Esileht Ilu ja tervis 10-aastasel tüdrukul hommikuti paha

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 10-aastasel tüdrukul hommikuti paha

Postitas:

mul tüdruk 10-aastane. kasvab mühinal. 146cm pikk, jala nr 38 juba. igavene häda. kehalise kasvatuse tunnid hommikuti esimesed tunnid. sööb küll kodus kerge eine (tal pole hommikuti suurt isu, suure vaevaga olen nii kaugele saanud, et sööb banaani või kohukese ja joob tassi taimeteed meega)aga ikkagi hakkab väga tihti kehalise tunnis paha. saadetakse jälle kooliõe juurde ja siis ongi nii, et ta juba kardab neid tunde ja ei taha minna 🙁

muidu sihvakas ja sportlik tüdruk, sooritustega mingeid probleeme poleks iseenesest.

veri+ uriin korras. Hgb on veidi madal, kuid mitte alla normi.

on teil sarnaseid kogemusi, mis võiks aidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veresuhkur ka korras ikka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin sama vana, kui mind sunniti hommikul jooksmas käima. Nii paha hakkas, et peaaegu oksendasin. Muidu olin täiesti terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan siiani neid kehalise tunde kus halb hakkas. Õnneks oli meil tuttav kardioloog, kes soovitas uuringud. Avastati rütmihäire ja sain kehalisest vabastuse.

Nii et vastuseks sinu küsimusele mis aitab, siis aitab see, et sa lased arstidel välja uurida, mis lapsel viga on, mitte ei sunni teda jätkuvalt seal tundides vaevlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks proovida, kas midagi muutub kui hommikuti korralikumalt süüa. Korralikumalt = aeglaselt imenduvate süsivesikutega sööki e. parimal juhul puder, halvimal korralik võileib. Banaan ja kohuke sisaldavad peamiselt lihtsuhkruid ja neid ei tohiks hommikusöögiks pidada. Kehalise kasvatuse tunni alguseks on selline kõhutäis juba ära kulutatud.

Arstide eesmärgiks on reeglina määrata diagnoos ja ravimid, kas nendelt saab tervisliku toitumise osas soovitusi, sõltub konkreetsest arstist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 10:28; 10.05 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah jaa.

Ja palun ära suhtu minu juttu nagu mingisse niisama mölasse internetihoorumis, vaid kui arsti ettekirjutusse.

Kägu nr 10:20

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 10:28; 10.05 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan. asi selles, mu laps keeldub(pisarateni välja kui vaja) lasteaiaeast saadik tahedamast toidust hommikul kl 7. see kohuke või banaangi on tema poolt üliväga suur vastutulek mulle (!). isegi jogurt on täiesti out. olen talle täisteraküpsiseid toppinud kotti ja taskusse, aga neidki sööb ta alles siis, kui isu tekib ehk siis kuskil 10-paiku.

tervisliku toitumise teadmised on meie peres muidu täiesti olemas.

varasemalt pole ka probleeme olnud, kuid nüüd, sellel õppeaastal äkki 🙁

kiire kasvuspurt äkki mõjutab asjade kulgu omaltpoolt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaan on hommikuks väga hea aga seda tuleks süüa miinimum 2 tk ja nad ei tohi olla küpsenud, ehk siis koor peab veel rohekas olema.

Kui tervislikud teadmised toitumisest olemas, siis kohukest sa talle ei pakuks, ega ka jogurtit, pigem tee smuutit hommikuti (näiteks banaan+kiivi+vaarikas vee või mandlipiimaga+ sinna sisse sp nisuorase v odraorase pulberit, kui enda ei kasva)

http://www.buysuperfoods.ee/index.php?main_page=product_info&products_id=286

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rase ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 20:35; 10.05 20:23; 11.05 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaan.

100 grammis on:
Vett: 75g.
Valku: 1 g.
Kiudaineid: 2 g.
Süsivesikuid: 20 g, millest ca 2/3 on kiiresti imenduvad lihtsüsivesikud (ehk suhkrud) sahharoos, glükoos, fruktoos. Ülejäänud 1/3 on tärklis, mis on liitsüsivesik e aeglaselt imenduv.
Üks suurem banaan kaalub 150g.

