Esileht Koolilaps 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

Postitas:

Üks tüdruk on otsustanud minu tütart koolis kiusama hakata. On selline klassibeib, sätib ennast, püüab moodsalt riides käia ja peab ennast klassiluduseks. Igatahes arvustab ta minu tütre riideid – mis on täielikult korralikud ja igati kenad. Palju asju ei taha laps enam selga panna kuna see t¨ikk on neid halvustanud. Tõin talle Prantsusmaalt kena lilla koplekti, millel juhuslikult olid näitkes ABC embleem kapmsuni rinnaesisel ja kohe märgiti ära, et tittede kampsun. Ilusa helelilla Benettoni sulemantli ristis töö baleriini omaks (juhuslikullt läheb see vöökohast moodsalt kaharaks). Täna kuulsin, et tal on tekkinud komme möödaminnes minu tütre õpikud laualt maha lükata või laiali lüüa ja naerda selle peale. Eile oli käekoti tütre käest ära kiskunud, nii, et koti sanagad tulid ära. Kas on minust väga tige kui ma kirjutasin tollele tüdrukule kirja facebooki (tänapäeval on ju kõigil kontod), et mulle ei meeldi selline käitumine. Et ta püüdku olla sõbralikum ja hoolivam oma klassikaaslase suhtes ning ähvardasin vastasel korral järgmine kord otse klassijuhataja poole pöörduda. Kusjuures minu tütar ei ole mingi nohik. Suure vennaga koos kasvanud, on ta julge ja hea suhtleja. Kas see, et ta ei karda kiusamist ja julgeb vastu hakata, õrritab seda tsikki veelkord just tema peal oma kiuslikkust üles näitama… või ei meeldi talle, et keegi teine võib ka kena ja armas olla ning hästi riides käia? Millistest kodudest tulevad klassikiusajad? Ema on tollel sarnane iludus ja väike vend tal kodus. Kas sellised lapsed kodus räägivad kuidas nad teiste peal ülbavad? Mul on täielik nulltolerants pahatahtliku ja kiusliku käitumise suhtes. Kui oma lapse kohta kuuleksin midagi sellist, tuleks meil väga pikk ja põhjalik vestlus. Seda enam ajab mind närvi, et mina, kes olen kasvatanud oma lapsi sõbralikeks ja õiglasteks, peavad nüüd ise kannatama ebaõiglust ja vägivaldset käitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et väga suur viga oli tolle tüdruku kontole ähvardav kiri läkitada. Pahatahtlik inimene võib selle sinu kahjuks pöörata. Kõige parem on ikka teavitada klassijuhatajat ja tolle tüdruku ema ning teha vestlusring.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa ta FB kontole küll midagi postita, minu arvates paneb see veel rohkem teda tegutsema. Mine ja räägi silmast silma ja küsi ta käest, et mis probleem teda vaevab. väike neiu on ilmselt võtnud sihiks oma konkurent hävitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina suhtleksin tüdruku vanematega. Ja kui see ei aita, siis klassijuhatajaga. Ilma vanemaid teavitamata ma lapsega ei kontakteeruks. Suhtlemisel koolis paluksin klassijuhatajal juures viibida.
