Esileht Beebi ja mitmikud 10 kuune beebi magab rahutult – appi

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 10 kuune beebi magab rahutult – appi

Postitas:

Tere,

Ma ei tea enam kuhu oma murega pöörduda. Tegelikult on probleem mitu kuud kestnud, kuid läheb iga nädalaga aina hullemaks. Ma pole mures ainult enda magamatuse pärast vaid saan aru, et rahutud ööd mõjutavad ka last ennast.

Ta ei ole algusest peale maganud läbi öö. Esimestel kuudel ärkas ta korra või kaks, et saada rinda, siis magas südamerahus edasi. Nüüd aga hakkab trall pihta heal juhul tund, tavaliselt pool tundi peale uinumist. Ta ärkab, istub või seisab oma voodis ja nutab. Heal juhul pistan luti suhu ja laps magab edasi. Halval juhul laps röögib ning peame koos heitma suurde voodisse rahunema. Väga tihti ei saagi ma teda enam enda voodisse, sest uni on niivõrd pealiskaudne, et tõstmine ei tule kõne allagi, siis magab ta minu kaisus, mis on niii väsitav. Kogu öö käib üks nutt ja vähkremine, ainus asi mis rahustab on rind. Aga ka see ei pruugi alati aidata. Mulle tundub, et ta näeb meeletult vaeva, et leida asend, et jääda taaskord tuttu. Me ei ole kunagi tunde üleval, aga selline pealiskaudne virin ja vähkremine käib kogu öö. Ma olen nii palju soovitusi saanud mida teha, aga miski ei aita. Olgu öeldud, et ta saab jätkuvalt rinda. Päeval ei maga ta toas, ainus koht kus magab on rõdul vankris. Päeval magab kaks und, esimene 2h-2, 5h peale hommikust ärkamist, sest ta on ööst kurnatud. Ja siis ta võib magada 2-2.5 tundi. Teine uni on reeglina lühem. Meil on tekkinud enamvähem rutiin, kuid päevased uned sõltuvad siiski sellest, kas ta ärkab kell 6 või kell 8. Loodan, et ehk annab keegi mulle mõne idee, mida ma veel proovinud pole. Mul on pisikesest niii kahju ja endast muidugi ka.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 09:24; 24.11 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane laps pool tundi hiljem magama? Võibolla pole piisavalt väsinud, unerütm muutub.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on 5h ärkvelolekut talle peale hommikust ärkamist veidi palju? 10-kuune võikski teha 2 päevaund ja ärkveloleku aeg jääda keskmiselt 3h juurde. Võib-olla on üleväsinud ja siis on ööuni ka rahutu.

Võid lasta perearstil B12 vitamiini ja ferritiini taset kontrollida. See võib ka unekvaliteeti mõjutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:02; 24.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga vabandan. Kirjutasin 2.5h aga tühik tuli vahele. Ta pole kunagi peale äratust üleval kauem kui 2.5h ja seegi on tema jaoks tihti liig. Üldiselt ongi meie uneajad nii, et esimene ärkvelolek 2 h, teine 3-4 h ja siis õhtul 5-6 tundi. Magama panen ta õhtul alati siis, kui ta ära väsib, hõõrub silmi, haigutab ja muutub juba selliseks loiuks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 09:24; 24.11 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Aga siis soovitan õhtul varem magama panna. Õhtune vahe jäta ka max 3,5 h. Ööuni võiks 11-12h olla. Ja päriselt toimib selles vanuses, et varem magama ning ärkab hiljem. Pluss,  saad ise õhtul omaette olemise aega, kui beebi 7 või 8 tuttu läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:02; 24.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et alati kui lapse unerytmiga harjuma hakkasin, see muutus. Minu laps magas sellel ajal juba 1 päevase une. Seda soovitas ka arst. Kui tahta paremat ööund, tuleb päevast und vähendama hakata. Teine soovitus ja ammu teada, tuntud tõde – seni, kuni laps saab rinda, on ööuni katkendlik. Kui oled võôrutanud, võib ca nädala pärast kôik ööd rahulikult magada. See mu enda ja tuttavate puhul paika pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Rinnast võõrutamine ei pruugi alati aidata. Minu laps võõrdus rinnast ja öisest söömisest 7 kuuselt, korralikult magama hakkas alles 1,5 aastaselt. Enne seda niheles palju ja oli väga kerge unega, öö jooksul tõusis vähemalt 5 korda, tavaliselt isegi rohkem. Aitas oma tuppa oma voodisse kolimine.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti juures kontrollida B12 ja D-vitamiini taset, nende madala tasemega võib natuke rahutum uni olla. Kui lapsel lihavaene dieet, siis võib B12 madalam olla. Kui hambad tulevad, siis magab ka mõni päev või nädal kehvemini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjuseid võib olla mitmeid. Võibki olla nii, nagu teised kirjutavad. Minu 9,5 kuune on päeval rõõmsalt 5-6 tundi üleval, enne kui uniseks muutub.

