Esileht Pereelu ja suhted 10 aastat kooselu ja……..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: 10 aastat kooselu ja……..

Postitas:
Kägu

Olen elukaaslasega koos elanud 10 aastat. Kui nüüd ajas tagasi mõelda, siis tegelikult oli igasugu märke juba päris algusest peale. Ei, ta ei ole mind petnud-selles olen suht kindel. Ta pole kunagi rahul olnud mitte millegagi-no alati oleme teinud asju mis talle sobivad ja alati on tal ikka põhjust olnud vingus nägu teha, sest ikka ja alati on kõigest vähe. Järgmiseks hakkasid tulema inetult ütlemised, nüüdseks on need ütlemised minu aadressil väga inetuks läinud-no näiteks:olen tema päeva ära rikkunud, olen hälbega, hingan tema õhu ära jne. Neid ütlemisi on ikka väga palju. Kui juhin tema tähelepanu sellele, et teisele ei öelda niimoodi, siis saan vastuseks, et eriti hellake.

Meil oli suhte algus nii ilus-ta nii hoidis ja armastas ja oli minu üle uhke. Ma nii väga soovisin seda suhet sellisena hoida-korraldasin romantikaõhtuid, otsisin kohti kus väljas söömas käia, rääkisin ilusaid asju, avaldasin oma tundeid.

Ja nüüd on sellinne vaimne vägivald.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks võimalust. Kas kadestab sind ja tahab alla tirida, mis iganes põhjusel. VÕi oled talle koormaks. Seda saab kontrollida lahku minekuga, kui tagasi nurub, siis pole koormaks, siis on kade.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmiseks hakkasid tulema inetult ütlemised, nüüdseks on need ütlemised minu aadressil väga inetuks läinud-no näiteks:olen tema päeva ära rikkunud, olen hälbega, hingan tema õhu ära jne. Neid ütlemisi on ikka väga palju. Kui juhin tema tähelepanu sellele, et teisele ei öelda niimoodi, siis saan vastuseks, et eriti hellake.

See viitab väga otse sellele, et mehel on su vastu austus täiesti kadunud. Ei väärtusta ega hinda sind ja nähtavasti ei põe ka, et kuskile läheksid. Ei tea, miks nii on läinud, aga ilmselt om jah nii, et kui austus läinud, siis ongi lõpp, tagasiteed sageli pole. Endal samasugune kogemus, kus mees hakkas suvaliselt väga lugupidamatuid asju ütlema. Kui oleks hirm kaotada, et ära lähed või keegi teine mees ära võtab, siis sedasi ei käituks.

“Hingad tema õhu ära” viitab otseselt, et tüütad teda ja oled lämmatav.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi on?

Ühiseid mitte. Minul on suured lapsed juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukontor? Oii kui palju ma kuulen identseid lugusid, 2 aastat juba kuulnud. Hakkan juba mõtlema, kas koroona ise või koroonavaktsiin. Mees kes varem tahtis kodus olla ja kodus rääkida muutus üleöö koletiseks. Mehel keegi lähedane ära ei ole surnud? Uued sõbrad tekkinud? Kõrvalsuhe? Kas on mõni naine, kellega ilusti räägitakse? Vahib alla 20 aastasi? Nii see surmahirm alguse saab, mees avastab et kodus on kibestunud mutta ja tahaks lennata. Kas alguses vastati, et kõik on ok,kuigi tundsid, et midagi on valesti.  Hea, et sa ise teadvustad, et see ei ole okei, hirmus sinu diagnoosimine.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli suhte algus nii ilus-ta nii hoidis ja armastas ja oli minu üle uhke. Ma nii väga soovisin seda suhet sellisena hoida-korraldasin romantikaõhtuid, otsisin kohti kus väljas söömas käia, rääkisin ilusaid asju, avaldasin oma tundeid.

Sellega oled vea teinud. Kui mees tunneb, et armastad teda rohkem kui tema sind, siis ongi tema jaoks mäng läbi, lisaks muutuvad need romantilised õhtud ja muud tilulilud meestele tüütuks ja kui ta näeb, et tal endal polegi vaja sinu pärast pingutada, siis kaob ka austus ja sa muutud ta jaoks harakalaadseks kädistajaks. Mehele tuleb jätta mulje, et ta pole sind üleni endale saanud.

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mäng läbi

No sellised mängud päris kindlasti ei tööta. Pigem ikka naise suur huvi mehe eraelu kohta väljaspoole kodu.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutad, et oled kindel, et ta sind petnud ei ole. Mina loen jällegi välja, et täiega petab sind. Mitte füüsiliselt, aga petmine polegi ainutl füüsiline. Ta on petnud sind sellega, et näeb oma armastatud naise asemel nüüd oma elus hoopis tüütut putukat. See on ju veel hullem, kui inimene kellegi teisega seksib. Selline materdamine on veelgi alandavam.

