Esileht Koolilaps 1.klassi lapsel mitu veebitundi päevas? Kas iga päev?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 1.klassi lapsel mitu veebitundi päevas? Kas iga päev?

Postitas:

Mitu siis tohiks olla, kui pikalt? Või nii, et üks tund, aga õpetaja räägib seal kõikidest selle päeva tundidest natukene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 09:39; 20.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1kl lapsel on nädalas kaks veebitundi. Sama kooli 3. klassi lapsel on päevas 2 või 3 veebitundi, mida minu arvates on liiga palju.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi lapsel on iga päev kaks veebitundi, ühel päeval kolm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tunnid toimuvad tunniplaani järgi? Seega, kui esimene tund veebis, siis  peab laps vara ärkama. Või on tunnid suvalisel ajal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 09:39; 20.03 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebis on kõik tunnid tunniplaani järgi va kehaline. Loomulikult mitte 45 min ja aeg-ajalt jääb mõni tund ära ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1kl lapsel on nädalas kaks veebitundi. Sama kooli 3. klassi lapsel on päevas 2 või 3 veebitundi, mida minu arvates on liiga palju.

miks palju, sul endal vaba aja ülejääk? enamik vanemaid sooviks, et kõik tunnid oleks veebitunnid ja õpetaja selgitaks ise lastele asju, mitte ei peaks vanemad peale tööd või töö ajast lapsi õpetama

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1kl lapsel on nädalas kaks veebitundi. Sama kooli 3. klassi lapsel on päevas 2 või 3 veebitundi, mida minu arvates on liiga palju.

miks palju, sul endal vaba aja ülejääk? enamik vanemaid sooviks, et kõik tunnid oleks veebitunnid ja õpetaja selgitaks ise lastele asju, mitte ei peaks vanemad peale tööd või töö ajast lapsi õpetama

Meil on praktiliselt kõik tunnid lapsel veebis. Tulemus on see, et laps on 6-7 tundi (hommikul üheksast õhtul neljani ) iga päev arvuti taga, süüa jõuab juhuslikel aegadel juhuslikke ampse (sest 10 min vahetunni aega ei ole piisav millegi valmistamiseks). Laps on tagasihoidlikum, ei julge tundides sõna võtta, et ei saanud aru või tal pole veel valmis. Olen kodukontoris ning kuulen, et tempo käib kiiremate järgi- kui  3-4 kiiremat on käe tõstnud ja vastanud, liigutakse edasi. Kokkuvõttes tähendab selline asi seda, et kell 18 õhtul, kui minu kodukontori aeg läbi saab, hakkame tunniasju uuesti läbi vaatama, mis pooleli jäid või üldse ei saanud aru + kodutööd. Hea, kui kell 23 on õpitud. Laps on väsinud ja stressis. Mina samuti.

Tegin üksvahe katse, et nädal aega laps veebitundides ei osalenud, puudus kodustel põhjustel (ütlesin, et on haige). E-kooli järgi tegi tunnis tehtavad ülesanded kõik iseseisvalt ära, mõni päev keskendus rohkem ühele ainele, teisel päeval teisele, nädala lõikes kõik õpitud. Vajadusel käis minult mõnda asja üle küsimas, oli näha, et on hoopis teine meeleolu ja motivatsioon. Iga päev oli mul rõõmus ja vaimselt terve laps kodus, õppis hea meelega ja produktiivsemalt, omas tempos. Jõudis veel enne pimedat õue möllamagi.

Ma saan aru, et kõikidele ei sobi üks viis, aga praegu on küll selline tunne, et selline õppekorraldus ei ole normaalne. Õpetajatest saan ka aru, nad ei tohi ju öelda, et tunnis osalemine on vabatahtlik.

Kolmel korral nädalas on trenn veebis, see siis hakkab tund peale koolitundide lõppu ja laps ütleb, et talle see spordiala väga väga meeldib, aga talle ei meeldi seda läbi arvuti teha (meeskonnasport). Lahkuda ei saa, sest see on populaarne koht ja siis oleks kohast ilma.

 

PS: Tegemist on 6.klassiga, kui see oluline peaks olema.

