Esileht Ilu ja tervis 10 aastat hiljem uuesti mandliopile

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 10 aastat hiljem uuesti mandliopile

Postitas:

2009 aastal käisin mandlioperatsioonil, sest piinlesin pideva angiini ja mandlipõletiku käes. Pärast operatsiooni läks elukvaliteet kõvasti paremaks. Kurk oli ikka vahest haige, kuid mitte midagi nii hullu, nagu enne operatsiooni.

Selle aasta juunis tekkis mul parema poole kaelalümfides põletik. Sain AB peale ning asi paranes.

Kuu aega hiljem sain teada, et ootan last. Samal ajal tekkis kraapiv kurguvalu ning LOR avastas, et ka lümfid suurenenud (kuid mitte enam suured ega valusad). Sain jälle AB kuuri. Veidi pikema, aga lahjema.

Pärast AB kuuri oli olukord endiselt sama. Perearst ei võtnud asja üldse tõsiselt, kuigi neelu tagasein punane ja paremal pool (kus ka lümfid üleval) mandliloožis ka mingi turse üleval. Läksin nüüd juba erakorralise LOR juurde, kes küsis kohe, et kas ma üldse tean, et mul on mingi osa paremalt poolt jäänud lõikamata. Et mul on seal mingi põletikuline mandlitükk. Ütlesin, et ega ei teadnud küll misasi see on.

Vaatas mu kurku, häälepaelu erinevate peeglitega mitu korda ja ütles, et see paistab olevat nagu krooniline tonsilliit, mis ilmselt hoiabki lümfe ka suurematena. Ka sügaval neelus on paremal pool keelemandel kõvasti suurenenud. Vasakul pole nagu midagi.

Imestan, et 10a hiljem just kolmanda raseduse alguses selline asi niimoodi välja lõi. Juba teine AB kuur peal ja mind ootab pärast sünnitust ees uus mandlioperatsioon. Täiesti õudne on sellele mõelda lihtsalt.

Mõtlen, et kuidas nüüd sellise kroonilise haigusega rasedus ilusti välja kanda ja mismoodi selline asi niimoodi 10a hiljem välja lööb? Ja et perearst vaatas kurku ja ei öelnud mitte midagi. Ei pannud sedagi tähele, et lümfid tavapärasest suuremad.

On kellelgi sarnaseid kogemusi olnud, et peab uuesti mandleid minema lõikama, sest esimene kord on halvasti tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, kes see sosssepp neid mandleid sul lõikas tookord, mäletad? Et teaks hoiduda sellise noa alla sattumast ….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin küll laps, kui minul mandlid lõigati (10a), kuid samamoodi – alguses oli kõik korras, kuid mingil hetkel oli ikkagi ikka ja jälle kurk haige. Samuti selgus, et midagi oli siiski alles jäänud, mis põletikku hakkas uuesti tekitama. Olin 12a, kui tehti teine mandliopp.

Põhjendus oli väga lihtne – eks opikäigus ole verd jms ja aegajalt võib tõesti mõni osa märkamatuks jääda või peitu jääda vms (osaliselt põhjendati ka narkoosiga, et siis ju lihased lõdvestuvad jms). Igaljuhul teine kord tehtud opp (kui olin 12!) tehti kohaliku narkoosiga ehk istusin toolis ja pidin ise pealt nägema, kuidas mingeid veriseid asju kurgust välja tõmmati ja mitu arsti oma instrumenti minu pisikesse suusse toppisid. Mul on meeles see kui üsna valulik kogemus, kuid täiskasvanuna arvan, et tuimestus võttis siiski valu ära, aga see kõik oli nii kohutavalt ebamugav, et lapsena tundus see megavalus kogemus.

Kahjuks raseduse jms koha pealt ei oska soovitusi anda, aga kui peaksid siiski uuesti opile nüüd minema, siis võimaluse korral lase ikka teha üldnarkoos – see on minu soovitus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud 2 korda.
Esimene kord Pärnus, dr Kraak. Ei soovita kellelegi. Halb kogemus ja lohakalt tehtud töö. Üldnarkoos. Läksin isegi pärast operatsiooni tagasi sama arsti vastuvõtule, et kurk ikka valutab ja midagi pole paremaks läinud – saatis mind pehmelt öeldes kukele.
Aga probleemid jätkusid, mädakorgid olid allesjäänud mandliosadel silmaga näha. Siis teine kord tehtigi opp aastaid hiljem, Tartus. Arsti nime ei mäleta, eesnimi oli vist Neve vms. Kohalik tuimastus. Hoopis parema kvaliteediga tehtud töö.
Kui nüüd päris aus olla, siis ma eelistaksin kohaliku tuimastusega tehtud operatsiooni, enesetunne oli hiljem parem, valu oli vähem. Üldiselt oleksin pidanud kohe Tartusse minema ja mitte Pärnus lolli mängima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud 2 korda.

Esimene kord Pärnus, dr Kraak. Ei soovita kellelegi. Halb kogemus ja lohakalt tehtud töö. Üldnarkoos. Läksin isegi pärast operatsiooni tagasi sama arsti vastuvõtule, et kurk ikka valutab ja midagi pole paremaks läinud – saatis mind pehmelt öeldes kukele.

Aga probleemid jätkusid, mädakorgid olid allesjäänud mandliosadel silmaga näha. Siis teine kord tehtigi opp aastaid hiljem, Tartus. Arsti nime ei mäleta, eesnimi oli vist Neve vms. Kohalik tuimastus. Hoopis parema kvaliteediga tehtud töö.

Kui nüüd päris aus olla, siis ma eelistaksin kohaliku tuimastusega tehtud operatsiooni, enesetunne oli hiljem parem, valu oli vähem. Üldiselt oleksin pidanud kohe Tartusse minema ja mitte Pärnus lolli mängima.

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul lapsena lõigati mandleid. sellel ajastul oligi kombeks, et nö “mandlite põhjad” jäeti alles ja ei lõigatud mandleid tervikuna ära. teist korda lasin lõplikult need eemaldada 41 aastasena ja elukvaliteet paranes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis 10 aastat hiljem uuesti mandliopile