Esileht Koolilaps 1. klassi koolilapse asjad (lühike dress, käsitööpõll ja kätised jm)

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: 1. klassi koolilapse asjad (lühike dress, käsitööpõll ja kätised jm)

Postitas:

Andke palun nõu esmakordsele koolijuntsu vanemale.

Laps läheb tänavu 1. klassi, hakkaksin koolist saadud nimekirja järgi vaikselt asju kokku ostma. Aga muist punkte tekitab küsimusi.

1. Mida tähendab tänapäeval “lühike dress” tüdruklapsel. Kas lihtsalt lühikesi retuuse ja T-särki? (Samas T-särk on kehalise asjade hulgas eraldi ka veel mainitud lisaks lühikesele dressile.)

2. Kust hankida käsitööpõlle ja/või kätiseid (olenevalt põllevarrukate olemasolust) 140 cm pikkusele lapsele. Meil on kodus mõned käsitööpõlled küll, aga max ~130 cm lapsele ning suuremaid suurusi ei ole ma nagu eriti kuskil märganud.

3. Mis on hea koht, kus on olemas ja kust osta korraga kõik käsitööasjad (igasugu lapikud ja ümarad pehmed pintslid, A4 ja A3 tavalised joonistus- ja akvarellipaberid, õlipastellid, kaanega veetopsid jne jne)? (Tegevuspaik on Tallinna linn.)

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:03; 24.06 19:33; 27.06 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

I klass ja juba 140cm, siis kohati ka 130cm. LIBA!

0
-38
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks: suure koolilastehulgaga emana julgen väita, et pooled asjad nimekirjast ei leia eales reaalset kasutust.

1Võimlatundides kas lühikesed püksid või retuusid. Praegu kindlasti veel ei ostaks, sest äkki tuleb klassist idee, et teeks kõigile ühesugused. Enne novembrit neid nagunii vaja ei lähe, sest esimene veerand on kehaline reeglina õues.

2. Ükski minu lastest pole eales käsitööpõlle kasutanud, põllega käivad tüdrukud vaid kokandustunnis. Aga vaata oma lapse pealt – kui ta sul värvib, kas ta on pealaest jalatallani värvine või ei? Ja selle järgi langeta otsus, kas ja millist põlle vaja.

3. Kunstitunni tarbeid saab sügise poole igast suuremast toidupoest, praegu pole veel hooaeg.  Kas ja milliseid kunstitarbeid sa lapsele ostad, sõltub ennekõike ikka lapsest, kas ta maalib vaid sunnil või meeldib talle joonistada.  Kuna mul tüdrukutele meeldib väga joonistamine, siis on ka meil ostetud kunsitarbeid väheke teadlikumalt. Näiteks meeldib mu tüdrukutele veega täidetavate pintslitega maalida (vesivärvide jaoks) https://www.zelluloos.eu/teemad/akvarell/pintslid/pintsel-veega-taidetav-medium.html  . Isiklikuks tarbeks ostamegi kunstiasju põhiliselt Zelluloosi poest.  Aga kooli jaoks oota august ära, saad kõik korraga ühest poest ja ära üle pinguta, kolm eri mõõdus pintslit on maa ja ilm.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Olid lihtsalt mingid parasjagu käepärast lühemad püksid (poolpikad dressipüksid-retuusid) ja üsna juhuslik t-särk. Mis tähendas seda, et oli juhuslikult kaks särki, mis olid eri värvi, aga ühesuguse (spordiriiete firma) kirjaga. Kui aga need pesus või parasjagu ei leidnud, siis käis mõned korrad ka mingite kutsu-jänkupiltidega särkidega.

Kui midagi on olemas, ei tormaks uusi ostma – minu esimese klassi laps oli päris suure osa sisehooajast distantsõppel.

Põlle tasub praegu uurida.

Mul on selline hankepoliitika, et suuremad hanked teen  augustis, kui suurem hulk kaupa välja tuuakse, aga muul ajal toidupoes käies vaatan selle nurga ka üle – just eile sain oma suuremale paraja portsu üsna suure allahindlusega kirjatarbeid.