Seega: banaan ÜKSI on jämedalt võttes suhkur veega. Temas leidub küll ka mineraalaineid ja vitamiine ja banaani söömine hommikuti on kaugelt parem, kui tühi kõht; aga tervisliku söögikorrana on ta liiga ühekülgne ja kaugel tasakaalustatud toitumisest. Iga inimene (ja seda enam kasvav laps) vajab toiduks lisaks kiiretele süsivesikutele ka valke ja rasvu. Vanaemade jutt, et puuvili aendab tervet söögikorda ja neid võib süüa piiramatus koguses, ei ole \”päris\” õige.

Kui segada banaanist ja jogurtist kokku smuuti, on tegu juba palju parema kombinatsiooniga.

Ma oskan isegi ennustada, mida arstid peale kuu aega kestnud uuringuid lõpuks määravad – multivitamiini tablettide kuuri. Lisaks mõni teadlikum sõbranna soovitab Noni mahla vms loodustoodet. Mis nad jätavad ütlemata, on see, et toidulisandeid tasub võtta siis ja alles siis, kui tavatoitumisega on kõik korras. Lisandid ei tee viletsat dieeti kuskilt otsast olematuks. Lõplikku abi nad ei anna.

Kui sa tahad, et su tubli sporditüdruk oleks veel tublim ja teda ei vaevaks mingid müstilised kasvuhädad, valud, nõrkustunded, pea ringi käimised, väsimused; siis anna talle hommikuti normaalselt süüa. Tõuse temaga koos üles ja tehke omale laua taga hea äraolemine kus pole kiirustamist. Küllap sellest kujuneb pika peale ka hommikusöök. Et ärkamine oleks kerge, jätke ööuneks vähemalt 8 tundi.

Kägu nr 10:20

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 10:20; 09.05 10:28; 10.05 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikusöögiajast. Hommikusöögi peaks sööma ärkamisele järgneva kahe tunni jooksul. Olen ise samuti seda tüüpi, kes ei suuda kohe pärast ärkamist süüa – süda läheb pahaks. Minimaalselt pool tundi pean üleval olema, tavaliselt jääb eine tunni-kahe vahele. Eks see osaliselt ole seotud ka sellega, mis kell oli viimane toidukord või näksimine – kui süüa õhtul hilja, ei ole hommikul kõht tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah. olen teadlikult jälginud, et tüdruk õhtuti hilja ei sööks. ja puhkepäevadel söömegi mõnusa hommikueine koos, aga kuna kool algab kell 8…. no ma ei hakka teda ju kell 5 äratama ega ise kell 4 ärkama, et vaaritama hakata!

loodan siis praegu lihtsalt sellele, et järgmisel õppeaastal kehaline esimene tund ei ole.

muidu sööb küll korralikult. tegelikult olemegi üle keskmise tervisliku toitumisega pere. tean suurepäraselt, mis mida sisaldab. lihtsalt ei saa seda normaalset hommikusööki me kuidagi lapsele sisse:(

aga tänan tähelepanu ja soovituste eest igaatahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks minu raseduse küsimuse peale miinustati? 10-aastasel on täiesti võimalik rasestuda, kui on alanud päevad, meedikudki mõtleksid kindlasti kontrollida ka raseduse suhtes. Õpin ise ämmaemandaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 20:35; 10.05 20:23; 11.05 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks minu raseduse küsimuse peale miinustati? 10-aastasel on täiesti võimalik rasestuda, kui on alanud päevad, meedikudki mõtleksid kindlasti kontrollida ka raseduse suhtes. Õpin ise ämmaemandaks.[/tsitaat]
palun, ära hakka sel alal tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata palun, palju laps päeva jooksul vett tarbib, hommikune iiveldus viitab vee puudusele organismis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

palun, ära hakka sel alal tööle.[/tsitaat]

Miks? Palun selgita, miks mitte? See ON täiesti normaalne, et 10-aastase tüdruku iivelduse korral kontrollitakse ka rasedust, see on lausa tööjuhendis sees, et tuleb kontrollida ka seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.05 20:35; 10.05 20:23; 11.05 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis 10-aastasel tüdrukul hommikuti paha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.