Esileht Ilu ja tervis 10 kg siia-sinna – ei näe vahet!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: 10 kg siia-sinna – ei näe vahet!

Postitas:
Kägu

Mitte ainult ämbritäis, vaid kaks ämbritäit.. ????

Kuidas palun? Vee puhul on 1 kg ja 1 l peaaegu täpselt sama kaaluga, Nagu Wikipedia kirjutab: Üks liiter vedelat vett kaalub peaaegu täpselt 1 kg, sest 1795. aastal määrati grammi väärtuseks 1 cm³ vee kaal (jää sulamistemperatuuril).<sup id=”cite_ref-1″ class=”reference”>[1]

</sup>

Ämber vett on 10 liitrit, seega võrdub 10 kilogrammiga.

Selge. Tänan selgitamast. Jälle targem!

Minusse on kuidagi kangastunud teadmine, et ämber vett on u. viis kilo. Ja see juba tundub megaraske!

Kui ise viis kilo maha sain, v6rdlesingi seda ämbritäie veega, aga oli hoopis poolik ämber vett, heh.. Tunne aga sellest hoolimata suurepärane! ning igati tuntav (fyysiliselt)!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämber vett on 10 liitrit, seega võrdub 10 kilogrammiga.

Oleneb ämbrist, mul on näiteks mopi loputamiseks kolmeliitrine. Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://et.m.wikipedia.org/wiki/%C3%84mber_(m%C3%B5%C3%B5t%C3%BChik)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 kilogramm ei ole võrdne 1 liitriga

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib juhtuda et ka 65kg juures vaatad et oled ikka veel paks, siis võtad veel 10kg alla ja…ikka paks…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 kilogramm ei ole võrdne 1 liitriga

Jeerum küll. Jutt oli veest. Ja vee puhul loomulikult on. See on algne kilogrammi etalon – liiter vett. Ahh, mis ma räägin, vaevalt, et sul on ettekujutust, mis tähendab etalon.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ämbrist, mul on näiteks mopi loputamiseks kolmeliitrine. Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

Miks selline tobe kommentaar. Ämber vett on teatud klassikaline suurus. Samamoodi kui loed retseptist, tass suhkrut, 1 spl jahu jne, siis ei peeta silmas kõiki suurusi, mis poes müüa on, vaid klassikalist ühikut.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult kaalu kaotamisest ei tekigi olulist muutust. Kui tahad tõeliselt muutuda, siis trenn. Muutud atleetlikumaks, keha saab õiged vormid, lihased aitavad hoida paremat rühti, liigutused muutuvad sujuvamaks jne.

 

Treener

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ämbrist, mul on näiteks mopi loputamiseks kolmeliitrine. Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

Miks selline tobe kommentaar. Ämber vett on teatud klassikaline suurus. Samamoodi kui loed retseptist, tass suhkrut, 1 spl jahu jne, siis ei peeta silmas kõiki suurusi, mis poes müüa on, vaid klassikalist ühikut.

Normaalsed retseptid räägivad ml ja g, mitte spl ja tass.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalsed retseptid räägivad ml ja g, mitte spl ja tass.

Jajah, terve Ameerika on ebanormaalsed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalsed retseptid räägivad ml ja g, mitte spl ja tass.

Jajah, terve Ameerika on ebanormaalsed.

Ongi ju. Nüüd alles märkasid? Kuigi või koguse stick’ides mõõtmine on nende väiksemaid muresid.

Sinu arvates on normaalne, et hommikul last kooli saates võid ta auklikuna laibakotis tagasi saada või haigeks jäädes jääd ühtlasi ka kodutuks, sest raviarved on nii suured?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämber vett on 10 liitrit, seega võrdub 10 kilogrammiga.

Oleneb ämbrist, mul on näiteks mopi loputamiseks kolmeliitrine. Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

Sellist mahuühikut nagu mopiämber ei ole veel kuulnud 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi muinasjuttudes oli ämber viina 10 liitrit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka elus palju kordi +- 10 kilo teinud. Viimati möödunud suvel. Pikkus 170. Võtsin 79 pealt 68 peale. Ja märgati küll. Ma ka muidu üsna ühtlaselt pakseneja. Ja 70kilosena kannan suurust 38/M. 5 kilo on selline number, mida teised ei pruugi märgata, aga ise tajud kui suurt erinevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

Mis see riigikord asjasse puutub, arvad, et Stalin korjas rahvalt kõik muus mõõdus ämbrid ära või ????

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene ajal oli jah ainult ühes mõõdus plekist pang saadaval, aga me ei ela õnneks enam selles ajas.

Mis see riigikord asjasse puutub, arvad, et Stalin korjas rahvalt kõik muus mõõdus ämbrid ära või ????