Koolist saadud nimekiri on üsna lai mõiste. Meil oli kooli kodulehel üldnimekiri olemas, aga siis kusagil 10 päeva või kaks nädalat enne kooli algust tuli täpsustav nimekiri. Pintsleid oli vast tükki kümme (konkreetsete suurustega ja kõik need tulid kevadel koju tagasi värvijälgedega), värvid (x värvi, eelistatult x firma) jnejne. Esimese lapsega oli sama asi – ostma asuda tasub ainult neid asju, mis konkreetselt õpetajalt kuuldud. Pole mõtet tormata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:38; 24.06 20:05; 28.06 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks oota asjade hankimisega augustini. Siis on igas suuremas poes koolikaupade müük ja valik tunduvalt suurem kui praegu.

Käsitööpõlle jaoks mingit vajadust ei näe. Minu lastel paluti kaasa võtta vanem ja suurem t-särk, mis siis lihtsalt peale tõmmati. Ühe lapse õpetaja ei tahtnud ka lauakatet, kasutasid vanu ajalehti hoopis.

Kehalises kasutab mu laps spordiretuuse ja t-särki. Kehalise riiete puhul ei maksa üle mõelda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I klass ja juba 140cm, siis kohati ka 130cm. LIBA!

Hea naljavend oled. 🙂 Mis asi on liba? Küsimus koolitarvikute ja nende saadavuse kohta on liba??? 😀 😀 😀 Kuidas see välja näeks? Laps on liba? 😛 Kahjuks jah, tõsi ta on, ma pole veel välja mõelnud, kummast otsast peaks lapsel 10–15 cm maha saagima, et teda keskmise koolimineja mõõtudesse mahutada.

 

Aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks sisukalt vastata. Täitsa usun, et õigus on neil, kes soovitavad pigem rahulikult oodata. Ma lihtsalt saadan esimest last kooli ja olen ise kogu selle kupatuse pärast nii ähmis-sahmis, et mu närv ei pea augusti keskpaigani vastu. Mul ei ole augustis puhkust ka enam, et jõuaks siis rahulikult osta ja otsida. Pigem ma varun praegu kooli üldnimekirja järgi asjad valmis ning olen valmis leppima sellega, kui hiljem pean midagi juurde ostma, mõni asi jääb kasutamata või oleks midagi “hooajal” odavamalt saanud.

 

Käsitöö tarvis kaitseriietus on meil hädatarvilik, laps on oma suurest kasvust hoolimata kohutav plökerdaja. Temast 2,5 aastat noorem õde on lasteaiast tulles neli kord puhtam.

Vana T-särk riiete kaitseks võiks muidu olla hea mõte, aga sel juhul peavad ilmtingimata olema kätised ja midagi ikkagi seelikusaba kaitseks ka, sest ilmtingimata pillab laps endale värvi sülle või istub liimipleki sisse, see on juba tema olemusse kirjutatud.

 

Muidu ta on täitsa tubli joonistaja-meisterdaja ja huviline ka, aga minul puudub igasugune oskus ja soodumus teda kodus selles osas suunata ja juhendada. Seega ma arvan, et esialgu ostaks vast lihtsad ja tavalised kunstivahendid, ning kui hiljem peaks kunstiringi või -kooli minema ja seal on midagi enamat tarvis või näeb ta mõnel klassikaaslasel mingeid erilisi vahendeid, mida endale ka soovima hakkab, eks ma siis hangin juurde. Aga iseenesest see Zelluloosi pood tundub tõesti hea valikuga ja veega täidetav pintsel ei kõla ka üldse mitte halvasti. 🙂

 

