Esileht Koolilaps 1.september riigigümnaasiumis.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: 1.september riigigümnaasiumis.

Postitas:
Kägu

Kuidas 1.septembril lillede viimise traditsioon on gümnaasiumiastmel? Riigigümnaasiumis pole klassijuhatajaid, vaid lennujuhid ja mentorid. Mõlemale anda lilleõieke või mis? Poeg meil üsna tagasihoidlik nende lillede kinkimisega ja peame ikka julgustama ja rääkima/veenma.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie riigigümnaasiumis on küll lennul kaks klassijuhatajat, neile viiaksegi lilled.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on riigigümnaasiumis tavalised klassijuhatajad. Ja nende oma (vanem naine) sai ka lilled.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Elus on ülivähe asju, mida peab tegema.  Paljusid asju aga viisakad inimesed teevad ka sunduseta.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad. Kas teie ootate puhkusejärgsel esimesel tööpäeval lillesülemit? Nt. minu lapse klassijuhataja andis ette teada, et palub lilli mitte tuua.

+6
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks omavahel tuttavad õpilased, siis võiks nad ühisekimbu või taime viia. Aga tõesti need surnud lilled ämbrite kaupa. Kevadel toodi muidugi õpetajatele maiustusi ka pärispalju.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad. Kas teie ootate puhkusejärgsel esimesel tööpäeval lillesülemit? Nt. minu lapse klassijuhataja andis ette teada, et palub lilli mitte tuua.

õpetajatel ei ole 1. september puhkusejärgne esimene tööpäev.

tänapäeval paljud lapsed ei too enam lilli (ei esimesel ega viimasel koolipäeval).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Täiesti nõus – nõme nõukogudeaegne komme. Ei viida õpetajatele lilli Saksamaal, Kanadas, Uus-Meremaal ega üheski normaalses riigis.

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Täiesti nõus – nõme nõukogudeaegne komme. Ei viida õpetajatele lilli Saksamaal, Kanadas, Uus-Meremaal ega üheski normaalses riigis.

Kuidas saab kellelegi lillede kinkimine olla nõme?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise olen õpetaja – ei pea lilli tooma.

Kimp astreid on ok, see on meelespidamine jne.

Aga mõni toob mingi megakimbu, kahju raiskamisest ja ületrumpamise soovist.

 

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Täiesti nõus – nõme nõukogudeaegne komme. Ei viida õpetajatele lilli Saksamaal, Kanadas, Uus-Meremaal ega üheski normaalses riigis.

Kuidas saab kellelegi lillede kinkimine olla nõme?

Loomulikult ei ole nõme, kui inimesele kingitakse tähtpäeva (nt sünnipäeva) puhul kena kimp lilli, mis on toas vaasis tõesti ilusad vaadata. Aga kui ühele inimesele kingivad lilli korraga 25-35 inimest – ja kokku tulebki oma sadakond erinevat sorti lillevart –  siis paneb mõtlema, et kas tõesti pole mõistlikumat moodust kooliaasta alguse puhul õnnitlemiseks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad. Kas teie ootate puhkusejärgsel esimesel tööpäeval lillesülemit? Nt. minu lapse klassijuhataja andis ette teada, et palub lilli mitte tuua.

Mujal maailmas pole üldse pidulikku esimest koolipäeva. Tullakse tavaliste riietega ja kohe hakkavad tunnid. Tore, et meil on see pidulik ja lausa riiklik tähtpäev – tarkusepäev.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad.

Ega jah, sünnipäevaks ka ju sa ei kingi lilli? Nii overrated see lillevärk!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad.

Ega jah, sünnipäevaks ka ju sa ei kingi lilli? Nii overrated see lillevärk!

Ei kingi jah surnud lõikelilli. Need on ju laibad!  Kingime midagi muud, midagi tarbitavast või siis tõesti potis taim.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg lõpetas kevadel riigigümnaasiumi. Samuti tagasihoidlik. Kaks esimest aastat viis lilled, kolmandal aastal ei viinud.

Olen tähele pannud, et 1. seprtembril on gümnaasiumi astmes nii neid kes viivad lilli kui ka neid kes ei vii lilli. Osadel kooli minevatel lastel on lilled käes, osadel mitte.

