Esileht Koolilaps 1. klassi laps sai etteütluse 2

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 1. klassi laps sai etteütluse 2

Postitas:
Kägu

Etteütlus ise oli täiesti vigadeta kirjutatud, vead olid kõik nimede ja kohanimede kirjutamisel tehtud.
Kas see on mõistlik kohe 1. klassis hakata kahtesid panema, kui lapsed tegelikult on alles 2 nädalat koolis hindeid saanud?
Kas poleks saanud leebemalt või vähemalt oleks ehk töö saanud uuesti teha?
Samas minu 4 klassi poiss sai täna ühes aines X ( oli välisvõistlustel 4 päeva ja sooritas kodutöö valesti, kuna puudus sel ajal koolist).Tema õpetaja laseb töö reedeks uuesti teha ja ei pannud mingit kahte, kuigi oleks ju võinud…
Olgu siis öeldud, et mõlema lapse puhul on tegemist nn.eliitkooliga
Paluks teie arvamusi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: 1. klassi laps sai etteütluse 2

Kuidas see etteütlus siis vigadeta oli, kui nimede kirjutamisel vead sees olid? 🙂 Kaks ei ole maailma lõpp ja selle saab ju ära parandada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meil ka tegemist eliitkooliga ja keegi kahtseid ei pane. Pannakse \”püüa veel\”. Väga mõistlik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nad tegid etteütlust nimede ja kohanimede õigesti kirjutamise kohta, siis ongi hinnatud nende kirjutamist.
Kui nad on õppinud varem seda, siis hinnatakse ka nende kirjutamist.
Kunagi olen ühe oma lapse õpetajalt uurinud, et kuidas poiss töö \”5\” sai, et mina ise oleks \”4\” pannud.
Õpetaja selgitus oli, et hinnatakse õpitud asju ja ei hinda seda, mida kooliprogrammis veel läbivõetud ei ole.
Samamoodi on minu 3. klassi laps saanud inglise keele töö \”3\” minu arust tühiste vigadega. Mõne artikli vea eest. Pärast, kui välja tuli, mille peale töö oli, siis sain aru, miks \”3\”. Loomulikult artiklite peale oligi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oleneb mille peale see etteütlus oli, kui nt suure-väikese tähe peale ja nimed olid valesti kirjutatud, siis polnud ju etteütlus sugugi vigadeta kirjutatud.
kas \”2\” 1.kl panna või mitte, siis mina olen pigem seda meelt, et hindamine olgu õiglane, vähemalt sellistes asjades, kus seda annab üheselt mõõta ja edasi on juba puhtalt lapsevanema asi hinne ja selle tagapõhji lapsele lahti rääkida, aga ei, pidevalt käib foorumites ainult hinnete ületähtsustamine ja õpetajate maha tegemine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isiklikult leian ka, et 2 ei ole lapsele motivatsiooniks hakata paremini õppima, vaid tekitab temas vaid asjatut stressi ja pinget ja hakkab koolis seda tundi juba ka ette kartma.
Oleks mõistlik siiski esimeses klassis anda vaid hinnanguid.
Lõppude lõpuks need pisikesed alles harjuvad kooliga ja kahe saamine küll kuidagi positiivselt ei mõju.
Ja järgi seda kahte vastata ei saa:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Isiklikult leian ka, et 2 ei ole lapsele motivatsiooniks hakata paremini õppima, vaid tekitab temas vaid asjatut stressi ja pinget ja hakkab koolis seda tundi juba ka ette kartma.
Lõppude lõpuks need pisikesed alles harjuvad kooliga ja kahe saamine küll kuidagi positiivselt ei mõju.
Ja järgi seda kahte vastata ei saa:([/tsitaat]

Isenesest üksik kaks hindena mind küll ei eruta, kui laps ikka muidu teab ja õpib, lihtsalt üks konkreetne asi on jäänud omandamata. Ka laps võtab hindeid mitte kui hinnangut talle, vaid konkreetsele osale.

