Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Teema: 10 lisakilo – proovime koos :)

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Tere tulemast kõikidele, kes ka liitunud on! Koos ikka ju kergem 🙂

Teen ettepaneku, et kirjutada edusammudest täpselt nii tihti kui tuju on ja näiteks minimaalselt 1x nädalas raporteerida seisu.

Sai siin omalt poolt tehtud lubatud jooks + trenn otsa. Esimesel korral 10t kilomeetrit kuidagi välja ei pigistanud ja poole asemel asemel sai tehtud kükke-kätekõverdusi-väljaasteid-plankingut + venitused ja ütleme nii, et tänase jooksu asemel kõnnin koos kaaslasega selle 10-15 km, sest praegu hea kui üldse püsti saan, oleme mõlemad invaliidid 😀 trennipaus annab korralikult tunda. Aga mul väga hea meel, et meespool ka kampa lõi, palju rohkem motivatsiooni. Kaaluga veel midagi teha pole, ise piilun numbrit nädala pärast. Vanust suts alla 30.

Olen kahe käega nõus, et suurim faktor kaalulangetuses on toitumine, kuid enda kogemuse pealt tean, et kui liigutan, siis kaal läheb alla, sest ma tegelikult ei söö nii palju.. aga ei liiguta ka. Sügisest loobusin ma enda lemmikust CocaColast, vahetasin Zero vastu ja piirasin koguseid. Samuti ei söö sügisest saati saiakesi, kuigi mõned korrad olen siiski kiirtoidurestoranidesse eksinud. Jätkan teadlikult samme tervislikuma elustiili poole. Õnneks ajavad mul südame pahaks liiga rasvased, magusad ja näiteks suitsutatud tooted. Tunnen, et minu puhul on probleem konkreetselt väheses liikumises. Kui viimane aasta välja arvata, olin ma 53-57 kg vahemikus, tegin trenni ja sõin, mida jumal juhatas. Kõik oli korras. Stressirohked elusündmused lõid mu aga mugavustsooni ja see mitte liigutamine on saanud saatuslikuks ja toonud mind tänasesse hetke.

Coca Colast loobu üldse. See sisaldab aspartaami, mis on puhas mürk organismile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina alustasin vahelduv paastu 3 nädalat tagasi, enne oli kaal 64kg, hetkel 60,7 eesmärk 58kg. Ma teen 8h söömisaken ja 16h ainult vesi, tööpäeviti on kõik ok,aga nädalavahetusel on raskusi.

Palun räägi lähemalt. Kas sööd ka tervislikumalt ja liigutad rohkem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise püüan toidukorraga ikkagi oma tobedad isud sedavõrd ära petta, et aju saaks signaali, et kõht on nüüd mõnusasti täis – selleks söön tavalise toidu asemel/kõrvale palju aedvilju ja salateid, nt et teen pastat, siis endale panen kuhja aedubade peale 10 makaroni ja lihaosa sama, mis teistele, ja täitsa ok on. Aga kui sööksin lihtsalt 10 makaroni, siis jääks kõht megatühjaks ju.

Aeduba ei ole söömise seisukohast aedvili, vaid rohkem nagu liha (valk). Mulle meeldib teha kõrvitsapüreesuppi (kõrvits, porgand, sibul), ja ma olen aru saanud, et peab olema juures veel KAS liha VÕI oad, et see päriselt kõhtu täidaks. Uba pole mingi lahja salat – sa ei peta oma kõhtu nendega, oad petavad sind!

Ampseri lehelt leidsin näiteks, et “Uba, valge, keedetud” on 100 grammis 137.3 kcal, 9.7 g valke, 0.35 g rasva, 23.3 g süsivesikuid, aga “Makaronid, keedetud” on 100 grammis 106 kcal, 3.4 g valke, 0.8 g rasvu, 20.8 g süsivesikuid. Ehk et ubades on rasva vähem kui samas koguses makaronides, aga nii valke kui süsivesikuid kui kaloreid rohkem. Ja ma pole päris kindel, aga ma kahtlustan, et kuhi aedube kaalub rohkem kui samasugune kuhi makarone (makaronidel on siiski õhuvahed kasvõi), ehk et see kuhi ube võib sulle anda pea kaks korda rohkem kaloreid kui annaks sama suur kuhi makarone.