Lühikese dressi osas lootsin tõtt-öelda ise ka, et suvalised kodus olevad lühikesed retuusid ja T-särgid tõenäoliselt ajavad asja täitsa ära. 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:03; 24.06 19:33; 27.06 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt saadavad õpetajad enne kooli algust vajaminevate asjade nimekirjad. Kui sinu lapse õpetaja nõuab põlle või kätiseid, siis osta, aga minul pole kummagi lapse õpetaja esimeses klassis neid nõudnud. Mõne kooli kodulehel on ka püsinimekiri, et mida esimeses klassis vaja läheb. Aga ma soovitan ära oodata augusti lõpuaega, kui õpetaja tõenäoliselt oma nimekirja saadab, sest mõnel õpetajal on omad soovid, mõni hoopis kogub raha ja ostab kogu klassile paberid ise. Meil läks noorema lapsega nii, et olin A3 ja A4 paksu paberi ja akvarellipaberi juba ära varunud ja siis teatas õpetaja koosolekul, et kogu raha ja ostab ise klassi ja jagab lastele lehekaupa. Raisku need valmis ostetud paberid muidugi ei läinud, lapsed joonistavad palju, aga samas oleks võinud ka ostmata jätta see hetk. Meil on lastel esimese klassi laste vanematele enne kooli algust eraldi koosolek olnud, kus on ka vajaminevatest asjadest räägitud.

Lühikesed riided kehalise tundi, see on ju lihtne, võivad olla poolpikad retuusid, mis iganes kodus on või ostad, ei pea olema kindlasti lühikesed püksid. Ise ju tead, millega su lapsel mugav on. T-särgi küsimusest ma aru ei saa, et mida sa teada tahad, et kas peab olema 2 T-särki? Muidugi mitte. Ja sobib ka suvaline kodus olev T-särk, mis lapsele meeldib, ei pea eraldi mingit kallimat spordisärki ostma. Riided peavad olema sellised, et saab olla sees ja saab olla väljas. St ühed lühemad retuusid, T-särk, õueasjadeks pikk dress (T-särk võib ju seal dressi all sama olla, ei pea olema ju eraldi õueasjade T-särk).

Pintslite jmt on lihtne, osta kasvõi Prismast või Selverist. Kõige parem aeg on nädal enne kooli, kui spetsiaalselt on kooliasjade ostjatele mingi lisavahekäik koolitarbeid täis laotud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Esimese lapse kooliärevus siis.

Tegelikult hoiab aega kokku, kui osta täpselt need asjad, mida õpetaja on tahtnud. Ma esimese lapse puhul sokutasin pärast pool septembrit suguvõsa koolilastele asju. Poodide koolilaatadelt ei võta see nii palju aega, kui võib tunduda. Mul ühe lapse õpetaja tahtis erilisemaid värvipliiatseid, teisel oli ükskõik, ühel ei pidanud põlle olema, teisel pidi, ühel polnud üldse vildikaid vaja, teisel oli minimaalne värvide arv antud, lauakatet polnud ühel üldse vaja, teisel pidi kindlate omadustega olema jne.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:38; 24.06 20:05; 28.06 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kindlasti osta pintsleid ja erinevaid maalimistarbeid kokku. Minu lastel on mõlemal õpetajal olnud poliitika, et ostab suure potsiku põhivärve ja pooltoonid segavad lapsed ise tunnis kokku. Tavaliste joonistuspaberite ja värviliste paberitega sama lugu. Siis saavad kõik lapsed ühesuguse kvaliteediga asjad. Pintslite kohta ei mäletagi. Vanemad annavad vaid raha. Samas, kõigis klassides ei tehta nii, nii et see on ikka õpetajas mitte koolis kinni.

Vildikad ja värvipliiatsid võiksid küll olla ostetud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka kooli üldnimekirja järgi mitte ostma hakata. Meil enne kooli oli kohtumine klassijuhatajaga ning anti täpne nimekiri, mida iseosta ning õpetaja kogus raha asjade jaoks, mille ostis ära kogu klassile (ühesugused vihikud, eri ainetele eri värvi, suurtes potsikutes guašvärvid, eri laiustes pintslid jne)

Käistega käsitööpõlle sellisele kasvule ei ole ka mina leidnud, saatsin eelmisel sügisel 1. klassi 142cm pika lapsukese 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke palun nõu esmakordsele koolijuntsu vanemale.

Laps läheb tänavu 1. klassi, hakkaksin koolist saadud nimekirja järgi vaikselt asju kokku ostma. Aga muist punkte tekitab küsimusi.