Olen kindel, et õpetaja ei tee sellest numbirt ega hakka sildistama kui laps ei vii lilli. Gümnaasiumi osas on umbes 32 last klassis ja kui igaüks tooks lilli, saaks kokku jah üsna suure pundi. Minu lapse gümnaasiumis oli algul 1 grupijuhendaja, aga eelmisest aastast on igal grupil 2 juhendajat. Väga suur hulk lilli koguneb ja lillepoest ostes pole see väga odav.

Kuna igal aastal on see teema, kas viia lilli või kas teha õpetajatele jõulukinki, siis minu jaoks oleks mugav kui koolil oleks ühtne seisukoht. Kui ei teha jõulukinki, siis on see nii 1-9. klassini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kingi jah surnud lõikelilli. Need on ju laibad!  Kingime midagi muud, midagi tarbitavast või siis tõesti potis taim.

Kellele nüüd siis lillekasvatus haiget teeb?
Ühesõnaga, see tegevusala tuleks maailmas välja suretada?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad.

Ega jah, sünnipäevaks ka ju sa ei kingi lilli? Nii overrated see lillevärk!

Ei kingi jah surnud lõikelilli. Need on ju laibad! Kingime midagi muud, midagi tarbitavast või siis tõesti potis taim.

Aga taimi sööd muidu? Puha laibad…

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele nüüd siis lillekasvatus haiget teeb? Ühesõnaga, see tegevusala tuleks maailmas välja suretada?

Kas just nüüd välja suretada, aga tugevasti vähendada küll. Kliimale tuleks kõvasti kasuks, kui me neid ülisuurtel katmikaladel väetiselahustes kasvatatud, taimekaitsevahenditega ülekallatud suurte transpordilennukitega transporditavaid lilli vähem tarbiks. Kohapeal kasvatatud lillede vastu pole mul midagi. Aga need pole reeglina nii atraktiivsed ja ka hinna poolest ei suuda tavaliselt konkurentsis püsida. On muidugi erandeid ja neid püüan ma oma valikuliste lilleostudega ka toetada.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad.

Ega jah, sünnipäevaks ka ju sa ei kingi lilli? Nii overrated see lillevärk!

Ei kingi jah surnud lõikelilli. Need on ju laibad! Kingime midagi muud, midagi tarbitavast või siis tõesti potis taim.

Aga taimi sööd muidu? Puha laibad…

On vahe, kas laipa kinkida või tarbida

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea lilli viima.

Täiesti nõus – nõme nõukogudeaegne komme. Ei viida õpetajatele lilli Saksamaal, Kanadas, Uus-Meremaal ega üheski normaalses riigis.

Saksamaal nt ei kingita ka sünnipäevaks lilli. Muudame Eestis ka ära selle kombe?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajana on 1. september ikkagi ilus päev. Meeldib saada lilli, eriti lihtsaid koduaia astreid, gladioole. Üldse ei vaata ka pahasti neid, kes lilli ei too. Mõnele lapsele tekitab kohe nagu ärevust see lille üle andmine ja no milleks inimest juba esimesel koolipäeval sellega piinata? Nii et tehtagu nii, nagu endale mugav on.

Lilli tuleb tõesti palju. Osad jätan klassi kaunistama, osad viin koju. Ja osad viin õhtul surnuaiale ema hauale. Tema töötas ligi 50 aastat koolis õpetajana.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus. See on veider ja iganenud komme, mida mujal maailmas ei kohta – kuhjata õpetajale kokku ämbritäis (või mitu) omavahel mitte-kokkusobivaid lilli, mis kohe otsast närtsima hakkavad.

Ega jah, sünnipäevaks ka ju sa ei kingi lilli? Nii overrated see lillevärk!

Ja mees ka jumala eest aastapäevaks lilli tuua ei tohi, kui ei taha, et naine solvuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on gümnasistid ja viisid koduaia gladioole ja hortensiaid. Minu sõbrannade hulgas on kolm õpetajat, nemad alati rõõmustavad lillede üle, eriti koduaiast toodute.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on gümnasistid ja viisid koduaia gladioole ja hortensiaid. Minu sõbrannade hulgas on kolm õpetajat, nemad alati rõõmustavad lillede üle, eriti koduaiast toodute.