Mandlijahu on samuti hull kaloripomm…

Hmm… kopeerin sulle:

Toiteväärtuselt on aedoad lähedased aedhernestele. Mineraalaineid kaaliumi, kaltsiumi, rauda ja rasvu ning C-vitamiini sisaldavad oad rohkem kui herned.

Aeduba on ka kaalulangetajal hea süümepiinadeta nautida, neil on madal energiasisaldus – vaid 20 kcal 100 g keedetud viljade kohta. Samas on neis rikkalikult karotenoide, sh beetakaroteene. Viimastest tekib organismis soodsatel tingimustel, näiteks rasvadega koos tarvitatuna, elutähtis A-vitamiin.

Isegi pärast kohustuslikku keetmist on rohelistes ubades märkimisväärsel hulgal C-vitamiini, lisaks veel K-vitamiini. Rohkesti leidub B1-vitamiini ehk tiamiini, B2-vitamiini ehk riboflaviini ja B3-vitamiini ehk niatsiini, oomega-3 rühma kuuluvaid küllastamata rasvhappeid ja foolhapet.

Tähtsatest mineraalidest pakuvad rohelised oad küllaltki suurtes kogustes magneesiumi, kaaliumi, mangaani, kaltsiumi, vaske ja fosforit.

Küllap olenebki, mis on eesmärk. Tugeva tahtejõuga inimesel on kahtlemata võimalik elu eest vältida liigseid kaloreid, näkitseda üliväikestes kogustes väga lahjasid ja süsivesikutevaeseid palasid ja seeläbi korraliku kaloridefitsiidi abil kiiresti kaalu kaotada. Aga mina seda ei suudaks. Minul tekitaks selline meetod väga suure tõenäosusega kiire loobumise, mis päädiks veelgi hullema toidusõltuvusele järgiandmisega ja oleks tervisele veel kahjulikum kui vahel aedubade söömine 😛 Olen valmis pigem pikemalt pusima, võib-olla jäämagi näiteks normaalkaalu ülemisse otsa – aga samas tahan pakkuda oma kehale piisavalt head, täisväärtuslikku toitu. Ma usun, et nõustud, et aedubades on oluliselt rohkem kasulikke aineid sees kui nisujahumakaronides. See on pärissöök, päriselt kehale vajalikke toitaineid sisaldav toit. Loomulikult ei tähenda see, et nt ube tuleks süüa koguseliselt rohkem, kui söödaks muidu nt makaroni või riisi, aga et KUI süüa, siis pigem ju sellist väärtuslikku kraami, mitte täiesti tühje kaloreid, mille söömise järel pealegi kõht üsna kiiresti tühjaks läheb.
Ja need aedoad oli lihtsalt näide. Sageli on selleks “täitematerjaliks” hoopis lillkapsas, kapsa-porgandi-kaalika segu, peedi- vm värske salat vms.

Sama kehtib mandlijahu vs nisujahu osas – mitte see pole nii oluline, et asi vähem kaloreid sisaldaks, vaid et kui millegi heaga maiustada, siis vähemalt sellisega, mis päriselt ka kasuks tuleb kehale ja annab pikemaks ajaks täiskõhutunde. Lisan, et seda biskviiti, kuhu läheb suure ahjuplaadi peale vaid 4 spl mandlijahu, ei pea sugugi üksinda näost sisse jõhverdama, vaid võtangi kohvi kõrvale “millegi hea” signaali andmiseks ajule ühe tükikese. Kahtlemata oleks kiirema kaalukaotuse mõttes tõhusam see tükike võtmata jätta, aga jällegi – MINUL on keeruline loobuda kõigest ja korraga, pigem asendan tühje kaloreid mõttekamatega ja võrreldes selle magusahulgaga, mis ma muidu ära sööksin, on tükk mandlijahuga tehtud biskviiti vahel kohvi kõrvale ikka kohe väga-väga palju parem variant tervisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nimeidee on hea, kui oma kasutajanime kasutada ei tahaks. Enda nimeks panen Milvi. 😀