1. Mida tähendab tänapäeval “lühike dress” tüdruklapsel. Kas lihtsalt lühikesi retuuse ja T-särki? (Samas T-särk on kehalise asjade hulgas eraldi ka veel mainitud lisaks lühikesele dressile.)

2. Kust hankida käsitööpõlle ja/või kätiseid (olenevalt põllevarrukate olemasolust) 140 cm pikkusele lapsele. Meil on kodus mõned käsitööpõlled küll, aga max ~130 cm lapsele ning suuremaid suurusi ei ole ma nagu eriti kuskil märganud.

3. Mis on hea koht, kus on olemas ja kust osta korraga kõik käsitööasjad (igasugu lapikud ja ümarad pehmed pintslid, A4 ja A3 tavalised joonistus- ja akvarellipaberid, õlipastellid, kaanega veetopsid jne jne)? (Tegevuspaik on Tallinna linn.)

1.Lühike dress tähendab jah lühikesi retuuse (võid osta ka spordipüksid, aga nneid kannavad pigem poisid) ja t-särki tüdrukul  nagu eelnevad käod on maininud.

2.Käsitööpõll on nii ja naa, minu tunduvalt väiksem laps kasutas paaris esimeses klassi, teisel oli ka see “vana t-särgi” teema. Oluline oli, et käsitöö tundides võttis koolikampsuni ära ja koolipluus oli ka kuidagi mittepestavate värvide eest kaitstud.

3. Pintslite, paberite jms ma ootaks veidi, midagi võiks ju augustis osta suvalisest supermarketist. Mõlemal lapsel on olnud, et kooli poolt antavast nimekirjast mõnda asja pole iialgi vaja olnud. Ühel pidid endal kõik paberid olema, teisel tuli kooli viia ja siis õpetaja jagas kõigile ühest mapist ja järgmine kord järgmisest mapist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin sellest poest http://www.kontorikaup.ee/search  tekstiilist põlle oma pikale lapsele. Sama pildiga, mis tal on, praegu ei näinud, aga tasub uurida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikeas on roheline väikelaste põll, mis meil 140 lapsele sobis. Koolivorm ja kunstitund ei sobinud kokku, koguaeg varrukad värvised muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikeas on roheline väikelaste põll, mis meil 140 lapsele sobis. Koolivorm ja kunstitund ei sobinud kokku, koguaeg varrukad värvised muidu.

Ikea roheline põll meil kodus on, see on 110 cm väiksemale õelegi juba napivõitu. 🙁 Tundub uskumatu, et kellegi nii suurele lapsele võib sobida. Tegelikult on meil isegi üks veel suurem varrukatega käsitööpõll kodus (pakendil oli kunagi kirjas suuruseks 8 a), aga sellelgi on varrukad juba kolmveerandvarrukateks muutunud paraku. Iseenesest, kui leiaks seda sorti põlle suurele lapsele, oleks väga tore jah. 🙂

Veel kord tänu kõigile vastanutele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:03; 24.06 19:33; 27.06 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ega pikkus polegi põlle puhul kõige olulisem. Mul üks lastest on klassi kõige lühem tüdruk, aga põllega jääks ma kohe hätta, sest tal on laiad õlad ja pikad käed. Võib-olla tasub nt Aliexpressist võimalusi uurida.

https://www.amazon.de/-/en/Painting-childrens-waterproof-laboratory-protection/dp/B086KW6KVF/ref=sr_1_60?dchild=1&keywords=art+sch%C3%BCrze&qid=1624853184&sr=8-60

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 18:38; 24.06 20:05; 28.06 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maalimistarvetes võiks olla üks korralik laiem/paksem pintsel, millega tausta või suuremaid pindu värvida. Need maksavad tihti üpris palju, kohati rohkem kui marketites olevad pintslikomplektid, aga ost tasub end ära. Väikese kehva pintsliga on väga tüütu suurt pinda värvida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikeas on roheline väikelaste põll, mis meil 140 lapsele sobis. Koolivorm ja kunstitund ei sobinud kokku, koguaeg varrukad värvised muidu.