Sa kirjutad ka, et teisele niimoodi ei öelda – kas se ongi sinu reaktsioon? Kõlab nagu üritaksid lapsele seletada, aga tegu on ju ikkagi täiskasvanud inimesega. Ta teab väga hästi, mida teisele inimesele öelda ei tohi ja ainutl irvitab su reaktsiooni peale.

Kui sa päriselt arvad, et SINUGA niimoodi rääkida ei tohi, siis löö selg sirgu ja astu minema. Ealeski ei laseks kellelgi ennast niimoodi mõnitada. Ütleks paar teravust vastu, a’la sellele et sa ta õhu ära hingad: “Mõtle kui hästi sul siis vedanud on, et ma siin olen ja su peeru haisu sinu eest ära hingan. Aga nüüd on sellel lõpp ja lähme lahku. Punkt.”

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline äratüdinud mees. Lootusetu. Kõnni minema.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle päris nii koledalt mu laste isa ei öelnud,  samas kes on õige hindama, mis on koledam… Rääkida temaga ei olnud enam võimalik,  iga jutuajamine lõppes tema poolt mõnitusega. Mina olin vait,  läksin teise tuppa. Et lapsed ei peaks kuulma nägema seda inetust, teiseks puudus igasugune tahtmine laskuda sama madalale. Kolisin minema, teise linna. Alguses käisin veel nv lapsega koos issi juures, meie ühises kodus, aga peagi polnud nv-ed ka enam rahulikud. Õhtuti hakkas ikka jaurama ja norima. Nüüd võtab lapse nv-l enda juurde. Lapsel sellest õnneks mingit traumat tekkinud pole. Vb olla sellepärast et see lahku minek oli suhteliselt sujuv, et esialgu olime kõik koos nädalavahetustel… Laps läks kooli minu juures, teises linnas siis. Käime koos lapsega üritustel. Ühe päeva koos olla kannatab välja. Internetis suhtleme ka, pm iga päev kirjutan kuidas lapsel koolis läheb jms, tema kirjutab ja saadab pilte mida nad nv teevad.

Praegu kirjutades, hakkas veidi kurb. Kahjuks ta ennast muutnud pole ja midagi teha pole. Intiimne elu sai otsa enne tema norivaks muutumist. Mingi probleem tekkis tal. Üritasin sel teemal suhelda, tema ei soovinud. Uusi kaaslasi meil pole. Minul on sõpru ja sõbrannasid. Tema on suht introvertseks muutunud. Suurem laps, kes elab juba eraldi,  ütleb et issi ootab ikka koju. Tean et ootab, aga isegi kui ei mõnita, siis mitte ühtegi kiitvat või muidu head sõna sealt ka ei tule. Nii ongi. Tema ei pinguta ja ausalt öeldes, ega paar tunnustavat sõna mind enam tagasi ei meelitaks. See peaks olema midagi väga suurt. Halvad sõnad on hävitanud mu mõtetest kõik, mis rohkem kui 10 aastat ilus ja hea oli.

 

 

 

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmiseks hakkasid tulema inetult ütlemised, nüüdseks on need ütlemised minu aadressil väga inetuks läinud-no näiteks:olen tema päeva ära rikkunud, olen hälbega, hingan tema õhu ära jne. Neid ütlemisi on ikka väga palju. Kui juhin tema tähelepanu sellele, et teisele ei öelda niimoodi, siis saan vastuseks, et eriti hellake.

Ka minu kui kõrvalseisja jaoks tunduvad sellised ütlemised ikka vägagi mitteaktsepteeritavad. Sedasi teisele inimesele lihtsalt ei öelda ja kõik. Lisaks manipuleerimine, et kui sa jälkusi välja ei kannata ja julged suu lahti teha, oled “eriti hellake”. Huvitav, mis mees teeks, kui temale keegi selliseid inetusi näkku paiskama kukuks?

Nii et selle üle, et taolised väljendid ei kõlba tõesti kuhugi, me ei vaidle – see on selge. Küll aga tekib nüüd küsimus, mida neile vastata või üldse ette võtta. Siin ühe käo soovitatud vastulause mehikese peeruhaisu kohta oli päris hea, ootaks niisuguseid teemaalgatajale veel paar tükki. Ja kui need ei mõju, siis hakkaks tõesti tasapisi kaaluma lahkuminekut.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi on?

Ühiseid mitte. Minul on suured lapsed juba.

