Esileht Koolilaps 10- aastase tüdruku riietumine ja hügieen.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 10- aastase tüdruku riietumine ja hügieen.

Postitas:
Kägu

Mul mure 10-aastase tüdruku riietumise ja hügieeniga. Tal on riietega juba mitu aastat probleeme olnud. Aga nendega olen juba hakkama saanud- lihtsalt ostangi suuremaid riideid,  mis pole nii keha ümber.  Oleme korra psühholoogilt abi käinud palumas, aga eriti ei saanud abi. Öeldi, et laps peab ise poest riideid saama valima ja seda on ta alati ja saanud teha. Aga nüüd on koroona ajal läinud asi selles mõttes hullemaks,  et talle ei sobi enam ühedki aluspüksid. Ostan muudki uusi, kus lõdvem kumm. Sokkidega on nõus jalga vahel panema varbikuid, kus varbad on kinni ja kand. Aga enamuse ajast,  kui ma ei saa olla juures kooli või kuskile minnes,  siis läheb paljad jalad tossu sees. Ja oiii mis aroomid sealt tulevad. Kohutav.  Lisaks rikub see ära jalanõud. Olen talle seletanud,  et sa ei saa nii kellegile külla minna, kui jalad haisevad. Siis saab kurjaks,  et ju ma olen siis paha ja miks ma räägin seda juttu koguaeg. Higihais on selles vanuses niigi igapäevane. Õhtuti saadan teda ikka dužži alla.

Olen juba nii kurb  et tütarlaps on nii lohakas ja hoolimatu enda välimuse suhtes.

Kas sokkidega võiks vägisi pikad sokid jalga panna ja kuulata hüsteeriat või mis lahendusi pakute?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Higihaisu aitab kontrolli all hoida normaalne higipulk. Meil kasutuses ökotoode Speickilt. Minu higise teismelise peal töötab.

Sokkide osas nõu anda ei oska… vb kui ta ise neid valik, siis kannaks? Või päris õhukesi?

Mu tütar 12 ja oma bälimise osas megalohakas. Loodan, et varsti hakkavad poisid rohkem huvi pakkuma, äkki siis muutub tähelepanelikumaks. Ta sokke küll kannab aga muidu suure hädaga teeb miinimumi, enamasti peseb hambad ja 3x nädalas käib pesemas ka pika virisemise peale (koolivaheajal ei käi niigi tihti)…  Ilusad pikad juuksed lõikas maha, et ei peaks kammima :(. On jah kurb ja tüütu, lihtsalt loodan, et ehk on see mingi faas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks sellele tuleb lastele meelde tuletada, et küünealused peavad puhtad olema.

Sokid võiks jah mingid lötsid ja ehk ka mõni nr suuremad olla. Lisaks erinevatest materjalidest jalanõudes higistab jalg erinevalt.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsed kannavad suuremaid sokke, sest neid on palju lihtsam jalga tõmmata. Nt  ühel lapse jalg on 34, aga sokid on 35-37.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga õhtust hügeeni hakatakse juurutama juba väikelapseeas, teismelistele juba hilja igaõhtust pesemist tutvustada.

Sokkide kandmine ja mittekandmine on ilmselt mingisugune hetkemood. Meil soki probleeme ei ole, aga meil ei taheta jope/mantli hõlmu kinni panna.

 

 

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jaladeodorante müüakse apteekides, müüakse ka deodorante, mida saab pihustada jalatsite sisse. Sokke on ka erinevaid, näiteks selliseid, mida tõmmata ainult varba otsa.

vägisi sokke jalga suruma hakata ei ole küll mõtet.

Aluspsu osas sovitan lindexit, neil sellist aluspesu, mille ülaservas polegi nn kummi. Või otsi mujalt samasugust mudelit: seamless…

näiteks: https://www.lindex.com/ee/p/8137864-7926-grey-2-pack-seamless-briefs

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalatsifirmadest soovitan Geoxi, selle firma jalanõudel on õhutussüteem, lisaks tossudel antibakteriaalne sisu. Ma püüan ikka alega saada, Eestist liiga kallis osta. Panen kaks linki:

https://www.yoox.com/ee/girl/shoes/junior/shoponline#/d=451&dept=shoesgirl_junior&gender=D&page=1&attributes=%7b%27ctgr%27%3a%5b%27clztr%27%5d%7d&season=X&sort=3

