Esileht Koolilaps 10-aastane poiss kakab püksi

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 10-aastane poiss kakab püksi

Postitas:

Olen juba ahastuses, proovinud nii hea kui halvaga. Oleme käinud nii eriasrtil kui psühholoogi juures ja saviteraapias. Midagi meditsiiniliselt lapsel viga ei ole, aga mingi teraapia ka ei aita. Ta lihtsalt ei käi kakal ja siis mingi hetk pressib ju püksid mustaks. Ta saab aru, et ta haiseb ja et teised märkavad ja hakkavad narrima, aga ta ikka ei käi. Kui küsin, et miks ta ei käi, siis ta ütleb, et ei tea. Oma kakased püksid peseb ise. Kui küsisin, et aga miks ta siis püksi ei pissi, siis ütleb, et on ju normaalne käia pissil, no ma ei saa aru, miks ei ole normaalne käia kakal. Me arutame ja arutame ja jõuame iga kord järeldusele, et nüüdsest peale ta hakkab iga kord, kui häda tuleb, korralikult kakal käima. No ja see lõpeb nädalaga…
Ma ei oska enam midagi teha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 14:15; 12.01 16:40; 12.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see psühholoog kostis. ega sa ei kurjusta ega ähvarda narrimise ja muu sellisega. see pükste pesemine…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No psühholoog suunaski saviteraapiasse, seal käisime ettenähtud 15 korda ära, aga tulemust küll ei näinud. Aga vahest ikka pahandan, kui asjast on räägitud tegelikult juba 100 korda ja laps nagu saab aru, kuid kakal ikka ei käi, siis vahest jookseb küll juhe kokku. Pükse peseb ka seetõttu ise, et see ei ole just meeldiv tegevus ja äkki see motiveeriks mitte püksi tegema. Olen ostnud talle poppe Simpsonitega boksereid, et äkki on kahju kakamisega ära rikkuda, aga no ei midagi… Vastus sellele, et miks ta ei käi kakal, on tihti see, et ju mul oli siis midagi huvitavat pooleli kui kakahäda tuli ja ma mõtlesin et pärast lähen. Siis pärast oli juba hilja… Ma tõesti olen proovinud heaga ja rääkimise ja selgitamisega, aga mõistus hakkab otsa saama. Lapsest hakkab kahju, kui trennikaaslased või klassikaaslased peaksid avastama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 14:15; 12.01 16:40; 12.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss 7-aastaselt kakas ka mingi pisikese tükikese püksi või lihtsalt määris. Ma ei saanud tükk aega aru, milles probleem aga siis avastasin, et see on arvutiga seotud.
Tal oli iga päev 1 h arvutiaega aga see mängimine erutas teda nii palju, et juhtuski.

Kuidagi kadus probleem ära. Ausalt ma ei mäletagi, kas keelasime arvuti päris ära või vähendasime arvutiaega. Igal juhul rääkisime ja juhtisin tähelepanu, mis juhtub.

Praegu ka kui mängib, siis läheb punaseks näost ja higiseks.

Oled kindel, et probleem ikka mingi tegevuse või olukorraga seotud ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsu aru saada, mis kellaajal tal see juhtub tavaliselt ning hakka teda pisut enne ise kakale saatma. Meil tekkisid lapsel probleemid kõhukinnisusega (lasteaias ei kakanud) ning seadsime sisse range re¸iimi – igal õhtul teatud kellaajal läheb istub WC-s koos koomiksitega ning teeb häda ära. Vahel võib aega minna rohkem kui pool tundi, aga reeglina on keha kenasti selle rutiiniga ära harjunud ja asi käib nagu kellavärk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Roosa Panter kirjutas:[/small]
[tsitaat]Katsu aru saada, mis kellaajal tal see juhtub tavaliselt ning hakka teda pisut enne ise kakale saatma. Meil tekkisid lapsel probleemid kõhukinnisusega (lasteaias ei kakanud) ning seadsime sisse range re¸iimi – igal õhtul teatud kellaajal läheb istub WC-s koos koomiksitega ning teeb häda ära. Vahel võib aega minna rohkem kui pool tundi, aga reeglina on keha kenasti selle rutiiniga ära harjunud ja asi käib nagu kellavärk.[/tsitaat]
Sellel ei ole kellaaega, ma arvan. Sest määrimine ei juhtu kinnihoidmise ajal vaid siis kui on juba päevi kinni hoitud ja soolde enam rohkem ei mahu.