Siis põgene.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lootusetu mats, mina jätsin sellise maha ja ei kahetse, see läheb ainult hullemaks. Tagantjärele ei saa endast aru, kuidas sellist tüüpi üldse nii kaua talusin, aga eks selline kohtlemine hakkab järkjärgult ja hiilivalt.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi, et mehe hais majas oleks.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Sul on kuskile minna, siis koli ära, enne kui ühine laps tuleb. Kui on sinu kodu, siis palu tal viisakalt lahkuda. Ütled, et sa pole sellist kohtlemist ära teeninud ja ei pea oma edasist elu solvangute peale raiskama.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Sul on kuskile minna, siis koli ära, enne kui ühine laps tuleb.

Kui tal lapsed suured, siis enam neid lapsi ju ei tule ja ma ei saagi aru, miks on vaja elada koos sellise suhtumisega inimesega ja veel küsida, kas on ok. See nagu see kotti sülitamise teema. Tegelikult, kui mehed välja ütlevad, siis arvavad veel halvemini kui varjates. Mul oli üks tuttava tuttav, tal oli naine, kelle rippuvad rinnad talle absoluutselt ei meeldinud, ajas teisi naisi taga, seksis või ei seksinud, seda ei tea, aga koju minnes muidugi seksis sellega, keda ta teistele naistele klatšis ja näo ees ei öelnud midagi sellist, mis tegelikult naisest arvab. Et kui juba välja öeldakse, siis ei taheta enam ära ka kasutada seksiks, söögiks, milleks iganes.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jama te ajate? Teemaalgataja on ju ise mees. Küsima tuli sellepärast, et naise käitumisest aru saada. Selle asemel, et naise sellist käitumist selgitada, te kirjutate, et selline mees jäetaks maha. Ok. Aga naine? Kas selline naine ka raudselt petab parajasti ja tuleks ka nipsust maha jätta, või võivad siin mingid teised tegurid ja lahendused mängus olla.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jama te ajate? Teemaalgataja on ju ise mees. Küsima tuli sellepärast, et naise käitumisest aru saada. Selle asemel, et naise sellist käitumist selgitada, te kirjutate, et selline mees jäetaks maha. Ok. Aga naine? Kas selline naine ka raudselt petab parajasti ja tuleks ka nipsust maha jätta, või võivad siin mingid teised tegurid ja lahendused mängus olla.

Jah, vahet ju pole mees või naine vägivallatseja. Soovitused jäävad ikka samaks.

 

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isegi täitas mõistan, et kuidas teemaalgataja küsib, et kas selline käitumine on normaalne. Tema jaoks oli kunagi mehega lähedane suhe, seda osati alguses teineteisele pakkuda, nüüd mees käitub siis täiesti vastuvõetamatult. Seda ei tohi lubada, tuleb väljendada, kui ei aita, siis lahkuda. Selline käitumine on puhas emotsionaalne vägaivald.
Jah, kindlasti on peresid, kus taoline suhtlus on igapäev, sellest saadakse üle, lepitakse, äkki osatakse lausa naljaks pöörata, kuid minu arvates tõesti on nii, et kui kaks inimest elavad koos, siis peaks nad ka ilusasti teineteisega suhtlema. Ma ise olen aastaid abielus olnud, kus lõpus oli tülisid, kuid ikka nii koledaks ei läinud, seega minu jaoks oli väga suur üllatus, kui minu ühes järgnevas suhtes kaaslane karjus minu peale ja saatis p…. Kui ma pärast selgitasin, et minu arvates see polnud kohane käitumine, siis tema kommentaar oli:”Kui mul on nii loll naine, siis ma teda ka p… saadan!”. Kuna see oli minu jaoks täitsa uus kogemus, siis ma ei suutnud kohe sellele reageerida, võttis ikka aega selle seedimist. Asjad pidid veelgi halvemaks minema, sest ma alguses arvasin, et mees ise saab ka mingi hetk aru, et selline käitumine ok pole. Nüüd olen väga rõõmus, et mul sellist suhet ei ole. Ma veel täpsustan, et tegemist oli intelligentse, eduka ja enda käitumist muidu kontrolliva mehega, lihtsalt mingi hetk arvas, et minuga võib ta sedasi suhelda. Nüüd hiljem on selgunud, et tegelikult on ta selline ka oma varasemates suhetes olnud. Selgelt ka minu õppetund!
Teemaalgataja, sinu mehe käitumine ütleb oluliselt rohkem tema kohta, kõik tema öeldu ei ole tõde sinu osas. Küll on sinu asi otsustada, kas sina lased veel sellisel käitumisel jätkuda.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli suhte algus nii ilus-ta nii hoidis ja armastas ja oli minu üle uhke. Ma nii väga soovisin seda suhet sellisena hoida-korraldasin romantikaõhtuid, otsisin kohti kus väljas söömas käia, rääkisin ilusaid asju, avaldasin oma tundeid. Ja nüüd on sellinne vaimne vägivald.

Osa inimesi ongi sellised, et on motiveeritud teise vastu kenad olema ainult seni, kuni on armumisfaas. Kui armumisfaas läbi saab, motivatsioon teisega kenasti käituda kaob ja hakatakse käituma tülpinult. Või halvemal juhul lausa inetult.