Efootwearis suurem valik, sellel lingil on ees titeka, ära ehmu,vali lihtsalt oma lapse suurusnuber, siis tuleb juba ka teismeliste mudeleid 🙂

https://www.efootwear.eu/kids-shoes/girl/producers:geox.html?order=price_asc

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>Mul kodus teismeline noormees. Tal koguaeg olnud väga hea hügieen.  Kui ta oli 10-13, siis pidevalt ütles, et paljud klassiõed haisevad higi järgi ja mõni üksik klassivend. Erinevatel üritustel vältiski teadlikult nende kõrvale istumist.  Talle jäi arusaamatuks, et miks nad ei kasuta higipulka.
Ütle, et klassikaaslased ja sõbrad märkavad seda ja tunnevad higilõhna.  Ema tahab head ja on see kes julgeb ja peab seda ütlema.  Et teed seda ju ainult tema enda päradt. Muidu võivad teised teda lihtsalt vältima hakata.  Kas ta ise ei tunne siis endal seda lõhna?</p>
Proovi ikka suunata rohkem pesema ja hogipulka kasutama. Jalanõude sisse madalad sokid, mis välja ei paista, aluspüksid ilma kummideta, need on ülimugavad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on samuti 10-aastane tütar. Püüan mitte näägutada, vaid lihtsalt tuletan meelde iga päev, et duši alla vaja minna, et puhtad aluspüksid ja sokid iga päev, muud riided vajaduse järgi pessu. Ta on selline, kel on üks lemmikriietus ja seda muudkui kannakski, et sellega, et mida kanda, kuni need riided pesus ja kuivavad, on omajagu draamat. Aluspükstega on juba mitmes aasta nii, et talle meeldivad ainult ühe firma ühte tüüpi alukad, neid siis muudkui tellingi juurde. Sellega, et ei meeldi, kui riided on ümber, on ka probleeme, teksaseid ta näiteks ei kanna, on paksemast ja mitte nii kergesti välja venivast riidest vabaajapüksid ja retuusid, lohvakas T-särk, lohvakas pusa. Õnneks hügieeniga oleme suutnud selgitada, et higihais ei meeldi kellelegi ja kord päevas duši all käimine on asi, millest viilida ei saa.

Sokkide puhul soovitan otsida mingist pehmest materjalist ja hästi venivad sokid. Osad bambussokid on väga pehmed ja mõnusad, lähevad aga väga kiiresti koledaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin umbes selliseid õmblusteta aluspükse.
https://www.reserved.com/ee/et/4751h-99x/majtki-k-2p-re

Neid vist lasteosakonnas pole, aga äkki naiste xs on paras? Mõni mudel on suht väike. Ja tõesti ūlimugavad on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin umbes selliseid õmblusteta aluspükse. https://www.reserved.com/ee/et/4751h-99x/majtki-k-2p-re

Minu jaoks on täissünteetilised aluspüksid ebameeldivad, tahaks ikka (osaliselt) puuvillast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on täissünteetilised aluspüksid ebameeldivad, tahaks ikka (osaliselt) puuvillast.

siis tasubki minna lindexisse, seal on väga mugavaid puuvillaseid alukaid nii lastele kui täiskasvanuile. Ei ole koledad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See päris nii ei ole, et kui lapsena nõuad hügeeni, siis elab see üle ka pubeka ea. Mõlemal lapsel on ühesuguseid nõuded olnud, ometi nooremale lapsele pead meelde tuletama, samas kui tema vend sama vanalt iga hommikuse dušitamise päevakavasse võttis, ise ja vabatahtlikult (meie käime ise õhtuti). Aga jah – seda, et teatud vanuses haisema hakkad – seda tuleb lapstele rääkida veel enne. Õnneks see, et sokke/aluspükse kase päeva ei kanta – on mõelmal tugevalt sisse juurdunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kümneaastasel higiprobleemid? Järsku peab perearstiga rääkima?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kümneaastasel higiprobleemid? Järsku peab perearstiga rääkima?

Laste areng ongi väga erinev. Mõne keha on 10selt juba üsna arenenud, teine on veel täiesti laps. Sellest oleneb ka rasueritus.
Mäletan, et umbes 10-11 aastaselt oli lapse klassis paar tüdrukut umbes 165 pikad ja täiesti välja arenenud kehadega. Samas mõni tüdruk nägi välja nagu esimese klassi laps.
Mõni on varase, mõni hilise arenguga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kümneaastasel higiprobleemid? Järsku peab perearstiga rääkima?

Tänapäeval algavad teismeiga ja hormonaalsed muutused üsna varakult. Enda tütrel pani tähele, et tekkis higihais enne kümnendat sünnipäeva juba. Mitmel sõbrannal samuti, 9-10-aastastel tütardel higihais teravaks ja märgatavaks muutunud, rinnad veidi kasvama hakanud, kerge karvaude jne. Tütre klassis mõni 10-aastane on juba oma ema pikkune, välimuse järgi pakuks mõnele tüdrukule pigem, et 12-13 a, mitte 10, kuna keha on juba väga neiulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapsel tekkis juba lasteaias vaevumärgatav higilõhn (õhtul lähedalt nuusutades oli natuke tunda), mis nüüd 10-aastaselt on endiselt samasugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps 10- aastase tüdruku riietumine ja hügieen.