Soovitan proovida Duphalaciga. See teeb kui regulaarselt iga päev võtta roojamassi nii vedelaks, et kinni hoida ei õnnestu. Sellega peaks tekkima motivatsioon poti kohal olla sel ajal kui tuleb.

P.S. Ta ei pruugi sulle seda lihtsalt rääkida, aga kinni hoitud kaka on sooles vedelikust nii tühjaks imetud ja kõva, et selle väljapunnitamine ei saa olla mittevalus. Seetõttu ka hoiab järgmine kord kinni, et eelmine kord ei olnud protsess kerge.

P.P.S Teie probleem ei ole sugugi harv esinema. Meilgi ette tulnud (küll pisut nooremas vanuses lapsega aga sisu täpselt sama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele. Ma kardan, et kui see Duphalac nii mõjub ja ta otsustab harjumusest edasi lükata ja siis tuleb kõik püksi näiteks koolis, mis siis saab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 14:15; 12.01 16:40; 12.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest, no täiesti ebaprofesionaalselt lähenedes ja puhtalt vaatlusele oma lähikonnas tuginedes, ütleks, et see kellaajaline kakale saatmine võiks küll lahendus olla. enamikel inimestel käib kakamine üsna kindlal ajal ja harjumuspäraselt. Kord päevas kas hommikuti või õhtuti. Soovitaks siis pigem õhtust aega harjutada, sest siis on aega rahulikult kempsus istuda. Kui ta põhimõtteliselt ignoreerib kakahäda, siis järelikult ei ole probleem selles, et ta ei tea, millal tuleb või kas igapäevaselt tuleb, vaid ta lükkab edasi. Kui sina aga ta igal õhtul enne magama minekut ja pesu kakale saadad, koomiksi ka kaasa annad, siis pole tal ju põhjust kinni hoida ja tagasi lükata, vaid teebki ära. Varem või hiljem.

Ma ei tea, proovi ehk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh vastajatele. Ma kardan, et kui see Duphalac nii mõjub ja ta otsustab harjumusest edasi lükata ja siis tuleb kõik püksi näiteks koolis, mis siis saab…[/tsitaat]
Siis helistab Sulle kooli tualetis ja kablutad puhaste riietega kohale (need võiksid siis olla igaks juhuks tööl kaasas mõnda aega). Pole väga hullu midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu meelest, no täiesti ebaprofesionaalselt lähenedes ja puhtalt vaatlusele oma lähikonnas tuginedes, ütleks, et see kellaajaline kakale saatmine võiks küll lahendus olla. enamikel inimestel käib kakamine üsna kindlal ajal ja harjumuspäraselt. Kord päevas kas hommikuti või õhtuti. Soovitaks siis pigem õhtust aega harjutada, sest siis on aega rahulikult kempsus istuda. Kui ta põhimõtteliselt ignoreerib kakahäda, siis järelikult ei ole probleem selles, et ta ei tea, millal tuleb või kas igapäevaselt tuleb, vaid ta lükkab edasi. Kui sina aga ta igal õhtul enne magama minekut ja pesu kakale saadad, koomiksi ka kaasa annad, siis pole tal ju põhjust kinni hoida ja tagasi lükata, vaid teebki ära. Varem või hiljem.