Ja mitte sellepärast, et ma kardaks, millises valguses laps seda kajastada võib, vaid ma ei pea õigeks konfliktide lahendamist lapse ja talle võõra täiskasvanu vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parim oleks kui isa läheks. võtab plikal junni jahedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal tundub, et kiusajateks on rohkem tüdrukud, miskipärast kipub noortes piigades seda tigedust kuidagi rohkem olema või saavad poisid oma ülevoolava energia kusagil mujal välja elatud.
Selle noore piiga puhul näib probleem olevat pigem kadedusest(kui teil välismaalt toodud riided.
Minu pojal on ka ilusad riided ja korralikud asjad, aga ühele klassimimmule ikka ei meeldinud ja käis nokkis poisi asjade-riiete kallal. Mina rääkisin õpetajaga, õpetaja personaalselt tüdrukuga ja see jama lõppes. Tegu 3 klassiga. Ja üldiselt on väga tolerantsed lapsed klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaidleksin viimasele vastu – just praegu ongi tekkinud olukord, kus laps vajab abi. solvamine, asjade lõhkumine, pahatahtlik käitumine – muidugi vajab laps abi.
ohhhh. jube paha lugeda selliseid lugusid. eks meil ilmselt seisab sama tee ees – ka mul on kodus armas ja kena, hästi riietuv sõbralik tüdruk. kellel ei ole kunagi isegi pähe tulnud kedagi solvata. ei tea, kuidas teda \”jõhkramaks\” muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel – mulle nii meeldib see, et sa oma lapse muresse süvened ja tema eest seisad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsevanemana olen sellest teemast kergelt jahmunud, endal ka 4.das klassis käiv tütar kodus, aga \”ilusad riided ja korralikud asjad, panime sõnastuse paika ja võtab piigal junni jahedaks\” tunduvad kuidagi teisest maailmast olevat. Ja kõik on hästi riietuvad, kenad ja sõbralikud tüdrukud, keda siis mingid \”tsikid\” kiusavad. Või ongi selline koolivormita koolide reaalsus?
Ma ilmselt kuivikust lapsevanem ka, sest minu tütrel on \”ainult 1 normaalne pluus\” ja nende klass jaguneb kaheks, moekad tüdrukud ja toredad (ehk lapselikud) tüdrukud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleksin võib-olla samuti kirjutanud näiteks facebooki, et ta teaks, et sel tüdrukul on ema, kes teda kaitseb. Korra olen nii teinud, kuid see tüdruk oli palju suuremast klassist, koheselt lõppes kiusamine. Parem on mitte kirjutada, sellest võib tulla suur probleem, mis keeratakse hoopis sinu ja su lapse kahjuks, hoidu edaspidi sellistest kirjadest, soovitan.

