Esileht Koolilaps 1 klassi laps kuidas meelitada lugema

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 1 klassi laps kuidas meelitada lugema

Postitas:

Loeb pikemad sõnad küll veerides veel aga ta saab aru ja loeb kokku,lühemad sõnad loeb ilma veerimata.Nii ta oleks pidanud juba lugema enne jõule aga minu lapsel võtabki kõik rohkem aega aga lõpuks nüüd saan julgelt öelda,et laps lõpuks loeb kuigi septembris,oktoobris oli selline tunne,et minu laps ei hakka kunagi lugema.Nüüd oleks vaja lugemise treenimist soravamaks,et ka pikemad sõnad ilma veerimata kokku lugeda aga laps ei taha ühtegi juturaamatut kätte võtta.Olen palju erinevaid raamatupoest ostnud,enamus ongi kohutusliku kirjanduse raamatud. Kuidas meelitada,andke nõu ja nippe ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 01:38; 14.04 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teie peres, aga meil on nii, et mina alati õhtuti voodis loen raamatuid (on korralik valgus, raamatulaud jne) ja laps on seda titest peale pealt näinud. Nüüd, kus ta on kohe 10aastane, ta loeb ka õhtuti voodis. Minu asi on hoolitseda, et ta piisavalt varakult voodisse saaks, et liiga väsinud ei ole. Vahel küsib päevasel ajal ka raamatut, aga harva. Niisiis, äkki aitab, kui leiate kindla aja, mis ongi lugemisele pühendatud. Üks ta sõber näiteks peab iga päev 45 min lugema, päevasel ajal. Temal on ka lugemisega raskusi olnud, siin aitab vaid harjutamine ja vanema-poolne järjekindlus. Muidugi on tähtis raamatute valik. Kui kohustuslik kirjandus läbi loetud, tuleks valida teda huvitavad raamatud. I klassi lapsele sobiks Hirmus Henry sari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loete koos. Tema loeb valju häälega sulle ette. Nii õpib paremini, sest mõttes lugedes libiseb laps sõnadest ja sõnalõppudest üle.
Alles siis kui lapse lugemine on nii sorav, et ta ei pea sõnade kokkusaamisele mõtlema, on võimalus raamatute lugemist armastama hakata. Praegu loeb laps sõnu. Kui lugemine on ladus ja kiire, siis hakkab laps sõnade taga lugu ka nägema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koolieelikut motiveerib raamatukogu. Et ta saab sinna ise minna, raamatu välja valida. Tavaliselt loeb kohe samal päeval läbi, et järgmine päev uuesti minna.
Raamatud võiks kindlasti olla eakohased, kui tekst on liiga raske, siis ongi lapsele keeruline. Kui tegu on alustava lugejaga, siis väga hea sari on “Loen ise!”. Piisavalt lühikesed, et huvi ei kaoks.
Meil oli suur lemmik ka sari LOOMALOOD LASTELE.
No ja mina soovitaksin kindla rutiini sisse viia. Sobival kellaajal iga päev, 30 min. Ja küll see lugemine tuleb 🙂
Ja kolmas hea asi on igasugused lugemise lauamängud. Selline sari on olemas+ 5sek jne. Kus tuleb küsimus ette lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse jaoks oli raamatute lugemine üsna ebameeliv, kui ta veel soravalt ei lugenud (vahel palusin tal paar lauset lugeda enne õhtust ettelugemist). luges autos sõites reklaame jms ja sõnu nt šampoonipudelite pealt. mingeid sõnadega lauamänge võiks mängida, kui lugemine sellises faasis. mu lapsele meeldisid alguses miki hiire koomiksid, kuid siis ta luges juba üsna soravalt. praegu on täiesti hull raamatute ja lugemise järele. hetkel läheb kolmas harry potteri raamat. küll pean tunnistama, et laps hakkas lugema väga varakult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poiss luges hea meelega tom ja jerry koomikseid nt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juturaamatud lapsele algklassides ei meeldinud. Kohustusliku kirjanduse luges ära. Ajakiri Minu maailm oli see, mida huviga luges. Kuna oli kohusetundlik, siis õpikutest põhiliselt lugema õppiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi püsivuse harjutus. Samas hea on anda ise eeskuju lugedes. Nt hakkadki lugema õhtuti tunnikese raamatuid teleka vaatamise asemel. Laps saab aru, et lugemine on huvitav ja matkib. Alguses loeb nt koomikseid, hiljem raamatuid. Tasapisi. Muidugi pead alguses juures istuma kui juturaamatut lugema hakkab. Nii väikese jaoks on juba 1 lk teksti suur saavutus õhtu jooksul läbi lugeda. Sinu asi on parandada tema vigu, seletada häälikuid ja sõnade tähendusi jne. Nõuab järjekindlust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koolieelikut motiveerib raamatukogu. Et ta saab sinna ise minna, raamatu välja valida. Tavaliselt loeb kohe samal päeval läbi, et järgmine päev uuesti minna.

