Esileht Beebi ja mitmikud 10 kuune laps hammustab

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: 10 kuune laps hammustab

Postitas:

Umbes paar kuud on laps hammustanud ja juustest tirinud (juuksed kogu aeg krumnis) mind ja teisi pereliikmeid. Miks see nii võib olla? Ainuke seletus, mida ise suutsin välja mõelda, et hambad tulevad ja igemed sügelevad. Lutti ei võta ja närimisrõngad ka eriti ei huvita. Kâed on hambajälgi ja sinikaid täis. Niikui lapse sülle võtad üritab kohe hammustada. Kas kellelgi on veel selline mure? Kuidas nii väiksele selgeks teha, et hammustada ei tohi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne. Kõik muidugi ei tee seda, aga enamusel lastel on mingi hetk hammustamis periood. ja löömise periood.

Lihtsalt ei tohi lasta hammustada. Kohe, kui üritab, siis tõmbad käe eest või paned ta sülest maha ja ütled, et hammustamine teeb haiget. (10-kuune ei mõista veel sõnu “halb/paha” või “ei tohi”, sest neil puudub konkreetne füüsiline väljendus, samas valu võik smõista, sest on ka ise seda kogenud). Ja kõik pereliikmed peavad seda järgima, mitte kunagi ei tohi lubada kellelegi, sh vanavanematel, naerda, et “oi kas sina tahad kutsut mängida” vmt, justkui oleks see kuidagi nunnu.

Juuste tirimisega sõltub, kas ta konkreetsel tirib kõvasti või lihtsalt hoiab juustest kinni. Kui tirib jõuga, sisi tuleb samamoodi käituda nagu hammustamise puhul.

Mu esimene laps oli ka algusest peale koguaeg mul kätpidi juustes, kuigi olid ka krunnis koguaeg. Lihtsalt haaras tagant need lühikesed lahtiulatuvad salgud pihku või kustiganes sai. Ja lihtsalt hoidiski mul juustest kinni, kui süles oli. Suuremaks saades, nüüd 4aastane, on ikka veel palju mul juustes, kammib neid, mängib nendega, teeb patse, vahepeal lihtsalt kallistab mu patsi…ehk siis talle lihtsalt meeldivad mu juuksed. Mõnikord isegi on öösel kaisus olnud niimoodi, et olen tema poole seljaga ja tunnen, et võtab mu patsi kaissu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud 10 kuune laps hammustab