Oeh, minu lapse klassis samuti suured probleemid igapäevaselt, kes kellega on sõber ja keda ei võeta kampa, üks tüdruk lausa vihkab mu tüdrukut, sest tema arvates võttis ta temalt sõbranna ära jpm.
Poisid jagavad vahest kõikidele tüdrukutele hoope. Esimeses klassis juba sai mu tütar ülepäeva peksa oma ühe klassivenna käest, kuna poiss \”armastas\” mu tüdrukut. Riideid kommenteeritakse samuti, teatud riiete kandmisest keeldub mu laps kategooriliselt.
Soovitan minna rääkima klassijuhatajaga, sest selline olukord ei saa jätkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 09:18; 20.01 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”poisid jagavad vahest kõikidele tüdrukutele hoope\” – mis sa selle vastu ette oled võtnud? ma ei räägi siin konkreetselt sinust aga minu arust reageerivad paljud vanemad arusaamatult leigelt sellistele asjadele. kui su ülemus või töökaaslane \”jagaks vahest kõikidele hoope\” – siis ta ilmselt enam kaua oma töökohal ei töötaks. aga lapse \”tööl\”, kus ta viibib nii mõnedki pikad tunnid oma päevast, on selline käitumine küll taunitav, aga sellele ei reageerita eriti tuliselt? kõige haigem väljend on\” aga poisid ongi ju tormakamad või ahh, laste asi, las klaarivad ise\”. ma ei sekku oma lapse tülidesse naabritüdrukuga sest nad on võrdsed, kumbki nö ei suru teist alla, ei mõnita. riidlevad ja lepivad, kumbki neist ei tunne peale tülisid end alandatuna. aga sellisel juhul nagu viimane kirjeldab…no sekkuksin otsekohe ja kõikide vahenditega! PS astuksin välja ka mõne teise kiusatava lapse kaitseks, ei pea üldse minu enda oma olema. sellsit asja ma ei tolereeri ja see tuleb juba eos välja juurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sellised tibid tulevad ikka oma kodust. Eelmisel aastal koolikatsete ajal hakkasid siinsamas foorumis ühtede katsetajate emad teisi emasid \”kulunud saabastega tädideks\” nimetama.
Tee omad järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna läksin oma last kiusava poisi juurde koolis ja selgitasin kenasti, et sellist käitumist oma lapse suhtes ma ei aktsepteeri ja kui see veel korsub olen klassijuhataja juures ja õhtul kodus ukse taga ka ja vajadusel tulen ka õudusunenägudesse nii, et parem ärgu isegi halva pilguga vaadaku minu lapse poole. TUndub, et mõjus. Ja ma oleksingi pöördunud järgmise sammuna klassijuhataja ja banemate poole. MInu juhtumi puhul sai laps vast ise aru, et saab seda kõike oma käitumise jälgimisega ära hoida. Kahju on lastest, kellel kodus räägitakse viisakusest, lugupidamisest ja hoolimisest ja siis on kuskil keegi kes ei tea käitumisreeglitest midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina lapsevanemana olen sellest teemast kergelt jahmunud, endal ka 4.das klassis käiv tütar kodus, aga \”ilusad riided ja korralikud asjad, panime sõnastuse paika ja võtab piigal junni jahedaks\” tunduvad kuidagi teisest maailmast olevat. Ja kõik on hästi riietuvad, kenad ja sõbralikud tüdrukud, keda siis mingid \”tsikid\” kiusavad. Või ongi selline koolivormita koolide reaalsus?
Ma ilmselt kuivikust lapsevanem ka, sest minu tütrel on \”ainult 1 normaalne pluus\” ja nende klass jaguneb kaheks, moekad tüdrukud ja toredad (ehk lapselikud) tüdrukud. [/tsitaat]

