Esileht Koolilaps 10.kl., hinded alla läinud

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 10.kl., hinded alla läinud

Postitas:

Kas gümnaasiumis on tõesti nii palju raskem õppida, et neljadele ja viitele õppivast lapsest saab kahtedele ja kolmedele õppija? No mõni 4 ja 5 eksib ka nende vahele ära. Või on asi selles, et uus kool, uus klass, palju uusi muljeid ja tähelepanu on õppimiselt mujale kaldunud? Laps ise väidab, et on väsinud ja pole harjunud, et peab bussiga sõitma ja nii hilja koju jõuab (17.00 paiku). Ja paljud ained olevat raskemad ka. Koolist tulles õpib küll kõik kohe ära, kuid annab endast vaid miinimumi. Kuidas saaksin toetada last?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 17:28; 11.10 07:46; 13.10 08:07; 18.10 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidel on ka vähe. Kuskil Kalamaja Põhikoolis olnud viieline võib vabalt mõnes gümnaasiumis vaevu kolmedele õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on täitsa tavaline asi.
kui laps jätkab oma vanas koolis ja uued gümnaasiumiklassid pannakse kokku endistest paralleelidest, siis on kool ja selle kord tuttavad, osade uute klassikaslastega ollakse ka varem kokku puutunud, samuti on vähemalt poolte õpetajatega varem otseselt tuttavad, osasid teatakse majasiseselt ja asendustundidest. sl juhul läheb sisseelamiseks paar nädalat kuni kuu.

kui laps vahetab kooli, läheb sisseelamine kauem. eriti veel juhul, kui klassisiseselt toimub võimuvõitlus, sest kokku on tulnud mitu liidrit eri koolidest. hull pole elu mitte vaid õpilastel, vaid ka õpetajatel, kes peavad hambad ristis sellises omavahel kraaklevas klassis tundi ja korda pidada. 1.veerandi hinded on sellises klassis kõige hullemad, 2.veerand osadel samuti viletsamad kui vanas koolis. peale uut aastat on lapsed oma uued kaaslased omaks võtnud ning hakkavad uuesti õppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on alles oktoobri algus, küll kõik paika loksub.
ja loomulikult on see väsitav, kui uus kool asub kaugel ja noorel nii pikad koolipäevad seetõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb muidugi koolist. Kui läks mõnda tugevasse kooli, siis eks tasemete vahe teeb oma töö – aga ka lapsel on õigus, kõik uus väsitab, toime tuleb tulla korraga nii õppimise kui kohanemisega, elurütm teine … jne. Kahtedele õppimine muidugi pole ok, aga tagasilangus on kindlasti normaalne.
Minu laps läks just ka gümnaasiumi, aga neil eriti ei hinnatagi praegu veel, mõni üksik hinne on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teie koolis hindeid saab parandada, siis las ta parandab kahed ikka ära. Muidu hiljem, kui ree peale saab, rikuvad need ju tema hea perioodihinde ära ja lünkadega teadmised teevad ka edasise aine omadamise raskemaks (kuigi hinne pole muidugi kõige olulisem, aga tubli lapse motivatsiooni võib halb perioodihinne alla viia). Gümnaasiumis toimub sageli hüpe selles, mida lastelt oodatakse ja selles, kuidas teadmisi edastatakse. Mõni aine läheb teaduslikumaks, kus enne oli rohkem lihtsustamist. Juba näide: põhikoolikirjandi miinimum on 200 sõna, gümnaasiumikirjandil 400, mõnes koolis seda miinimumi nõutaksegi, kuigi nimetuse järgi on see veel lühikirjand. Kui nüüd laps läheb koolist, kus nõuti 200sõnalist kirjandit, kooli, kus nõutakse kohe 400 (või rohkem, sest milleks ainult miinimumi nõuda), siis on tal loomulikult raske. Ka suhtumine on veidi teine: põhikool on kõigile kohustuslik, gümnaasium on vabatahtlik. Tegelikult muidugi hoitakse ka nõrku lapsi paljudes gümnaasiumides sees, tehakse täiendavat õppetööd, et keegi välja ei kukuks, pannakse armust kolmesid, igasugust jama toimub mõnes koolis, sest iga pea on arvel. Aga 10. alguses on veel vara öelda, et laps on tegelikult nõrk või õpetajad liiga nõudlikud, sest tõesti- mõnel inimesel lähebki kohanemine raskemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teie koolis hindeid saab parandada, siis las ta parandab kahed ikka ära.

