Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps 1. sept aktus alates 2.kl

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: 1. sept aktus alates 2.kl

Postitas:

1.klassi lapsel lähevad lapsevanemad aktusele.
Aga kas 2.klassi lapsel ka või on aktus siis vaid lastele? Tegemist on suure kooliga, kus on mitu paralleelklassi. Ju siis vist mitte?!

Et saadan värske 2.klassi lapse kooli ja ootan kodus, et millal ta saabub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 15:26; 25.08 16:08; 25.08 16:34; 25.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just nii ongi -saadad lapse kooli. Eraldi ootama ei pea, võid tegeleda sel ajal kodustetöödega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas õpetajad või keegi ei peaks saatma mingi kirja, et peale aktust mis kellani tunnid on?
Või mis üleüldse sel päeval veel toimub. Kuna lapsel vahetub ka klassijuhataja, siis ei tea veel uue klassijuhataja nimegi.

Keegi peaks ju ka lapsevanematega suhtlema ja neile infot andma?!
Hetkel istun nagu kotis ja ei tea midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 15:26; 25.08 16:08; 25.08 16:34; 25.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. septembril pole mingeid tunde, kui just peale aktust klassijuhataja (pool)tundi ei arvesta. Tavaliselt kogunetakse 15 min enne aktuse algust oma klassis. Peale aktust täägib õpetaja veidi eelseisvast aastast ja annab esimeste päevade tunniplaani ning uued õpikud.

Ega keegi ei keela minna ka lapsevanematel 2. klassi aktusele – lapsed pigem ise ei soovi seda, liiga titekas pidavat olema. Võid ju minna ja lapse kooli saata, natuke jalutada või poes käia ja siis lapsel aidata õpikud koju tagasi tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktuse kellaaeg on eeldatavasti kodulehel väljas? Tavaliselt kestab esimese koolipäeva aktus 30-45 min, kooliti pisut erinev. Seejärel suunduvad lapsed klassijuhataja tundi, see on vähemlat meie koolis alati 45 min. Seega tean ma üsna täpselt, millal last võib koju oodata, kui aktus kell 10 algab. Suure tõenäosusega on tema koolipäev läbi siis 11.30 ja 11.45 vahel. Ja milleks ongi vaja nii minuti täpsusega teada, enamasti oskab teise klassi laps ju ikka ise koju tulla? Kui ei oska, siis minegi talle järgi ca 1 tund ja 15 min peale aktuse algust, siis võid ju veel oodata orienteeruvalt 15-45 minutit, aga oled vähemalt kohal. Usu mind, ka õpetaja ei oska hetkel päris täpselt öelda, mis kellani see päev kestab. Mina õpetajana aktuse täpset pikkust küll ei tea. Klassijuhataja tunniga alustan ka täpselt siis, kui kõik lapsed on saalist klassi jõudnud, selleks kulub ka vast 5-7 minutit ja siis nad otsivad uues klassis veel endale kohad jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No selge. Esimene päev kestab siis umbes maksimum poolteist-kaks tundi.

Aga kas sellest ei peaks lapsevanemaid teavitama, et kes nende lastele uueks klassijuhatajaks saab?
Ei julge uuesti rohkem ka kirjutada kooli, muidu äkki lahterdatakse nõmedaks lapsevanemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 15:26; 25.08 16:08; 25.08 16:34; 25.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka keegi lapsevanematele eraldi kirju saatma.
ei klassijuhataja nime ega ka ürituste alguse ja lõppaja kohta.

Klassijuhataja nimi, tunniplaan, 1.koolipäeva aktuse aeg(millal kus koguneda, mis kellast kellani aktus, kas järgneb klassijuhataja tund, millal koolibussid jne) jms peaks olema leitav kas kooli kodulk-lt või e-koolist.

Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei hakka keegi lapsevanematele eraldi kirju saatma.
ei klassijuhataja nime ega ka ürituste alguse ja lõppaja kohta.

Klassijuhataja nimi, tunniplaan, 1.koolipäeva aktuse aeg(millal kus koguneda, mis kellast kellani aktus, kas järgneb klassijuhataja tund, millal koolibussid jne) jms peaks olema leitav kas kooli kodulk-lt või e-koolist.

Edu.[/tsitaat]

pole vaja üldistada. minu lapsel on fantastiline klassijuhataja, kes teeb seda kõike ise ja vabatahtlikult …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga asi ongi selles, et infot ei ole ei kooli kodulehel ega ka e-koolis uue õpetaja kohta. Kirjutasin kooli ka, aga sealgi ei olnud sel hetkel midagi teada. Ometigi oli teada juba maikuus, et õpetaja lahkub.
Väga hea õpetaja oli – viitsis lastega tegeleda ja neile erinevaid ringe teha.

