Esileht Koolilaps 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

Postitas:
Kägu

RE: 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tehke jah kõik laste eest ära ja ärge mingil juhul õpetage neid ise hakkam saama, jookske kohe kooli ja kirjutage näoraamatusse aga mingil juhul ärge laske piigadel sõneleda ja poistel rüseleda ja nii me saamegi samasugused memmekad täiskasvanud kes nagu itaalias kummuli läinud laeva kapten kes helistab esimese asjana emmele![/tsitaat]

Laske poistel rüseleda? Mismõttes!?!
Kas parem variant on naabrimehe taburetiga või kaasliikleja jalahoobiga surnuks lööv ise hakkama saav jõmm, kes lapsest saati vaid füüsiliselt rääkima õppinud? (Näited võetud eilseset ekspressist ja tänasest SL õhtulehest, õudne).

Teemaalgatajale:
Kui sul on neiu ema meiliaadress või tel. number, siis võta ühendust ja räägi. Kui asi ei parane, mine kooli. Otse kiusajaga ma ei suhtleks.

Lapsele aga mina ostan selles vanuses riideid juba koostöös ja lapse maitse kohaselt. Välismaal poes olles teen kahtluse korral telefoniga pildi, saadan lapsele ja ootan arvamust 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis aga puudutab kadeduse pärast kiusamist, siis kallid rikkad lapsevanemad, kes te oma lastele uhkeid asju ostate – õpetage lastele seda ka, et kiitlemine pole ilus tegu. Kerge on teist kadeduses süüdistada, aga kas seda kadedust saab tegelikult pahaks panna, kui see, kes arvab, et teda kadestatakse, ise ennast oma paremate asjade tõttu teisest paremaks inimeseks peab???[/tsitaat]
mina aga tahaks tõemeeli teada,kuidas see asjadega kiitlemine käib. oma laste klassides ei ole sellise probleemiga kokku puutunud. usun,et mul-on-sul-ei-ole on rohkem lasteaia teema. mingil juhul ei suuda ette kujutada, et 2.klassis käiv laps veel oma asjadega kiitleb. võib-olla muidugi ka selliseid lapsi on olemas, nagu ikka ullikesi,ilmselt nad on siin kogu oma sotsiaalselt arengult aastaid maas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis aga puudutab kadeduse pärast kiusamist, siis kallid rikkad lapsevanemad, kes te oma lastele uhkeid asju ostate – õpetage lastele seda ka, et kiitlemine pole ilus tegu. Kerge on teist kadeduses süüdistada, aga kas seda kadedust saab tegelikult pahaks panna, kui see, kes arvab, et teda kadestatakse, ise ennast oma paremate asjade tõttu teisest paremaks inimeseks peab???

väga tõenäoliselt need lasped, kellel on kõik \”uhked\” asjad olemas, ei kiitle nendega üldse, sest nende jaoks on asjade ostmine ja omamine siis, kui selleks vaid soov tekib, nii tavaline, et nad ei tule selle pealegi, et see midagi kiitlemisväärset on. sama lugu reisidega.
mu lapsel oli kuskil 12-13 aastaselt tõsine vastumeelsus, kui pere jälle reisi planeeris, kuna koolis hakati teda seepärast peale vaheaega jälle narrima- nahatoon ju reetis ära, et jälle on kuskil käidud. ei, ta ei kiidelnud oma reisidega, isegi ei rääkinud nendest. narrijatele aga piisas sellest, et välised tõendid olid olemas. miks? kadedus? kompleksid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei suhtleks mingil juhul tüdrukuga otse, vaid kui on tõsine probleem, pöörduksin klassijuhataja poole.
Minu laste koolis riiete pärast kiusamist ei tea, kuid narrimist ilmselt on. Muuseas, seda oli ka minu kooliajal 2 aastakümmet tagasi.
Teiseks on mulle arusaamtu miks on 10-11 aastasel lapsel facebooki konto, järelikult on see ka teemaalagataja tütrel? Kui keegi minu (15-aastase) lapsele sellise tooniga sõnumi saadaks, astuksin mina päris kindlasti mängu sisse.