Kuidas nad teavad, kas see gladiool või aster on koduaiast või poest?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on gümnasistid ja viisid koduaia gladioole ja hortensiaid. Minu sõbrannade hulgas on kolm õpetajat, nemad alati rõõmustavad lillede üle, eriti koduaiast toodute.

Kuidas nad teavad, kas see gladiool või aster on koduaiast või poest?

Tavaliselt enamus klassijuhatajaid tunneb oma lapsi esimesest klassist ja lilli tuuakse rohkem kui kord aastas, ei ole eriti raske arvata kes vanematest kasvatab oma koduaias toodud lilled.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on gümnasistid ja viisid koduaia gladioole ja hortensiaid. Minu sõbrannade hulgas on kolm õpetajat, nemad alati rõõmustavad lillede üle, eriti koduaiast toodute.

Kuidas nad teavad, kas see gladiool või aster on koduaiast või poest?

Tavaliselt enamus klassijuhatajaid tunneb oma lapsi esimesest klassist ja lilli tuuakse rohkem kui kord aastas, ei ole eriti raske arvata kes vanematest kasvatab oma koduaias toodud lilled.

Su sõbrannad on täiega nõmedad. Teha vahet toodud lilledel selle põhjal, kas on pärit koduaiast või mitte on tegelikult ka lastel vahet tegemine. Kahju lastest, kel sellised inimesed õpetajateks on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on gümnasistid ja viisid koduaia gladioole ja hortensiaid. Minu sõbrannade hulgas on kolm õpetajat, nemad alati rõõmustavad lillede üle, eriti koduaiast toodute.

Kuidas nad teavad, kas see gladiool või aster on koduaiast või poest?

Tavaliselt enamus klassijuhatajaid tunneb oma lapsi esimesest klassist ja lilli tuuakse rohkem kui kord aastas, ei ole eriti raske arvata kes vanematest kasvatab oma koduaias toodud lilled.

Su sõbrannad on täiega nõmedad. Teha vahet toodud lilledel selle põhjal, kas on pärit koduaiast või mitte on tegelikult ka lastel vahet tegemine. Kahju lastest, kel sellised inimesed õpetajateks on.

Enamik õpetajaid ei tee vahet niimoodi. Kui tuleb palju lilli, siis õpetaja enamasti isegi ei mäleta, kes millised lilled tõi ja kes nt üldse ei toonud. Muidugi see võib inimeseti erineda, mõnel on parem mälu jne. Ja eks selle lillendusega ole ja nii, et mõnele isegi ei meeldi, et nii palju lilli tuuakse, pole vaasegi nii palju ja osa lilli närtsivad juba selle hulga tõttu ära ja saavad kannatada. Aga samas on ilmselt ka neid, kes omaette (loodetavasti ei tee ju keegi seda ometi mitte laste kuuldes) torisevad lillede üle, aga kui nt ükskord siis juhtubki, et lilli ei tooda või tuuakse vähe, siis on ka pettunud. Meil on see lillendus ikka traditsioon esimesel koolipäeval, sageli ka õpetaja sünnipäeval (kui see on kooliaasta sees) ja viimasel koolipäeval, kuigi siis juba oleneb klassist ja õpetajast ja võib-olla ka vanematest ja tavaliselt on suurim lilleuputus ikka õppeaasta alguses, sünnipäevaks pigem orgunnitakse ühiselt mingi kimp või hoopis kink, kui kellelegi see pähe tuleb ja teised vastu ei ole.  Selle aasta alguse ja võib-olla ka muu lillenduse lõpetamiseks peab õpetaja ilmselt üsna resoluutselt end väljendama või vanemad mingi ühiskokkuleppe tegema, muidu ikka mõni mõtleb, et kuidas ma siis ilma lilleta ja ehk see õpetaja oli lihtsalt tagasihoidlik või tahtis vanematele meele järele olla, aga tegelikult ikka ootab lille.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar läks gümnaasiumi viimasesse klassi ja ikka viis kursusejuhendajale lilled esimesel koolipäeval. Vabatahtlikult. Viis ka eelmistel aastatel.. ta ütleb, et see on ju ajast aega esimese septembri traditsioon ja elementaarne, et siis viid oma õpetajale lilli.

Neil on muidugi hästi tore kursusejuhendaja ka, võib-olla siis ei tahakski lilli viia kui õpetaja üldse ei meeldiks..?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps 1.september riigigümnaasiumis.