Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: 10 lisakilo – proovime koos :)

Postitas:
Kägu

Soov oleks kaotada vähemalt 10 üleliigset kilo. Kas keegi lööb kampa?
Jagaksime mõtteid, soovitusi, kogemusi ja edusamme. Et suve lõpuks siis rannavormi! 😀

Minu lugu. 160/68 on mu hetkeline mõõt, unistus on olla 53 kg, aga sinna on päris pikk tee minna. Alla andnud ei ole ja kleidid ootavad kapis kandmist. Olen väga kehv dieeditaja, kuid õnneks ei armasta magusat ega saiakesi. Ülekaal on tekkinud aegamisi mitmetel põhjustel, eriti on süvendanud seda koroonakriis, mis jättis katki eelneva 4 kuu jõutrenni ja – 5 kg saavutus sai kiiresti nullitud. Nüüd on mul piir käes ja õhtul lähen taas esimesele jooksuringile. Plaan on joosta 6-10 km, ehk mõni lihas ikka alles peale paarikuist pausi ja jaksan. Kuna ilmad on ilusad, mõtlesin, et jooksen 4-6x nädalas ja proovin nii kaalu langetada. Keelu alla panen gaasilised joogid, mahlad, nisujahutooted. Seda ma suudaks.

Kas keegi veel samade mõtetega hetkel?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ütlen veel kord vana tõde: kaalu ei langetada sportides. Kaalu langetatakse toitumisega. Sportida võid ka, teeb kena kehaks, aga alla võtad siiski toidukoguseid vähendades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muppet

Hakka oma jookse Strava vms äpi abil salvestama ja teistega võrdlema – väga sõltuvusttekitav. Kui vana oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustasin just eile oma toitumise jälgimist sel lihtsal põhjusel, et kodus istumisega olen harjumuspärasest rohkem igavusest näksinud ja maiustanud ja sellega veel 4 kilo juurde võtnud. 10 kilo asemel sooviks hoopis esialgu need 4 tulnud kilo maha võtta ja siis veel 12. Hetkel siis andmed 157cm/76kg. Erinevaid kavasid, dieete ja toidujälgimisi alustanud umbes 175 korda, nendega 5kg maha võtnud ja siis motivatsiooni kaotanud, aga täiesti alla ei anna kunagi. 76kg üllataval kombel välja ei näe hoolimata sellest, et sellise pikkuse puhul peaks kõik ülekaal igaltpoolt paistma. Oma tervise pärast oleks aga küll tore need ülekilod maha saada ja eks kõik riided istuvad ka siis vast veidi paremini ja randa on ka julgem minna – pole umbes 7 aastat rannas ujumas (noh, ma ei oskagi ujuda) ja päevitamas käinud.

Jooksmas käima ei hakka, aga see-eest liigun koeraga palju – käime matkamas, looduses, igapäevaselt tuleb kindlasti vähemalt 9000-10000 sammu täis, tihti rohkemgi. Kodus teen ka jõutrenne, võib-olla lisan HIIT treeninguid, põletavad rohkem kaloreid. Ja toitun kava järgi, sest see sobib mulle kõige paremini. Mulle meeldib, kui ees on reeglid ja kindlad asjad, kogused, mida sööma peab. Ise leiutades läheb alati midagi nihu. Edu kõigile teistele, kes osalevad!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hea teema ja täpselt õigel ajal.
Eriolukord sai pühapäeval läbi ja mul oli samuti mõte (ning valmisolek) end käsile võtta.

Kodukontor on ka minu kehale 5 lisakilo toonud. Kui muidu jalutasin iga päev tööle pool h ja sama tee tagasi, siis nüüd sai see aeg kodus istutud.. Söödud aga samas koguses toitu (tegelikult püsis varasemalt kaal aastaid sama: + – mõni kilo). Kalorid aga jäid kulutamata ja nii need kilod vaikselt ligi hiilisid..

