Esileht Koolilaps 1. klassi laps sai etteütluse 2

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: 1. klassi laps sai etteütluse 2

Postitas:
Kägu

RE: 1. klassi laps sai etteütluse 2

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps ütles et töö saavad uuesti teha need, kes sel päeval puudusid.Saatsin õpetajale aga meili, kus ta nõustus, et laseb uuesti vastata.
Kusjuures eesti keeles on kõik ülejäänud hinded väga head.Siinkohal olengi suht kindel, et tegemist oli sellega, et lapsel ikka polnud päris arusaadav see, et nimed, riigid jms kirjutatakse lause alguses ja ka keskel suurte tähtedega.
Niisama etteütlust kirjutab ta absoluutselt perfektselt-tegin talle ükspäev täiesti teadlikult venna koolis 4.klassis tehtud etteütluse, mille vend sai nelja, kuid tüdruk kirjutas selle 100% õigesti( trükitähtedega siis küll).Ma tõesti ei saa aru, mis toimub, aga kuidagi kurb on , et juba 1. klassis kahtesid pannakse:(
Oleks mina laps, oleks mul küll juba täielik deprekas peal….[/tsitaat]

Oh heldus küll.

Varsti on su lapsel tõepoolest ka deprekas, kui sa oma sellist suhtumist talle välja näitad. Sa oled harjunud, et su laps on perfektne, tundub, et sul on talle eriti kõrgendatud nõudmised ja tundub, et see õnnetu kaks on löönud just sinu enesehinnangusse kõva kiilu. Muuda kindlasti oma suhtumist. Lausa kahju sellistest lastest, kelle vanemad aktsepteerivad tulemusena vaid ideaalset.

Ma arvan küll ka, et kaks esimeses klassis ei ole see kõige õigem hinne, aga hetkel lööb sinu reaktsioon minus hoopis suuremat häirekella. Kaks on siiski täiesti olemasolev hinne ja see kajastab selle hetke oskusi, mis su lapsel SELLES konkreetses teemas (suur ja väike algustäht) olid ilmselt puudulikud. No mida see õpetaja siis tegema oleks pidanud, kui need olid nt KÕIK valesti kirjutatud? Jätma su lapse ainsana klassis hindamata? Ega venitatud 3- oleks parem olnud. See üksik kaks ei tähenda ju, et su laps oleks üleni loll, nagu sa tundud kartvat. Kõigil juhtub (ja eriti esimeses klassis), et midagi läheb meelest ja sassi. Minge sellest naljaga üle, mitte sellise traagikaga.

Ära tekita lapsele asjatuid probleeme hinnete pärast põdemisega. Usalda kooli. Hinded EI OLE elus peamised. Sest hetkel mulle tundub, et sa tahad, et su laps saaks töö uuesti teha mitte sellepärast, et näidata endale, sulle ja õpetajale, et nüüd ta oskab, vaid sellepärast, et hinnete ilusat rida e-koolis ei oleks rikkumas see kaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

21.Kool: inglise keele töö, hinne \”2\” (2.klass). Milles probleem oli? Laps oli töös kirjutanud valesti ühe sõna \”clock\” asemel \”klock\” ja seda läbi töö ~5 korda, muu tekst oli lapsel veatult kirjutatud.
Õpetaja määratles ühe ja sama sõna valesti kirjutamise mitmeks veaks ja hinne oligi \”2\”. Kuidas sellesse suhtuda? Kas on õiglane või ebaõiglane?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasele: mina määratlen seda kui ühte viga.

Aga see etteütluse asi ikka väga kummaline. Meil tavakoolis õpetaja on märgi maha pannud, et õigekirja saab laps selgeks kuskil 3. klassi lõpuks. 1.kl. küll etteütluses ei saaks õigekirja hinnata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummaline tundub mulle praegu, et ema, kes on viinud lapse ellitkooli katsetele, teades, et on väga suur võimalus sealt läbi kukkuda. Läbikukkumine on ju ka üsna suur hoop lapsele. Halab nüüd etteütluse kahe pärast, mis nagu ma aru sain on ikka paljude vigadega. Kas ema ise võib lapsele nn hingelise trauma põhjustada, aga õpetaja mitte?