Lisaks kääb mul mulje, et ega sa teemaalgataja ise päris täiskasvanuna käitu, näiteks kutsudes tütre klassiõdesid halvustavalt t¨ikkideks ja beibedeks, jääb mulje, et sul on endal mingid enesehinnangu probleemid?

Eriti naljakas on rõhutada kui moodsalt su tütar riides käib, et mantel on \”moodsalt kahar\”:):)
Võib-olla ei taha tütar su ostetud riietega tõesti käia sellepärast, et nad ei ole eriti \”in\”? ABC võib tõesti kõlada lapsikult, usu või mitte. Mina oma 9-aastasele tütrele üleriideid üksi ei osta, ta käib kas kaasas või küsin ta arvamust enne ostu.

Käekoti rikkumine on igatahes kindlasti lubamatu ning kirjuta klassijuhatajale kiri, vast on klassis mingeid suuremaid probleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]väga tõenäoliselt need lasped, kellel on kõik \”uhked\” asjad olemas, ei kiitle nendega üldse, sest nende jaoks on asjade ostmine ja omamine siis, kui selleks vaid soov tekib, nii tavaline, et nad ei tule selle pealegi, et see midagi kiitlemisväärset on. sama lugu reisidega.
mu lapsel oli kuskil 12-13 aastaselt tõsine vastumeelsus, kui pere jälle reisi planeeris, kuna koolis hakati teda seepärast peale vaheaega jälle narrima- nahatoon ju reetis ära, et jälle on kuskil käidud. ei, ta ei kiidelnud oma reisidega, isegi ei rääkinud nendest. narrijatele aga piisas sellest, et välised tõendid olid olemas. miks? kadedus? kompleksid?[/tsitaat]
oma 11-aastasel tütrel olen koolis reisidest rääkimise ära keelanud. ja üldse mitte laste pärast, vaid lapsevanemate. ja meie ei käi mingites erilistes kohtades. aga ka pärast tenerife reise on tulnud lapsevanemate kommentaare, et kas peab ikka lati nii kõrgele ajama ja et need reisid tekitavad teistes lastes klassis segadust. 1.ja 2.klassis laps ikka pakkus klassis reisilt toodud maiustusi,nüüd enam mitte,ei julge.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Jaagular