 

Noorem tütar on 1.klassis. Neil on igal reede hommikul üks klassijuhataja tund, ülejäänud tunnid on veebis vabatahtliku osalemisega. Lapse arvates rikub see päeva ära, sest ta suhtleb klassikaaslastega nii kui nii päevast päeva muude kanalite kaudu, et miks ta peab selleks tund aega arvutis istuma, et kuulda, mida Mia hommikusöögiks sõi või kuidas Kalle kass kaamera ees on.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 15:48; 20.03 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi lapsel on iga päev üks veebitund. Õpetaja selgitab natuke matat, natuke eesti keelt, teevad veidi koos asju ja edasi jääb iseseisvalt lõpetada. Veebitunni pikkus on olnud erinev, aga alla 1 h. Saavad ka veidi vestelda, õpetaja küsib lastelt, kuidas neil läheb jne. Minu arust väga hea süsteem. Ei ole väga pingeline, samas on iga päev võimalus õpetajaga kohtuda. Võrdluseks, et 3. klassi lapsel on meil 3-4 veebitundi päevas, aga eks selgitamist vajavate osade maht kasvab iga klassiga.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:15; 20.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1kl lapsel on nädalas kaks veebitundi. Sama kooli 3. klassi lapsel on päevas 2 või 3 veebitundi, mida minu arvates on liiga palju.

PS: Tegemist on 6.klassiga, kui see oluline peaks olema.

Ikka on, teemaalgataja küsis 1. klassi laste tundide kohta 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:15; 20.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1kl lapsel on nädalas kaks veebitundi. Sama kooli 3. klassi lapsel on päevas 2 või 3 veebitundi, mida minu arvates on liiga palju.

PS: Tegemist on 6.klassiga, kui see oluline peaks olema.

Ikka on, teemaalgataja küsis 1. klassi laste tundide kohta ????

Ma ei jõudnud veel vastata, käisin vahepeal vanema lapse kodutööd üle vaatamas, vaja õpetajale ära saata esmaspäevaks. Tõin lihtsalt näite, kuidas ei saa üks ühele koolitunde koju veebi üle kanda ja arvata, et see on hea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 15:48; 20.03 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale ma ei oska vastata küsimusele, et mitu tundi tohiks olla. Meie 1.klassi lapsel on iga päev hommikul tund, kus õpetaja seletab lahti selle päeva ülesanded ja koos täidetakse mõned ülesanded. Hommikune tund kestab umbes 20-30 minutit ja seejärel hakkavad lapsed iseseisvalt tööle.

Uuesti saavad õpilased õpetajaga kokku kl 12, kus räägitakse, kuidas ülesannete lahendamine sujus, kas on tekkinud lisaküsimusi jne. See nn päeva kokkuvõte kestab neil umbes 10-15 minutit.

Kord nädalas teevad veebitunde ka muud aineõpetajad, aga ka nende puhul üle 30 minuti tund ei kesta.

Minu arvates mõistlik ja asi toimib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi lapsel igal koolipäeval 2 veebitundi. Kui kehalise päev siis 3. Tunnis kontollitakse vajadusel eelmisel päeval tehtut, võetakse edasi uut osa, tehakse tunnitööd ning kontrollitakse seda. Kui aega üle jääb, saavad lapsed niisama lobiseda või siis õpetaja aitab neid, kel midagi segaseks jäi. Kahe tunni vahel on vahetund.

Esimene veebitund algab kell 10.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 1 klassi lapsel kolmel päeval nädalas veebitund, õpetaja põhimõtteliselt peab kolm tundi läbi kaamera lasteaeda. Ehk siis sisustab laste aega. Nad niiväga ei vahigi ekraani, kuivõrd oma õpikuid ja vihikuid, loevad, räägivad omavahel juttu, vahepeal õpetaja paneb nad võimlema, siis saadab kümneks minutiks vaheajale ja hõikab, kui tund jälle algab. Minu meelest väga hea. Esimese klassi lapsel see täiesti iseseisvalt tegutsemine väga hästi välja ei tule. Kui aga õpetaja tagant utsitab ja vahepeal saab läbi ekraani sõpradega rääkida, on laps palju rõõmsam ja saab ilma vanema abita palju rohkem tehtud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1. klassi lapsel on peaaegu iga päev 3h veebis. Esimesel distantsõppe päeval oli suisa neli ja lapsel pea valutas, sest ta pole harjunud nii palju aega ekraani ees veetma. Paraku ei pea õpetaja ka kinni tunni lõpuaegadest, vaid 45-minuti asemel võib ta tundi teha ka 60-minutit. HTM-i juhendi järgi on soovituslik 1.-6. klassi veebitunni pikkus 20-minutit, samas pole nad seadnud ülempiiri, et mitu tundi võib veebis olla, vaid kool peab lähtuma mõistlikkuse printsiibist. Mõnele tõesti sobibki kui kõik on veebis, aga teistele jälle ei sobi. Osa asju võiks olla vabatahtlikud, et need, kellel vaja jäävad tundi ja teised lahendavad ise ning kui abi vaja, siis logivad tagasi tundi end. Palju on ka sellist vastuste kontrollimist, mida minu hinnangul annaks teha palju tõhusamalt kui veeta 20-minutit, et kontrollida mate vastuseid ükshaaval lugedes. Eks vajadusel hakkab ka laps kodustel põhjustel puuduma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis olid eelmise distantsõppe ajal lapsevanemad äärmiselt rahulolematud, et veebitunde peaagu ei toimu. Pahandust oli palju. Nüüd on olukord vastupidine –  kõik õpetajad tulistavad n.ö kõigist raudadest. Tunnid toimuvad tunniplaani kohaselt ja päev algab kell 8:00 ning on täpselt sama pikk, kui kontaktõppel. Vaid kehalise tundide ajal on pausid, neid ei “zuumita”. Ja pikad söögivahetunnid.