Siiski, siis on ta öösel maganud tavaliselt 12 tundi (RP, ärkab tihti). Osad beebid ärkavad, sest ema pole enam kõrval (sh minu oma). Osad beebid ärkavad pissihäda peale, sh minu oma. Kui õnnestub hoopis massaaži või lohutamisega ta siis uuesti uinutada, võib ka järgmine ärkamine tavalisest hiljem olla. Selles mõttes on loogiline küll, et võõrutamine aitab.

Lõunauni kestab 2h-2,5h kui koos magame, vähem kui eraldi (ärkab jälle nutuga, et kus olen). 2,5h aga ma ei tohi magada temaga 😀 sest siis ei jää ta õhtul 12-tunniseks uneks magama. Kui üritan panna, ja ta just vabsee ringi ei toimeta, siis ripub rinnal väga kerges unes. Eriti hull kui ööund on üle 12 tunni tulnud eelmine öö.

See on kõik muidugi viimase nädala-paari põhjal jutt, nagu öeldi, uni selles vanuses on pidevas muutumises.

Mina näiteks kardan, et kui ma teda oma voodiga kindlaks ajaks magama sundima ei hakka, siis ta lõpuks keeldub lõunaunest täielikult. Sellest poleks mulle muidu midagi, kui talle endale sobib, aga lasteaed tuleb ka mingi aeg..

Püüan tal ööund natuke lühemaks teha, et lõunauni varem tuleks.

Ega ongi raske! Nagu matemaatika! Aga valemid kogu aeg muutuvad!

Proovi mõnda äppi, mille järgi vaata lapse tegelik ööpäevane unevajadus. (Logi kõik päris uned, mitte klammerdumine). Kui sul juba äkki olemas, siis ekraanipildi põhjal oskan ehk ka täpsemalt öelda, kuidas näiteks mina sellele läheneksin.

Lühidalt ilmselt üritaksin ikkagi ühe uinaku peale saada, kui õhtul nii kaua üleval jaksab olla. Hommikune unevõlauinak siis kuidagi stimuleerides edasi lükata (väsimuse ilmnedes uus muusikaline mänguasi kätte anda vms). No kuskilt peab sättima, minul endal on olnud kergem teda üleval hoida kui varem magama sundida 😀 Siis saad ka teda hõlpsamini varem magama panna, nagu enne soovitati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on selle kõigega, mis käib alla 2-aastaste laste kohta nii, et mis sobib ühele lapsele, ei sobi alati teisele ja vastupidi.

Unerütm ja unevajadus on lastel erinev. Ka ühe pere lastel. See keerab ka mitme lapse vanematel ajud krussi, et ühe lapsega oli toimiv rütm ja süsteem, mis teise lapsega üldse ei tööta. Ja kolmas on hoopis isemoodi.