No ilmselt praeguse aja nooremad inimed ei tea tõesti, et peaks olema vaid ühes mõõdus veepang. Mina olen vene ajal kasvanud ja ka ilma veeta talus ning korteris elanud, tean hästi tavalise veepange mõõtu. Aga selliseid ju pea kuskil enam müügil pole! Ei pea keegi enam seda elementaarseks teadmiseks pidama, kuidas kunagi oli.
Minge suvalisse kauplusesse ja leidke sealt üks “tavaline” 10-liitrine pang.
Ja noh, ka vene aja tavaline veepang meie peres oli 13-liitrine 🙂 Ka siis oli neid erinevas mõõdus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilmselt praeguse aja nooremad inimed ei tea tõesti, et peaks olema vaid ühes mõõdus veepang. Mina olen vene ajal kasvanud ja ka ilma veeta talus ning korteris elanud, tean hästi tavalise veepange mõõtu. Aga selliseid ju pea kuskil enam müügil pole! Ei pea keegi enam seda elementaarseks teadmiseks pidama, kuidas kunagi oli. Minge suvalisse kauplusesse ja leidke sealt üks “tavaline” 10-liitrine pang. Ja noh, ka vene aja tavaline veepang meie peres oli 13-liitrine ???? Ka siis oli neid erinevas mõõdus.

Juba korra kirjutasin, et see jutt, mis on poes müüa või mis sul kunagi kodus on olnud, ei puutu ju üldse asjasse. Ämber vett on samasugune väljakujunenud mõõtühik nagu klaas, tass, supilusikas, teelusikas. See ei tähenda seda, et poes oleks müügil ainult ühte sorti lusikaid, kruuse, mida iganes või et kellelgi ei võinud nõukaajal olla kodus hoopis mingi muu mahuga tass. Kuidas see nii arusaamatuks jääb.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämber vett on samasugune väljakujunenud mõõtühik nagu klaas, tass, supilusikas, teelusikas. See ei tähenda seda, et poes oleks müügil ainult ühte sorti lusikaid, kruuse, mida iganes või et kellelgi ei võinud nõukaajal olla kodus hoopis mingi muu mahuga tass. Kuidas see nii arusaamatuks jääb.

Ilmselt on asi selles, et uued põlvkonnad tulevad peale ja nii nagu meie sinuga ei suuda enam hoobilt öelda, kui palju on toop, nii ei tea ka praegused noored, mitu liitrit on ämber. Ma ei ole ka muldvana, kõigest 50, aga see, et ämber = 10 liitrit, on päevselge ja mingit ebalust aga äkki on viis liitrit, sest tädil oli üks viieliitrine ämber ka, ei ole. Kusjuures ma ei ole üldse maalaps ega midagi.

Eks need pakendiga mõõdetavad kogused on kaotanud oma tähenduse turumajanduse tulekuga. Kui igal tootjal on pakend erineva suurusega ja ka sama tootja pakendite suurused muutuvad ajas, siis on keeruline teha kooki, kuhu läheb kolm muna, pakk võid ja pakk hapukoort…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… kolm klaasi jahu unustasin. Ehk et mitte ükski koostisosa ei ole meetermõõdustikus kirja pandud ???? (see on reaalselt toimiv marjakoogi retsept minu lapsepõlvest.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämber vett on samasugune väljakujunenud mõõtühik nagu klaas, tass, supilusikas, teelusikas.

Ei ole see mingi mõõtühik Eestis kunagi olnud, mida sa patrad. Kui teelusikas, tass jne on tõesti ühikud, siis ämber seda ei ole, pigem on lihtsalt teatud ajastu inimeste pähe kulunud stamp, et teisi ämbreid kui 1o-liitriseid olemas ei olegi. Sama loogika, nagu venelased nimetavad kõiki koopiamasinaid Xeroxiteks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole see mingi mõõtühik Eestis kunagi olnud, mida sa patrad. Kui teelusikas, tass jne on tõesti ühikud, siis ämber seda ei ole, pigem on lihtsalt teatud ajastu inimeste pähe kulunud stamp, et teisi ämbreid kui 1o-liitriseid olemas ei olegi. Sama loogika, nagu venelased nimetavad kõiki koopiamasinaid Xeroxiteks.

Mina ei ole mingist “teatud ajastust” ja poest pole mina ämbreid kunagi ostnud, aga seda, et klassikaline ämber on 10 liitrit, mina tean küll. Mingisugused minu kodus olevad mopiämbrid või lapse liivakastiämbrid mind segadusse ei aja. Ma kujutan ette näiteks, milline on 20 liitrine bensiinikanister, viieliitrine pott, 40 liitrine kaminapuude võrk vms, ma ei saa aru, kuidas ma peaks siis ämbriga mööda panema.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole mingist “teatud ajastust” ja poest pole mina ämbreid kunagi ostnud, aga seda, et klassikaline ämber on 10 liitrit, mina tean küll. Mingisugused minu kodus olevad mopiämbrid või lapse liivakastiämbrid mind segadusse ei aja. Ma kujutan ette näiteks, milline on 20 liitrine bensiinikanister, viieliitrine pott, 40 liitrine kaminapuude võrk vms, ma ei saa aru, kuidas ma peaks siis ämbriga mööda panema.