moekas tüdruk võib sama hästi olla ka sõbralik ja lapselik tüdruk. ilusad, korralikud riided ei välista heasüdamlikku last. kui siin juba riiete peale jutt läks (mis ilmselt tõuseb eelpuberteedieas teemaks, minu arust normaalne, ka ma ise hakkasin just selles vanuses enda (ja ka teiste) riietusele tähelepanu pöörama). minu hästi riietuv tüdruk (ise panen rõhku välisriietele ja jalatsitele) saab enamuse oma \”peenemat\” garderoobi välismaal elavalt tädilt. ja ka ilma selle tädita ei käiks mu tüdruk teatris ega sünnipäeval ei dressides, teksades ega Nike-pluusiga. ei leia, et see mingi viga oleks, et juba varakult on selge, et on peoriided, kooliriided ja spordiriided. panen ka oma garderoobile rõhku, täpselt samamoodi jälgin ka lapse oma. mis seals imelkku? asjad ei pea olema kallid, aga korralikud küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja olen märganud, et laps, kelle jaoks on ilusad riided, eakohased mänguasjad ja sporditarbed igapäevaelu osa, ei eputa oma asjadega. minu laps ei tuleks selle pealegi, et paar Nike tosse mingi imeaasi oleks – mis mõttes, spordivahend pmt ju. üleüldse teab ta juba varasest lapsepõlvest, et asjadega ei eputata, ausalt, teda tundes ei usu ma ealeski, et mingi vidin või firmasilt tähtis on. või et ta kellegi poole viltu vaataks, kellel nii \”kõva\” toss jalas pole kui tal. absurd!
mingid asjad ega nende hankimine iga hinna eest pole meil kodus iialgi teemaks olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-11-aastasele ei ole muidugi paar Nike tosse mingi imeasi. Räägime aga reaalsusest. Eks selles vanuses saadakse juba väga hästi aru, kellel on suuremad võimalused ja kellel väiksemad. iPad2 omamine ja koolivedamine on mõnede jaoks loomulik, kallid reisid a la Malaisia, Uus-Meremaa, jõuludeks ATV, peale kooli restorani sööma jne. Ja kui lastel on nii erinevad võimalused, siis tekib ikka kadedust ja ütlemist. Oma osa saavad need, kes on laste silmis ilmselgelt kehvemad ja vaesemate võimalustega. Siis üritatakse end maksma panna nende peal, kel on head võimalused ja kallid asjad, aga kes end nõrgemalt kehtestavad, on arglikumad ja tagasihoidlikumad. Üldiselt on nn narrija poolel laps, kes on ise suhteliselt heade võimalustega ja samas ka sotsiaalselt julge, tahab domineerida ja võimu haarata. Siis ta kindlustab oma positsiooni teistele koha kätte näitamisega. Ühesõnaga proovib saada võimu klassi üle, otsustab, et sina oled mu sõber, sina jälle mitte. Nii huvitav on ju jälgida, et kui olen õpikud jälle laualt maha lükanud, mis siis teine laps teeb, kuidas ta käitub, kas olen tast üle, suudan ta enesele alluma panna. Eks siin aitab vaid see, kui nõrgem pool pead ei kaota ja suudab sellele rahulikult kuid kindlalt vastu astuda. Kui asjad päris hulluks lähevad, peavad siiski lapsevanem ja õpetaja sekkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin keegi imestas, et \”sõnade suhu panemine\” – jah, just. minu laps sai sellest abi, ta tõesti ei osanud lihtsalt kiusajale midagi öelda. mängisime situatsioonid läbi ja sõna otseses mõttes õpetasin last enda eest seisma. ta ütles, et sel hetkel oli pea nii tühi ja midagi pähe ie tulnud. kiusaja saab ju sellest kohkunud vaikimisest vaid hoogu juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastute eest. OLen tõesti \”lõviema\” tüüpi ja tormaks lahingusse kui näen, et minu lapsele tehakse liiga. Ning toorutsemist ning ebaõiglust ei salli. Ei oska oma last kasvatada teisele halvasti ütlema, sest meie peres on tavaks viisakas suhtlusviis juba maast madalast. Ta vist ei oskagi kedagi \”pikalt saata\”…Õpetaja poole ta ei taha veel pöörduda, sest kardab, et temast hakatakse eemale hoidma ja kitukaks kutsuma.Eks ma jälgin olukorda ja küsin kas kiusamine jätkub. Meil on hästi palju sama vanu tüdrukuid tuvusringknnas ja ma näen kui seltsiv ja sõbralik ta oskab omasugustega olla. Eks kui kiusamine ei lõpe, siis lähen kooli jutule. Ma ise käisin väga sõbralikus klassis põhikoolis omal ajal. Alles keskkoolis uude klassi minnes kogesin esimest korda õelust ja vägivalda, tagarääkimist, halvustamist ja ma saan nüüd öelda, et \”ma tean mida te tunnete\” kui su riideid arvustatkse, käitumist isegi kõnnakut ja hääletooni. Seda enam ei taha ma seda sama oma lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]juulie kirjutas:[/small]
[tsitaat]… On selline klassibeib, sätib ennast, püüab moodsalt riides käia ja peab ennast klassiluduseks. [/tsitaat]

