Esileht Koolilaps 1.klass: PMG või Tallinna Kesklinna põhikool

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 1.klass: PMG või Tallinna Kesklinna põhikool

Postitas:

Kuulaksin arvamusi, mis kooli valida lapsele, kas Pirita Majandusgümnaasium või Tallinna Kesklinna põhikool? (kui rahaline küsimus kõrvale jätta)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps õpib reaalkooli 1. klassis ja minu arust on kesklinna põhikooli omadel kõik samad asjad, trennid, ringid ja üritused, isegi osad võistlused on koos. kuna olen kooliga väga rahul, siis minu meelest on kesklinna põhikool hea valik, kui raha pole küsimus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha pole küsimus, siis kindlasti Kesklinna Põhikool.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks last TKPs. Algklassid nagu igas koolis, koik oleneb opetajast, kes satub. Edasi on osad TKP õpetajad, osad reaali õpetajad. Päris sama ei ole õppetöö, sest direktorid on siiski erinevad.
Täiesti öö ja päev erinevad teineteisest 7-9 klass. Õpihimulisemad siirduvad reaali jm koolidesse. TKP jätkab tavakooli tasemel.

Üldiselt oleme rahul. Mingil määral toimib koostöö reaaliga, aga võiks tugevam olla. Kiusamine on lahendatud koheselt. Õpetajatega on suhted head, õhkkond on sõbralik, abivalmis.

Pead arvestama, et peale üheksandat tuleb uus kool valida, sest tegemis ju ainult põhikooliga. Mina tunnen veidi okast hinges, kui tuttavad ütlevad täna, et laps jätkab oma koolis gümnaasiumis. Meil sellist võimalustki pole, igal juhul tuleb kandideerida. Kui saab laps reaali seitsmendasse, siis ikkagi tuleb taas teha gümn katsed ja olla valmis, et tuleb veelkord kooli vahetada. Hinnetelehe alusel kandideerimine on üsna keeruline, kui hindeid koolis ei panda tavapärases viiepalli süsteemis. Hindamisest arusaamine ongi selle kooli juures keeruline. Mõni õpetaja paneb ekooli vigade arvu (näiteks 1, 3 jne). Teine paneb saavutatud protsendi (näiteks 70, 80 jne). Iga kord nuputa. Mõni paneb enamik hindeid A arvestatud. Kui soovid hinnetelehe alusel kuhugi kandideerida, siis need A tähed ei ütle kellelegi midagi. Näiteks neljanda klassi lõpus arvasin, et mu lapsel läheb päris hästi. Kui aga võtsin hinnetelehe ette ja hakkasin tulemusi viiepalli süsteemi teisendama, sain aru, et mul on laps keskmise hindega 4,0. Sellise tulemusega parematesse koolidesse asja pole ei seitsmendasse ega gümnaasiumi. Ühesõnaga veidi ebaselge hindamissüsteem. Muudatusi ja ettepanekuid on koolis läbi viia suhteliselt võimatu. Tore oleks, kui avaldatakse statistika, kuhu läks edasi sellel aastal lõpetav esimene lend.

Miinusena toon veel välja ruumi kitsikuse. Juurdeehitus venib. Koridorid on pimedad, kitsad. Klassi kostab tänava müra. Sportimine täna veel staadionil, mille asemele planeeritakse hoonet. Samuti Sparta spordiklubis, Harju uisuväljakul ning suuremad vist käivad mujal ka lisaks. Söömiseks tuleb minna reaali imetillukesse sööklasse. Kuigi püütakse ajastada seda, siis ikkagi on järjekord.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:11; 08.06 12:55; 08.06 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead arvestama, et peale üheksandat tuleb uus kool valida, sest tegemis ju ainult põhikooliga. Mina tunnen veidi okast hinges, kui tuttavad ütlevad täna, et laps jätkab oma koolis gümnaasiumis. Meil sellist võimalustki pole, igal juhul tuleb kandideerida. Kui saab laps reaali seitsmendasse, siis ikkagi tuleb taas teha gümn katsed ja olla valmis, et tuleb veelkord kooli vahetada. Hinnetelehe alusel kandideerimine on üsna keeruline, kui hindeid koolis ei panda tavapärases viiepalli süsteemis.