Kusjuures selle koha peal mul ongi nõutus, sest ta ütleb, et tal on neist kahtedest suva, et ta ei pea kogu aeg mingi musterõpilane olema, et need on nii rasked ained, et tal pole neis aineis niikuinii lootust nelja tunnistusele saada. Põhikoolis sai ta kevadeti alati ka rahalise preemia, kui aastahinded olid positiivsed, nüüd ta vist näeb, et ei suudaks seda enam ja on käega löönud. Ja seda asja teab ta juba esimesest klassist peale, et õpid vaid endale, lihtsalt temal endal on praegu kõigest suva. Toob mind omale näiteks, et vaata kui palju sul omal oli kolmesid tunnistusel. 🙂 Jah, mul oli, ja seda kõigest-suva juttu mõistan ma oma noorust meenutades ka väga hästi, olin ka andekas, kuid õppimises andsin endast vaid miinimumi, sest muu elu oli palju huvitavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 17:28; 11.10 07:46; 13.10 08:07; 18.10 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et see mingil määral normaalne. Olin ise selline, kes lõpetas põhikooli 4 ja 5-ga, kuid 10. klassis mitmes aines 1. veerand 3. Ka uus kool ja uued tuttavad jms. Õpetajatel olid juba omad lemmikud ja läks aega, enne kui suutsin end ka tõestada. Iga aastaga läks paremini ja 12. klassi lõpetasin taas 4 ja 5-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahaline preemia hinnete eest ? Hm…
Minu laps on gümnaasiumis 10. klassis. Ei ütleks, et hinded on oluliselt kehvemaks läinud, aga näen, et uue süsteemiga kohanemine võtab aega. Näiteks meil põhikoolis oli iga päev väga palju õppida, kuid gümnaasiumsi justkui on vähem õppimist. Samas on kodused tööd mahukamad. Praegu näen, kuidas poeg ei saa aru, eton vaja paremini aega planeerida. Lisaks on tsükliõpe võõras, s.t. vähem aineid, pikemad tunnid. Tundub, et see süsteem sobib talle. Aga kindlasti mingi kohanemise aeg on vajalik ja mina ei võtaks hinnete langust väga traagiliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil on nüüd just 11.klassis hinded jubedalt alla läinud. No keemias on 3 ja 2, matas 4 ja 2 …..
Päris jube, ise näib masenduses (“elu on mõttetu” “mis tähtsust see kõik omab” jne jne ) (õpib samas nö eliitkoolis 1.klassist alates)

Tuttavate laps jättis 11-ndas kooli pooleli (jäi hätta keemia ja matemaatikaga, põhikooli lõpetas ometi GAG neljade-viitega)
Teiste tuttavate laps sa 18, läks kohe tööle ja visati puudumiste pärast gümnaasiumist välja.

Hirm tuleb nahka, kodus ei julge piiksugi ütelda ka, kolme üle nuriseda ammugi ei julge – pingutaks ikka lõpuni välja …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – 11. klass pidigi olema gümnaasiumiosas kõige raskem. Mul endal ka poiss 11. klassis praegu ja on näha küll, et pingutada on rohkem ja õpitakse kauem. Just reaalained on sellel aastal keerukamad ja rohkem süvenemist nõudvad. Aga ilmselt ka selle pärast, et 10. klassis oli paljugi põhikoolis õpitu kordamist.
Klassijuhataja kinnitas ka seda, et 11. klass on isegi raskem gümnasistile kui näiteks abituuriumiaasta

No näiteks kasvõi matemaatika, kus 12. klassi riigieksami materjalist 40% õpitakse just 11. klassis. Ülejäänud 60% materjali katab ära kõigil ülejäänud 11 kooliaastal õpitud matemaatika.