Ilmad olid ka külmad ja tuulised: mitte ei tahtnud välja niisama kõndima minna. Stress ja viitsimatus. Selle tulemusel on praegu isegi hea meel, et ilmad on jahedad püsinud: pole pidanud veel vammuseid seljast heitma 😀

Midagi katastroofilist pole, aga ise tunnen end oma kehas halvasti. Riided on ebamugavalt ümber.

Nii sooviksin alustuseks need 5 lisandunud kilo maha saada, seejärel veel 1-2 kilo.
Algandmed seega oleksid: 175/70. Soovkaaluks oleks u. 63-64 kg. Sellises kaalus olen end tundnud igati hästi. Äkki saavutab juuni lõpuks.. Tore ju oleks!

Ise plaanin toidukoguseid vähendada (+ õhtuti vähem süüa).
Tänasest on liikumine ka n-ö taastunud (tööle ja tagasi).
15 minutit võimlemiseks võiks samuti aega leida.
Mahlad ja muud magusad joogid menüüst välja!

Edu- ka minu poolt!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ilmselt risustan teemat ja vabandan ette, aga ma tahtsin öelda, et olen nüüd maikuus tegelenud sellega, et paar nädalavahetust käisin suvekodus koristamas ja möödunud nädalavahetusel tegin kevadist suurpuhastust linnakodus. No ikka nii, et kõik korralikult ära kraamida, mis tähendab, et hommikust alates õhtuni välja. Süüa eriti mahti teha polnud, sest muidu lihtsalt ei jõua töödega ühele poole. Kui söögitegemise aeg, siis midagi ruttu valmivat ja söömise peale ka väga aega ei raisanud. Tulemus on see, et mõni kiloke on kadunud, ehkki see polnud mu eesmärk.
Selle jutuga tahan öelda, et jõudsin ka veendumusele, et tõepoolest on õigus, kui öeldakse, et allavõtmiseks on eelkõige vaja jälgida toitumist ja süüa vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen selle eriolukorraga ka järeldusele jõudnud, et kui mul peret poleks, poleks mingi probleem ideealkaalus püsida – ma lihtsalt teeks endale mingi aedviljasupi ja näkse ei ostaks koju üldse. 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen ka eelmise nädala lõpust end kätte võtnud – tahan kaotada 12 kilo, olen 164/76.
Ma olen täiesti haiglaslik magusasõltlane, no päriselt põrunud kohe selle koha pealt; olen võimeline ennast šokolaadist sõna otseses mõttes haigeks õgima, aga ma tõesti tegelikult ei taha, liigsöömine teeb mind tuimaks, huvituks, loiuks, paksuks – ehkki, jah, annab korraks selle magusa turva- ja naudingutunde.

Olen elu aeg olnud normaalkaalu ülemises osas (alles viimastel aastatel ülekaalu jõudnud) ja eesmärgiks pole saada väga peenikeseks, vaid tunda end jälle iseendana. Olen varem edukalt 5-10 kilo kaotanud, aga nii palju kaalunud, nagu praegu, ma varem pole. No raseduse lõpus kaalusin 8 aastat tagasi. Igatahes ma tunnen, et see pilt, mis mulle peeglist vastu vaatab, ei vasta sellele, kes ma tegelikult olen, ja kuna olen 30ndate II pooles, siis kuidagi tunnen, et praegu veel saaksin päriselt ka ilusaks ja terveks ja tugevaks, varsti olen nagunii vana ja löntsis 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siis rivistun ka.
173/74. Jaanuari alguses kaalusin 82kg. Ideaalis näen end 65-kilosena, aga kõigepealt oleks kena jõuda numbrini 70.
Olen jälginud söömist (püüan LCHF põhitõdedest kinni pidada), välistanud valge jahu ja suhkru, vähemalt 5x nädalas (võimalusel rohkem) kõnnin 10km.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina liitun samuti.
Käisin täna üle pika aja kaalul ja ahastus tuleb peale 175cm juures kaalun 79kg.
Lapse sünnist möödas 1a7kuud nii, et viimane aeg end käsile võtta.
Riided väikesed, kintsud hõõruvad kokku.
Väga imelik on kaaluda kas võtta nr 42 või nr 44 suurus teksalühkareid, kui enne kandsin suurust 38.

