Esileht Imetamine 1-kuuse rp lapse toidukogus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 1-kuuse rp lapse toidukogus

Postitas:
Kägu

Tere! Palju siis 1-kuune peab sööma rinnast ühe toidukorra ajal?
St kui teda kaalun mu lastearst väitis, et 100g…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laps peab sööma nii palju, et käitumisest saad aru, et tal on kõht täis (ei jää rahutuks) ning et kaalu tuleb juurde.

1-kuust last, kui toitmisega silmnähtavalt probleem epole, ma kaaluks üldse. Kas lapsel on kaaluiibega probleeme, et teemaks, või niisama tundsid huvi asja vastu?

Osadele arstidele ei meeldi ka, kui lapsed võtavad juurde nö keskmise alumises otsas, kuigi ka see jääb keskmisesse. Mingil põhjusel leiavad osad arstid, et kaalus peaks võtme juurde täpselt keskmise keskpunkti jagu või üle keskmise keskmise…tegelikult ka keskmise keskmisest allpool on ok, seni, kuni keskmise piiridest ei välju 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laps võttis juurde kuuga 1,6 kg ja see ei sobinud, et sööb liiga tihti. Sünni kaal oli 3005g. Väitis et kuune sööb 7x päevas ja öösel magab lausa 6-8h, et mina pean ka puhkama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk on sul sattunud vanakooli arst, et sellist juttu ajab? Nii pisike laps peaks saama rinda nii tihti kui ta soovib ja päris kindlasti ei pea ta öösel 6-8 tundi järjest magama. Kui mure on, soovitaks imetamisnõustaga rääkida. Näiteks ITK omad teevad ka telefoni teel nõustamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps võttis juurde kuuga 1,6 kg ja see ei sobinud, et sööb liiga tihti. Sünni kaal oli 3005g. Väitis et kuune sööb 7x päevas ja öösel magab lausa 6-8h, et mina pean ka puhkama.

No ütleme nii,e t seda on tõesti palju, aga ta on alles 1-kuune ja vara midagi arvata. Tavaliselt umbes 3-kuuselt hakkab kaalu juba märgatavalt vähem juurde tulema. Võibolla, kui lähed 2 kuu kontrolli, on juurde võtnud hoopiski 700 g. Minul nt teisel lapsel kukkus see kaalutõus ikka väga kolinal, nii et 1-kuuselt oli ka kenasti 1100 võtnud, aga juba 4-kuuselt kuulsin märkusi, et võiks rohkem (oli siis seal keskmise alumise otsas, aga 4-kuuselt ta juba roomas…)

Arstilt võid ka küsida, et miks ta arvab, et midagi on valesti.

Olen ka näinud, et lapsed, kes beebina on silmnähtavalt ülekaalulised, 3-4aastaselt juba ongi pilpad – ehk niipea, kui on hakanud rohkem tavatoitu sööma, on kaal ka langenud. Mõnikord ongi soovitus, kui laps väga palju juurde võtab iga kuu, natuke varem lisatoiduga alustada ja kiriemini koguseid suurendada – et ta sööks rohkem lahjemat köögiviljapüreed ja vähem rammusat rp 🙂 Sest muidu lõpuks sa ei jaksa ise last enam tõsta (kui aastane kaalub 15 kg, on seda päris palju, aga sülle tahab ikka veel ju)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No palju või mitte aga rääkisin enda imetamisnõustaja ja ämmakaga. Nad naersid ja ütlesid, et teeksin ikka edasi nagu teen. Mul ongi väga vana arst ja ilmselgelt nõukaaja arvamusega.
Ma ei usu, et mu beebi nüüd iga kuu nii palju juurde võtab. 1-kuusele ei saa ise reguleerida, et nüüd sööd 7x päevas ja magad. Tema argument oli, et ma pean ise puhkama. Ütles, et mitu topeltlõuga lapsele vaja on… kusjuures laps täitsa ok kuna sünnikaal oli väiksem.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Imetamine 1-kuuse rp lapse toidukogus