Meil oli viimati venitatud 3- nt teise klassi poolitamiskontrolltöö. No lasi suvalisest kohast ja ise ütles, et ‘unustasin ära’. Juhtub.

Küll aga on jama see, et ümber teha ei saa. Meil saab kõike ümber teha, kuniks laps ise rahul on (oskab). Selle jaoks on õpetajal nädalas eraldatud üks tund, kus käivad ainult need, kel midagi arusaamatuks jäänud või tegemata või tahavad uuesti teha. Kel kõik korras, võivad kodus magada. Laps omandas poolitamispõhimõtte, tegi töö uuesti ja sai puhta viie. 3- pole mälestust ka enam.

Asja mõte on ju see, et laps saaks selgeks. Parandamisvõimaluseta kaks, jah, ei motiveeri asja omandama. Parandamisvõimalusega küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka üks laps 1.klassis ja minu meelest suurt algustähte nad küll veel ei õpi. Meil pole kirjatehnikaski veel suuri tähti õppima hakatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üsna tervislik oleks lapsele võimalikult varakult selgeks teha, et ei hinnata teda vaid tema teadmisi mingis konkreetses osas.
Endal on eluks ajaks meeles esimene ‘kaks’ etteütluse eest. Mäletasin, et kohale jõudis teadmine, et tuleb vist õppima hakata:)
Sinnani olin kuidagi niisama ‘loomulikust’ hästi hakkama saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad kirjutavad etteütlust kirjatähtedega ja suured tähed teevad lihtsalt suure trükitähena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on, et ei lasta kahte parandada? See on ju inimõiguste vastane!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jäi aru saamatuks millist arvamust või milleks teemaalgataja küsis? Kui valiti lastele kool, kus nõuded on karmimad kui tavakoolis siis laps peabki harjuma et nii on. Tänane \”kaks\” ju gümnaasiumi lõputunnistusel ei kajastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nad kirjutavad etteütlust kirjatähtedega ja suured tähed teevad lihtsalt suure trükitähena.
[/tsitaat]
Kui sedasi toimitakse nn eliitkoolis, siis see on ju väga vale. Kas nende eliitsus seisneb kiiruses materjali lõbivõtmisel või põhjalikus laste arendamises normaalses tempos?
Leian, et on ka väga vale, et hinnet \”2\” ei saa järele vastata, eriti algkoolis. Mida selles imekoolis siis järelevastamise vääriliseks numbriks peetakse? Nüüd see \”2\” jääbki vedelema lapsele nagu mingi karistus, sildistamine ja koha kätte näitamine? Tõesti ei motiveeri selline poliitika ühtegi last, eriti veel koolitee alguses olevat last. Ilmselt on tegemist ikkagi püüdliku ja tubli lapsega ja milleks tema koolirõõmu rikkuda. Ole ise lapsele toeks ja tehke need suured väikesed algustähed endale selgeks. Hoia oma lapse enesehinnang kasvõi kodupoolelt kõrgel ja innusta edasi. Õpetajaga võiks rääkida ikka ja tegelikult võiks seda teha lausa koosoleku vormis teiste vanemate juuresolekul, kus seletatakse lahti, mida tähendab järele vastamine, järeletegemine, hinnete parandamine – millised on kooli nõuded ja millised vanemate ootused. Olen nõus, et hinnet \”4\” ei pea järele vastama, aga hinne \”2\” võiks siiski saada võimaluse tõusta paremuse poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis püha lehm on esimese klassi laps, et temale ei tohi kahtesid panna. Said oma lapse eliitkooli pandud, siis elad ka kahed üle ja järelikult oli kodus etteütluseks õppimata. PARAS!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka leidub lastevanemate hulgas klassi peale mõni, kelle \”inimõigusi\” rikutakse.Äkki räägid alustuseks iseendaga, enne kui perekooli tormad, mis?Võta rahulikult ja ole lapsele toeks, st õpi koos temaga.Koolipoolsed reeglid võiksid ikka lapsevanemal selged olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu teada on see üsna levinud praktika, et etteütlust ei saa järele vastata, ma ise käisin koolis sügaval nõuka ajal ja ka me ei saanud seda uuesti hindele teha- tuli teha vigade parandus ja siis läks + taha. sama süsteem toimis ka mu lastel- minu arvates igati mõistlik, mis etteütlus see enam on, mille saab eelnevalt pähe õppida, kuigi olen ka kuulnud ka sellisest asjast, et õpetaja annabki eelnevalt etteütluse teksti koju õppida, aga mis sellise asja mõte on? et kõik ikka häid hindeid saaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei tohikski hinnata niimoodi esimeses klassis.Minu laps käib tavakoolis 1.klassis ja neil ikka väga lihtsad etteütlused, ilma nimedeta ja kohanimedeta. Minu meelest tulevad kohaimed alles 3.klassis, aga võib olla mäletan valesti. Kui küsida tohib, kas tegemist prantsuse lütseumiga. mäletan sisseastumiskatsete teemasid, et seal ju sisseastumisel küsiti neid.
Minu lapse koolis teevad etteütlust ikka veel trükitähtedega.
Mina sinu asemel kontakteeruks õpetajaga ja kuulaks tema seisukohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saatsingi õpetajale meili, kus palusin, et laps saaks oma hinde parandada.
Eks näis, mis ta vastab.
Tegemist ei ole Prantsuse Lütseumiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, saan sinust väga hästi aru. Pean kahjuks tõdema, et nn eliitkoolides esineb väga palju sellist suhtumist, et lajatame täie rauaga. Omal juba mitmeaastane kogemus sellega ja ega see last väga õnnelikuks küll ei tee. Julm mäng. Asi hakkab peale sellest, et juba eeldus on selline – valitud lapsed, iseenesestki mõista peavad oskama kõike veatult, õpetada pole eriti vaja. Põhirõhk on kontrollimisel. Enne teeme töö, paneme kahed, siis igaüks ise vaatab, mida ei osanud ja õpib ära. Ja nii kogu aeg. Ei ole nii, et enne õpetame ja harjutame, siis kontrollime. Kui ongi niipidi, et enne harjutame, siis kontrolltöö teeme teise teema peale või teeme nipiga ülesanded.
Veel. Hinded ei vasta protsentidele. Näit. hinde \”4\” saamiseks peab olema 75% õige. Lihtne matemaatika tunnikontroll, 15 liitmist ja lahutamist, lapsel 3 valet, 12 õiget, hinne pandud \”3\”. Laps seletab kodus, et kahe veaga sai veel nelja, aga õpetaja ütles, et kolme veaga on juba kolm…
Kahtesid ja kolmesid jooksvates töödes st tunnikontrollides parandada ei saa. Ei võeta jutulegi. Peamine oli see kaks kirja saada, pole oluline, kas laps teadmised omandab või kas ta tahab paremini teha, joonelt saadetakse minema ja öeldakse: ei saa.
Jne.
Tuleb harjuda ja edasi püüda. Palju sõltub õpetajast. Kõik õpetajad ei suhtu ühtemoodi. Peamine on, et laps omandab kogu materjali, aita teda kodus. Hiljem võib selguda, et hinded paranevad päevapealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja lubas selle järgi õnneks teha.