Algkaal 76,5kg ja täna – 4 päeva alustamisest – 76kg. Mul käivad dieeditamised hooti. Kord on motivatsioonihulk üle pea kasvamas, nii väga tahaks ainult trenni teha ja hästi süüa, ja kord ei lähe nagu üldse. Seekord on siis vedanud, sest isutab täpselt null. Ja kui tulekski isud, eks ma siis mõtlen, et ega need pole viimased head asjad maailmas. Peale dieeti – või noh, ma ei tea, kas seda just dieediks peaksin, kui söön ikkagi väga normaalseid koguseid ja normaalse arvu kaloreid – võin neid ju ikka nautida, üle piiri ei tohi lihtsalt minna. Kardan veidi seda, et üheülbalisi toite süües viskab kopa kiiresti ette – sest kahjuks olen valinud just sellise kava, kus saad valida ühtede ja samade valikute seast – aga samas see vist aitabki rohkem maitseainetega ja maitsetega katsetada. Nii et midagi positiivset ka.

Loodetavasti seekord läheb õnneks, sest teoorias olen ma alati jube tugev, praktika annab aind soovida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen valmis pigem pikemalt pusima, võib-olla jäämagi näiteks normaalkaalu ülemisse otsa – aga samas tahan pakkuda oma kehale piisavalt head, täisväärtuslikku toitu. Ma usun, et nõustud, et aedubades on oluliselt rohkem kasulikke aineid sees kui nisujahumakaronides. See on pärissöök, päriselt kehale vajalikke toitaineid sisaldav toit.

Kas sa tead, et makarone tehakse ka muust, näiteks rukkist, tatrast, riisist, isegi ubadest? Kui sa teeksid näiteks nisujahumakaronide asemel oamakarone, siis saaksid sa süüa nisu asemel ube, aga ei peaks oma nägemismeelt nende kümne nisujahumakaroniga petma – seega saaksid veelgi tervislikumalt toituda, ja lisaks saaksid sa toita tervislikumalt ka oma peret, kes sööks muidu suure kuhja nisujahumakarone.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igatahes, oh õnnetust, meenus mulle, et lubasin homme kooki teha. Teen nami-nami rukkijahuga turbakooki (nõrgim lüli ja ühtlasi koogitellija ei tohi nisujahu tarbida). Karta on, et üldse mitte süüa ma seda kooki ei suuda, maitsma ju peab ka, aaga noh, eks ma siis lohutan end, et puhas rukkijahu ja kohupiim, väga tervislik.

Õnneks teen ma arusaadaval põhjusel kõik söögid nagunii ilma nisuta, ja samuti on alati kodus olemas puhtast rukkijahust leiba. Sai on mul ka selline sõltuvusttekitav asi, mida on parem üldse vältida, õnneks mulle maitsebki must leib. Ka mul on kohv see õudne asi, mille kõrvale ma alati tükki “midagi head” tahan, ja mitu tükki seda midagi head tuleb, sõltub kohvi temperatuurist – mida tulisem kohv, seda aeglasemalt joon, seda rohkem selle kõrvale midagi näksin. Mõtlesingi just täna, et peaks kohvi asemel jooma rohelist või taimeteed, sest neid ma joon esiteks suhkru ja piimata ja teiseks pikema aja vältel ning ilma näksimiseta. Praegu on mul kodus palju kurki (tellisin 3 tk ja selgus, et see tähendab 3 kg), see võiks küll sobida süütuks näksimiseks, eksju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik,et rassin ja rahmeldan terve päev lapsega aga kaalu nii palju.

Ilmselt ongi süü olematu trenn.

Kuidas need kaks lauset loogilised sinu arust on? Selge on see, et süü on toidulauas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Teen ettepaneku, et kirjutada edusammudest täpselt nii tihti kui tuju on ja näiteks minimaalselt 1x nädalas raporteerida seisu.