Sellega oled vea teinud. Kui mees tunneb, et armastad teda rohkem kui tema sind, siis ongi tema jaoks mäng läbi, lisaks muutuvad need romantilised õhtud ja muud tilulilud meestele tüütuks ja kui ta näeb, et tal endal polegi vaja sinu pärast pingutada, siis kaob ka austus ja sa muutud ta jaoks harakalaadseks kädistajaks. Mehele tuleb jätta mulje, et ta pole sind üleni endale saanud.

Ah, see on jama, “oleks ikka sellised suhtemänge mänginud ja veel selliseid, siis ei käituks nii inetult”. Armumisfaas saab otsa nii ehk naa ja kui inimene on sisemiselt nõmedik, siis inetult käituma hakkab ta varem või hiljem. Kui teine sellises olukorras püüdlikult nahast välja poeb – no see võib tekitada mingeid ajutisi ja petlikke olukordi, kus tundub, et asjad paranevad. Aga ülehomme käitub jälle inetult. Siis teine ehk jälle poeb nahast välja ja toidab oma illusiooni, et nii halvasti ei olegi. Siis öeldakse talle jälle halvasti jne. jne.

Milleks enam edasi venitada. Lahkuminek.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks enam edasi venitada. Lahkuminek.

Ja siis saab järjekodne naine tulla PK-sse kurtma, kuidas mees tühjalt kohalt, ilma et oleks rääkida üritanudki, ta maha jättis ja nüüd peab olematu elatise ja hirmsa euribori tingimustes üksi last kasvatama. See siin ei ole naiste kool, vaid perekool. Märksa rohkemad teemad, kui te arvate, on siin meeste algatatud. Eriti need, kus elukaaslane s*tasti käitub. Ja teie uljalt ühes teemas hõiskate, et jäta tõbras maha ja teises teemas kurdate, et teid jäeti maha nagu tõbrast. Kuidas mees võis küll nõnda teha.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks enam edasi venitada. Lahkuminek.

Ja siis saab järjekodne naine tulla PK-sse kurtma, kuidas mees tühjalt kohalt, ilma et oleks rääkida üritanudki, ta maha jättis ja nüüd peab olematu elatise ja hirmsa euribori tingimustes üksi last kasvatama. See siin ei ole naiste kool, vaid perekool. Märksa rohkemad teemad, kui te arvate, on siin meeste algatatud. Eriti need, kus elukaaslane s*tasti käitub. Ja teie uljalt ühes teemas hõiskate, et jäta tõbras maha ja teises teemas kurdate, et teid jäeti maha nagu tõbrast. Kuidas mees võis küll nõnda teha.

No kui naine selliseid väljendeid kasutab oma mehe kohta, siis oleks ju mehele vaja anda sama nõu.  See, et lahkuminek võib olla majanduslikult raske või isegi võimatu, on hoopis teine teema ja selle kohta ei oska antud juhul midagi kommenteerida, sest me ei tea, mis on teemaalgataja majanduslik olukord või tugivõrgustik, kes teda otsuse juures (majanduslikult) aitaks. Kes on tõbras, see tuleb maha jätta jah, olgu see siis kaaslane või sina ise.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

korraldasin romantikaõhtuid, otsisin kohti kus väljas söömas käia, rääkisin ilusaid asju, avaldasin oma tundeid.

Sina. Aga tema?

Ma ei suuda uskuda! Näed päev-päevalt, kuidas asi järjest rohkem kreeni vajub ja…talud seda? Miks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele tuleb jätta mulje, et ta pole sind üleni endale saanud.

Kristus, mis sajandus sina elad? Teeme ikka kõik nii nagu mees tahab, peaasi, et ära ei läheks?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…hakkaks tõesti tasapisi kaaluma lahkuminekut.

Tasapisi? Nii umbes 10 aasrat veel lasta ennast peksta, et siis inimesest midagi järel ei oleks?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi, et mehe hais majas oleks.

Sinu haisu ju su perekind ei tahtnud, OT, ja õigesti tegi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi, et mehe hais majas oleks.

Sinu haisu ju su perekind ei tahtnud, OT, ja õigesti tegi.

Minu lause on üdini feministlik. Mis ot-st sa jahuf.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele tuleb jätta mulje, et ta pole sind üleni endale saanud.

Kristus, mis sajandus sina elad? Teeme ikka kõik nii nagu mees tahab, peaasi, et ära ei läheks?

Sinust läks selle kommentaari point küll puhtalt mööda, ma vaatan.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi on?

Ühiseid mitte. Minul on suured lapsed juba.

Eesnimi Vello?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Pereelu ja suhted 10 aastat kooselu ja……..