Please wait...
Postitas:
elenna

[tsitaat]Isiklikult leian ka, et 2 ei ole lapsele motivatsiooniks hakata paremini õppima, vaid tekitab temas vaid asjatut stressi ja pinget ja hakkab koolis seda tundi juba ka ette kartma.
Ja järgi seda kahte vastata ei saa:([/tsitaat]Aga kes keelab selgitada lapsele, et see 2 ongi hinnang tema hetketeadmistele. See annab märku, et ta peab seda osa veel õppima. Tehakse uus töö, tuleb uus hinne, mis ongi justkui eelmise hinde parandamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps käib ka eliitkoolis. Seal küll kahtesid väga kergelt ei panda. Enamusel klassis on kõik viied tunnistusel ja isegi jooksev 3 on iga lapse jaoks karistus, 2 on ikka väga suur erand.
Ise mäletan siiani (juba 33 aastat möödas) oma esimest kahte matemaatikas 1. klassis. Ikka väga motiveerib see.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hinne kaks on esimeses klassis liig mis liig. Ma saaksin aru, kui lapse tööd on järjepidevalt alla arvestuse, siis peaks proovima ülirange hindamisega mingitki efekti saavutada, kuid antud juhul tundub see ebaõiglane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul ka üks laps 1.klassis ja minu meelest suurt algustähte nad küll veel ei õpi. Meil pole kirjatehnikaski veel suuri tähti õppima hakatud. [/tsitaat]