Ma ei tea, proovi ehk.[/tsitaat]
Meil näiteks istutigi pool tundi kuni tund seal tualetis ja lõpuks öeldi ikka, et \”ei tule ju\” või \”ei ole häda\”. Ja jätkus samas vaimus. See ei toiminud.
See igapäevane saatmine hakkas toimima hiljem, kui laps juba ise aru sai, et polegi nii hirmus (s.t. roojamass oli mitmed korrad juba pehme ja kakamine piinadeta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses võib tõesti tekkida vajadus Duphalaciga seedimine jälle käima saada. Anna esimene, korralik ports, näiteks reede õhtul. Jätka laupäeval ja kui vaja, siis ka pühapäeval. Hiljemalt pühapäeval peaks küll aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhulahtistid on üks kõige sagedamini kuritarvitatav sõltuvust tekitav ravimirühm üldse ja nendega võib seedimise väga pikaks ajaks väga totaalselt tuksi keerata. Mitte mingil juhul ei annaks ma ilma arstiga nõu pidamata seesugust ravimit. Ammugi veel mitte lapsele, kellel on niigi soole tühjendamise häired. Tagajärg on suure tõenäosusega soovitule vastupidine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska sind lohutada muuga, kui et lõpuks kasvab ta sellest välja. Minu poiss hakkab 14 saama ja ma ütleks, et on enam-vähem ok, aga see võttis 10 aastat. Ma ei usu lahtistisse, sest kõht ei ole kinni. Ma siiamaani ei tea, mis see on. Ja ka joostud arstide vahet ja psühholoogil käidud, kasu ei kopika eest. Jah, eelpool räägitud seos arvuti või muude põnevate tegevustega on olemas küll, seda märkasin ma ka, ja sellest oli abi, kui lakkamatult kakalkäimist meelde tuletada, hommikul enne kooli, kohe kojutulles, pärast sööki jne. See kõik ajabki hulluks, seda, kui kohutav see on, mõistab ainult see, kes seda ise kogenud on. Soovin jõudu, pikka meelt ja edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:33; 12.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõhulahtistid on üks kõige sagedamini kuritarvitatav sõltuvust tekitav ravimirühm üldse ja nendega võib seedimise väga pikaks ajaks väga totaalselt tuksi keerata. Mitte mingil juhul ei annaks ma ilma arstiga nõu pidamata seesugust ravimit. Ammugi veel mitte lapsele, kellel on niigi soole tühjendamise häired. Tagajärg on suure tõenäosusega soovitule vastupidine.[/tsitaat]
Tegemist ei ole klassikalise kõhulahtistiga vaid tootega samast klassist nagu on näiteks linaseemneõli või vaseliinõli – õlijas vedelik, mis muudab kaka niiskemaks ja kergemini väljutatavaks. Mingeid kõrvaltoimeid sellel ei esine.
Loe palun ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaltoimeks on see, et hiljem ei suudagi sool enam ise töötada muidu, kui stimuleerides. Siin ei ole tegu kõhukinnisusega, enamasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:33; 12.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõrvaltoimeks on see, et hiljem ei suudagi sool enam ise töötada muidu, kui stimuleerides. Siin ei ole tegu kõhukinnisusega, enamasti.[/tsitaat]
Sa ei tea midagi ei sellest preparaadist. See ei stimuleeri midagi.
Sa ei tea tõenäoliselt midagi ka sellest, mis toimub siis kui roojamass on kaua jämesooles. Mis funktsioonid on jämesoolel? Mõtle järele. Ja siis ütle uuesti, kas kinnihoidmise tagajärjel tekkib kõhukinnisus (ehk siis roojamasside tahenemine) või mitte. Eks.