Imelik,et rassin ja rahmeldan terve päev lapsega aga kaalu nii palju.
Liha ja kana ma ei söö.
Ilmselt ongi süü olematu trenn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka. 162/69. Tahaks ka 10kg alla saada, ideaalis oleks eesmärk 55kg. Alustasin eile. Söön hästi palju värsket, aga liigutama ei jõua, lastega liiga palju tegemist. Ootan kooli lõppu, siis on rohkem aega ja saan endale ka aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/geenitest-toiduainete-sobivuse-kohta-kaaluteeme/
tegin siia selliste teema ja etteruttavalt ütlen, et ei ole testi vastuseid saanud.

Kui loen, et kaalu põhjustab näksimine, magusalembus – siis ma ei näksi ega söö magusat, aga kaal on ikkagi selline, et nutt tuleb peale. Vanust ka.
olen ka käpp, kuidagi peaks ju kaalu normi saada (ma ei ole kunagi ülekaalus olnud, lisaks igasuguste haiguste oht).

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/geenitest-toiduainete-sobivuse-kohta-kaaluteeme/
tegin siia selliste teema ja etteruttavalt ütlen, et ei ole testi vastuseid saanud.

Mina sellesse testi ei usu. Liikumine, toitumise jälgimine (et liiga palju kaloreid ei saaks ja ikka mitmekesine oleks) peaksid võtmesõnad olema.
Viimane kägu, kui lasid üleminekueas kaalu käest, siis seda ongi raskem normi saada. Ja tõenäoliselt sa ei peakski sama palju kaaluma kui paarkümmend aastat tagasi, veidi suuremas kaalus näed noorem välja. Mõõdukat nahaalaust rasva loetakse pigem tervislikuks, vältima peaks abdominaalset rasva, mis vöökohale koguneb.

Please wait...
Postitas:
Piiksu3

Liitun, 160/61. Panen kasutajanimega, kuidas muidu siin omavahel aru saame kellel-kuidas

Tahaksin olla ka 53 nagu kunagi, aga las olla raseduseelne <58 esimene väike verstapost. Riiete tellimise lükkan kogu aeg edasi, sest tahaks väiksemat numbrit, aga pärast kui ei lange, siis käi nagu sukas makaron ringi.. 😁

Söön-joon liiga palju magusat ja vastsündinu kõrvalt ei jaksanud normaalseid toite teha. Nüüd on temaga kergem, ja püüan asja käsile võtta.

Raporeeritakse kui tihti, kord nädalas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovin ka maha võtta. Eriolukord oli väga stressirohke ja võtsin kaks kilo juurde. Hetkel 175/78. Esialgu tahaks saada 3-4 kilo alla, 8 oleks ideaalne.

Mõtlesin, et proovin youtube-ist leida sobivat trennivideot, mille järgi end kodus liigutada. Mõne aeroobse trenni juures on koguni lubadus, et põleta kaloreid 60 minutiga 600kcal. Ma ei tea, kas see on realistlik. Kui keegi oskab head videot soovitada, olen tänulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovin ka maha võtta. Eriolukord oli väga stressirohke ja võtsin kaks kilo juurde. Hetkel 175/78. Esialgu tahaks saada 3-4 kilo alla, 8 oleks ideaalne.

Mõtlesin, et proovin youtube-ist leida sobivat trennivideot, mille järgi end kodus liigutada. Mõne aeroobse trenni juures on koguni lubadus, et põleta kaloreid 60 minutiga 600kcal. Ma ei tea, kas see on realistlik. Kui keegi oskab head videot soovitada, olen tänulik.

