Esileht Koolilaps 1. klassi laste riided/ jalanõud, mida nad ilma abita selga-jalga ei saa

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 1. klassi laste riided/ jalanõud, mida nad ilma abita selga-jalga ei saa

Postitas:

On täiesti loomulik, et lasteaialastele osutatakse riietumisel abi – selleks on lausa personal olemas (õpetaja abid). Kuid koolilapsed peaksid saama ise riidesse ja selleks, et saaksid, peaksid vanemad jälgima, mida oma lastele ostetakse. Ei ole ok, kui hakatakse kuhugi minema ja osa klassist ei saa lukke/ nööpe/ paelu/ haake vm. kinni/ lahti.
Miks ostetakse lapsele selline ese? NB! Ennetan ja ütlen, et siinkohal pole tegu odavamate esemetega, vaid näiteks kalliste nahksaabaste lukkudega, sulemantlite trukkide-lukkudega, mütsipaeltega jne.
Kas teie arust oleks ok, et lapsele soetatakse võimetekohased esemed, millega ta üksi hakkama saab?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus. Ise soetasin lapsele sellised asjad, mis ei tekitaks koolipäeva jooksul lisastressi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 16:40; 13.12 12:18; 13.12 12:19; 13.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – tuleb leida jõukohased riided. Aga miks koolis? Mina valisin juba 1. lasteaiarühmas lastele jõukohased riided ja jalanõud ja nad teenindasid end ise. Esimesel aastal läksin lapsega kaasa esikusse ja olin juures kui riietus (vahel läks terve igavik), teises rühmas viisin esiku ukseni ja ütlesin tšau ja läksin ära, kolmandas viisin välisukseni ja neljandas selliselt et maja paistis eemalt. Ma ei saa aru miks vanemad lapsi riietavad, isegi mütsi jms võtavad peast. Milleks selline kasvatus?

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.12 17:30; 12.12 18:02; 12.12 19:45; 13.12 08:16; 13.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on saapapealte kinni saamine üks igavene pusimine, sp, ostangi sellised asjad, mis käivad takjatega, saab jalga tõmmata jne. 1 klassi ei pannud kehalise tunni päeval nööpidega pluusi, sest muidu oleks jumal teab kuidas see pluus kinni nööbitud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – tuleb leida jõukohased riided. Aga miks koolis? Mina valisin juba 1. lasteaiarühmas lastele jõukohased riided ja jalanõud ja nad teenindasid end ise. Esimesel aastal läksin lapsega kaasa esikusse ja olin juures kui riietus (vahel läks terve igavik), teises rühmas viisin esiku ukseni ja ütlesin tšau ja läksin ära, kolmandas viisin välisukseni ja neljandas selliselt et maja paistis eemalt. Ma ei saa aru miks vanemad lapsi riietavad, isegi mütsi jms võtavad peast. Milleks selline kasvatus?

Mõni laps võib tee peal kaduma minna.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 17:44; 12.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – tuleb leida jõukohased riided. Aga miks koolis? Mina valisin juba 1. lasteaiarühmas lastele jõukohased riided ja jalanõud ja nad teenindasid end ise. Esimesel aastal läksin lapsega kaasa esikusse ja olin juures kui riietus (vahel läks terve igavik), teises rühmas viisin esiku ukseni ja ütlesin tšau ja läksin ära, kolmandas viisin välisukseni ja neljandas selliselt et maja paistis eemalt. Ma ei saa aru miks vanemad lapsi riietavad, isegi mütsi jms võtavad peast. Milleks selline kasvatus?

Mõni laps võib tee peal kaduma minna.

Mis mõttes? Ma ju ikka seisin ja ootasin kuni ta majja läks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.12 17:30; 12.12 18:02; 12.12 19:45; 13.12 08:16; 13.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – tuleb leida jõukohased riided. Aga miks koolis? Mina valisin juba 1. lasteaiarühmas lastele jõukohased riided ja jalanõud ja nad teenindasid end ise. Esimesel aastal läksin lapsega kaasa esikusse ja olin juures kui riietus (vahel läks terve igavik), teises rühmas viisin esiku ukseni ja ütlesin tšau ja läksin ära, kolmandas viisin välisukseni ja neljandas selliselt et maja paistis eemalt. Ma ei saa aru miks vanemad lapsi riietavad, isegi mütsi jms võtavad peast. Milleks selline kasvatus?