Ikea roheline põll meil kodus on, see on 110 cm väiksemale õelegi juba napivõitu. ???? Tundub uskumatu, et kellegi nii suurele lapsele võib sobida. Tegelikult on meil isegi üks veel suurem varrukatega käsitööpõll kodus (pakendil oli kunagi kirjas suuruseks 8 a), aga sellelgi on varrukad juba kolmveerandvarrukateks muutunud paraku. Iseenesest, kui leiaks seda sorti põlle suurele lapsele, oleks väga tore jah. ????

Veel kord tänu kõigile vastanutele!

Aga las olla varrukad kolmveerandid. Mul laps kas võttis kampsuni/pusa kunstitunnis seljast ära (põlle alla jäi t-särgiga) või kui oli pikkade varrukatega pluus seljas siis lükkas varrukad üles põlle all.

Aga oled sa last värvimas näinud? Äkki annab mõne ohukoha eraldi  juhendamisega veel ära siluda.  No, et süle kohal ei ava värvipurki vaid endast eemal laua kohal või, et lahtised guašid elavad karbis, mitte mööda lauda laiali, kust võib kogemata mõne uppi ajada (guašid keeratava korgiga). Veetopsil kindlasti näidata seda piiri, kuhu maale tohib vett panna, et see ümber minnes katastroofi ei põhjustaks. Liimi sisse istumise vastu aitab liimipulk, mitte märg liim jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lühike dress vastavalt enda arusaamisele.

põlle juures pole iial mingit pikkusenumbrit vaadatud, kui vana veel sobib, läheb kooligi sellega. enda lapsele sai kunagi see põll koduekstrast ostetud.

koolitarbed. spetskunstipoed non kallid, samuti stockmann ja selver. päris hea valik tekib suve lõpul rimidesse, prismadesse ja maximatesse.

kui tahad juba praegu, suvel, kõik korraga ära osta, mine Deposse, seal on hämmastavalt hea valik odavaid kunstitarbeid, me ostame isegi oma kunstiringide jaoks nüüd (peale Depo avamist) sealt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augustis tulevad kõik koolitarbed müüki, sh käistega põll. Mul on tekkinud nimekiri asjadest, mida poodidesse tuleb vähe ja vaja kohe ära osta, kui aeg käes: seesama põll, abijoontega vihikud, suure ruuduga vihikud, maalimisalus, algklasside päevik. Kõik muu on saadaval aasta läbi. Lisaks teise lapsega muutus tüütuks nime kirjutamine igale pliiatsile ja riietele, tellisin nimekleepsud.

Spordiriietest on hea, kui lapsel paar pikki mugavaid dressipükse on. Ühes poes on püksid liiga laiad, teises liiga lühikesed, kolmandas parajad, aga ülalt laiad. Nii et nende hankimine on keeruline.

Vahetusjalanõud võivad mingid suvalised kingad ka olla, aga need kipuvad kohe katki minema. Millegipärast kiiremini kui lasteaias, seetõttu eelistan osta kvaliteetsemad jalanõud, mis esialgu tunduvad kallid, aga kuna neid peab harvem ostma kui odavaid, mis kohe katki lähevad, tuleb lõppkokkuvõttes odavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaidleks Selveri kallidusele vastu.
<p style=”text-align: left;”>Augustis (kohe üsna kuu alguses, siis kui kooliasjad välja pannakse) on Selveri kooliasjad soodsama hinnaga, vsldsv enamus on soodsam kui mujal. Ekstra soodukaid kooliasjadele nad väga ei tee.</p>
Coopis osa asju soodukaga mingist hetkest, need hinnad veel soodsamad (aga tõesti teatud vähesed asjad ainult).

Rimis-Maximas tulevad asjad esialgu müüki täishinnaga (mis on kallim, kui nt Selveris), iga mingi aja tagant on -40/50% teatud kaupadele. Saab hea hinnaga, aga valikut väga pole (eelmine aasta jäi eriti silma, kui suuures Rimis oli ülinigel valik).

Sellised siis minu tähelepanekud koolilaste emana 5 aasta jooksul ja õpetajana 15a.

