolek uimasust leevedada)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule jääb mulje, et sina ei viitsi oma perele mingeid huvitavaid tegevusi organiseerida, sest sulle on niimoodi mugavam, mõtledki, et ah laps käib koolis, mängib vendadega, milleks talle veel trenne ja muid ringe vaja on, milleks temaga igal õhtul erinevaid tegevusi teha, kusagil väljas käia jne. Temale ju piisab sellest, mida tema praegu teeb, sest sinule tundub nii. Rutiin mõjuks igaühele!

Lastele on vaja MITMEKÜLGSEID tegevusi, mitte tuima kool-kodu-vennad-rutiini. Te ju ei tee mitte midagi perekonnana! Passite kodus teleri ees, sööte, ja ongi kõik.

Tasuks ikkagi mõelda 1. klassi lapse seisukohalt, kes alles kujuneb isiksuseks, ja aru saada, et temale on vaja seltskondlikke tegevusi omaealistega, mitte ainult koolitunde, eriti kui ta on aremat tüüpi laps, kes EI julge klassis kätt tõsta-talle oleks just kasulik käia trennides, teiste lastega suhtlemist harjutada. Lisaks on tal palju energiat, et ta ei peaks seda küll kodus söömisele kulutama iga päev 12-17 vahemikus.

Minu meelest on kahtlane, et ta peab pidevalt vendade ja naabrilastega just ÕUES mängima-tundub jällegi, et sinule on nii mugavam. Alati ei suuda mängida oma vendadega ega klassikaaslastega ja naabrilastega, eriti kui mängu sisuks on hullamine, seega mitte midagi arendavat!

Lisaks võiksid üle vaadata lapse päevakava-kui ta kell 12 ikkagi koju tuleb juba, siis ta lihtsalt passib niisama 5 tundi. Kui sina iga päev peaksid igavusest 5 tundi kodus passima, kas sul oleks rõõmus tuju?

Samamoodi ma ei saa aru, miks te temaga vastu ööd päevasündmustest voodis rääkima hakkate? Kas see toob sinu meelest hea une või? Oma päevast räägitakse tavaliselt õhtusöögilaua taga, mitte vahetult enne und.

Tasuks uurida, mis gruppi su laps klassis kuulub ja kas teda tõrjutakse, et ta koolis nii arg on. [/tsitaat]

Kas see sõnavõtt on tõesti päris? Nii kitsarinnaline.
Teemaalgatajale jõudu ja mitmeid häid ettepanekuid on tulnud, loodetavasti leiate energia taas üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti päevauni, kui ei aita, siis arsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps 1 kl laps väsinud ja kurb

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.