Esileht Beebi ja mitmikud 1 nädalane.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 1 nädalane.

Postitas:
SiRistaja

Nii tänaseks oleme siis nädalaseks saanud ja küsimusi aina tekib.Ei julgenud oma imelike küsimustega mujale pöördudagi.
Ta kakab nii palju ja mähkmed maksavad ka nii palju.kas tõesti pean kohe selle mähkme ära vahetama kui kuulen et kakab.Kas võib ehk natuke veel ikka all hoida.
Kas pean hakkama ka mingit unegraafikut tegema?Mul sööb siis kui ärkab ja otsima hakkab.Ja magama ma teada suruda ei saa ju.Magab mitu pikka ja rahuliku und ja siis mingi 3 tundi nii ägiseb ja uinub lahtiste silmadega.
Millal teil naba ära kukkus??
Millal ise sealt alt ära paranesite(jube ebamugav on juba)??

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: 1 nädalane.

Kaka tuleb kohe ära puhastada, see läheb hauduma ja siis on juba suurem jama. Unegraafik unusta nädalasega küll ära. Toida siis kui tahab ja küll see asi paika loksub. Naba on meil alles, tänan küsimast:D Nabakönt kukkus ära mingi pooleteise nädala pärast. Puhasta ilusti ka kuivata peale vanni. Alt polnud midagi paraneda, rebenditeta sünnitus oli. Eks see jällegi erinev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mähkmed vaheta kindlasti kohe ära, muidu pepu varsti punane ja valus. Minu 4 last on kõik ilma graafikuta maganud ja söönud siis kui seda ise soovivad. Vaata u. nädal tagasi tehtud teemat, kuidas tunda ära lapse soove nutu järgi (pealkirja ei mäleta), sellest võib Sulle abi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kakast mähet ära küll all hoia. Pärast nahk punetab, võivad lausa villid tekkida jne. Ikka kohe kuiv mähe panna. Nii väikse lapsega lase tal omas rütmis olla, mitte mingit unegraafikut ära tee. Peaks magama ikka suht palju.Sööb-magab, veidi üleval.Naba kukkus ära 3 lapse puhul nii: kahel lapsel 5-7 päevaselt, ühel lapsel 2 nädalaselt. Alt paranemine võtab aega olenevalt sellest, mis suga tehti. Kui nõeluti ja olid katki, siis paari nädalaga on ok, mõnel on ok juba sünnituspalatis. Kui lahkliha lõiked jms, siis umbes kuu võib anda tunda. Pese tihti jahedama veega.Ma pesin igakord kui sidet vahetasin ja alguses ka pärast igat WC külastust. Paar korda päevas intiimpesugeeliga, ülejäänud korrad tavalise veega. Käterätid puhtad ja vaheta tihti, iga päev uus rätik!Võid ka õhuvanne võtta kui pikali oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pealegi, kas sulle endale meeldiks olla oma kakase mähkmega? 😛 Alguses kakab nii tihti, pärast ju enam mitte. Une- ja söömisgraafiku sätib nii väike endale ise ja sina lihtsalt ela temaga samas rütmis.
Nabakönt tuli ära 6. päeval aga mõnel on see ka 30 päeva.
Ise paranesin umbes nädalaga, oli vaid kaks sisemis ilupistet. Mina pesin ka peale igat wc-s käimist ja kõige parem oli üldse pissida du¨i all 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]SiRistaja kirjutas:[/small]
[tsitaat]
kas tõesti pean kohe selle mähkme ära vahetama kui kuulen et kakab.Kas võib ehk natuke veel ikka all hoida.
Kas pean hakkama ka mingit unegraafikut tegema?Mul sööb siis kui ärkab ja otsima hakkab.Ja magama ma teada suruda ei saa ju.Magab mitu pikka ja rahuliku und ja siis mingi 3 tundi nii ägiseb ja uinub lahtiste silmadega.
Millal teil naba ära kukkus??
Millal ise sealt alt ära paranesite(jube ebamugav on juba)??
[/tsitaat]

1. Kaka – kindlasti pese ja vaheta mähe, kaka on happeline ja sellest punaseks läinud pepu kordasaamine on hullem töö kui mähkmevahetus. Minu plika kakas 3 kuud iga söögikorra ajal + vahepealsed sirtsud puuksutamisega, nii et öösel tuli ka kakaseid mähkmeid vahetada. Algul tundus ka väga hull asi, aga harjusin ära. Kakamine muutus harvemaks 4. kuust, 5-kuuselt oli öiseid kakamisi juba haruharva.