Hetkel taltsutan ennast, kui vaatan, et FB gruppides vaikselt hakatakse koolitarbeid tellima – üks aasta alles hiljuti ei jõudnud ennast ära kiruda, kui tellisin hulga Mapedi asju, hea hinnaga ja nädala pärast samad asjad Selverisse pea poole odavamalt tulid.

Suurema osa asju ostan Selverist ära, kui müüki tulevad, soodukate ajal võtan mujalt hea hinnaga asju juurde (ma kõva varuga ostja, tagavaraks on alati värvipliiatseid, vildikaid, guašše, värvipabereid, joonistuspabereid, harilikke).

Harilikke sel aastal kusjuures eriti ei kulunudki – ostsin Stabilo täidetava-teritatava pliiatsi, kasutasid valdavalt seda, teisi, mis ka pinalis olid praktiliselt mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:37; 03.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunstitarbeid osta nt vunder, büroo maailm, Charlotte .

Kindlasti vaja veetopsi, lauakatet, lapikud pintslid on guasside jaoks, ümarad vesivärvide jaoks. Ma usun et põlled on ka seal olemas.

Meil oli normaalne õps, ostis paberid ja värvid ise. Vanemad andsid veidi raha. Guasse kasutatigi põhiliselt.

Kehalises t-särk, lühikesed ja pikad retuusid ok ( HM on need ühes kohas)+ tossud.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna kõikvõimalikud erinevad toidupoeketid läbi.

Rimi reklaamib, et -40% see nädal joonistustarvetelt.

Enne kui ostma tormate, arvutage hind välja ja võrrelge teiste poodidega.

Suuremal osal asjadest on hinnad peale soodukat ka kallimad kui mujal, osadel asjadel on hinnad vahetult enne seda nädalat/esmaspäeval kallimaks tõstetud…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:37; 03.08 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, osta enamus asju jooksvalt. Mul on 3 last, kätiseid ja põlle pole keegi kasutanud.  Paar nädalat hiljem ntx olen teada saanus, et laps on tundides sokkides, sest ei suuda oma jalanõusid leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, mille soovitan varem ära osta on sisejalanõud ja kehalise jalanõud. Sest iga kord kui ma neid septembris ostma lähen, teatatakse, et otsas, et hooaeg olla läbi… vähemalt Rakvere poodides on nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda varrukatega põlle kasutavad vist ainult lasteaialapsed. Minu 3 lapsele ja nende klassikaaslastele on piisanud tavalisest põllest (ja sedagi ca pool aastat 1. klassist) ja all on lühikeste varrukatega särk (niikuinii on koolis pigem soe kui külm).

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust hankida käsitööpõlle ja/või kätiseid (olenevalt põllevarrukate olemasolust) 140 cm pikkusele lapsele.

Milleks põll? Tavaline suurem-vanem T-särk on igati ok kooliriietele peale tõmmata (käised käänab ju nagunii üles).
Milleks seda kimet/plastikut maailma juurde tekitada?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevaid kilepõllesid ja kätiseid saab osta tööriiete poodidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust hankida käsitööpõlle ja/või kätiseid (olenevalt põllevarrukate olemasolust) 140 cm pikkusele lapsele.

Milleks põll? Tavaline suurem-vanem T-särk on igati ok kooliriietele peale tõmmata (käised käänab ju nagunii üles).

Milleks seda kimet/plastikut maailma juurde tekitada?

Lihtsalt huvi pärast – mille eest miinused?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teema autor. Lihtsalt nii kogemuste jagamise mõttes (kui järsku veel mõni tulevane 1. klassi lapsevanem peaks lugema) mainin, et võib minna ka nii erandlikult nagu meil: õpetaja palus lapsele kooli tuua täpselt kõik need asjad, mille loetelu juba kevadest saadik kooli kodulehel rippus. 🙂 Seejuures on tegu suure kooliga (tänavu alustas kuus 1. klassi), nii et ei saa olla nimekiri algusest peale tehtud kuidagi ekstra meie õpetaja soovide järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps 1. klassi koolilapse asjad (lühike dress, käsitööpõll ja kätised jm)