Please wait...
Postitas:
TegijaLind

Meil anti enne etteütlust kindlad viited tekstile mida võiks lapsega kodus harjutada,kas vaatasite läbi? Isegi läbikirjutamine ei ole vajalik, tähtis on üle rääkida ja lihtsamalt tekkivate vigadele tähelepanu pöörata.Lapsed on taibukad ja paljudel on silmamälu parem kui õpetaja poolt räägitud jutu meelde jätmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüd üks kade kahe lolli tavakooli lapse ema. Vabandan eliidi ees, et julgen sõna võtta, kuid mitte ei saa vaiki olla. Rõhutan, et kogu mu kirjatükk on ajendatud tohutust isiklikust kadedusest.
Et siis eliitkoolis koolitatakse eliiti? Kas on tehtud mingit statistikat, milline protsent nendest lõpetajatest siis valmis kujundatud eliit on? Tahaks oma silmaga üht sellist valmis drillitud produkti näha. Otse koolipingist Kroonika kaanele või juhtivale ametikohale? Haa, naerukoht. Seda kujutate te ise ette, et kuulute ilgesse eliiti. Alles hiljuti oli artikkel, kuidas eliitkooli noormehed olid narkomüüjad. Muidugi enamus eliitkooli eliitsete laste eliitsetest vanematest arvavad, et narkoärikad käivad ainult tavakoolides. Aga etskae till ae, hoopis teie oma eliitne võsuke tegeles sellega.
See eliitkoolide teema on samasugune absurditeater, kui on see \”Toddlers and Tiaras\” show. Papsid- mampsid on ise nii vasikavaimustuses,e t saavad lõpuks ometi kuskile kuuluda, misest, et läbi oma lapse vere, higi ja pisarate. Põhjenduseks tuuakse siis, et oi, aga ta nii naudib seda kõike. Mu laps lausa nautis koolikatseid. Mu laps naudib, kui ma tal kulme kitkun ja kui ma ta spreipudelist ilusti pruuniks võõpan.
See ei ole normaalne suhtumine! Lastesse sisendatakse juba maast madalast seda, et nad on eliit, teistest paremad. Esimeses klassis lajatatakse kahtesid, ühesõnaga surutakse see lapse tõeline mina täiesti tahaplaanile, tehakse neist mingid robotid. Vabandan veelkord, kuid eelnevatest kirjadest jäi täpselt selline mulje. Kas te kujutate ette, kuidas hakkab selline laps edaspidi elus hakkama saama? Mitte mingisugust loovust ja oskust elus välja tulla, ainult üks mõttetu tampimine. Emad uluvad ja stressavad kahtede pärast, lapsed langevad depressiooni- see ei ole normaalne! See laps jääb eluks ajaks oma \”turvamulli\”, et kui ma teen kõike õigesti ja annan maksimumi, siis on minuga kõik korras ja kõik läheb hästi. Paraku elus pole nii. Piisab mõnikord sellest, et su nägu ülemusele ei meeldi, ja sa saad kinga. Ja siis tulebki hetk, kus sellel elitaarsel isikul on mökk- mökk. Midagi teha ei oska.
Miks te piinate oma lapsi sellise jamaga? Laske tal olla laps. Tavakoolis ei pannud keegi lastele hinneteks kahtesid esimeses klassis. Ja seal on lapsel parem välja paista. Kuidas öelda: ärge vaadake numbreid, mida ajakirjandus avaldab ja neid totraid edetabeleid. Parem olgu see laps tavakoolis väga hea õpilane, kui \”eliitkoolis\” nõrk. Ja usu, paljas fakt, et oled õppinud eliitkoolis, ei anna sulle automaatset edasipääsu kõrgkooli.
Selline elitaarsus on inimeste oma komplekside poolt kujundatud. Kui homme pooled rikkad ja kuulsad oma näod sitaga kokku määriksid ja ütleksid, et see on nüüd hirmus elitaarne värk, huvitav, kui paljud neid järgiksid? Järgiksid, et lihtsalt olla üks nendest, ise tegelikult seda nautimata.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps 1. klassi laps sai etteütluse 2

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.