Kui nii mõelda, siis tundub muidugi väga pingeline – 60% eksamimaterjalist õpitakse 11 kooliaasta jooksul ja 40% ainult ühe aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – 11. klass pidigi olema gümnaasiumiosas kõige raskem. Mul endal ka poiss 11. klassis praegu ja on näha küll, et pingutada on rohkem ja õpitakse kauem. Just reaalained on sellel aastal keerukamad ja rohkem süvenemist nõudvad. Aga ilmselt ka selle pärast, et 10. klassis oli paljugi põhikoolis õpitu kordamist.
Klassijuhataja kinnitas ka seda, et 11. klass on isegi raskem gümnasistile kui näiteks abituuriumiaasta

No näiteks kasvõi matemaatika, kus 12. klassi riigieksami materjalist 40% õpitakse just 11. klassis. Ülejäänud 60% materjali katab ära kõigil ülejäänud 11 kooliaastal õpitud matemaatika.

Kui nii mõelda, siis tundub muidugi väga pingeline – 60% eksamimaterjalist õpitakse 11 kooliaasta jooksul ja 40% ainult ühe aasta jooksul.

Meil oli just lv koosolek ja klassijuhataja küll rääkis et ka 12-ndas on väga raske kuni kevadeni, eksamiteks kordamist pidi olema ainult paar kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, minu lapse gümnaasiumis räägiti just et 10 klass kõige raskem.
Esimene veerand paljudes ainetes jah suht kordamine aga see sisseelamine, uus kool, uued õpetajad, uued klassikaaslased, teeb asja raskemaks. Pikad koolipäevad veel lisaks.
Nelja-viielisest kahe-kolmeliseni on ikka liiga suur langus. Siis nagu oleks väga nõrk kool varem olnud?
Minu lapsest, kes lõpetas äärelinnas põhikooli kiitusega, aga ei ole absoluutselt mingi geenius, olümpiaadidel pole kunagi hiilanud jms, on saanud ühes nn eliitkoolis lihtsalt nelja-viieline. Õppimist on rohkem, aga tema edu võti on vist see, et kui kuulab tunnis, siis jäävad asjad kiirelt meelde ja eriti midagi tuupima ei pea. Lihtsalt kodus kiire kordamine ja asi on selge.
Klassis ollakse üksteiste suhtes väga toetavad ja jagatakse lahkelt ülesannete lahendusi, kordamisküsimuste vastuseid jms. Tundub, et on hea tiim kokku saanud ja kui laps just eriline põmmpea pole, ning motivatsiooni õppimiseks jätkub, pole probleeme need kontrolltööd ära teha.
Neile ka selgeks tehtud, et kohe kui aru ei saa, tuleb minna õpetajate juurde konsultatsiooni aegadel ja seda ei tasu häbeneda vaid võtta kui võimalust abi saada. Kui jâävad lüngad, läheb ainult hullemaks.
Teemaalgataja lapsel tuleb ilmselt motivatsioon leida pigem üles.
Mis puutub hinnete eest premeerimisse, siis jooksvate hinnete eest rahalist premeerimist ei pea ma õigeks, sest tööl ju ka ei saa iga liigutuse eest raha vaid peamiselt on ikkagi kuupalk, mille eest tuleb teatud ülesanded ära teha. Kui teed kehvemini (nt müük), siis lihtsalt saad vähem palka, ehk siis mina vähendaks kuu raha lapsel kui hinded alanevad. Õppimise võib siiski selles vanuses juba võrdsustada tööga, sest kui ta õppida ei taha, saab juba selles vanuses tööle minna. Aastahinnete eest oleme ka ise varem premeerinud last, aga minu lapse puhul ma ei usu, et see on mingit mõju avaldanud tulemustele. Pigem tal endal peas asi paigas, miks õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub hinnete eest premeerimisse, siis jooksvate hinnete eest rahalist premeerimist ei pea ma õigeks, sest tööl ju ka ei saa iga liigutuse eest raha vaid peamiselt on ikkagi kuupalk, mille eest tuleb teatud ülesanded ära teha. Kui teed kehvemini (nt müük), siis lihtsalt saad vähem palka, ehk siis mina vähendaks kuu raha lapsel kui hinded alanevad. Õppimise võib siiski selles vanuses juba võrdsustada tööga, sest kui ta õppida ei taha, saab juba selles vanuses tööle minna. Aastahinnete eest oleme ka ise varem premeerinud last

