Esileht Koolilaps 10 a poisil pole ühtegi huvi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 10 a poisil pole ühtegi huvi

Postitas:

Tahaks last trenni saata, aga teda ei huvita mitte miski. Käis mõned aastad tagasi ujumistrennis, sai ujumise selgeks ja rohkem ei tahtnud. Nüüd istubki peale kooli kodus ja millegi vastu huvi ei tunne. On proovinud ka paar tundi karated, kergejõustikku, ei meeldinud ja teatas et rohkem ei lähe. Ma ikka käin talle peale, et midagi peaks ju tegema. Muusikakooli pakkusin ka, et õppigu mõnda pilli siis mängima, ütles, et tahaks osata küll, aga õppida ei viitsiks, pole mõtet. Mida teie teeksite või olete teinud sellise lapsega? Koolis on iseenesest tubli, õpib normaalselt. Nutiseadmed ja arvutimängud pakuvad ka huvi, selle pinnalt käibki pidev vaidlus, et nii palju ei saa. Tütar on hoopis teisest puust, käib viies ringis vabatahtlikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:58; 19.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jalgpalli pole proovinud? see läheb üldjuhul ikka kõigile poistele peale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mõni arvutitega seotud huviring – robootika või programmeerimine näiteks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jalgpalli pole proovinud? see läheb üldjuhul ikka kõigile poistele peale ????

Ma arvan, et see on üks stereotüüpidest, et kõikidele poistele meeldib jalgpall.
Meie 10.a ei meeldi. Kui vaja toksib koos teistega, aga teda ei eruta see mäng kuidagi.

Ega teil pole ühtegi head kamraadi, kellega koos käia mõnes huviringis?
Midagi üldfüüsilist muidugi võiks olla, aga ma arvan, et küll tal tekib ka midagi, millesse siis sukeldub.

Meie poiss käib muusikakoolis, rahvatantsus, ujumas ja programmeerimas.

Teisalt, ega see 10.a inimene võib praegu veel ka niisama olla. Ega vägisi ju kuhugi saada…internetis olemisele paneks piirangu peale. Äkki igavus viiks teda trenni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka selline laps, et mind ei huvitanud mitte ükski trenn või huvitegevus. Midagi hullu sellest ei olnud, hulkuma ei hakanud ja pätt minust ka ei saanud. Täna olen samasugune, kadestan neid kes tahavad ja suudavad trenni teha (ükskõik siis mida). Ma olen nii laisk, et ma lihtsalt vedeleks. Sunnin ennast küll jalutama aga ega see trenn ei ole. Seega on olemas selliseid inimtüüpe keda tõesti ei huvita sport ja huviringid. Proovinud olen ikka igasuguseid asju, lootes, et äkki juhtub kunagi ime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida ta arvutis teeb? Äkki on seal tema huviala ja teda ei tasuks sealt poole tunni pärast minema kihutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu last ka eriti ei huvita…. aga ühe huviringi ikka sundisin peale. Muidu nuiaks ainult arvutisse.
See pole spordiring.
Äkki su lapsele meeldiks nt noorkotkaste värk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:49; 19.02 11:16; 19.02 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi kõikidele poistele jalgpall. Minu poisile ei meeldi. Talle ei meeldi üldse mingid spordialad. Esimesel klassis läks loodusringi, paar aastat käis. Siis on käinud maleringis. Seal käis ka paar aastat. Peale seda hakkas robootikas käima. Robootika ringis on kolmes erinevas kohas käinud. Nüüd õnneks on neil oma koolis ka see, nii et saab peale tunde minna. Sinna panin ta natuke nagu sunniviisiliselt kirja. See talle tegelikult täitsa meeldib, loobumissoovi pole esitanud.
Ma ei tea kus linnas asute, aga mudelismiringe on ka juba tekkinud (puldiga autod). Abikaasa tegeleb nende müügiga, käib võistlustel ja vahel on ka poiss kaasas ja sõidab puldikaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi praegune pealekasvav põlvkond: mitte miski ei huvita, ninaesine on alati rikkalikult kaetud ja küljealune pehme. Nagu tõukassid kodus. Sellised ongi ainult tarbima õppinud.
Täiesti õudne emapalgaliste laste põlvkond on see. See-eest teavad hästi oma õigusi igal sammul nõuda ja solvuda kõige ja kõigi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos tuleb trennis käia, mitte ainult last transportida või kodust utsitada, nt ise ninapidi tahvlis, telefonis või televiisori taga. Olen laste tõttu sundinud end sportlikuks (jube piin oli alguses) ja väga hästi mõjub nii endale, kui laste motivatsioonile. Paraku on nad kõik meie endi kõverpeeglid. See mida näed, on mingil kujul enda poolt sisse söödetud käitumine. Nii heas kui halvas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raamatuid lugema ei saaks suunata…ei maksa üldistusi teha, et terve põlvkond tuleb selline. Kas siis peab lapse nälga jätma, et tal millegi vastu huvi tekiks? See on üldandekate laste viga mõnikord, kõik tuleb kergelt välja, siis ei tunnegi millegi vastu eraldi huvi. Suvel äkki proovida suunata midagi praktilist tegema, et taskuraha saada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:56; 19.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks last trenni saata, aga teda ei huvita mitte miski. Käis mõned aastad tagasi ujumistrennis, sai ujumise selgeks ja rohkem ei tahtnud. Nüüd istubki peale kooli kodus ja millegi vastu huvi ei tunne. On proovinud ka paar tundi karated, kergejõustikku, ei meeldinud ja teatas et rohkem ei lähe. Ma ikka käin talle peale, et midagi peaks ju tegema. Muusikakooli pakkusin ka, et õppigu mõnda pilli siis mängima, ütles, et tahaks osata küll, aga õppida ei viitsiks, pole mõtet. Mida teie teeksite või olete teinud sellise lapsega? Koolis on iseenesest tubli, õpib normaalselt. Nutiseadmed ja arvutimängud pakuvad ka huvi, selle pinnalt käibki pidev vaidlus, et nii palju ei saa. Tütar on hoopis teisest puust, käib viies ringis vabatahtlikult.