Ja ei ole mõtet targutada niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli see pükste määrimise probleem 3-4 aastasel, siis tõesti põhjusel, et ükskord oli kaka kõva ja ilmselt veidi valus kakada. Proovisime nii riidlemise kui ka meelitamise ja äraostmisega, midagi ei toiminud, käisime psühhologil (mahavisatud aeg ja raha) ja lastekirurgil, proovisime duphalaci, vaseliinõli ja guttalaxi, midagi ei aidanud. Probleem kestis üle aasta, viimaks sai vist ikka rääkimisega, mõne korra microlaxi kasutamisega (kui ikka juba ligi nädal polnud käinud) asja joonde.
Sugulasel oli teemaalagataja pojaga samas vanuses, ka unustas ennast arvutisse tundideks ja vetsu polnud aega minna, aga kuidas tema lahti sai, ei oska kahjuks öelda.
Mina soovitaks kõigepealt õiget ja piisavat toitumist (et kaka poleks kõva ja seda tekiks piisavalt), vaseliinõli või duphalaci vajadusel (vaseliinõli ei ole eriti lahtistav, pigem teeb kaka väljumise libedamaks ja duphalac ei tohiks ka mingi selline asi olla, mis kõhu lahti lööb, vähemalt minu lapsel soovitavas annuses ma küll eriti lahtistavat toimet ei märganud) ning rääkimist ja kiitmist kui tubli on olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kasuta premeerimismeetodit, isegi siis kui see sulle rahaliselt kalliks maksma läheb.
mina kasutasin seda tüdruku küüntenärimise puhul-enne olime pool aastat püüdnud rääkida, hurjutada, isegi omalmoel karistada. siin, perekoolis, soovitati panna spets hullusti maitsevat küünelakki. keegi isegi soovitas kanasitaga määrida :)ei midagi.
siis aga kuidagi jõudsin enda arvates geniaalse lahenduseni..ok geniaalseks osutus see siis kui nägin, et suurepäraselt toimis.
selles vanuses lapsel on kindlasti omad soovid- väiksemad- maiustused, suuremad- mängud, veel suuremad -uus telefon vms.ne.
alusta motiveerimist- 1 päev püksid puhtad- lemmikmaius, kolm päeva püksid puhtad mingi veidi suurem asi ja kui kuu täis siis mingi päris suur.
mul veidi piinlik öelda, aga meie tütar jõudis sellise tehnikaga kaasaskantava videoplayerini. kui ühel päeval näris, siis läks see päev miinuspäevana kirja ja ihaldatud asi liikus selle võrra edasi.
kui rahaliselt võimalik, siis tasuks küll proovimist, isegi kui see väga pedagoogiline ei tundu.
lapse puhtus ja enda hingerahu maksavad ikka ema jaoks hiigelpalju, arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule Zy, sinu praegune targutamine on küll häbitu! Ülal rääkinud käol on täiesti õigus, erinevad lahtistid on muutumas suureks probleemiks ja SEALJUURES Duphalac on tõesti üks enim kuritarvitatud lahtisti ja just nimelt kuritarvitatud, sest sooltele ei ole ette nähtud taolise \”määrde\” regulaarset lisamist. Üksikute erijuhtude puhuks on see tõesti üks ohutumaid vahendeid, kuid üksikjuht ei ole päevadepikkune kasutamine. Ja loe minu teksti, kui üldkirurgist proktoloogiale spetsialiseeriva meditsiinitöötaja teksti! Millegipärast ei usu ma Sinu vastavale erialale spetsialiseeritust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval poisil ka sama probleem samas vanuses, pediaater soovitas ka teha Duphalaci kuuri, lisaks toitumine korda, vähem magusat, korrapärased söögiajad. Anna talle 2 kiivit iga päev süüa, see toimib ka väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevalt palju häid nõuandeid juba antud. Minu lapsel oli väiksena sama teema ja tulenes kõhukinnisusest. Mina soovitaksin ka saata nn. sund kakamisele(et istuks seal vetsus näiteks 10 min).Sobiks hästi just peale õhtusööki minek .Oma lapsel täheldasin,et uue laari sööki saades tekkis täis soolel vajadus tühjeneda.Hiljem tavaliselt muutubki see vetsus käimise aeg regulaarseks . Kindlasti peaks tegema kindlaks kas tegu ka kõhukinnisusega.Meie lapsel näiteks 2 kiivit ei teinud midagi,pidime kogu menüü üle vaatama.Saime abi lastehaiglas töötava diabeediõe käest kes andis toitumise osas väga head nõu.Kasutasime ka Duphalaci aga meil ei aidanud seegi(arst lubas lausa kahekordse annuse anda).Laps praegu 8 aastane ja ikka jälgin ,et ta ainult saiast jms. ei toituks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 07:59; 13.01 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lisaks omalt poolt, et soolte tühjendamist kiirendab mõni minut kükkasendis olemist (enne WC-sse minekut siis), nii imelik kui see ka ei tundu (enda kogemus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane hea soovitus,endal ei tulnud kohe meelde.Lasime lapsel 10 kükki enne kakaleminekut teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 07:59; 13.01 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõrvaltoimeks on see, et hiljem ei suudagi sool enam ise töötada muidu, kui stimuleerides. Siin ei ole tegu kõhukinnisusega, enamasti.[/tsitaat]

Tead, ära kommenteeri kui sa asja ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal hommikul peale ärkamist klaas leiget vett juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on lapsega sama probleem, kuid pole mingit kõhukinnisust, kõht käib läbi kord päevas. seega mina ei tea kah mida teha temaga. Ise ütleb, et ei pane tähele, kui millegagi tegeleb ja mõtleb et küll jõuab minna veel, et pole kiire. 9a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps 10-aastane poiss kakab püksi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.