Kadestan, kui teil jääb raamatukogu lasteaiatee peale. Meil tähendaks raamatukogust läbikäimine vähemalt 45-minutist lisa-ajakulu ja lapse trennipäevadel ei tuleks see kõne allagi. Ausalt öeldes ka teistel päevadel läheb mul seda aega muude toimetuste jaoks tarvis. See on muidugi otsustamise asi. Esimese klassi lapsega tuleks tõepoolest sisse seada kord nädalas raamatukogus käimine. Õnneks meil on kodus ka väga palju lasteraamatuid, minu enda vanad ja uusi ka ostetud, nii et esialgu pole puudust tulnud. Muidugi, laps veel ise ei loe ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustuslikul on ikka selline maik juures, et pean lugema. Katsuks leida teema või situatsiooni, kus lugemine käib mängu, lõbu või lapse enda teadmisjanu käigus.
Asjade (majustuse) otsimine vihjelausete, vihjeteksti (mõtlesingi lausa leheküljelisi jutte välja) alusel oli minu lapsele väga põnev mäng, nii et ta ei mõelnudki, et sellega harjutab tegelikult ka kokkulugemist. Lapsele ettelugemisraamatuid (ise valis raamatukogus või üritasin tema maitse järgi raamatuid osta) saab tegelikult lause kaupa kordamööda lugeda, samuti ajakirjadest jutukeste lugemine lausete/lõikude kaupa kordamööda. Kui dvd-na multifilme/ mõningaid lastefilme vaadata, siis on võimalik panna alla subtiitrid ning pilt toetab, kui alguses isegi kogu teksti ei jõua kokku lugeda, aga ehk innustab.Jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teie peres, aga meil on nii, et mina alati õhtuti voodis loen raamatuid (on korralik valgus, raamatulaud jne) ja laps on seda titest peale pealt näinud. Nüüd, kus ta on kohe 10aastane, ta loeb ka õhtuti voodis. Minu asi on hoolitseda, et ta piisavalt varakult voodisse saaks, et liiga väsinud ei ole.

minu poiss luges hea meelega tom ja jerry koomikseid nt

Meil samamoodi – lapsed õhtul 20.30 voodisse – lugema. Lugemisvaraks on põhiliselt Miki Hiire koomiksid :D, nooremal (tüdrukul) ka muud raamatud – muinasjutud jne.
lapsed 7a. ja 9a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks poiss (praegu IV kl) õppis lugema kolmeselt, aga raamatuid lugeda üldse ei viitsinud. Mitu aastat lugeski kümnete kaupa lihtsalt Egmont Estonia koomikseid (ikka üle ja üle, ma arvan, et need olid tal juba peas). Millalgi tekkis huvi ka muude raamatute vastu.

Osaliselt oli abi sellest, et lugesin talle raamatuid ette, aga jätsin kõige põnevama koha peal pooleli. Polnud midagi teha, kui tahtis kohe teada, mis edasi saab, pidi ise lugema. 🙂 Nagu kassipoja nina piima sisse torkamine, et aru saaks.

Praegugi vaatan, et ta võtab raamatu kätte siis, kui teab, et see on tema jaoks põnev (loe: kui ei ole kindel, kas ikka on põnev, ei pruugi üldse proovidagi). Seega on mõistlik uusi raamatuid tutvustada, anda mõni lehekülg lugemiseks jne. Kui juba lugema hakkab ja raamat on eriti põnevaks osutunud, siis sageli enne ei jäta, kui on selle läbi saanud, olgugi kell juba järgmises päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas logopeedi juures olete käinud? Ehk on tal düsleksia vms omapära?
Mõnikord ei piisa meelitamisest, raamatu kõige huvitavama koha peal pooleli jätmisest ega hirmsast sunnist. Minu kogemuse järgi peaks laps suutma ka pikad sõnad (nt elevant) väga lihtsalt kokku lugeda, kui ta oskab lugeda. S.t ma tahan öelda, et kui laps juba loeb, siis pole sõnade pikkusel-lühidusel enam tähtsust, sest ta suudab nagunii kõiki tähti jooksvalt haarata ja neist sõna kokku panna. Kui aga lapsel on tegelikult probleem tähtede, sõna ja tähenduse sidumisega, siis tuleks käia logopeedi juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin unejutuks esimese rea lapsel lugeda, siis paar rida ise, siis jälle laps. Nädala pärast lasin juba kaks rida lugeda, ise ka kaks jne. Algul oli lugemine väga konarlik, kuid üpris ruttu läks soravaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel läks ka lugemine vaevaliselt. Praegu loeb ta mulle igal õhtul ette. Kindalasti õpikust kodune lugemine + Triinu ja Taavi lugudest 1-2 juttu (praegune kohustuslik raamat) ning lisaks veel, mis ta ise on omale otsinud. Kuna lapsele meeldivad luuletused, siis vahest otsib mõne luuletuse. Vahest toob raamatukogust mõne raamatu. See igaõhtune lugemine on “peab” asi, millest ei saa ära viilida. Teisiti meil ei hakanud kuidagi lugemine järjele saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koomiksid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin Kaja Plado ja Krista Suntsi koostatud raamat/töövihikuid: “Lugedes lugema” ja “Sõnad mängivad peitust”.
Lups lugema 3. osas on mõned vahvad lugemismängud, kus laps peab lauseid lugema, kuid seal pole väga palju keerulisi sõnu. Samas iga lugemine parandab lugemisvilumust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin Kaja Plado ja Krista Suntsi koostatud raamat/töövihikuid: “Lugedes lugema” ja “Sõnad mängivad peitust”.
Lups lugema 3. osas on mõned vahvad lugemismängud, kus laps peab lauseid lugema, kuid seal pole väga palju keerulisi sõnu. Samas iga lugemine parandab lugemisvilumust.

</blockquote

Meil need kõik 3 osa olemas ja vahel võtab kätte ja loeb sealt,selle üle ma rõõmus,et isegi pikad rasked loeb kokku veerides küll aga loeb,Miki hiire koomiksid hea mõte osta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 01:38; 14.04 13:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps 1 klassi laps kuidas meelitada lugema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.