Selline kirjeldus, et ülaltoodu oleks justkui paha, on ka kius! Ja halvasti ütlemine, mida sa ei pidavat ju tegema …

Miks ei peaks tüdruk end sättima ja miks peaks end koledaks pidama?! Moekalt riideskäimine pole ka just mingi eriline patt 🙂
Kui ka probleem on õige, siis selline kirjeldus on sinu poolt inetu ja kiuslik!

Äkki ei olegi kõik nii must-valge nagu sa kirjeldad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”poisid jagavad vahest kõikidele tüdrukutele hoope\” – mis sa selle vastu ette oled võtnud? ma ei räägi siin konkreetselt sinust aga minu arust reageerivad paljud vanemad arusaamatult leigelt sellistele asjadele. kui su ülemus või töökaaslane \”jagaks vahest kõikidele hoope\” – siis ta ilmselt enam kaua oma töökohal ei töötaks. aga lapse \”tööl\”, kus ta viibib nii mõnedki pikad tunnid oma päevast, on selline käitumine küll taunitav, aga sellele ei reageerita eriti tuliselt? kõige haigem väljend on\” aga poisid ongi ju tormakamad või ahh, laste asi, las klaarivad ise\”. ma ei sekku oma lapse tülidesse naabritüdrukuga sest nad on võrdsed, kumbki nö ei suru teist alla, ei mõnita. riidlevad ja lepivad, kumbki neist ei tunne peale tülisid end alandatuna. aga sellisel juhul nagu viimane kirjeldab…no sekkuksin otsekohe ja kõikide vahenditega! PS astuksin välja ka mõne teise kiusatava lapse kaitseks, ei pea üldse minu enda oma olema. sellsit asja ma ei tolereeri ja see tuleb juba eos välja juurida.[/tsitaat]
mina poisi emana eelistan sellist asja KOHE teada saada, sest niisugust käitumist ei saa tolereerida.
Facebooki avalikule seinale kirjutamine pole hea mõte. Sellega sa alandad teist inimest avalikult, alandamine välistab dialoogi, aga see, mida sina vajad, on alustuseks siiski dialoog.
Need asjad käivad seda liini pidi –
kõigepealt ütleb laps ise midagi asjakohast enese kaitseks, kasvõi \”kade oled vää, et siin laamendad?\” peaks igale tüdrukule jõukohane olema
kui see ei aita, räägib kiusatava lapse vanem kas kiusajaga või tema vanematega
kui see ka ei aita, räägid tõesti klassijuhatajaga,
ja alles siis, kui mitte MISKI ei aita, võib kaaluda asja avalikkuse ette riputamist.

Mis aga puudutab kadeduse pärast kiusamist, siis kallid rikkad lapsevanemad, kes te oma lastele uhkeid asju ostate – õpetage lastele seda ka, et kiitlemine pole ilus tegu. Kerge on teist kadeduses süüdistada, aga kas seda kadedust saab tegelikult pahaks panna, kui see, kes arvab, et teda kadestatakse, ise ennast oma paremate asjade tõttu teisest paremaks inimeseks peab???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]juulie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud vastute eest. OLen tõesti \”lõviema\” tüüpi ja tormaks lahingusse kui näen, et minu lapsele tehakse liiga. Ning toorutsemist ning ebaõiglust ei salli. Ei oska oma last kasvatada teisele halvasti ütlema, sest meie peres on tavaks viisakas suhtlusviis juba maast madalast. Ta vist ei oskagi kedagi \”pikalt saata\”…Õpetaja poole ta ei taha veel pöörduda, sest kardab, et temast hakatakse eemale hoidma ja kitukaks kutsuma.Eks ma jälgin olukorda ja küsin kas kiusamine jätkub. Meil on hästi palju sama vanu tüdrukuid tuvusringknnas ja ma näen kui seltsiv ja sõbralik ta oskab omasugustega olla. Eks kui kiusamine ei lõpe, siis lähen kooli jutule. Ma ise käisin väga sõbralikus klassis põhikoolis omal ajal. Alles keskkoolis uude klassi minnes kogesin esimest korda õelust ja vägivalda, tagarääkimist, halvustamist ja ma saan nüüd öelda, et \”ma tean mida te tunnete\” kui su riideid arvustatkse, käitumist isegi kõnnakut ja hääletooni. Seda enam ei taha ma seda sama oma lapsele.[/tsitaat]

Kasvatasin oma lapsi samuti nii, nüüd õpetan õelust ja tagasitegemist, sest teisiti enam ei saa 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 09:18; 20.01 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina poisi emana eelistan sellist asja KOHE teada saada, sest niisugust käitumist ei saa tolereerida.
Facebooki avalikule seinale kirjutamine pole hea mõte. Sellega sa alandad teist inimest avalikult, alandamine välistab dialoogi, aga see, mida sina vajad, on alustuseks siiski dialoog.
Need asjad käivad seda liini pidi –
kõigepealt ütleb laps ise midagi asjakohast enese kaitseks, kasvõi \”kade oled vää, et siin laamendad?\” peaks igale tüdrukule jõukohane olema
kui see ei aita, räägib kiusatava lapse vanem kas kiusajaga või tema vanematega
kui see ka ei aita, räägid tõesti klassijuhatajaga,
ja alles siis, kui mitte MISKI ei aita, võib kaaluda asja avalikkuse ette riputamist.