Tundub õpetajate kättemaksuna.

Aga ise me selle välja kutsusime.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis olid eelmise distantsõppe ajal lapsevanemad äärmiselt rahulolematud, et veebitunde peaagu ei toimu. Pahandust oli palju. Nüüd on olukord vastupidine – kõik õpetajad tulistavad n.ö kõigist raudadest. Tunnid toimuvad tunniplaani kohaselt ja päev algab kell 8:00 ning on täpselt sama pikk, kui kontaktõppel. Vaid kehalise tundide ajal on pausid, neid ei “zuumita”. Ja pikad söögivahetunnid.

Tundub õpetajate kättemaksuna.

Aga ise me selle välja kutsusime.

Kahjuks on kõigile meeldida täiesti võimatu. Ükskõik kui palju veebitunde teed, tahavad ikka osad rohkem ja osad vähem.  Meil võetakse algklassides lapsi tundi väikestes rühmades, suurematel toimuvad pooled tunnid veebitundidena (v.a. kehaline ja tööõpetus).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 klassi lapsel on neljal päeval nädalas kaks veebitundi, 3 klassis iga päev kaks või kolm, kestusega 45-50 minutit.Kahe tunni vahel paus 10-20 minutit. Päris intensiivne, aga lapsed lähevad varakult magama ja  hommikul 07.30 äratus, hommikusöök, kell 09.10 algab koolipäev. Mina olen iga kell poolt, et pigem rohkem veebitunde kui hakata ise pedagoogi mängima, no ei ole jätkusuutlik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel iga päev on oma õpetajaga maks 2h jutti. eesti keel, kirjatehnika, matemaatika, loodusõpetus.  Inglise keel 2 korda nädalas ja kord 45min. Pluss veel teha tantsutunni asju ja kehalise kasvatuse asju. Tempo on ikka kiire. Laps väsinud ja ei taha õldse e-tundides osaleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps oli kevadel esimeses klassis ja siis neil oli veebitund max 2 korda nädalas. muidu sai õpetajale alati helistada ja kõike küsida, millest aru ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassi laps ja iga päev 2h veebitund. Samas ta järjest kaks tundi küll arvuti taga ei istu – kui nt kõht tühjaks saab, läheb hoopis kööki sööma või mängib vahepeal natuke. Mingid liikumisõpetuse asjad on ka, aga neid pole ta üldse teinud. Muusikaõpetuse tund lisaks, aga eelmisel korral ei läinud Zoom käima (teised veebitunnid on Teamsis), seekord panin ise, aga laps ikkagi ei saanud aru, kuidas ta iseseisvalt peaks Zoomiga liituma (isegi õpetaja lingi saadab).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 1.klassi lapsel iga päev kaks veebitundi, kumbki 30 minutit. Niigi väike klass (nö maakool) on jagatud kaheks grupiks ja siis on kordamööda online. Õpetaja jõuab kõigiga suhelda ja tundide algus kl 10 on ka inimlik. Väga rahul sellise korraldusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestama paneb, et inimesed vinguvad et lapsel mitu veebitundi päevas? Samuti paneb mõtlema, kuidas saavad hakkama need, kellel on vaid 3 veebitundi nädalas? Kahju nii lastest kui vanematest, aga kui närvi ja jaksuülearu on, siis küll.

Enda lapsel iga päev tunniplaanijärgselt tunnid. Toimuvad ka kunsti, kehalise, muusikatunnid vahel. Iga päev seega 3-4 tundi. Õpetaja jõuab tunni ajal lastega kõik vajaliku ära teha ja ei laps ega mina ei pea iseseisvalt pead vaevama. Minu arust parim süsteem. Mis seal ikka nii jubedat on, kui laps 4 tundi veebitunnis on? Igati arukam kui see, et lasta lapsel päev otsa telefonis mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps 1.klassi lapsel mitu veebitundi päevas? Kas iga päev?