Vaheaja viimasel nädalal võiks ju juba selge olla, et kes on õpetajad, milline on tunniplaan jne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 15:26; 25.08 16:08; 25.08 16:34; 25.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et suurtes linnakoolides ei oodata kuskil enam 2 ega 3 jne klasside lapsevanemaid 1 sept aktusele. Aktus on ju mitmele klassile ja paralleelile ühine ja siis juba aula lapsi täis. Kus need vanemad veel mahuks ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse soovil saatsin ta klassi. Helistas, kui vaba oli ja siis läksime linnapeale lustima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oleneb koolist. Minu laps läheb 12. klassi ja lähen ka aktusele. Iga aasta oleme käinud ja nüüd siis see pisut nukker viimane kord. Aktus on vabas õhus ja tõesti on seal kõigi laste pered kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis on 2.-9.kl aktus ühine. vanemaid satub harva aktusele ja üldjuhul tekitavad seal suurt tähelepanu pubekate hulgas (ei tea, kelle vanemad need küll on?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et suurtes linnakoolides ei oodata kuskil enam 2 ega 3 jne klasside lapsevanemaid 1 sept aktusele. Aktus on ju mitmele klassile ja paralleelile ühine ja siis juba aula lapsi täis. Kus need vanemad veel mahuks ?
[/tsitaat]
VHK-s on küll alati vanemad aktustel olnud. Põhikoolis vähemalt küll. Ja info saadetakse ikka augustis meilile ja on ka kodukal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. kl laps tõesti üksi aktusel. vaata infot kooli kodulehelt, usun, et seal on midagi kirjas.
meil nt mõlema lapse koolide kodulehtedel kirjas aktuse algus (ning seegi, et 2.-… klasside aktus on koos, millest juba saab aru, et ükski vanem sinna ju ei mahukski) ja peale aktust klassijuhataja tund. arvan, et see kestab umbes 45 min. seega usun, et 1,5-2 tundi veedab laps koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin selle teemaalgataja paanika peale praegu mõtlema, kuidas vanasti oli. Et üldse teada saada, millal aktus algab, pidin kooli juurde vantsima. Kooli uksel oli see siis kirjas. Kuna ma elasin kaugemal ja kooli juurde asja polnud, helistasin alati kooli lähedal elavale pinginaabrile.
Esimesel koolipäeval olid vanemad kohal. Järgnevatel aastatel kindlasti mitte. Ema käis 12 aasta jooksul koolis äkki mõnel üksikul korral. Iga aasta ta lastevanematekoosolekul küll ei käinud. Paari aasta tagant ehk käis korra. Minu klassijuhatajatest polnud tal halli aimugi. Polnud internetti, aga ka telefoniteel ei suheldud. Keegi ei teadnud telefoninumbreidki.
Ja me saime hakkama. Ei mingit paanikat, ei mingit infopuudust. Ma mõtlen, et küll oli hea elu õpetajatel. Keegi ei seganud neid meilidega ja telefoni teel. Kool oli ainult laste jaoks ja laste asi oli oma asjade eest vastutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on maakool ja ikka igal aastal olen 1. septembri aktusel käinud. päris paljud lapse klassikaaslaste vanemad on ka kohal olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei mäleta, kas mul esimeses klassiski olid vanemad aktusel. Ise olime ju 12. klassi õpilaste käevangus – seda mäletan küll. Hilisematel aastatel pole küll enam vanemaid vaja. Esimeses klassis on ka juvanemad aktusel seetõttu, et laps ei oskagi veel ise kooli minna ja alguses paar nädalat käib ema/isaga, kuni koolitee selge ja oskab ka aega arvestada. 2. klassis peaks juba laps saama ise kooli minemisega hakkama, sh ka suures linnas oskama ühistranspordiga üksi sõita, ärge kasvatage oma lapses õpitud abitust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei mäleta, kas mul esimeses klassiski olid vanemad aktusel. Ise olime ju 12. klassi õpilaste käevangus – seda mäletan küll. Hilisematel aastatel pole küll enam vanemaid vaja. Esimeses klassis on ka juvanemad aktusel seetõttu, et laps ei oskagi veel ise kooli minna ja alguses paar nädalat käib ema/isaga, kuni koolitee selge ja oskab ka aega arvestada. 2. klassis peaks juba laps saama ise kooli minemisega hakkama, sh ka suures linnas oskama ühistranspordiga üksi sõita, ärge kasvatage oma lapses õpitud abitust[/tsitaat]

Ei kasvatagi abitust, lihtsalt olen oma 2.klassi lapsele armastav ema :). Sätin hommikul lapse juukseid, paneme paraadvormi selga ja suundume koos kooli poole. Kuni käib aktus ja klassijuhatajatund, läheme lapse sõprade emadega kohvitama. Hiljem aitame raamatud koju tassida, sööme torti ja peame koolialguse pidu. Tulevad nii pereliikmed kui peresõbrad, tähistame koos kõikide koolilastega nende uue õppeaasta algust.
Meie klassis kusjuures enamus just sellised vanemad- et 1.sept võetakse töölt vaba päev, ollakse oma koolilapsega koos. Ja pole eliitkool, lihtsalt väga toetavate vanemate ja toredate lastega klass sattunud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on lapsi mitmes klassis ja kuigi viimane 1. klassi aktus jäi paari aasta taha, siis nii koolialguse kui -lõpu aktustel on vähemalt esimeses kooliastmes ikka paljude laste vanemad kohal. ja põhikooli varsti lõpetava teismelise sõbrad mitte ei naera nurga tagant, et kelle emmed need on, vaid tulevad ise ligi ja räägivad juttu. nii et ka meil õnneks eluterve lähenemine ja paljudel peredel samad väärtushinnangud. õpetajatel õnneks ka (paari erandiga). kusjuures linnakool, tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps 1. sept aktus alates 2.kl

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.