Mis aga puudutab kadeduse pärast kiusamist, siis kallid rikkad lapsevanemad, kes te oma lastele uhkeid asju ostate – õpetage lastele seda ka, et kiitlemine pole ilus tegu. Kerge on teist kadeduses süüdistada, aga kas seda kadedust saab tegelikult pahaks panna, kui see, kes arvab, et teda kadestatakse, ise ennast oma paremate asjade tõttu teisest paremaks inimeseks peab???[/tsitaat]

ma sain aru, et teemaalgataja kirjutas FB-sse mitte avalikult seinale, vaid kiusaja postkasti. mida näeb ainult konto omanik.
mis asjadega kiitlemisse puutub – no ma tean, et minu laps vähemalt veel ei oska seda teha, sest need asjad ei ole tema jaoks midagi erilist. need on lihtsalt \”asjad\”. ja nagu me kodus vahel räägime – riided, vidinad, asjad – kõik mis rahaga ostetav, on odav. tervis, sõprus, suhted, armastus – väärtus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.01 23:38; 18.01 23:39; 19.01 09:28; 19.01 10:48; 19.01 10:54; 19.01 11:38; 20.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei oska tüdrukute osas midagi kaasa rääkida. Mul endal tütar 10 ja poeg 14.
Tüdrukul ei ole probleeme, saab kõigiga hästi läbi. Ja pole ka selliseid ülbajaid juhtunud lähedusse.
Küll aga on poisil olnud probleeme. Olen teda õpetanud selliseid ignoreerima ja vastu hakkama kui asi tõsiseks läheb. Kamp poisse võttis järjest läbi palju lapsi ja katsetati siis, kes palju kannatab. Minu poeg hakkas vastu ja ei allunud neile.Õige pea tema norimisest-nügimisest loobuti. Sest polnud enam huvitav.
Pojale olen öelnud, et ISE ei tohi kunagi alustada kaklust aga vastu hakata ja ennast kaitsta tuleb.Ja praeguseks on kõik korras, suhtlevad kõik omavahel ja tülisid ega riidu enam ei ole. Eks kasvavad suuremaks ka.Aga kui tüdruk on kiusaja – mis sellel kodus toimub?Ema on kindlasti oma lapsukesest vasikavaimustuses ja ei näe tema käitumises midagi halba. Ja et talle FB kirjutasid, on õige. Olen isegi seda varianti varemalt kasvatanud kuna last noriti perenime pärast. Sest noriti ju minu ja minu mehe nime. Ja ehmatavad ikka ära küll kui peale hüppad.Vahest tuleb neisse asjadesse päris jõuliselt sekkuda, ähvardada ja kuni noorsoo politseini välja.Ja oi kuidas mõjub kui mõne ema ära pöörab…Mul hakati poisile ütlema, et kle meil ju kõik omavahel juba ok, ütle emale, et rahunegu maha…Mina ikka lubasin kõikide vanematele rääkida ja veel politseisse ka.Pätikari ehmatas ise ka ära, et asi nii käest ära võib minna mingist nende arust süütust asjakesest…aga mõjus!
Emaga Sul rääkida ilmselt ei soovita. Klassijuhatajaga aga küll, sest ta oskab siis vaadata. Ega nemad ei pruugigi näha kui keegi ei aita neil näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke jah kõik laste eest ära ja ärge mingil juhul õpetage neid ise hakkam saama, jookske kohe kooli ja kirjutage näoraamatusse aga mingil juhul ärge laske piigadel sõneleda ja poistel rüseleda ja nii me saamegi samasugused memmekad täiskasvanud kes nagu itaalias kummuli läinud laeva kapten kes helistab esimese asjana emmele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tehke jah kõik laste eest ära ja ärge mingil juhul õpetage neid ise hakkam saama, jookske kohe kooli ja kirjutage näoraamatusse aga mingil juhul ärge laske piigadel sõneleda ja poistel rüseleda ja nii me saamegi samasugused memmekad täiskasvanud kes nagu itaalias kummuli läinud laeva kapten kes helistab esimese asjana emmele![/tsitaat]

Laske poistel rüseleda? Mismõttes!?!
Kas parem variant on naabrimehe taburetiga või kaasliikleja jalahoobiga surnuks lööv ise hakkama saav jõmm, kes lapsest saati vaid füüsiliselt rääkima õppinud? (Näited võetud eilseset ekspressist ja tänasest SL õhtulehest, õudne).