Sai siin omalt poolt tehtud lubatud jooks + trenn otsa. Esimesel korral 10t kilomeetrit kuidagi välja ei pigistanud ja poole asemel asemel sai tehtud kükke-kätekõverdusi-väljaasteid-plankingut + venitused ja ütleme nii, et tänase jooksu asemel kõnnin koos kaaslasega selle 10-15 km, sest praegu hea kui üldse püsti saan, oleme mõlemad invaliidid 😀 trennipaus annab korralikult tunda. Aga mul väga hea meel, et meespool ka kampa lõi, palju rohkem motivatsiooni. Kaaluga veel midagi teha pole, ise piilun numbrit nädala pärast. Vanust suts alla 30.

Olen kahe käega nõus, et suurim faktor kaalulangetuses on toitumine, kuid enda kogemuse pealt tean, et kui liigutan, siis kaal läheb alla, sest ma tegelikult ei söö nii palju.. aga ei liiguta ka. Sügisest loobusin ma enda lemmikust CocaColast, vahetasin Zero vastu ja piirasin koguseid. Samuti ei söö sügisest saati saiakesi, kuigi mõned korrad olen siiski kiirtoidurestoranidesse eksinud. Jätkan teadlikult samme tervislikuma elustiili poole. Õnneks ajavad mul südame pahaks liiga rasvased, magusad ja näiteks suitsutatud tooted. Tunnen, et minu puhul on probleem konkreetselt väheses liikumises. Kui viimane aasta välja arvata, olin ma 53-57 kg vahemikus, tegin trenni ja sõin, mida jumal juhatas. Kõik oli korras. Stressirohked elusündmused lõid mu aga mugavustsooni ja see mitte liigutamine on saanud saatuslikuks ja toonud mind tänasesse hetke.

Coca Colast loobu üldse. See sisaldab aspartaami, mis on puhas mürk organismile.

Ah mine sa ka. Vaata fitnessi meistreid. Kõigil coca ja energoajoogi zero pudelid näpus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Ah mine sa ka. Vaata fitnessi meistreid. Kõigil coca ja energoajoogi zero pudelid näpus.

Räägi lähemalt, mida see aspartaam siis teeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik,et rassin ja rahmeldan terve päev lapsega aga kaalu nii palju.

Ilmselt ongi süü olematu trenn.

Kuidas need kaks lauset loogilised sinu arust on? Selge on see, et süü on toidulauas.

Hmmm…on ju selge vahe, et kas teha jõusaalis u.2h kordustega erinevatele lihasrühmadele harjutusi ja kardiot või teha 30min aeglast jalutust õues, kõndida lapsega ühest toast teise, vahetada mähe paar korda päevas jne.

Toidulaud on korras. Söön palju tervislikumalt kui abikaasa, kes armastab ntx.ka kella 22 ajal erinevaid soojasid toitusid süüa.
Ainukesed pahed on mul kohv ( 2-3korda päevas) ja liigne soola tarbimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma võin ka liituda. Esimene eesmärk siis -10 kg. Ei kavatse üldse liikuda, ainult süüa.

Hakkasin juba paar nädalat tagasi pihta. Praeguseks on -7 kg.

X

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eriolukord sai pühapäeval läbi ja mul oli samuti mõte (ning valmisolek) end käsile võtta.

Kodukontor on mu kehale 5 lisakilo toonud.

Nõnda sooviksin alustuseks need 5 lisandunud kilo maha saada, seejärel veel 1-2 kilo.

Algandmed seega oleksid: 40/175/70. Soovkaaluks oleks u. 63-64 kg. Äkki saavutab juuni lõpuks.. Tore ju oleks!

Nimetan end Juuniks.

Esimene nädal hakkab läbi saama ja minu tulemuseks on -1,5 kg.

Maru lihtne oli omale kilosid “selga” süüa. Maha ei lähe aga sugugi nii ladusalt..

Ise olen ka pigem seda tüüpi, kel kaal on olnud kontrolli all. Seega varasemalt näidul üle 65 kilo tõusta ei lasknud: nii kui kilo-paar juurde tuli, kohe tegin lahjemaid päevi ja sai kaalu taas normi. Tavakaal seega on olnud 64 kg. Normi sain selle juba mõne päevaga.