Poisid ikka võiks liikumisega tegeleda ja tegelikult mida varem, seda parem. Kui 14-aastaselt tuleb mõte, et läheks näiteks korvpalli, siis teised on juba valgusaastate kaugusel oma oskustega, sama ka muude spordialadega. Mina katsuks ikkagi lapsega läbi rääkida ja aru saada, mis liikumine talle meeldiks. 10-aastaselt oleks viimane aeg milleagagi alustada.
Aga et tütar käib viies ringis… No see ei tundu teistpidi mõistlik – kas siis saab millegagi tõsisemalt tegeleda, kui viies kohas käia? Mul käib laps ühes trennis, trennid 6x nädalas + võistlused ja lisaks tinistab veel kodus kitarri. Tõesti ei kujutaks ette, et tal 4 ringi veel lisaks oleks – siis peaks ööpäevas küll vähemalt 48 tundi olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:11; 19.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koos midagi tehes ei saa saa mingitki vihjet, mille vastu lapsel võiks huvi olla ja mis oleks teil ka ringi eesmärk (meil näiteks just liigutamine). On ju ka erineavtes stiilides tantsutrenne, parkuur, tõuksitrennid, erinevad pallimängud, tehnikaringid, meisterdamisringid, suusatamine jne.
Iseenesest, kui laps liiga ekraanidesse ei sukeldu (meil kuni 10. eluaastani polnud ekraanide liigkasutus üleüldse probleem, aga tasapisi hiljem kerib) ja saab teisiti ka oma vaba aja veetmisega hakkama ning ise totaalset huvi millegi vastu hetkel üles ei näita, siis panustaks nädalavahetustel (miks mitte ka tööpäevaõhtuti) koos erinevate (sportlike või muude) tegevustega ajaveetmist, äkki millegi vastu hakkab hiljem rohkem huvi üles näitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid ikka võiks liikumisega tegeleda ja tegelikult mida varem, seda parem. Kui 14-aastaselt tuleb mõte, et läheks näiteks korvpalli, siis teised on juba valgusaastate kaugusel oma oskustega, sama ka muude spordialadega. Mina katsuks ikkagi lapsega läbi rääkida ja aru saada, mis liikumine talle meeldiks. 10-aastaselt oleks viimane aeg milleagagi alustada.
Aga et tütar käib viies ringis… No see ei tundu teistpidi mõistlik – kas siis saab millegagi tõsisemalt tegeleda, kui viies kohas käia? Mul käib laps ühes trennis, trennid 6x nädalas + võistlused ja lisaks tinistab veel kodus kitarri. Tõesti ei kujutaks ette, et tal 4 ringi veel lisaks oleks – siis peaks ööpäevas küll vähemalt 48 tundi olema.