Meil näiteks õpivad just hetkel inimeste, loomade, koha jne nimesid. Kirjatähed kõik selged juba 2.veerandi lõpus. Pole eliitkool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas enne on tunnis läbi võetud sellised keelereeglid ikka?
Ühes Tartu tavalises koolis oli minu poisil ikka etteütluses igas sõnas viga. Käib ka logopeedi tunnis. Keegi ei pannud talle isegi mitte kolme, rääkimata kahest. Ja asi paraneb jõudsalt.

Kool on täiega mäda, kui õpimotivatsiooni just nii peab tõstma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Õpetaja lubas selle järgi õnneks teha.[/tsitaat]
Aga miks Sa üldse arvasid, et seda tööd ei või ümber teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ütles et töö saavad uuesti teha need, kes sel päeval puudusid.Saatsin õpetajale aga meili, kus ta nõustus, et laseb uuesti vastata.
Kusjuures eesti keeles on kõik ülejäänud hinded väga head.Siinkohal olengi suht kindel, et tegemist oli sellega, et lapsel ikka polnud päris arusaadav see, et nimed, riigid jms kirjutatakse lause alguses ja ka keskel suurte tähtedega.
Niisama etteütlust kirjutab ta absoluutselt perfektselt-tegin talle ükspäev täiesti teadlikult venna koolis 4.klassis tehtud etteütluse, mille vend sai nelja, kuid tüdruk kirjutas selle 100% õigesti( trükitähtedega siis küll).Ma tõesti ei saa aru, mis toimub, aga kuidagi kurb on , et juba 1. klassis kahtesid pannakse:(
Oleks mina laps, oleks mul küll juba täielik deprekas peal….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ütles et töö saavad uuesti teha need, kes sel päeval puudusid.Saatsin õpetajale aga meili, kus ta nõustus, et laseb uuesti vastata.
Kusjuures eesti keeles on kõik ülejäänud hinded väga head.Siinkohal olengi suht kindel, et tegemist oli sellega, et lapsel ikka polnud päris arusaadav see, et nimed, riigid jms kirjutatakse lause alguses ja ka keskel suurte tähtedega.
Niisama etteütlust kirjutab ta absoluutselt perfektselt-tegin talle ükspäev täiesti teadlikult venna koolis 4.klassis tehtud etteütluse, mille vend sai nelja, kuid tüdruk kirjutas selle 100% õigesti( trükitähtedega siis küll).Ma tõesti ei saa aru, mis toimub, aga kuidagi kurb on , et juba 1. klassis kahtesid pannakse:(
Oleks mina laps, oleks mul küll juba täielik deprekas peal….

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Laps ütles et töö saavad uuesti teha need, kes sel päeval puudusid.Saatsin õpetajale aga meili, kus ta nõustus, et laseb uuesti vastata.
Oleks mina laps, oleks mul küll juba täielik deprekas peal….[/tsitaat]

Aga mida sa siis tegelikult arvasid, et seal eliitkoolides tehakse. Need ongi ju tõsised masinavärgid, kus toodetakse nö eliiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teine laps käib Reaalkoolis ja ma pole seal kohanud sellist taktikat, et kahtede panek lapsele motivatsiooni tekitab.
Seal on ikka väga lapsest lähtuv kasvatus ja lähenemine.
Need kaks kooli on nagu öö ja päev, kuigi mõlemad eliidid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps 1. klassi laps sai etteütluse 2

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.