Neid videosid on sadu.
Mul ostetud 3 erineva vastupanuvõimega kummipaelad. Väga tõhusad. Vaatad seistes ntx.tv-d ja samal ajal saab jalgu vibutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.
Tere tulemast kõikidele, kes ka liitunud on! Koos ikka ju kergem 🙂
Teen ettepaneku, et kirjutada edusammudest täpselt nii tihti kui tuju on ja näiteks minimaalselt 1x nädalas raporteerida seisu.

Sai siin omalt poolt tehtud lubatud jooks + trenn otsa. Esimesel korral 10t kilomeetrit kuidagi välja ei pigistanud ja poole asemel asemel sai tehtud kükke-kätekõverdusi-väljaasteid-plankingut + venitused ja ütleme nii, et tänase jooksu asemel kõnnin koos kaaslasega selle 10-15 km, sest praegu hea kui üldse püsti saan, oleme mõlemad invaliidid 😀 trennipaus annab korralikult tunda. Aga mul väga hea meel, et meespool ka kampa lõi, palju rohkem motivatsiooni. Kaaluga veel midagi teha pole, ise piilun numbrit nädala pärast. Vanust suts alla 30.

Olen kahe käega nõus, et suurim faktor kaalulangetuses on toitumine, kuid enda kogemuse pealt tean, et kui liigutan, siis kaal läheb alla, sest ma tegelikult ei söö nii palju.. aga ei liiguta ka. Sügisest loobusin ma enda lemmikust CocaColast, vahetasin Zero vastu ja piirasin koguseid. Samuti ei söö sügisest saati saiakesi, kuigi mõned korrad olen siiski kiirtoidurestoranidesse eksinud. Jätkan teadlikult samme tervislikuma elustiili poole. Õnneks ajavad mul südame pahaks liiga rasvased, magusad ja näiteks suitsutatud tooted. Tunnen, et minu puhul on probleem konkreetselt väheses liikumises. Kui viimane aasta välja arvata, olin ma 53-57 kg vahemikus, tegin trenni ja sõin, mida jumal juhatas. Kõik oli korras. Stressirohked elusündmused lõid mu aga mugavustsooni ja see mitte liigutamine on saanud saatuslikuks ja toonud mind tänasesse hetke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulen ka kampa. 62,5 kg, 168 cm. Eriolukorra ajal on stressisöömisega u 4-5 kg juurde tulnud. Vahepeal oli kaalul isegi 64,5 kg, aga viimaste nädalatega olen söömist jälgides (kindlaid söögivahesid hoidnud, õhtul midagi ei näksi) paar kilo alla juba saanud. Plaan lihtne, söögivahedel mitte näksida, õhtul 3-4 h enne und mitte süüa, rohkem väljas liikuda. Varem on see toiminud, nüüd muidugi vanus 40+, võib-olla ei lähe enam nii lihtsalt. Kuid ehk on abi ka sellest, et diagnoositi kilpnäärme alatalitlus, määrati ravi, nii et sellega ehk saab väsimust ja üldist nõrkust vähemaks, jaksan rohkem tegutseda. Tahaks olla u 58 kg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai84

Liitun ka, kambas läheb kergemini.
170cm, 84kg
Plaan on saada 70-74 peale.
Kasutan TAI Nutridata tabelit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