Nüüd ongi kuidagi harjumatu, et pooleteise kilo kaotamiseks kulus lausa terve nädal! Kuigi tean jah, et kilo-poolteist nädalas ongi tervislik kaalukadu.
Igatahes hea õppetund mulle endale, et ei tasu ikka niimoodi eksperimenteerida enesega, et “ah, lasen end kriisiajal lõdvaks ja küll ma hiljem maha võtan need kilod”. Palju lihtsam oli/on kaalu alaliselt stabiilsena hoida, kui nüüd kalorite defitsiiti arvestada ja hoida.
Samas kaloreid otseselt ei loe, ent olen teadlik, milline on lahja toit ja milline kaloririkas.

Mind on nt. väga hästi distsiplineerinud nädal tagasi jalga proovitud erinevad suvepüksid (mis olid ebameeldivalt ümber..) , et kui tekib ahvatlus millegi ebatervisliku järele, mõtlen sellele ebamugavustundele ja kohe läheb isu üle 😊

Hetkel näib, et kahe kuuga lisandunud viie kilo kaotamiseks kulub aega 4 nädalat ehk 1 kuu. Ses suhtes hea meel, et õigel ajal sain pidama! Kümmet kilo oleks palju vaevalisem kaotada.

Kuidas teil on nädal möödunud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Kas tõesti on veel keegi, kes pole kuulnud aspartaami kahjulikkusest? Esimene ettejuhtuv artikkel: https://tervis.elu24.ee/3934763/varske-uuring-suhkruasendaja-voib-olla-suhkrust-tunduvalt-ohtlikum

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Kas tõesti on veel keegi, kes pole kuulnud aspartaami kahjulikkusest? Esimene ettejuhtuv artikkel: https://tervis.elu24.ee/3934763/varske-uuring-suhkruasendaja-voib-olla-suhkrust-tunduvalt-ohtlikum

Võibolla….
Lisaks, miks teise grupi hiirtele valget suhkrut ei söödetud sisse?
Ühes tavalises limonaadis on 0,5L pudelis 1/3 pudelit valget suhkrut. Mina seda sisse endale juua ei taha ja põrsaks kosuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen nami-nami rukkijahuga turbakooki (nõrgim lüli ja ühtlasi koogitellija ei tohi nisujahu tarbida).

Kui nisujahu mittetarbimine on tervisepõhjusega ja mitte niisama tahtmine, siis ei sobi ka rukkijahu, sest ka rukis ja oder sisaldavad gluteeni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liitun ka. Nimeks panen endale Paula. Kaal täna 71,4 kg ja pikkus 172 cm. Eesmärk on 62 kg. Eelmine suvi olin 66 kg mis oli ka suht ok, kuid nüüd on asi ikka täitsa käest ära läinud karantiini ja kodukontoriga. Minu nõrkuseks on õhtune vein, selle kõrvale tahan mekutada juustu, serrano sinki, oliive jms. Peaks veiniklaasid kallama mullivett sidruniga või Coca zerot 😊
Plaanin hakata vältima nisujahutooteid, magusat, rasvast liha. Ja hakkan rakendama klassikat-ei söö peale 18. Aaa, ja vanus mul 41. Ilus ja endaga rahul olen olnud kaalus 55-58 kg, kuid nüüd olen juba vanem ja arvan, et 62 on ka ok selles vanuses. Trenni väga ei armasta ja ei taha sellega ennast piinata va bodybalance ja pilates, neid naudin ja tahaks jälle käima hakata 2-3x ndl, iseasi palju see kaalule mõjub, aga enesetundele mõjub väga hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen nami-nami rukkijahuga turbakooki (nõrgim lüli ja ühtlasi koogitellija ei tohi nisujahu tarbida).

Kui nisujahu mittetarbimine on tervisepõhjusega ja mitte niisama tahtmine, siis ei sobi ka rukkijahu, sest ka rukis ja oder sisaldavad gluteeni.

Tervisepõhjus jah, aga asi pole gluteenis, asi on just nimelt nisus. Rukist, otra ja kaera tohib süüa, aga gluteenist vabastatud nisu (selline imeloom on ka olemas) ei tohi.

No ja “tahan vältida valge nisujahu tühje mõttetuid kaloreid” oleks ka ju tervisepõhjus tegelikult.

Please wait...
Postitas:
Pehme

Tere!