Saan aru, et bensiinikanister on sinu arust ka ainult 20-liitrine, mingi 5-liitrine otsigu omale teine nimetus? Potid on kõik viieliitrised ja ämbrid kümnesed? Või milleks need näited mõeldud olid?
Sul ei ole õigus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et bensiinikanister on sinu arust ka ainult 20-liitrine, mingi 5-liitrine otsigu omale teine nimetus? Potid on kõik viieliitrised ja ämbrid kümnesed? Või milleks need näited mõeldud olid? Sul ei ole õigus.

Millest sina sonid. Mina just räägin, et mis tähtsust sel on, missuguse mahuga nõusid mul kodus on, milline on klassikaline ämber, seda peaks iga inimene teadma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sina sonid. Mina just räägin, et mis tähtsust sel on, missuguse mahuga nõusid mul kodus on, milline on klassikaline ämber, seda peaks iga inimene teadma.

Klassikalist ämbrit pole olemas. Nagu ka klassikalist bensukanistrit ega klassikalist potti. Pole ju nii keeruline aru saada, mida ma ütlen?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

milline on klassikaline ämber, seda peaks iga inimene teadma.

Tule oma ajastust välja 🙂 Ei pea tänapäeval keegi midagi niisugust teadma. Klassikaline ämber jäi ca 30+ aasta tagusesse aega, kui nad tõesti vaid niisugused olidki. Aga teavad neid ka vaid inimesed, kes elasid sellistes majapidamistes, kus need ämbrid kasutusel olid.
Miks peaks seda nn mõõtu tundma inimene, kes sündis 60ndate lõpus  Annelinna või Mustamäe korterisse? Ta on juba 50+ aastat vana, aga ei oma mingit mälestust “klassikalisest” ämbrist. Ja ei peagi omama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tule oma ajastust välja ???? Ei pea tänapäeval keegi midagi niisugust teadma.

Just. Ämber oli 10 liitrit nõukaajal, kus muid ämbreid polnud olemaski. Erinevalt teelusikast ja supilusikast ja tassist ei ole ämbri maht tulnud tänapäeva üle mingi fikseeritud mõõtühikuna. Ju oleks tulnud, kui seda keegi igapäevaselt kasutanuks, aga ei kasutatud, näe. Ja sinna minevikku ta jäigi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske uskuda, et 10kg kaotust ei tunneta. võta ämbritäis vett käeotsa, pane siis maha – on ju vahe?

kahjuks ma ei saa oma postitust muuta, aga igaüks lugegu ämbritäie vee asemel 10-kilone sangpomm. Et oleks selge ja klaar ja see mõttetu vaidlus juba lõppeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

milline on klassikaline ämber, seda peaks iga inimene teadma.

Tule oma ajastust välja ???? Ei pea tänapäeval keegi midagi niisugust teadma. Klassikaline ämber jäi ca 30+ aasta tagusesse aega, kui nad tõesti vaid niisugused olidki. Aga teavad neid ka vaid inimesed, kes elasid sellistes majapidamistes, kus need ämbrid kasutusel olid.

Miks peaks seda nn mõõtu tundma inimene, kes sündis 60ndate lõpus Annelinna või Mustamäe korterisse? Ta on juba 50+ aastat vana, aga ei oma mingit mälestust “klassikalisest” ämbrist. Ja ei peagi omama.

Ma ei ole küll veel 50 ja olen eluaeg linnas elanud, aga 10-liitriseid ämbreid mäletan väga hästi ja klassikaline ämber just sellise mahuga on.
Eks see veidi selline silmaringi küsimus ole – mõni teab igasuguseid asju, teine elaks nagu silmad ja kõrvad kaetud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske uskuda, et 10kg kaotust ei tunneta. võta ämbritäis vett käeotsa, pane siis maha – on ju vahe?

kahjuks ma ei saa oma postitust muuta, aga igaüks lugegu ämbritäie vee asemel 10-kilone sangpomm. Et oleks selge ja klaar ja see mõttetu vaidlus juba lõppeks.

Mõnel kanal on kindlasti kodus mingi tite mängu-sangpomm, kuhu on peale kirjutatud “10”, aga kaalub tegelikult 200g ja siis tal on ikka võimatu aru saada, millest sa räägid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll veel 50 ja olen eluaeg linnas elanud, aga 10-liitriseid ämbreid mäletan väga hästi ja klassikaline ämber just sellise mahuga on. Eks see veidi selline silmaringi küsimus ole – mõni teab igasuguseid asju, teine elaks nagu silmad ja kõrvad kaetud.

Emailitud ämbrid olid 12-liitrised (on praegugi täpsalt samas mõõdus) ja tsinkplekist ämbrid 10-, 12- ja 15-liitrised. Kõik võrdselt klassikalised.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Ilu ja tervis 10 kg siia-sinna – ei näe vahet!