Esileht Koolilaps 1 klassi sisseastumiskatsed Reaalkooli

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: 1 klassi sisseastumiskatsed Reaalkooli

Postitas:

Tere,
Tõenäoliselt oli see teema ka eelmine aasta üleval aga otsingute järgi tuli nii palju erinevaid vasteid, et selle õigeni ei suutnud jõuda. Küsimus siis selline – kas keegi teab täpsemalt, millised olid need tekstülesanded,mida lapsed lahendama pidid?
Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:56; 06.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on paralleel?
Mis on ambulatoorne ?
Mis on üksikema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan üht loogikaülesannet, mida laps mulle enam-vähem suutis ära seletada. Lehel oli üksteise kohal 2 rida kaste (ühes reas umbes 5-6 kasti), igas kastis oli üks number, v.a alumise rea viimases kastis, kuhu tuli loogikat appi võttes see puuduv number (kõik numbrid olid erinevad) leida. Seda ma enam ei mäleta, kas tuli numbreid omavahel liita või lahutada või oli seal mingi muu nõks, kuidas see puuduv number üles leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 14:33; 06.02 15:14; 07.02 11:29; 07.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 aastat tagasi oli ka selline ülesanne, et ringide sees olid suvalises järjestuses tähed, millest tuli sõna moodustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:35; 06.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks aastat tagasi selline ülesanne, kus numbritele oli antud esemeline tähendus ja liitmis-lahutamistehteid tuli siis nende esemetega teha ja vastus anda ka esemeleine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

moded auu!
sitt ajaviide nagu. sellised teemad peaks ikka vunderkindide e koolilapse foorumis olema:)

ja järgarvule võiks ka punkt järgneda…. see oli nüüd reaalkooli vunderkindi emmele…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin jällegi vaevlen aastaid dilemma vahel, kas minna eliitkoolidesse lapsega katsetele või mitte. Viimasel ajal olen küll võtnud suuna sellele, et panen lapse siiski kodu lähedale kooli. Kuid äkki teen talle sellega karuteene? Jube raske. Loeb ja kirjutab 4-aastasest saadik, arvutab ja on üldse väga asjalik laps. Ise eelistaksin kodu lähedal olevat kooli – samas ise töötan kesklinnas ja äkki siiski paneksin eliitkoolis lapsele hariduslikult oluliselt tugevama baasi alla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]moded auu!
sitt ajaviide nagu. sellised teemad peaks ikka vunderkindide e koolilapse foorumis olema:)

ja järgarvule võiks ka punkt järgneda…. see oli nüüd reaalkooli vunderkindi emmele…[/tsitaat]
Kui sa norida tahad, siis viidatud postituses on rohkelt veel teisigi kirja- ja stiilivigu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:35; 06.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]moded auu!
sitt ajaviide nagu. sellised teemad peaks ikka vunderkindide e koolilapse foorumis olema:)

ja järgarvule võiks ka punkt järgneda…. see oli nüüd reaalkooli vunderkindi emmele…[/tsitaat]

Teemasid, mis sind ei huvita, pole kohustuslik lahti klõpsata. Noorel inimesel ei tohiks närvid veel nii läbi olla, et sundliigutusi pole võimalik vältida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 14:33; 06.02 15:14; 07.02 11:29; 07.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mäletan üht loogikaülesannet, mida laps mulle enam-vähem suutis ära seletada. Lehel oli üksteise kohal 2 rida kaste (ühes reas umbes 5-6 kasti), igas kastis oli üks number, v.a alumise rea viimases kastis, kuhu tuli loogikat appi võttes see puuduv number (kõik numbrid olid erinevad) leida. Seda ma enam ei mäleta, kas tuli numbreid omavahel liita või lahutada või oli seal mingi muu nõks, kuidas see puuduv number üles leida. [/tsitaat]
Jajah, minu laps rakendas selle ülesande lahendamisel sellist loogikat, mille peale ükski täiskasvanu ei tule ja mis ka õnneliku kokkusattumise tõttu õigeks ei osutunud. Vihjeks võin niipalju öelda, et praktiliselt kõik ülesanded on analoogsed eelkoolis lahendatutele ja ei tohiks eelkoolis käinud lastele erilist raskust valmistada. Üks ülesanne on igal aastal uus ja see oli siis eelmisel aastal see kastikestega ülesanne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teemasid, mis sind ei huvita, pole kohustuslik lahti klõpsata. Noorel inimesel ei tohiks närvid veel nii läbi olla, et sundliigutusi pole võimalik vältida.[/tsitaat]
ja ikkagi on need Tallinna koolikatsete teemad TÜÜTUD. Kas ikka peab igaüks uue teema avama uue pisikese nüansi pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin lohutada 14:56 ema – päris palju tublisid ja andekaid lapsi läheb ka kodu lähedal asuvatesse tavalistesse Tallinna koolidesse. Nii et su laps ei oleks seal kindlasti ainuke. Minu laps läheb ka sügisel kodust 300 m kaugusel asuvasse kooli (haridusameti lahkel loal, ma loodan:p). Päris nutikas ja tubli laps, loeb täitsa pakse raamatuid täitsa vabatahtlikult, arvutab maeiteamis piires, väga hea mäluga jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti vanemad uurivad-puurivad lastelt pärast katseid üksikasjalikult, millised ülesanded olid? Ise küsisin ka, kuidas läks, ent vastused olid sellised üldised, millest ühtegi konkreetset ülesannet küll välja ei praalinud. Ja ega see polnud enam minu jaoks oluline ka, sest mis see ülesannete raalimine hiljem ikka annab. Pigem oli mul lihtsalt hea meel näha rahulolevat ja rõõmsat last ka klassist välja astudes. Võib-olla olin lihtsalt enesekindel, usaldasin last. Laps sai sisse.