Kirjutasingi ju, et rahalise preemia sai ta vaid kevadeti, kui aastahinded olid positiivsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 17:28; 11.10 07:46; 13.10 08:07; 18.10 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uues koolis võib hindamine olla lihtsalt rangem. Kas lapselt oled küsinud, kas talle tundub, et hinnatakse rangemini? Mina käisin eliitkoolis ja meile tulid gümnaasiumiossa uued noored, kellel mitmel olid esimesel veerandil lausa kahed tunnistusel. Nad ei olnud harjunud nii palju õppima lihtsalt ja nii range hindamisega. Kui asi on nii, siis vajab laps lohutust ja kinnitust, et mitte hinded pole olulised, vaid teadmised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss või tüdruk?
Kui poiss, siis nende kasvuspurdi aeg langeb üsna täpselt 9-10 klassi peale, kusjuures ka oluline muutus õppetöös toimub just samal ajal. Kasvuspurt on isegi koormav, muutus õppetöös sinna otsa, koolivahetus ja uued koolikaaslased lisaks – kurnab ära küll.
Saad last aidata, kui:
1. jälgid, et ta õigel ajal magama läheks ja välja puhkaks
2. annad vajalikke toidulisandeid – mina siinkohal ei koonerdaks, enamusi vitamiinidest ja mikroelementidest pole võimalik üleannustada, ülejääk tuleb kenasti välja.
3. vähendad tema muud koormust
4. aga hoolitsed selle eest, et ta liikumist ja värsket õhku ka saaks, nt nädalavahetustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tüdruk, õpib oma vanas koolis ja ka väidab, et matemaatika ja füüsika on raske. Siiani üldse ei õppinud, isegi katsetel käis ilma erilise ettevalmistuseta ja sai üsna hea tulemuse. Õpib üsna tugeva kooli ühes tugevamas klassis ja kurdab, et ei saa õpetaja seletustest aru, st õpetaja ei seleta üldse mingeid õpetaja arvates lihtsaid asju, väites et need on nii lihtsad, no mõnele geeniusele nede klassis ilmselt ongi, aga enamus klassi siiski geeniustest ei koosne. Loodetavasti saab ikka järje peale, mitte ei teki mingeid suuri lünki. Praegu võtavad uut osa ka, mida põhikoolis ei õpitud. natuke lohutav olla olnud ainult see, et kui õpetaja andis neile riigieksami ülesandeid lahendeda, siis need olevat väga lihtsad olmnud.
Samas on hinded kohati alla läinud ka humanitaarainetes, endiste kergelt saadud viite asemel on ka nüüd ülekaalus neljad ja isegi kolmi on. Õppimas nägin teda juba põhikooli ajal üliharva, nüüd ei meenu üldse. Loodetavasti ta võtab ennast siiski kokku, mitte ei peta teadmisega, et tugeva kooli kolm on samaväärne nõrgema kooli viiega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan arutlemast! Tüdruk ühel päeval ütleb, et tõesti püüab, teisel päeval jälle on kõik ükskõik. Matemaatikas ütleb, et teeb väga palju hooletusvigu kuna ta ei suuda tunnis keskenduda. Ei teadvatki, miks. Selles aines on ta käega löönud ja on kindel, et 4 enam ei saa. Kooli sisekliima olevat õnneks hea, ses mõttes et omavaheliste suhete üle ta küll kurta ei saa ning koolis käib hea meelega. Kuid hindamine olevat uues koolis tõesti rangem ja kodutööde maht on suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.10 17:28; 11.10 07:46; 13.10 08:07; 18.10 08:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps 10.kl., hinded alla läinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.