Esileht Beebi ja mitmikud 10-kuuse söömine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 10-kuuse söömine

Postitas:
Kägu

Murest juba pool pead halliks läinud.
Kas keegi on oskab nõu anda: 10-kuune ei taha enam nö soolast püreed, hakkasin siis pakkuma tavatoitu näputoiduna, seda purustab enamasti sõrmede vahel, mõnda asja proovb, aga isukalt küll ei söö. Sööb ainult hommikust/lõunast putru, nii, et lusikas peab endal tal käes olema ja vahepeal sööb lusikaga ise. Varem pakkusin vahepeale ka erinevaid snäkke (kamapallid, maisipulgad) ja puuvilju, aga kuna need on ikkagi snäkid, siis neid enam ei anna väga. Puder on mõne lusika magusa püreega. See lõunase püree mittesöömine algas vähehaaval juba 9-kuuselt, vahepeal oli nüüd nädal nohune ja ei söönud üldse tahket toitu väga. Kuidas ta uuesti sööma saada? Kas ikka iga päev järjekindlalt pakkuda? Vereanalüüs oli korras, kaaluga otseselt probleeme pole, RPA läheb väga hästi, aga selle lõunast kogust ei taha ka nagu suurendada. Vett joob ka kenasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu 10-kuune sööbki ainult ise kahvli ja lusikaga, mõnda eriti head asja ka näpu vahelt. Üliharva on ta nõus minu käes oleva lusika pealt midagi võtma. Püreedest tunnistab ainult magusaid ja neidki ainult tuubist – enamasti ma neid talle ei pakugi.

Seega panengi talle kahvliga võtmiseks liha- ja köögiviljatükikesed – söödav kogus on kindlasti väiksem kui minu püreedel kasvanud lastel on olnud, aga no mis teha. Samuti sööb putru. Üllataval kombel maitses talle hirmsasti tavaline hakklihaga supp. Panin taldrikule paksema osa supist ning jootsin tassist puljongit peale. Kodust toitu pakkudes peab muidugi arvestama, et toit oleks suhteliselt mage.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-kuune ei peakski enam püreesid sööma.
Anna talle samu asju,mdia ise sööte. vajadusel vaata enda toidulaud kriitilis epilguga üle, et se eoleks väikelapsele sobiv. ja soola lisad hiljem endale.

Näiteks on väga sobiv:
ahjukana+keedukartul
misiganes-pasta
riis köögiviljade ja ahjukalaga
hakklihakaste kartuli/riisi/tatra peale
jne

tavalised kodused toidud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps sõi 10-kuuselt ainult püreesid. Ja enamasti tegin ise, mõnikord läksid poe omad käiku. Ja kusjuures 8k+ püreesid ta ei söönudki üldse, aastani sõi 6k+ püreesid.

Soovitan proovida toidukordi vahetada. Meie lastearst ütles, et vahet pole, mis ajal päeva jooksul ta need toidukorrad saab. Meile sobis pärast katsetamist variant hommikul puder võiga, päeval magus püree, õhtul enne magamaminekut soolane toit.
Mõnikord kui hommikul oli beebikool või ujumine, siis pidi käigu pealt toitma ja siis vahetasin magusa püree ja pudru korrad ära omavahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-kuune võib süüa pyreesid väga hästi. Ise ostsin oma lapsele selles vanuses poest neid tite omi ja sõi väga hästi, minu nipp oli need soojaks lasta, sest külmast peast maitsevad need teistmoodi. Proovisime kõik firmad ära, oli maitsevahe-mõni sort maitses rohkem, mõni vähem. Minu laps jällegi ei söönud kamapalle ega maisipulki üldsegi ega söö neid ka praegu. Mul üldiselt vahet polnud, andsin seda, mida laps rohkem eelistas, kaloreid saab ju ühtemoodi mõlemast. Laps kasvab nii ruttu välja pyree east, et anna lihtsalt seda, mis rohkem maitseb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 10kuune jällegi ei taha päeval üldse piima juua ja siis joobki öösel kuni 600 ml. Päeval püreed ja putru jm sööb korraliku portsu kuidas teie tibudel piima joomisega on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Minul joob päeval 240 ja öösel 360, vahel öösel ka rohkem, kui ärkab ja muud moodi ei rahune.
Nüüd sööb ka lõuna ajal paremini, aga on väga valiv ja mul pea aurab, mida jälle pakkuda. Putrusid sööb, aga neid ka vaid magusa püreega. Piima joob hommikul ja päev enne magamajäämist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puuvili ei ole ainult snäkk. Ilmselt on puuvili kõige parem ja toitvam asi üldse, mis su laps sööb.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud 10-kuuse söömine