Olen 168/80 kg ja alustasin 4 päeva tagasi.
Hakkasin toitumiskava jälgima ja teen 3 x nädalas umbes 30 min. jalgrattasõidu. Jälgin ka oma veresuhkrut, sest rasedusega juurde tulnud 20 kilo on sillutatud tee eeldiabeedini.
Hoian toidukordade vahed maksimaalselt 4 tundi, minimaalselt 3 tundi, õhtus ja hommikusöögi vahe hoian 12 tundi. Mõni päev söön kolm söögikorda, mõni päev lisan veel vahepala. Suhkrust, meest ja suhkruasendajatest olen loobunud, alkoholi ei joo, kofeiini sisaldavaid asju ei söö ega joo. Teen kord nädalas ühe patutoidukorra. Üldiselt on selleks laupäevahommikused kogupere pannkoogid. Joon vett 2 L päevas. Sellega kõigega suudan isud ja veresuhkru tasakaalus hoida. Kõigele lisaks olen ka emotsionaalne õgija. Proovin veresuhkru kontrolli all hoidmisega sellest pääseda. Ideaalkaaluni on 22 kilo. Hetkel tahaks 10 kilo langetada, et jõuda kaaluni, kus olin pärast lapse sündi. Kaal ütles mul kohe peale dieedi alustamist üles, praegu on alla võtmise indikaatorina püksirihm. 🙂 Edu ja jaksu kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen 168/80 kg ja alustasin 4 päeva tagasi.

Hakkasin toitumiskava jälgima ja teen 3 x nädalas umbes 30 min. jalgrattasõidu. Jälgin ka oma veresuhkrut, sest rasedusega juurde tulnud 20 kilo on sillutatud tee eeldiabeedini.

Hoian toidukordade vahed maksimaalselt 4 tundi, minimaalselt 3 tundi, õhtus ja hommikusöögi vahe hoian 12 tundi. Mõni päev söön kolm söögikorda, mõni päev lisan veel vahepala. Suhkrust, meest ja suhkruasendajatest olen loobunud, alkoholi ei joo, kofeiini sisaldavaid asju ei söö ega joo. Teen kord nädalas ühe patutoidukorra. Üldiselt on selleks laupäevahommikused kogupere pannkoogid. Joon vett 2 L päevas. Sellega kõigega suudan isud ja veresuhkru tasakaalus hoida. Kõigele lisaks olen ka emotsionaalne õgija. Proovin veresuhkru kontrolli all hoidmisega sellest pääseda. Ideaalkaaluni on 22 kilo. Hetkel tahaks 10 kilo langetada, et jõuda kaaluni, kus olin pärast lapse sündi. Kaal ütles mul kohe peale dieedi alustamist üles, praegu on alla võtmise indikaatorina püksirihm. 🙂 Edu ja jaksu kõigile!

Sul on küll väga selge plaan silme ees, lausa kadedaks teeb!

Kuidas sa tead seda eeldiabeedi asja? Rasedusdiabeet? Mingid sümptomid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärilikkus, endokrinoloogi soovitused, mida jälgida ja mõõdan veresuhkrut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alustasin vahelduv paastu 3 nädalat tagasi, enne oli kaal 64kg, hetkel 60,7 eesmärk 58kg. Ma teen 8h söömisaken ja 16h ainult vesi, tööpäeviti on kõik ok,aga nädalavahetusel on raskusi.

Palun räägi lähemalt. Kas sööd ka tervislikumalt ja liigutad rohkem?

Söön nii nagu enne ehk toidud jäid samaks nagu enne, lihtsalt õhtune söömine tõi kaalu juurde (tööpäeviti on siis söömisaken 6.00- 14.oo) ja mingit trenni ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liitun ka.
Olen juba terve talve üritanud alla võtta, aga läks visalt, 6 kuu jooksul umbes 6 kilo.
Seega eelmisel esmaspäeval alustasin tõsist allavõtmist kaalult 71,5 kg (pikkus 167). Toitumisel jälgin LCHF põhimõtet, aga vaatan ka koguseid. Liikumine: võimlemine, tempokas kõnd, ratas. Vett joon 1,5-2 l päevas (enne olin niru jooja).
Tänane kaal 68,9 kg, nädala kadu 2,6 kg.
Eesmärk on lõpuks saada 5 esimeseks numbriks 🙂

Triinu

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3451333:

Tahaks ka liituda, aga ei tea oma kaalu, sest mul pole kodus kaalu 😀 Ma olen 168 cm pikk ja oletan, et kaal on u 65. Juurde olen küll võtnud, seda saan riietest ja peeglist aru.

