Esileht Koolilaps 10-12a kodused tööd

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 10-12a kodused tööd

Postitas:
Kägu

Tere,

tekkis huvi. kui palju nõuate oma 10-12.a lastelt koduseid töid? Pered, kellel on oma aed – kas lapsed riisuvad, niidavad muru vms vahel? Leian, et elementaarse korra hoidmine oma toas võiks kindlasti olla …

+1
-1
Please wait...

Postitas:
leeni

alla 12aastaseid ma muru niitma ei paneks, minu meelest pole see tööohutusega kooskõlas.

meil ei ole lastel kindlaid töid kunagi olnud, mis ei tähenda, et nad kodus tööd ei teeks. enamus töid on projektipõhised – tuleb teha seda, mille järgi just vajadus on ja teeb see, kes just vaba on või kellele töö paremini sobib. tööde keerukus on kasvanud koos vanusega. keskeltläbi on perekonnale kasuliku tegevuse maht ca 2 tundi nädalas, suvekuudel rohkem (kui väiksemad olid, siis oli diil, et iga päev on nad suvekuudel 1 tunni minu omad, mõni päev kasutasin seda 10 minuti jagu ainult).

oma toa koristamine on enam-vähem vabatahtlik. enne sünnipäeva ja toomapäeval võiks ikka korda teha, muidu elagu kuidas tahavad (ainult pesemata nõud oma toas pole lubatud).  alati saab ju ukse kinni panna.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koristamine on ühine töö (keegi võtab tolmuimejaga kõik toad, keegi peseb põrandad, keegi koristab laokile jäänud asju, keegi klopib vaibad, keegi laob pärast põrandapesu jalanõud ritta tagasi jne).

Aiatööd on ka nö projektipõhised: kui isa puid kärbib, veavad lapsed oksad hunnikusse; toovad-viivad aiakääre või veepudeleid; korjavad niiduki eest mädaõunu, laome koos puid, riisume lehti.

Toas:  väiksem tassib musta pesu masinasse ja toob pestud pesu masinast kuivamapanemise kohta, vahel toob ajalehed kastist tuppa, suurem tühjendab nõudepesumasina, toob keldrist kartuleid või moosi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda järgi peavad koristama köögi st kui koolist tulles kokkavad, siis ma ei soovi töölt tulles laga leida. Samuti peavad peale sööki oma nõud masinasse panema.

Korra nädalas peavad oma toad tegema sh põrandad tolmuimejaga ja tolmu pühkimine. Samas siis muud toad teeme meie mehega. Jooksvalt ei tohi toas vedeleda prügi ja musti nõusid.

Koera peavad söötma/jootma.

Muid igapäevaseid töid nagu polegi. Aias toimetame koos ja kodus nt kappe koristame ka koos. Muru niidab robot.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodus 6a, 9a ja 10a. Kuuene koristab enda asjad pärast mängimist, paneb oma nõud masinasse. Üheksane ja kümnene panevad mustad riided pesukorvi ja pärast puhtad kappi, alumisel korrusel teevad tolmuimejaga. Ja ikka tuleb tagant utsitada neid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis oli kunagi sama teema ja siis üks ema teatas uhkelt, et tema lapsed koduseid töid ei tee, kuna nemad peavad õppima, et saada tulevikus hea töökoht – siis saavad endale teenijad võtta.

Oma toa korrashoid on kindel kohustus, aga ka niidab muru, paneb  pesu kuivama, teeb nõudeka tühjaks, vajadusel käib poes – sellised on 12a poisi kohustused.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muru niidavad ja tolmu imevad robotid, pesu kuivama pole vaja viia, on kuivati. Korra nädalas käib koristaja.
Jääb üle tavaline igapäevane asjade ärapanemine, nõudepesumasina täitmine- tühjendamine.
Mulle endale ei meeldi koristamine ja ma ei nõua seda ka teistelt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prügi, kassi liivakast, kassi toitmine on laste teema. Nõudepesumasina tühjendus ka.

Muruniiduk tuli 14 aastaselt mängu, sest siis veel ei olnud meil juhtmevaba masinat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil aitavad aknaid pesta, peeglid puhtana hoida, tolmu võtavad. Maal aitasid riisuda ja veidi rohida, marju korjata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

tekkis huvi. kui palju nõuate oma 10-12.a lastelt koduseid töid? Pered, kellel on oma aed – kas lapsed riisuvad, niidavad muru vms vahel? Leian, et elementaarse korra hoidmine oma toas võiks kindlasti olla …

Pojad pidid enda järelt korsitama laua, pesema nõud, hoidma oma tuba korras ning abistama aiatöödel.

Nüüd on nad 18-aastased ja mina isiklikult pole aias sõrme liigutanud neli viimast aastat – nemad teevad absoluutselt kõik ära…

Aga neile meeldib tegutseda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on 10- ja 12-aastastel poegadel võimalus kord nädalas korraliku ühisruumide koristamisega teenida tund aega lisa-arvutiaega. Enamasti nad kasutavad seda võimalust.

Nende endi tubade koristamisse ma püüan mitte sekkuda, nad hullud räpa-aadud pole ka, aga mu meelest pole minul õigus minna näägutama, milline nende isiklik ruum välja peaks nägema. Ma võin oma arvamuse öelda küll või vihjata, et sellisesse tuppa oleks külalisi kutsuda ebaviisakas, aga eriti neid ei survesta selle teemaga ja nad hoiavad asju no nii enam-vähem talutavates piirides mu meelest.

Mingeid regulaarseid päristöid neil seega polegi – aitavad aias kasta või mingeid oksi, puid jm vedada, vanem poeg, 12, niidab üht kindlat suurt siledat platsi. Toovad nõud suurest toast ära masinasse, korjavad õunu, marju, kui on selline hooaeg, riisuvad, aitavad poekotist asju ära paigutada. Aitavad süüa teha, kui palun, toovad aiast maitserohelist või keldrist kartuleid-hoidiseid, toidavad koera ja kasse, jalutavad koeraga…

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Koolilaps 10-12a kodused tööd