Teil tegeleb laps vist kuskil võistlusgrupis.
Tavaliselt on koolides palju selliseid huviringe, kus lapsed pikapäevarühmas olles käivad, a la 45 min mudilaskoor, rahvatants, näitering, klaasimaal vmt. Nii saabki nädalas 5 ringi kokku ja see ei põhjusta erilist ülekoormust, kuna nad niikuinii on sellel ajal koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:49; 19.02 11:16; 19.02 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid ikka võiks liikumisega tegeleda ja tegelikult mida varem, seda parem. Kui 14-aastaselt tuleb mõte, et läheks näiteks korvpalli, siis teised on juba valgusaastate kaugusel oma oskustega, sama ka muude spordialadega. Mina katsuks ikkagi lapsega läbi rääkida ja aru saada, mis liikumine talle meeldiks. 10-aastaselt oleks viimane aeg milleagagi alustada.
Aga et tütar käib viies ringis… No see ei tundu teistpidi mõistlik – kas siis saab millegagi tõsisemalt tegeleda, kui viies kohas käia? Mul käib laps ühes trennis, trennid 6x nädalas + võistlused ja lisaks tinistab veel kodus kitarri. Tõesti ei kujutaks ette, et tal 4 ringi veel lisaks oleks – siis peaks ööpäevas küll vähemalt 48 tundi olema.

Teil tegeleb laps vist kuskil võistlusgrupis.
Tavaliselt on koolides palju selliseid huviringe, kus lapsed pikapäevarühmas olles käivad, a la 45 min mudilaskoor, rahvatants, näitering, klaasimaal vmt. Nii saabki nädalas 5 ringi kokku ja see ei põhjusta erilist ülekoormust, kuna nad niikuinii on sellel ajal koolis.

Samuti ei arva, et huvialaringid erilist koormust põhjustaksid, sellega aga saab välja selgitada, mis lapsele meeldib. Neid huvialaringe tuleks alles siis vähendada, kui midagi tõsist selle all kannatab – kas õppimine või midagi muud. Kui last midagi tegema ei pane, siis ei saagi teada, et talle see ala meeldinud oleks. Paljud maailmakuulsused on saanud oma huviala põhja kooliaastatest. Mõnikord on tõesti õige – kes teeb, see jõuab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 19:56; 19.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil tegeleb laps vist kuskil võistlusgrupis.
Tavaliselt on koolides palju selliseid huviringe, kus lapsed pikapäevarühmas olles käivad, a la 45 min mudilaskoor, rahvatants, näitering, klaasimaal vmt. Nii saabki nädalas 5 ringi kokku ja see ei põhjusta erilist ülekoormust, kuna nad niikuinii on sellel ajal koolis.

No 10-aastane on ilmselt neljas klass, seega pikapäevarühma huviringid ilmselt kohe-kohe lõppemas. Tore muidugi, kui kool pakub viit erinevat huviringi nii, et laps neis kõigis ka käia saab, aga sellegipoolest arvan, et 1x nädalas mingi asjaga suurema huvi tekkimiseks on vähe.
Minu laps käib sporditrennis ja sellega tõesti nädalas korra tegeleda ei ole võimalik – ole sa siis võistlusgrupis või mitte. Meil küll lapsi trennis selle järgi ei grupeerita. Samas ma kohe niiviisi ei oskagi nimetada spordialasid, kus võistluseid ei oleks. Ilmselt kui on laps, kes kohe kuidagi võistlustel osaleda ei taha, siis treenerid talle selle ka võimaldavad, aga selliseid lapsi on väga ükskuid.
Sellegipoolest jään arvamuse juurde, et poisslapsele oleks ükskõik mis liikumine vajalik ja kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:11; 19.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil tegeleb laps vist kuskil võistlusgrupis.
Tavaliselt on koolides palju selliseid huviringe, kus lapsed pikapäevarühmas olles käivad, a la 45 min mudilaskoor, rahvatants, näitering, klaasimaal vmt. Nii saabki nädalas 5 ringi kokku ja see ei põhjusta erilist ülekoormust, kuna nad niikuinii on sellel ajal koolis.