172/85 mina

Please wait...
Postitas:
Kägu

liitun jälle, proovinud siin mitu korda aga kurivaim ei jõua tulemusteni. 175/78, soov oleks saada 70 peale. Vanus 52 ja paari aastaga ongi see lisandunud, jõudu mulle ja teilegi sellel okkalisel teel 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muri nimeks, vist 85 kg praegu. Alla tuleb täpselt niipalju kui tuleb. Mina pole suhtleja, tahan tabeleid. Olen korra 10 kg alla võtnud, lubasin, et seda juurdetulekut (tasapisi aastaid, u 7 kg ehk, lõpus lõin käega ja sõin küüslauguleibu, friikartuleid jne) ei tule enam kunagi, aga tuli. Raske on alla võtta, aga tean kuidas käib ja pole kindel endas praegu kas suudan – näis. Hetkel tuhin peal, peas peab soovimisklõks ära käima muidu ei saa.
Et mis edasi? Tahaksin esitada näidu ja mingi päev kord või kaks nädalas teeksime tabeli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkame pihta. Minu, mitte teemaalgataja ettepanek on ikkagi tabel, iga mingi päev nädalas või kord nädalas kaalu teatamine. Mina nii eelmine kord langetasin. Kaal langes 3 kg kuus, rohkem ei suutnud, aga see säilis. Kui teile sobib, kui ei, teeb teemaalgataja midagi muud.
Algataja – 68 – x x x
Mina – 68 – xxx
Rohkem ei suutnud siia tabelisse lisada, pikad ja toredad jutud kõigil:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võin ka ise hallata tabelit, aga siis teen uue teema ja vist pean ka rohkem süvenema… Ma siin taas nädala lõpus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mingisse tabelisse ei viitsi raporteerima hakata, need vajuvad lihtsalt ALATI suht kiiresti ära, aga mulle meeldiks, kui saaks kuskil oma raskustest või rõõmudest lihtsalt vabas vormis ja anoüümsena muljetada. Kes tahab, võib loomulikult tabeldada ka 🙂 lihtsalt ma ise sellest osast hea meelega loobun.

Seni on mul igatahes läinud hästi, tahe on tugev, suudan söögikoguseid väga mõistlikena hoida ja enesetunne on reibas ja hea. Minu meelest on täiesti müstika, kuidas saab normaalne toitumine ja allavõtmine olla ühtaegu nii kerge (pole piinavat näljatunnet, vaid selline mõnus kergus, pole erilisi ahvatlusi, mõtted on selgemad jne) – ja teisalt nii põrgulikult raske, kui ree pealt jälle maha kukkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen Elli. Tahaks ka liituda, aga ei tea oma kaalu, sest mul pole kodus kaalu 😀 Ma olen 168 cm pikk ja oletan, et kaal on u 65. Juurde olen küll võtnud, seda saan riietest ja peeglist aru.
Mul igatahes ei ole lihtne. Trenni teen hea meelega, aga söön ka. Hakkasin jooksmas käima ja varsti lähen tagasi jõusaali. Liigutamise pärast väga ei muretse, aga keeruline on, kui tahaks nagu veel midagi süüa. Mõnikord on see tunne kohe pärast hommikusööki, mõnikord pärast lõuna- või õhtusööki. Kalorid saavad igal juhul täis, kui alla annan ja ikka midagi juurde söön. Praegu ka kõht jälle tühi. No üritan vastu pidada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaks ka liituda, aga ei tea oma kaalu, sest mul pole kodus kaalu 😀 Ma olen 168 cm pikk ja oletan, et kaal on u 65. Juurde olen küll võtnud, seda saan riietest ja peeglist aru.

Mul igatahes ei ole lihtne. Trenni teen hea meelega, aga söön ka. Hakkasin jooksmas käima ja varsti lähen tagasi jõusaali. Liigutamise pärast väga ei muretse, aga keeruline on, kui tahaks nagu veel midagi süüa. Mõnikord on see tunne kohe pärast hommikusööki, mõnikord pärast lõuna- või õhtusööki. Kalorid saavad igal juhul täis, kui alla annan ja ikka midagi juurde söön. Praegu ka kõht jälle tühi. No üritan vastu pidada…

Äkki jääb siis söögikord ise sinu jaoks kesiseks liiga, eriti kui trenni ka teed?
Ma ise püüan toidukorraga ikkagi oma tobedad isud sedavõrd ära petta, et aju saaks signaali, et kõht on nüüd mõnusasti täis – selleks söön tavalise toidu asemel/kõrvale palju aedvilju ja salateid, nt et teen pastat, siis endale panen kuhja aedubade peale 10 makaroni ja lihaosa sama, mis teistele, ja täitsa ok on. Aga kui sööksin lihtsalt 10 makaroni, siis jääks kõht megatühjaks ju. Samuti on mulle oluline, et toidukord saaks rituaalselt lõpetatud ehk siis joon peale sooja sööki kruusi kohvi/teed mõnuledes, “magustoiduks” söön nt maitsestamata jogurtiga segatud marju veidikese meega või toormoosiga, puuviljasalatit, vaniljepudingit veidi, isetehtud tarretist marjadega vms väherammusat, samuti olen teinud vähemagusat biskviiti (muna, natuke suhkrut, mandlijahu), mis jällegi petab lihtsalt selle “tahaks midagi head” osakonna ära.