Mul igatahes ei ole lihtne. Trenni teen hea meelega, aga söön ka. Hakkasin jooksmas käima ja varsti lähen tagasi jõusaali. Liigutamise pärast väga ei muretse, aga keeruline on, kui tahaks nagu veel midagi süüa. Mõnikord on see tunne kohe pärast hommikusööki, mõnikord pärast lõuna- või õhtusööki. Kalorid saavad igal juhul täis, kui alla annan ja ikka midagi juurde söön. Praegu ka kõht jälle tühi. No üritan vastu pidada…

Äkki jääb siis söögikord ise sinu jaoks kesiseks liiga, eriti kui trenni ka teed?
Ma ise püüan toidukorraga ikkagi oma tobedad isud sedavõrd ära petta, et aju saaks signaali, et kõht on nüüd mõnusasti täis – selleks söön tavalise toidu asemel/kõrvale palju aedvilju ja salateid, nt et teen pastat, siis endale panen kuhja aedubade peale 10 makaroni ja lihaosa sama, mis teistele, ja täitsa ok on. Aga kui sööksin lihtsalt 10 makaroni, siis jääks kõht megatühjaks ju. Samuti on mulle oluline, et toidukord saaks rituaalselt lõpetatud ehk siis joon peale sooja sööki kruusi kohvi/teed mõnuledes, “magustoiduks” söön nt maitsestamata jogurtiga segatud marju veidikese meega või toormoosiga, puuviljasalatit, vaniljepudingit veidi, isetehtud tarretist marjadega vms väherammusat, samuti olen teinud vähemagusat biskviiti (muna, natuke suhkrut, mandlijahu), mis jällegi petab lihtsalt selle “tahaks midagi head” osakonna ära.

Mul aitab see ka, et paigutan söögiajad päeva I poolde ja õhtul alates 16-17 ei söö enam – aga ma tean, et kõigile see ei sobiks. Mul jälle õhtul isusid ei teki või on need kruusitäie taimeteega vabalt üleelatavad, aga päeva esimeses pooles olen näljasem. Kui süüa mõõdukas ports tervislikku sööki kella 9 ajal, kella 13 ajal ja kell 16, siis tegelikult piinavat näljatunnet ei teki ja asi on kontrolli all. Mul. Kindlasti oleneb see elurütmist ja harjumustest ja keha eripäradest ka, kellel mis ajal kõige kriitilisem on 🙂 Igatahes edu!

Elli olen. Aitäh kaasa mõtlemast ja edu sulle ka! 🙂 Eks ma sööngi vähem, et kaalust alla võtta 😀 Mul sellist väga piinavat nälga ei ole, et magama ei saaks jääda vms, aga kuidagi ikka on selline tunne, et võtaks veel midagi. Ega siis muud moodi ma “paksuks” ei saanudki ju. Oligi kogu aeg “võtaks veel” ja üldjuhul võtsin. Nüüd siis üritan mitte võtta ja see nõuab pingutust. Aga tänu siinsetele kommentaaridele ostsin endale kummeliteed, mida õhtul juua. Mul kodus ainult rohelist ja musta teed, aga need on õhtuks liiga ergutavad minu jaoks.

Eelmine nädal möödus mul väga hästi. Pidasin vastu 😀 Mobiiliäpi järgi läbisin nädala jooksul 68 km ja nendest u 24 joostes, ülejäänu kõndides. Käisin kolm korda jooksmas (hommikuti), muud trenni ei teinud. Jõusaali veel ei jõudnud, aga see nädal peaks minema, sest mul on seal aastane leping, mis ju jälle tööle hakkas. Peaks nagu raha eest teenust tarbima ja natuke igatsen ka neid masinaid, mis seal on.