Teemaalgatajale:
Kui sul on neiu ema meiliaadress või tel. number, siis võta ühendust ja räägi. Kui asi ei parane, mine kooli. Otse kiusajaga ma ei suhtleks.

Lapsele aga mina ostan selles vanuses riideid juba koostöös ja lapse maitse kohaselt. Välismaal poes olles teen kahtluse korral telefoniga pildi, saadan lapsele ja ootan arvamust 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aga puudutab kadeduse pärast kiusamist, siis kallid rikkad lapsevanemad, kes te oma lastele uhkeid asju ostate – õpetage lastele seda ka, et kiitlemine pole ilus tegu. Kerge on teist kadeduses süüdistada, aga kas seda kadedust saab tegelikult pahaks panna, kui see, kes arvab, et teda kadestatakse, ise ennast oma paremate asjade tõttu teisest paremaks inimeseks peab???

väga tõenäoliselt need lasped, kellel on kõik \”uhked\” asjad olemas, ei kiitle nendega üldse, sest nende jaoks on asjade ostmine ja omamine siis, kui selleks vaid soov tekib, nii tavaline, et nad ei tule selle pealegi, et see midagi kiitlemisväärset on. sama lugu reisidega.
mu lapsel oli kuskil 12-13 aastaselt tõsine vastumeelsus, kui pere jälle reisi planeeris, kuna koolis hakati teda seepärast peale vaheaega jälle narrima- nahatoon ju reetis ära, et jälle on kuskil käidud. ei, ta ei kiidelnud oma reisidega, isegi ei rääkinud nendest. narrijatele aga piisas sellest, et välised tõendid olid olemas. miks? kadedus? kompleksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suhtleks mingil juhul tüdrukuga otse, vaid kui on tõsine probleem, pöörduksin klassijuhataja poole.
Minu laste koolis riiete pärast kiusamist ei tea, kuid narrimist ilmselt on. Muuseas, seda oli ka minu kooliajal 2 aastakümmet tagasi.
Teiseks on mulle arusaamtu miks on 10-11 aastasel lapsel facebooki konto, järelikult on see ka teemaalagataja tütrel? Kui keegi minu (15-aastase) lapsele sellise tooniga sõnumi saadaks, astuksin mina päris kindlasti mängu sisse.

Lisaks kääb mul mulje, et ega sa teemaalgataja ise päris täiskasvanuna käitu, näiteks kutsudes tütre klassiõdesid halvustavalt t¨ikkideks ja beibedeks, jääb mulje, et sul on endal mingid enesehinnangu probleemid?

Eriti naljakas on rõhutada kui moodsalt su tütar riides käib, et mantel on \”moodsalt kahar\”:):)
Võib-olla ei taha tütar su ostetud riietega tõesti käia sellepärast, et nad ei ole eriti \”in\”? ABC võib tõesti kõlada lapsikult, usu või mitte. Mina oma 9-aastasele tütrele üleriideid üksi ei osta, ta käib kas kaasas või küsin ta arvamust enne ostu.