Mulle üldiselt tundus nii, et päeval hästi maganud laps magas ka öösel paremini. Aga see võib olla ka sellest, et kui näiteks hambad sügelevad ja igemed valutavad, teevad nad seda nii päeval kui öösel. Mina üritasin lapse panna magama enne, kui ta haigutama ja silmi nühkima hakkas. (Üle)väsinud last on raskem magama panna, kui veel enam-vähem OK olekus last. Samuti jälgisin seda, et vajadusel päeva esimest ärkvelolekut venitasin pikemaks, aga seda mis jäi enne ööund, hoidsin pigem lühemana ja vältisin igasugu müramisi ja muid väga stimuleerivaid tegevusi selles ärkveoleku ajas. Minu lastele (õigemini kahele kolmest, kolmas magas igas olukorras nagu karu) ei sobinud õhtune vann, peale vannitamist oli uni alati väga rahutu. Samas leidub lapsi, kes peale vanni just hästi magavad – proovimise värk.

Su lapse vanus on juba selline, et laps võib peljata sinust eemalolekut. Kui laps on harjunud magama jääma kaisus, siis unetsüklite vahepeal ta pisut virgub ja ehmatab, et sind pole ning seetõttu on ka uuesti uinumine raskendatud ja edasine uni ehmatusest rahutu. Kas ta siis, kui ta kogu öö su kaisus magab, on rahulikum? Ehk oleks hea aeg kaisuloomaks, võibolla annaks see piisavalt turvatunnet?

Mingi teooria on, et laps peaks alati ärkama seal, kus magama jäi. Magava lapse liigutamine pidavat lapses tekitama hirmu magamise ees – magamise ajal toimuvad asjad, mille üle tal kontroll puudub.

Iga vigina peale rinna pakkumine tekitab lapses tunde, et nii kui natuke virgun, peangi saama. Ma üritaksin ka öösel hoida mingit minimaalset toiduvahet. Öisest söömisest võõrutamine on asi, mis võib aidata, aga ei pruugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka just 10 k beebi. Üldiselt ma lähtun sellest, et tuleb lihtsalt üle elada. Mina kiigutan BB toolis magama ja siis tõstan suurde voodisse, kus kahekesi magame, mina serva pool. Tissi saab ka. Aga tissist ka ei piisa sageli, siis uuesti BB tooli, kiigutan magama, tõstan tagasi voodisse. Ja nii 2-3x öö jooksul, pluss veel 3-4x tissi. Ei, ma ei soovita sulle just nii teha, kirjeldan lihtsalt enda elu. Beebi saab magatud ja mina ka kuidagimoodi. Vb see lohutab sind ja annab jõudu, et teised on ka hädas. Kui nüüd midagi soovitada, siis selle läbi une automaatselt pöörlemise ja käpulituleku puhul pidi aitama kui beebi magab magamiskotis, selliseid spets kotte müüakse nt H&M, ma ei mõtle swaddling, vaid lihtsalt magamiskott. Ise pole proovinud, aga on soovitatid mulle. Jaksu! Läheb paremaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka just 10 k beebi. Üldiselt ma lähtun sellest, et tuleb lihtsalt üle elada. Mina kiigutan BB toolis magama ja siis tõstan suurde voodisse, kus kahekesi magame, mina serva pool. Tissi saab ka. Aga tissist ka ei piisa sageli, siis uuesti BB tooli, kiigutan magama, tõstan tagasi voodisse. Ja nii 2-3x öö jooksul, pluss veel 3-4x tissi. Ei, ma ei soovita sulle just nii teha, kirjeldan lihtsalt enda elu. Beebi saab magatud ja mina ka kuidagimoodi. Vb see lohutab sind ja annab jõudu, et teised on ka hädas. Kui nüüd midagi soovitada, siis selle läbi une automaatselt pöörlemise ja käpulituleku puhul pidi aitama kui beebi magab magamiskotis, selliseid spets kotte müüakse nt H&M, ma ei mõtle swaddling, vaid lihtsalt magamiskott. Ise pole proovinud, aga on soovitatid mulle. Jaksu! Läheb paremaks!

Meie kasutame teki asemel seda magamiskotti, aga püsti tõusmise või voodis ringi trallimise vastu see küll ei aita. ???? Muidu väga mugav lahendus last öösel soojas hoida. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud 10 kuune beebi magab rahutult – appi