Söönud olen kõike tavapärast, aga lihtsalt vähem. Ma söön enam-vähem kõike, midagi endale ei keela, aga samas, nt poolfabrikaate ma üldiselt ei tarbi, samuti igasuguseid magustatud piimatooteid (va jäätis). Peamine ongi see, et toidukord n-ö lappama ei läheks ja ma muudkui veel ja veel ei sööks.

Kuna mul kaalu endiselt ei ole, siis ilmselt jään siia raporteerima oma taljeümbermõõtu. Täna hommikul tühja kõhuga (ja pärast jooksuringi) oli see 67 cm. Võiks olla nt 63-64. Tunne on küll praegu selline, et kui paar nädalat veel nii vastu pean, siis on juba väga hea tulemus käes.

Head uut nädalat ja pingutame edasi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovisin aastaid kaalu langetada sportides, aga see oli minu jaoks lootusetu üritus, sest tõesti, see mis sa maha treenid tuleb talvega alati tagasi. Talvel lihtsalt ei ole võimalik minu meelest piisavalt trenni teha. Kokkuvõttes pane suu kinni: hoiab sõpru ja vähendab kaalu. NB LCHF diiediga ei ole soovitav trenni teha, sest sa kulutad treenignga oma lihasmassi energia tootmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige, mis aedvilju te praegu sööte? Üritan kartulit-riisi-makarone jms tärkliserikkaid asju lõunaks mitte süüa, aga kaalikas paistab olevat poest otsa saanud, põhiliselt porgand ongi mul vaid. Sügavkülmast lillkapsas ja brokoli, aga kas mingeid aedvilju on veel, mida kartulite asemel keeta? Õigus, peet on ka veel olemas, ja kapsas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovin ka liituda

Olen karantiiniga ja natuke varem juba kokku kosunud 4kg, sooviks need kaotada. Kuna ma pole suures ülekaalus, siis need 4kg tunduvad mulle kuidagi eriti rasked. Hambad on viimasel ajal harjunud palju käima koguaeg ja koguaeg suu matsuks. Kaks päeva nüüd eeskujulikult söönud, täitsa raske on olnud.
Aga peagi saab tagasi rühmatrenni, see on minu puhul hea. Trenn tekitab hea enesetunde, selletõttu toitun ka tervislikult, ei taha ära nullia seda head olemist. Põhimõtted kaalukaotuseks lihtsad, söön 3 põhieinet, ehk ka 1 vahepala. Portsud mitte hiiglaslikud, suurendasin köögivilja osakaalu palju, valku ka ja süsivesikut veidi vähem varasemast. Nii on mul varem hästi toimunud. Ja igasugu magusaid asju ei söö suvalt.
Ma panen nimeks endale Luna näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige, mis aedvilju te praegu sööte?

Peet ja porgand ahjus küpsetatuna on ka väga head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige, mis aedvilju te praegu sööte?

Peet ja porgand ahjus küpsetatuna on ka väga head.

Olen ostnud päris palju külmutatud köögivilju, meeldib brokoli-lillkapsa segu ja siis pikad aedoad rohelised ka.
Lisaks palju rohelist lehte, avokaado(kuigi ta tegelt puuvili faktiliselt vist) , kirsstomatid meeldivad, mis pole hapud.
Veel söön vahel hapukapsast, hea snäkk ja kasulik ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu
Please wait...
Postitas:
Piiksu3

No mul läks nädalaga 100 grammi. Algkaal 61 ei ole ka teab kui kõrge, et kilode kaupa kukkuma peaks. Poest magusat ei ostnud, aga kodus seda oli ja nõrk mina olin. Nüüd on varud otsas ja jätkan samas vaimus edasi. Lootsin, et kukub hõlpsamalt nagu kunagi, aga pean ikkagi ka soolased patud menüüst maha võtma. Lisaks püüan süüa siis, kui tõeline tühja kõhu tunne tuleb, mitte, et “kell on x, võiks nagu.” Loodan seega järgmine nädal pisut paremat tulemust.

Aga need kes te alguses kilo ja + kaotate – ärge muretsege kui järgnevatel nädalatel see aina keerulisemaks läheb. Esimene nädal või mitu kipub olema hõlpsam, aga siis hakkab keha kaalukaotusele vastu punnitama – see on normaalne.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)