2. Päevaplaan – nii väike kujundab oma päevaplaani ise. St kui kaaluiive on normaalne, siis lased magada nii, nagu magab. Kui tundub, et laps on loid ja magab liiga palju, siis pead üles ajama ja söötma. Rinda annad nii, nagu laps küsib – imemisega tekitab ta ühtlasi piima juurde, nii et näljakisa ignoreerimise ja mingi oma arusaama järgi päevaplaani sättimisega jõuad ainult selleni, et piima pole piisavalt.

3. Küsimus \”millal teil naba ära kukkus\” – minu naba on endiselt alles 😀
Lapse nabakönt tuli ära 6. elupäeval. Puhastasin piirituselahusega, kui könt ära tuli, siis saialilletinktuuriga.

4. Enda paranemine – oleneb, kuidas sul läks. Mul oli lahklihalõige + tupe- ja emakakaelarebend, nii et õmblusi jätkus mitme eest. 2 nädalat pärast sünnitust julgesin ühe kannika peal poolviltu istuda, kiskumistunne ja pakitsus all oli mitu nädalat.

Please wait...
Postitas:
Mlyh

Jah, kohe pärast kakamist püüa ikka ära vahetada mähe. Osta koju ka Sudocrem igaks juhuks. Kui näed, et pepuvahe või voldivahed lähevad punaseks, määri seda peale. Alguses kulus ka mul kole palju mähkmeid, aga mõne aja pärast läheb kogus hoopis väiksemaks.
Söömise poole pealt pole mul õnnestunud päevaplaani ise kuidagi muuta, poiss on ise paika pannud, kuidas sööb ,kuidas magab. Kui on väsinud olemisega, panen ta voodisse. Esialgu jaksas korraga üleval olla kuni 1h, nüüd, neljakuusena, juba kuni 3h, teinekord ka veidi rohkem, aga mõnipäev ikka magab iga tunni tagant 30min-2h.
Nabakönt kukkus ära 6. päeval, keskmiselt kukubki 1-2nädala pärast, aga võib ka kauem minna. Puhasta mitu korda päevas, mina kasutasin saialilletinktuuri.
Ise paranesin u 2 nädalaga, aga mul polnud palju õmblusi, arst ütles, et võib minna ka kuu. Pesin end iga kord, kui wc-s käisin, lasin dushist veega üle ja kuivatasin korralikult kätekuivatuspaberiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rahast kahju on, kaalud äkki marlimähkmete varianti, on ühtlasi loodussõbralik ja lapse tervisele hea. Muidugi kui pead kogu varustuse ise ostma, on ka see üsna kallis. Meil olid marlimähkmed omast käest, sõpradelt sain mõned Hipsiku mähkmepüksid ja vormiõmmeldud mähkmed, ise tegin kahed villased mähkmepüksid, nii et raha on kulunud ainult mähkmepaberile. Kakaste mähkmete pesemine nõuab küll parasjagu energiat, aga kahekesi oleme ikka hakkama saanud. Ahjaa, sapiseebile kulub ka natuke raha. Meil praegu kahekuune ja kakamine on jäänud juba vähemaks, umbes kolm suuremat kakat päevas ja öösel enamasti ei kaka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tule taevas appi, kujuta ette,et sul on kõht lahti ja lased ennast täis, ega sa ometi ju kohe ennast ära puhasta, päris hea oleks olla ju.ma ei saa aru.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Beebi ja mitmikud 1 nädalane.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.