Ema, kes sa kahtled, kas viia katsetele või mitte. Mis tüüpi su laps on? Kui sa arvad, et talle selline katsetamine meeldiks, siis miks mitte viia. Kui laps saab sisse, saate edasi mõelda, plusse-miinuseid vaagida ja seejärel lõplikult otsustada. Kui ei saa sisse, ei jää vähemalt kripeldama, et oleks võinud ikka proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:26; 06.02 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lapata veidi 1-2. klassi matemaatika tööraamatuid, minule tulid sealt paljud ülesanded ette. näiteks oli selline tehe 12=…+5
loogikaülesannete ja nuputamise raamatutest olid mitmed ülesanded

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Reaali eelkoolis pole käinud, siis pole mõtet ka katsetele minna. Minu tutvusringkonnas pole keegi sisse sinna saanud, kuna ülesanded on ikka väga krõbedad olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Reaali eelkoolis pole käinud, siis väga mõtet pole minna. Vähemalt minu tutvusringkonnas pole eelnevatel aastatel lihtsalt proovijad sisse saanud, kuna ülesanded ikka väga krõbedad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui Reaali eelkoolis pole käinud, siis väga mõtet pole minna. Vähemalt minu tutvusringkonnas pole eelnevatel aastatel lihtsalt proovijad sisse saanud, kuna ülesanded ikka väga krõbedad.[/tsitaat]

16:26 kägu siin. Lisan veel, et laps ei käinud eelkoolis. Ja pole ta ainuke selline, sõbranna laps sai samuti sisse eelkoolis käimata. Teiste eelkoolis käimist või mittekäimist pole uurinud, seega nende kohta ei oska väita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:26; 06.02 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastajatele. Mõtlesime Reaalkooli proovida kuna laps tundub nautivat igasuguste matemaatiliste ülesannete tegemist – on ise käinud küsimas ning palub ennast õpetada. Ka eelkooli õpetaja ning kasvataja on rääkinud tema tugevusest loogilist mõtlemist nõudvates ülesannetes.
Niipalju kui kooli kodulehelt vaatasin, tundus kõik mõistlik olevat aga kuna eelmisel aastal sõbranna laps põrus just tekstülesannete lahendamisel, tundus olevat hea mõte asja kohta veidi rohkem uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:56; 06.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud vastajatele. Mõtlesime Reaalkooli proovida kuna laps tundub nautivat igasuguste matemaatiliste ülesannete tegemist – on ise käinud küsimas ning palub ennast õpetada. Ka eelkooli õpetaja ning kasvataja on rääkinud tema tugevusest loogilist mõtlemist nõudvates ülesannetes.
Niipalju kui kooli kodulehelt vaatasin, tundus kõik mõistlik olevat aga kuna eelmisel aastal sõbranna laps põrus just tekstülesannete lahendamisel, tundus olevat hea mõte asja kohta veidi rohkem uurida.[/tsitaat]