Käekoti rikkumine on igatahes kindlasti lubamatu ning kirjuta klassijuhatajale kiri, vast on klassis mingeid suuremaid probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnetuseks olen märganud, et paljud kiusamisprobleemid koolis just nooremate laste hulgas on kinni nende vanemates – üks neljanda klassi noormees ’importis’ kodust kooli väljendi ‘odavad inimesed’, ehk siis need, kes ei käi kallitel reisidel ja ostavad lastele ‘teise ringi’ riideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oma 11-aastasel tütrel olen koolis reisidest rääkimise ära keelanud. ja üldse mitte laste pärast, vaid lapsevanemate. ja meie ei käi mingites erilistes kohtades. aga ka pärast tenerife reise on tulnud lapsevanemate kommentaare, et kas peab ikka lati nii kõrgele ajama ja et need reisid tekitavad teistes lastes klassis segadust. 1.ja 2.klassis laps ikka pakkus klassis reisilt toodud maiustusi,nüüd enam mitte,ei julge.[/tsitaat]
oi kuidas ma ei kannanta seda, et väiksele lapsele on vaja juba õpetada, et ära räägi reisist vms. olen nõus, et vale on asjadega ja ka reisidega kiidelda, et u. mina käin , sina mitte, aga üldisemas plaanis õpetad ju lapsele, ära näita, räägi kui sul läheb hästi, kui sa oled millegi üle rõõmus. täiskasvanute maailmas ju normaalne, et räägid oma reisist. ajal kui ma ei saanud (polnud raha) reisida lausa nautisin sõbrannade reisikirjeldusi(tegime õhtuid piltide ja vastava söögiga) alati võib kade olla, s.t. ei ole mõtet püüda nii elada, et keegi ei kadestaks. kellel terved lapsed, kellel andekad lapsed, kellel hea töö, kellel hea mees, kes käib reisil, kes lihtsalt õnnelik, kes väga ilus….mis teemadel siis peaks inimesed suhtlema. ma ei tea, mis on kadedusetunne ja ei taha ka oma lapsele seda sisse juurutada. ta on endaga rahul ja ei tunne kadedust. reisilt tulles viib sõprdele alati maiustusi ja nii teevad ka tema sõbrad. võimalused on lastel erinevad aga ka muu elu. ühel üks asi parem, teisel teine. see on nii ehteestlaslik, et ära kiida ennast vaid hädalda vingu kas enda või kogu maailma kallal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on ilmselt emotsiooni pealt kirjutanud oma kirja. Selle põhjal ei suuda mina küll su tütrele kaasa tunda ja teda õigeks mõista kui sa ise tarvitad sellist sõnavara nagu beib ja tsikk jne. Facebooki kirjutamine on samuti liialt emotsionaalne. Oleksin kôigepealt ikka maha rahunenud ja klassijuhatajaga suhelnud koti lõhkumise teemal ning palunud klassijuhatajal olukorda jälgida. Ja miks su tütar siis kohe klassijuhatajale rääkima ei läinud kui selline asi juhtus. Ta on harjunud et sina teda koguaeg lõviemana kaitsed?
Oma laste eest tuleb seista, aga tuleb õpetada ka enda eest seismist ja enese kaitsmist. Laste kasvatamise juures on oluline lapse enesehinnang. Kui see on paigas ei tohiks kellegi norimised seda kõigutada. Mul on täpselt sama vana tütar. Teda absoluutselt ei kõiguta mis keegi tema riietusest arvab. Käib väga hästi riides, aga ei jälgi alati massimoodi. Riietub isikupäraselt ja huvitavalt. Mina üksi temale riideid osta ei saa. See Benettoni mantel millest sa räägid, on ka minu lapse meelest out, sest sama mantlit kannavad ka 2-aastased. Nii et riided mis sinu arust võivad tunduda ok, on tegelikult selles vanuses juba out. Märkan isegi et need riided mis olen ilma lapseta ostnud, jäävad kappi seisma. Nii me siis käime koos poes ja teeme kompromisse.
Soovitaks sul tegeleda mitte ainult lapse viisakaks kasvatamisega vaid tema enesehinnangu ja enesekindluse tõstmisega. Alati ei pea ennast kaitstes halvast ütlema või lööma. Ja tekib küsimus kui su laps on julge ning hea suhtleja, miks ta siis teiste tüdrukutega selle kiusaja tüdruku vastu ei astu? Võib- olla on miskit muud veel seal klassis tüdrukute suhetes? Seepärast peakski pigem klassijuhataja poole pöörduma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 12:26; 22.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.