Mul aitab see ka, et paigutan söögiajad päeva I poolde ja õhtul alates 16-17 ei söö enam – aga ma tean, et kõigile see ei sobiks. Mul jälle õhtul isusid ei teki või on need kruusitäie taimeteega vabalt üleelatavad, aga päeva esimeses pooles olen näljasem. Kui süüa mõõdukas ports tervislikku sööki kella 9 ajal, kella 13 ajal ja kell 16, siis tegelikult piinavat näljatunnet ei teki ja asi on kontrolli all. Mul. Kindlasti oleneb see elurütmist ja harjumustest ja keha eripäradest ka, kellel mis ajal kõige kriitilisem on 🙂 Igatahes edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seni on mul igatahes läinud hästi, tahe on tugev, suudan söögikoguseid väga mõistlikena hoida ja enesetunne on reibas ja hea. Minu meelest on täiesti müstika, kuidas saab normaalne toitumine ja allavõtmine olla ühtaegu nii kerge (pole piinavat näljatunnet, vaid selline mõnus kergus, pole erilisi ahvatlusi, mõtted on selgemad jne) – ja teisalt nii põrgulikult raske, kui ree pealt jälle maha kukkuda.

No just – üldse mitte saia süüa, sellega harjub ära, aga kui siis ühe viineri söön… siis läheb miinimum pool pakki korraga, enne kui pidama saan, mingi sõltuvust tekitav aine on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise püüan toidukorraga ikkagi oma tobedad isud sedavõrd ära petta, et aju saaks signaali, et kõht on nüüd mõnusasti täis – selleks söön tavalise toidu asemel/kõrvale palju aedvilju ja salateid, nt et teen pastat, siis endale panen kuhja aedubade peale 10 makaroni ja lihaosa sama, mis teistele, ja täitsa ok on. Aga kui sööksin lihtsalt 10 makaroni, siis jääks kõht megatühjaks ju.

Aeduba ei ole söömise seisukohast aedvili, vaid rohkem nagu liha (valk). Mulle meeldib teha kõrvitsapüreesuppi (kõrvits, porgand, sibul), ja ma olen aru saanud, et peab olema juures veel KAS liha VÕI oad, et see päriselt kõhtu täidaks. Uba pole mingi lahja salat – sa ei peta oma kõhtu nendega, oad petavad sind!

Ampseri lehelt leidsin näiteks, et “Uba, valge, keedetud” on 100 grammis 137.3 kcal, 9.7 g valke, 0.35 g rasva, 23.3 g süsivesikuid, aga “Makaronid, keedetud” on 100 grammis 106 kcal, 3.4 g valke, 0.8 g rasvu, 20.8 g süsivesikuid. Ehk et ubades on rasva vähem kui samas koguses makaronides, aga nii valke kui süsivesikuid kui kaloreid rohkem. Ja ma pole päris kindel, aga ma kahtlustan, et kuhi aedube kaalub rohkem kui samasugune kuhi makarone (makaronidel on siiski õhuvahed kasvõi), ehk et see kuhi ube võib sulle anda pea kaks korda rohkem kaloreid kui annaks sama suur kuhi makarone.

Mandlijahu on samuti hull kaloripomm…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alustasin vahelduv paastu 3 nädalat tagasi, enne oli kaal 64kg, hetkel 60,7 eesmärk 58kg. Ma teen 8h söömisaken ja 16h ainult vesi, tööpäeviti on kõik ok,aga nädalavahetusel on raskusi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)