Ma soovitaksin paralleelselt sel juhul ka GAGi matemaatika-muusikaklassi proovida. Kahed katsed ei võta sugugi tükki küljest. Minu reaalainetest huvitatud poisil, läksid eelmisel aasta GAGi matemaatika-muusika katsed kõvasti paremini kui Reaalis, kus tal jäi paar punkti sissesaamise kriteeriumist puudu. Kuna sel aastal konkurss ilmselt veel kõvem, sest paljud lapsevanemad ei saa enam katsetada koolidesse, kuhu nad tegelikult tahaksid oma lapse panna, siis võib Reaali pääsemise kirteeriumiks olla maksimumpunktide arv või poolepunktine eksimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 14:33; 06.02 15:14; 07.02 11:29; 07.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma soovitaksin paralleelselt sel juhul ka GAGi matemaatika-muusikaklassi proovida. Kahed katsed ei võta sugugi tükki küljest. Minu reaalainetest huvitatud poisil, läksid eelmisel aasta GAGi matemaatika-muusika katsed kõvasti paremini kui Reaalis, kus tal jäi paar punkti sissesaamise kriteeriumist puudu. Kuna sel aastal konkurss ilmselt veel kõvem, sest paljud lapsevanemad ei saa enam katsetada koolidesse, kuhu nad tegelikult tahaksid oma lapse panna, siis võib Reaali pääsemise kirteeriumiks olla maksimumpunktide arv või poolepunktine eksimus.[/tsitaat]
GAGil on sel aastal muusika-matemaatika klass \”piirkonnaklass\” ja katseid sinna ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma soovitaksin paralleelselt sel juhul ka GAGi matemaatika-muusikaklassi proovida. Kahed katsed ei võta sugugi tükki küljest. Minu reaalainetest huvitatud poisil, läksid eelmisel aasta GAGi matemaatika-muusika katsed kõvasti paremini kui Reaalis, kus tal jäi paar punkti sissesaamise kriteeriumist puudu. Kuna sel aastal konkurss ilmselt veel kõvem, sest paljud lapsevanemad ei saa enam katsetada koolidesse, kuhu nad tegelikult tahaksid oma lapse panna, siis võib Reaali pääsemise kirteeriumiks olla maksimumpunktide arv või poolepunktine eksimus.[/tsitaat]

GAGis on see aasta muusika-matemaatika klass piirkonnaklass ja katseid sinna ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

GAGis on see aasta muusika-matemaatika klass piirkonnaklass ja katseid sinna ei tehta.[/tsitaat]

Oh, muidugi – see \”pisiasi\” läks mul meelest. Teemaalgatajal tasuks siis kaaluda oma laps (koos ühe vanemaga) kesklinna regada, kui ta seal veel ei ela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 14:33; 06.02 15:14; 07.02 11:29; 07.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud vastajatele. Mõtlesime Reaalkooli proovida kuna laps tundub nautivat igasuguste matemaatiliste ülesannete tegemist – on ise käinud küsimas ning palub ennast õpetada. Ka eelkooli õpetaja ning kasvataja on rääkinud tema tugevusest loogilist mõtlemist nõudvates ülesannetes.
Niipalju kui kooli kodulehelt vaatasin, tundus kõik mõistlik olevat aga kuna eelmisel aastal sõbranna laps põrus just tekstülesannete lahendamisel, tundus olevat hea mõte asja kohta veidi rohkem uurida.[/tsitaat]
minu lapsel jäi puudu vist lugemisoskusest. arvutas ta ammu juba ülihästi, mõistatada meeldis ja ülesandeid lahendada – meeldib siiani, aga reaalkooli sisse ei saanud ja ma arvan, et üks asi on ka lugemiskiirus, miks ta välja jäi. mitte et seal oleks testitud otsesselt lugemist, vaid selleks, et ülesannet õigesti teha, tuleb see kiiresti lugeda ja aru saada, mida tegema peab. meil siiani see teema, et klassis on ta matemaatikas parim, tugevalt ikka üle, aga tekstülesandeid veerib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui Reaali eelkoolis pole käinud, siis väga mõtet pole minna. Vähemalt minu tutvusringkonnas pole eelnevatel aastatel lihtsalt proovijad sisse saanud, kuna ülesanded ikka väga krõbedad.[/tsitaat]

viimase kolme aasta jooksul on minu tutvusringkonnast saanud reaali sisse kaks last, kes ei käinud seal eelkoolis. ühel neist ei olnud ka lugemine tema tugevamaid külgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu lapsel jäi puudu vist lugemisoskusest. arvutas ta ammu juba ülihästi, mõistatada meeldis ja ülesandeid lahendada – meeldib siiani, aga reaalkooli sisse ei saanud ja ma arvan, et üks asi on ka lugemiskiirus, miks ta välja jäi. mitte et seal oleks testitud otsesselt lugemist, vaid selleks, et ülesannet õigesti teha, tuleb see kiiresti lugeda ja aru saada, mida tegema peab. meil siiani see teema, et klassis on ta matemaatikas parim, tugevalt ikka üle, aga tekstülesandeid veerib 🙂 [/tsitaat]Reaali sissesaamisel ei ole lugemisoskus primaarne. On neid veerijaid siia sisse saanud küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps 1 klassi sisseastumiskatsed Reaalkooli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.