Õnnetuseks olen märganud, et paljud kiusamisprobleemid koolis just nooremate laste hulgas on kinni nende vanemates – üks neljanda klassi noormees ’importis’ kodust kooli väljendi ‘odavad inimesed’, ehk siis need, kes ei käi kallitel reisidel ja ostavad lastele ‘teise ringi’ riideid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oma 11-aastasel tütrel olen koolis reisidest rääkimise ära keelanud. ja üldse mitte laste pärast, vaid lapsevanemate. ja meie ei käi mingites erilistes kohtades. aga ka pärast tenerife reise on tulnud lapsevanemate kommentaare, et kas peab ikka lati nii kõrgele ajama ja et need reisid tekitavad teistes lastes klassis segadust. 1.ja 2.klassis laps ikka pakkus klassis reisilt toodud maiustusi,nüüd enam mitte,ei julge.[/tsitaat]
oi kuidas ma ei kannanta seda, et väiksele lapsele on vaja juba õpetada, et ära räägi reisist vms. olen nõus, et vale on asjadega ja ka reisidega kiidelda, et u. mina käin , sina mitte, aga üldisemas plaanis õpetad ju lapsele, ära näita, räägi kui sul läheb hästi, kui sa oled millegi üle rõõmus. täiskasvanute maailmas ju normaalne, et räägid oma reisist. ajal kui ma ei saanud (polnud raha) reisida lausa nautisin sõbrannade reisikirjeldusi(tegime õhtuid piltide ja vastava söögiga) alati võib kade olla, s.t. ei ole mõtet püüda nii elada, et keegi ei kadestaks. kellel terved lapsed, kellel andekad lapsed, kellel hea töö, kellel hea mees, kes käib reisil, kes lihtsalt õnnelik, kes väga ilus….mis teemadel siis peaks inimesed suhtlema. ma ei tea, mis on kadedusetunne ja ei taha ka oma lapsele seda sisse juurutada. ta on endaga rahul ja ei tunne kadedust. reisilt tulles viib sõprdele alati maiustusi ja nii teevad ka tema sõbrad. võimalused on lastel erinevad aga ka muu elu. ühel üks asi parem, teisel teine. see on nii ehteestlaslik, et ära kiida ennast vaid hädalda vingu kas enda või kogu maailma kallal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on ilmselt emotsiooni pealt kirjutanud oma kirja. Selle põhjal ei suuda mina küll su tütrele kaasa tunda ja teda õigeks mõista kui sa ise tarvitad sellist sõnavara nagu beib ja tsikk jne. Facebooki kirjutamine on samuti liialt emotsionaalne. Oleksin kôigepealt ikka maha rahunenud ja klassijuhatajaga suhelnud koti lõhkumise teemal ning palunud klassijuhatajal olukorda jälgida. Ja miks su tütar siis kohe klassijuhatajale rääkima ei läinud kui selline asi juhtus. Ta on harjunud et sina teda koguaeg lõviemana kaitsed?
Oma laste eest tuleb seista, aga tuleb õpetada ka enda eest seismist ja enese kaitsmist. Laste kasvatamise juures on oluline lapse enesehinnang. Kui see on paigas ei tohiks kellegi norimised seda kõigutada. Mul on täpselt sama vana tütar. Teda absoluutselt ei kõiguta mis keegi tema riietusest arvab. Käib väga hästi riides, aga ei jälgi alati massimoodi. Riietub isikupäraselt ja huvitavalt. Mina üksi temale riideid osta ei saa. See Benettoni mantel millest sa räägid, on ka minu lapse meelest out, sest sama mantlit kannavad ka 2-aastased. Nii et riided mis sinu arust võivad tunduda ok, on tegelikult selles vanuses juba out. Märkan isegi et need riided mis olen ilma lapseta ostnud, jäävad kappi seisma. Nii me siis käime koos poes ja teeme kompromisse.
Soovitaks sul tegeleda mitte ainult lapse viisakaks kasvatamisega vaid tema enesehinnangu ja enesekindluse tõstmisega. Alati ei pea ennast kaitstes halvast ütlema või lööma. Ja tekib küsimus kui su laps on julge ning hea suhtleja, miks ta siis teiste tüdrukutega selle kiusaja tüdruku vastu ei astu? Võib- olla on miskit muud veel seal klassis tüdrukute suhetes? Seepärast peakski pigem klassijuhataja poole pöörduma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, Tundub et selles vanuses läheb tüdrukute vahel mingiks võimuvõitluseks. Meil õnneks koolivormiga kool ja nii labaseid riieteteemalisi konflikte ei ole, aga igas muus asjas on näha kuidas võimukamad tüdrukud püüavad üksteist paika panna. Mu tüdruk oli siiani liider, ta on suhteliselt enesekindel tüüp ja ei lase ennast eriti asjadest häirida. Aga päris huvitav on kuulata kuidas mõni teine ambitsioonikas üritab igati tema koha naiseliku seljataga susserdamisega õõnestada. Ja siis libastub ning on ise hädas. Ega midagi teha olegi, ei ole selle pealegi tulnud et õpetada teda vastikult ja halvasti ütlema. Ikka tegelen sellega et oma lapse enesehinnangut tõsta. Ja seda mitte asjade, riiete, reisidega

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Koolilaps 10-11 a ülburid klassis – koolikuisamine..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.