Mõni laps võib tee peal kaduma minna.

Mis mõttes? Ma ju ikka seisin ja ootasin kuni ta majja läks.

Mina seda küll kuskilt välja ei lugenud. Lasteaiaealine laps tuleb ikka kasvatajale üle anda.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 17:44; 12.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei pidanud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.12 17:30; 12.12 18:02; 12.12 19:45; 13.12 08:16; 13.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus – tuleb leida jõukohased riided. Aga miks koolis? Mina valisin juba 1. lasteaiarühmas lastele jõukohased riided ja jalanõud ja nad teenindasid end ise. Esimesel aastal läksin lapsega kaasa esikusse ja olin juures kui riietus (vahel läks terve igavik), teises rühmas viisin esiku ukseni ja ütlesin tšau ja läksin ära, kolmandas viisin välisukseni ja neljandas selliselt et maja paistis eemalt. Ma ei saa aru miks vanemad lapsi riietavad, isegi mütsi jms võtavad peast. Milleks selline kasvatus?

Mõni laps võib tee peal kaduma minna.

Mis mõttes? Ma ju ikka seisin ja ootasin kuni ta majja läks.

Mina seda küll kuskilt välja ei lugenud. Lasteaiaealine laps tuleb ikka kasvatajale üle anda.

Vot ma ka imestasin.. ilmselt mingi turvaline ja väike maalasteaed teil.. Meil (lasteaed Tallinna südalinnas) ikka alati koosolekutel korratakse üle (ja hiljem ka meilitsi teavitatakse/tuletatakse meelde), et lapse üleandmisel rühma KINDLASTI oleks vanemal ka hetk silmsidet kasvatajaga.. ja KINDLASTI ei tohi kuskilt ukse juurest saata.. ehket laps võib jääda küll üksi riietuma, aga vanem peab rühma uksevahelt õpetajale ikkagi korra end näitama ja ütlema, et laps kohal. Isegi viimases (koolieelikute) rühmas. Minumeelest igati mõistlik nõue (eriti lasteaia asukohta arvestades)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu, tõesti väike lasteaed, 4 rühma majas. Aga mu jutu mõte polnud see kuidas lapsi lasteaeda viia, vaid see et võiks juba lasteaias lapsed end ise riietada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.12 17:30; 12.12 18:02; 12.12 19:45; 13.12 08:16; 13.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla, siis vahel käin lapsega kõik poed läbi, mis siin väikelinnas on ja mitte ühtegi krõpsudega või paelteta saabast tema jalakujule ei müüda. Mitte ühtegi. Seega ostan selle, mille saan. Samuti võib olla nii, et see uhke ja ilus jope on sõbra väikeseks jäänud rõivas ja ainus talvejope, mis lapsel on. Meie peres kulub kolme lapse välisrõivastele nii tohutu summa igal aastal, et lihtsalt luku pärast ei hakka küll uut rõivast ostma, pigem õpetan lapse seda lukku kasutama. Üldiselt aga leian, et ka lasteaias tuleb keerulisemaid rõivaid lastele muretseda, sest näputöö toetab tugevasti aju arengut. Muidugi lasteaeda nii ei saatnud, et laps riidesse ei saanud vaid see harjutamine käis ikka kodus. Aga siiani juhtub, et kui koolilapsel on parasjagu halb tuju, siis äkitselt ei lähe enam ei saapapael kinni ega ka lukk kinni. Sellise meeleolupöörde vastu ei saa ma paraku midagi teha. Kui koolilaps ei saa oma lukke kinni, siis seda enam, on tal väga vaja harjutada näpuosavust. Mõnes mõttes õige valik lapsevanema poolt, et laps on sunnitud harjutama ja sellega arendab oma motoorikat.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 08:29; 13.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tuleb lapsele hankida jõukohased riided. Mida aga teha päeval kui juhuslikult on kehalise kasvatuse tund ning ühtlasi nõutud pidulik koolivorm? Siis peavad nad ikkagi oma valge pluusi 10 nööpi saama lahti ja pärast kinni pusitud. Nii mõnelgi poisil on veel pidulike kingade paeltega ka mässamist sel päeval.