Oma kooli gümnaasiumis jätkamiseks peavad nii Reaalkooli kui ka teiste kesklinnakoolide õpilased täpselt samamoodi kandideerima. Kui nad just ei ole katsetest vabastatud. Hinnetelehtede alusel oma kooli kandideerimine toimub ainult nn. tavakoolides. Lisaks on Tallinnas kahe aasta pärast plaanis avada 2 riigigümnaasiumi. Ilmselt mõjutab see nii mitmegi kooli gümnaasiumiosa. Gümnaasiumisse kandideerimise põhjal kohe kindlasti ei tasu esimese klassi lapsele kooli valida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus täna on, et võiks pikemalt ette mõelda. TKPst katsetest vabastusega reaali? Ma tahaks näha seda last 🙂

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:11; 08.06 12:55; 08.06 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli valida 21. KK, TIK ja KP. Valis viimase, käis seal eelkoolis ja väga meeldis. Meeldib ka suund ja tuttavate lapsed väga kiidavad seda kooli.
Tundub parim hüppelava, et 7ndas reaali proovida. Muidugi, kui pead on 🙂 Reaalist jäi kahjuks napilt välja. Matemaatika talle igatahes meeldib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:44; 08.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TKP esimesest lennust said esimesel päeval Reaali hea tahte protokolli vähemalt kaks õpilast. Neile, kes õppida soovivad, on võimalused suurepärased.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:35; 08.06 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus täna on, et võiks pikemalt ette mõelda. TKPst katsetest vabastusega reaali? Ma tahaks näha seda last ????

https://www.teaduskool.ut.ee/sites/default/files/teaduskool/olympiaad/eesti/eao_2019_20_pv_9.kl_pingerida.pdf

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:35; 08.06 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sportimine täna veel staadionil, mille asemele planeeritakse hoonet.

kui nad samas tempos jätkavad, siis enne järgmist sajandit ei juhtu midagi:
nn uuest majast räägiti juba siis, kui mu isa ja tema õed reaalis käisid, kõik praegu vanuses 70-80a.
kui mu laps 1.kl läks, siis meile näidati projekti, mille järgi kohe-kohe ehitus pihta hakkab. nüüd lõpetab laps juba ülikooli, aga reaali staadionil taotakse ikka veel vutti nagu ennegi

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TKP esimesest lennust said esimesel päeval Reaali hea tahte protokolli vähemalt kaks õpilast. Neile, kes õppida soovivad, on võimalused suurepärased.

Hea teada. Ehk on siis veel mu kahel lootust 🙂 Nali naljaks, aga kes õppida tahab, õpib ükskõik mis koolis, ka Pirita koolis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:11; 08.06 12:55; 08.06 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TKP esimesest lennust said esimesel päeval Reaali hea tahte protokolli vähemalt kaks õpilast. Neile, kes õppida soovivad, on võimalused suurepärased.

Hea teada. Ehk on siis veel mu kahel lootust ???? Nali naljaks, aga kes õppida tahab, õpib ükskõik mis koolis, ka Pirita koolis.

No eks ikka saab õppida igal pool. Aga kooliti on programm väga erinev.
KP annab juba tundide arvult (lisatunnid mates, keemias, füüsikas), R- õpe ja valikkursustega võimaluse reaalaineid süvendatult õppida.
Nii nagu TIKi, PL õpilane on suure tõenäosusega 9nda lõpus keeltes tugevad.

Soovitan läbi lugeda koolide tutvustuse, õppekavad, suunad, vaadata tunniplaane ning siis valida endale sobiv.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:44; 08.06 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nagu TIKi, PL õpilane on suure tõenäosusega 9nda lõpus keeltes tugevad.

inglise keel tuleb ka reaalist/KPK-st tugeva põhjaga, kuid vene keel on küll pigem naljanumber.
näen oma lapse pealt, et pärast seitse õppeaastat kestnud vene keele õppimist on tase ikka umbes sama, mis oli peale 5.klassi, kui nad selle keelega alustasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 1.klass: PMG või Tallinna Kesklinna põhikool