No 10-aastane on ilmselt neljas klass, seega pikapäevarühma huviringid ilmselt kohe-kohe lõppemas. Tore muidugi, kui kool pakub viit erinevat huviringi nii, et laps neis kõigis ka käia saab, aga sellegipoolest arvan, et 1x nädalas mingi asjaga suurema huvi tekkimiseks on vähe.
Minu laps käib sporditrennis ja sellega tõesti nädalas korra tegeleda ei ole võimalik – ole sa siis võistlusgrupis või mitte. Meil küll lapsi trennis selle järgi ei grupeerita. Samas ma kohe niiviisi ei oskagi nimetada spordialasid, kus võistluseid ei oleks. Ilmselt kui on laps, kes kohe kuidagi võistlustel osaleda ei taha, siis treenerid talle selle ka võimaldavad, aga selliseid lapsi on väga ükskuid.
Sellegipoolest jään arvamuse juurde, et poisslapsele oleks ükskõik mis liikumine vajalik ja kasuks.

Ikka on selliseid spordialasid, kus ei pea võistlema. Nt ujumises. On harrastajate grupid ja võistlusgrupid. Viimases on trennid sagedasemad. Harratajate grupis pole võistlemine kohustuslik.
Jah, meil nt on koolis tohutult huviringe, mis algavad peale tunde ja lõppevad õhtul. Kõikide jaoks polegi oluline alaga tippu jõuda, vaid lihtsalt proovida erinevaid asju ja sisustada aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 17:49; 19.02 11:16; 19.02 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole päris õige jutt, et kui poiss praegu trennis ei käi, siis hiljem on võimatu liituda. Minu poeg käis lastekunstikoolis, aga trennis ei käinud. Pallimängud ei meeldinud ja ega ta eriti mujale ka ei tahtnud. Aga oli muidu üsna liikuv ja aktiivne – matkas, sõitis rattaga. Alles gümnaasiumis avastas enda jaoks trenniskäimise võlud – läks päris karmi koormusega alpinismitrenni. Nüüdseks juba ülikoolis ja igati sportlik poiss. Ma arvan, et kui 10a poiss praegu sobivat trenni või hobi ei leia, siis tuleks teda lihtsalt liikuma utsitada, kuid vägisi kuhugi trenni suruda ei ole mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Robootika on hea mõte, tal tehnilist taipu iseeneset on. Tal on aga see jama, et ta on küll kiire taibuga ja saab asjadest ruttu aru, siis aga kaob kohe ka huvi. Ahah, selge, igav! Rohkem muretsen siiski füüsilise liikumise pärast. Nädalavahetusel koos ikka matkame (vingumise saatel muidugi). Ega ma ei tahagi temast mingit võistlussportlast teha, aga längus õlad ja lodev kõnnak ei lähe ka mitte. Proovin siis jalgpalli teda meelitada, mõned ta klassivennad juba käivad, kuigi ma ei usu, et sellest asja saab. Mulle tundub tõesti, et tuleb ta seada fakti ette ja midagi peale sundida. Kes siin arvuti kohta küsis, siis põhiliselt mängib Minecrafti ja vaatab youtube videosid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 13:58; 19.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama 10aastasega, et ei taha sportida, aga ma ei andnud talle valikut. Ütlesin, et 1 sporditrenn PEAB olema, valigu ise. Ja vahetada võib. On käinud judos, korvpallis, tänavatantsus. Praegu jalkas. Võtab seda kui paratamatust. Muidu selline laps, kes istuks ainult toas… Sport on talle aga väga hästi mõjunud, suur areng tema liikuvuses ja koordinatsioonis.
Lisaks käime perega ujumas ja rattaga sõitmas.
See istuv eluviis on ikka kohutav tegelikult.
Pilli õpib ta vabatahtlikult, kuid pidin motiveerima. Alguses ei tahtnud minna õppima, kuigi huvi oli. Aga kui ütlesin, et ostan elektrikidra ainult siis, kui läheb pilli õppima ka, siis läks. Praegu naudib pillimängu, kogu aja kodus mängib.
Mõtle lapse tugevustele ja motiveeri teda.
Arvutis saab igasugu põnevaid asju teha- ntks osta talle scratchi õpik (tasuta arvutimängude tegemise programm). Multikaid on äge ise teha nutitelefoniga (neid saab oma youtubei kanalile panna).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:49; 19.02 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS Meil ka süsteem, et kui trennis ei ole käinud, siis sel nädalal arvutisse/playstationisse ei saa. Tal pole ka nutitelefoni. Ehk kui trennis ei käi, siis 0 ekraani.
Kõlab julmalt, aga mis teha.
Ekraaniaeg muidu päevas max 1h. Telekas minimaalne.
Kui ei piiraks, siis ta elaks ainult ekraanis paraku.
Ta väga ei virise õnneks trenni üle, saab vist aru, et pole pointi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 23:49; 19.02 23:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps 10 a poisil pole ühtegi huvi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.