On olnud täiesti reaalne selline olukord ja rohkem kui üks kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole mitte riietes vaid laste oskustes.

Ma ei kujuta ette ilma lukuta jopet. Üle pea käiv?

Võibolla pole asi lapse oskustes, vaid kiirustavad õpetajas, kes ei oska arvestada, et lapsed ongi kohmakad ja ei saa nii kiiresti end riidesse nagu õpetaja. Kahjuks tundub, et siinkohal õpetaja on see, kes kurdab.

Võibolla peaks õpetaja aega veidi paremini planeerima, et õpilased ei peaks kiirustama riidesse pannes vaid saaksid seda rahulikult teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tuleb lapsele hankida jõukohased riided. Mida aga teha päeval kui juhuslikult on kehalise kasvatuse tund ning ühtlasi nõutud pidulik koolivorm? Siis peavad nad ikkagi oma valge pluusi 10 nööpi saama lahti ja pärast kinni pusitud. Nii mõnelgi poisil on veel pidulike kingade paeltega ka mässamist sel päeval.

On olnud täiesti reaalne selline olukord ja rohkem kui üks kord.

siis tehakse lahti paar vajaliku nööpi ja üle pea. Kingi on olemas ka krõpsudega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 16:40; 13.12 12:18; 13.12 12:19; 13.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole mitte riietes vaid laste oskustes.

Ma ei kujuta ette ilma lukuta jopet. Üle pea käiv?

Võibolla pole asi lapse oskustes, vaid kiirustavad õpetajas, kes ei oska arvestada, et lapsed ongi kohmakad ja ei saa nii kiiresti end riidesse nagu õpetaja. Kahjuks tundub, et siinkohal õpetaja on see, kes kurdab.

Võibolla peaks õpetaja aega veidi paremini planeerima, et õpilased ei peaks kiirustama riidesse pannes vaid saaksid seda rahulikult teha.

üldiselt, 1. klassi õpetaja ikka aitab neid, kui on vähegi normaalne õpetaja.
Aga jopelukuga on see asi, et kui on topeltlukk, siis ongi keerulisem, endal ka. Lukk peab olema teatud asendis, et üldse jooksma hakkaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 16:40; 13.12 12:18; 13.12 12:19; 13.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps võiks ju ometi kingapaelu siduda osata ja nööpe kinni panna?! Kas te siis riietate oma koolilapsi hommikuti?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.12 17:30; 12.12 18:02; 12.12 19:45; 13.12 08:16; 13.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps võiks ju ometi kingapaelu siduda osata ja nööpe kinni panna?! Kas te siis riietate oma koolilapsi hommikuti?

kui palju sa tead neid 1. klassi lapsi, kes reaalselt kingapaelu seovad? Ise.
Meil läks nt kehalise õpetajal tunnis ilmatu aeg nende lahtitulnud paelte sidumiseks, uhke lapsevanem kodus arvas, et tema laps seob ise…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.12 16:40; 13.12 12:18; 13.12 12:19; 13.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi laps võiks ju ometi kingapaelu siduda osata ja nööpe kinni panna?! Kas te siis riietate oma koolilapsi hommikuti?

kui palju sa tead neid 1. klassi lapsi, kes reaalselt kingapaelu seovad? Ise.

Meil läks nt kehalise õpetajal tunnis ilmatu aeg nende lahtitulnud paelte sidumiseks, uhke lapsevanem kodus arvas, et tema laps seob ise…

No see sõltub sinu definitsioonist, mis on seotud pael. Minu viie aastane laps õppis paari hetkega kingapaela sidumise ära sellest hetkest, kui naabrid tõid talle ühed ägedad paeltega botased aga mina teatasin lapsele, et kui neid kanda tahad, tuleb ise paelu siduma õppida, mina ja lasteaia õpetaja ei hakka neid pidevalt sinu eest siduma. Ja lapsel oli nii suur tahtmine, et õppiski ühe õhtuga selgeks. Ja need ei tunud üldse tal niisama kergelt lahti. Ise ma aga pole elu jooksul suutnud selgeks saada, kuidas libedate paeltega saabastel lipsu nii teha, et see pidevalt lahti ei tuleks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 08:29; 13.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps 1. klassi laste riided/ jalanõud, mida nad ilma abita selga-jalga ei saa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.