Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 134 )

Teema: 10 lisakilo – proovime koos :)

Postitas:
Kägu

Ma ise püüan toidukorraga ikkagi oma tobedad isud sedavõrd ära petta, et aju saaks signaali, et kõht on nüüd mõnusasti täis – selleks söön tavalise toidu asemel/kõrvale palju aedvilju ja salateid, nt et teen pastat, siis endale panen kuhja aedubade peale 10 makaroni ja lihaosa sama, mis teistele, ja täitsa ok on. Aga kui sööksin lihtsalt 10 makaroni, siis jääks kõht megatühjaks ju.

Aeduba ei ole söömise seisukohast aedvili, vaid rohkem nagu liha (valk). Mulle meeldib teha kõrvitsapüreesuppi (kõrvits, porgand, sibul), ja ma olen aru saanud, et peab olema juures veel KAS liha VÕI oad, et see päriselt kõhtu täidaks. Uba pole mingi lahja salat – sa ei peta oma kõhtu nendega, oad petavad sind!

Ampseri lehelt leidsin näiteks, et “Uba, valge, keedetud” on 100 grammis 137.3 kcal, 9.7 g valke, 0.35 g rasva, 23.3 g süsivesikuid, aga “Makaronid, keedetud” on 100 grammis 106 kcal, 3.4 g valke, 0.8 g rasvu, 20.8 g süsivesikuid. Ehk et ubades on rasva vähem kui samas koguses makaronides, aga nii valke kui süsivesikuid kui kaloreid rohkem. Ja ma pole päris kindel, aga ma kahtlustan, et kuhi aedube kaalub rohkem kui samasugune kuhi makarone (makaronidel on siiski õhuvahed kasvõi), ehk et see kuhi ube võib sulle anda pea kaks korda rohkem kaloreid kui annaks sama suur kuhi makarone.

Mandlijahu on samuti hull kaloripomm…

Väga rumal ja teadmatu postitus.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Njahh, 10 päevaga kadunud ainult 100g, ehk siis mitte midagi. Selle aja sees oli ainult 1 patupäev, kus sõin 2 rabarberikooki sünnipäeval. Muidu pole tarbinud ei nisu ega suhkrut, jahutooteid minimaalselt. Muidu ka piiran igati.

Ilmselt siis ikka padunälgimine aitab minu puhul nagu kahtustasin varemgi, 1200 kcal päevas ja ehk siis liigub kuhugi poole.

Tundur.

Mida sa täpsemalt veel piirad peale nisu ja magusa? Kas ei võiks probleem peitudagi hoopis liiga väikeses kaloraažis? 178 cm, 84,5 kg, vanus natuke üle 40. Vähese liikumisega peaksid päevas vähemalt 1500 kcal tarbima, et kaalu langetada. Kui rohkem liigud, siis ka rohkem, aga alguses ära trenni pärast üldse põe. Veejoomine ja makrode tasakaal võib kaalulagetuse juures olla üsna oluline, ainult kalorite jälgimine ei pruugi olla piisav. Tähtis on toitumine paika saada, siis saab edasi vaadata.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Pehme

Ma siis sain selle udupeene kaalu kätte, mis ma tellisin ja jee 🙂 olen 100 g kergem, ehk siis 100 g alla 80 kg. 😀 Jess, 7 lõi ette!

Eks veresuhkru järgi saan aru, kuidas keha käitub. Palju stressi – veresuhkur kõrge ja kaal seisab, istuv töö – veresuhkur kõrge ja kaal seisab. Veresuhkur kõrge, söön suuremad portsjonid ja kaal tõuseb. Nii, et selle 100 g üle olen ma ikka väga rõõmus. Vähemasti pole juurde tulnud.
Samas on kole näha, et 40% minu kehast on puhas rasv, judin-judin. Õnneks on ka 40% lihast, nii et päris ei võdise. 🙂

Nüüd algas puhkus ja võtan nõuks rohkem liigutada, vähem istuda, rohkem köögivilju ja puuvilju menüüsse lisada ja vaatan siis mis nädala pärast kaal on.

Jõudu-jaksu ja päikest kõigile! 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Triinu

Esmaspäeval saab 4 nädalat ning täna hommikul oli kaalul (tegelikult ka eile juba) 66,5 kg, seega 4 nädalaga täpselt -5 kg.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vee joomist peate ka mõõtma. Muidu kaal kukub, aga jood rohkem vett siis kaal näitab sama mis enne ja tekib pettumus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vee joomist peate ka mõõtma. Muidu kaal kukub, aga jood rohkem vett siis kaal näitab sama mis enne ja tekib pettumus.

See on tõsi. Kaalun alati hommikul enne vee joomist, sest pärast poolt pudelit on kohe mitusada grammi juures.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh meelde tuletamast. Veega on kõik hästi. 2 liitrit päevas ja pigem on nii, et kui vett ei joo siis kaal koguneb. Ma ei teagi miks, aga nii on. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulen ka kampa. 62,5 kg, 168 cm. Eriolukorra ajal on stressisöömisega u 4-5 kg juurde tulnud. Vahepeal oli kaalul isegi 64,5 kg, aga viimaste nädalatega olen söömist jälgides (kindlaid söögivahesid hoidnud, õhtul midagi ei näksi) paar kilo alla juba saanud. Plaan lihtne, söögivahedel mitte näksida, õhtul 3-4 h enne und mitte süüa, rohkem väljas liikuda. Varem on see toiminud, nüüd muidugi vanus 40+, võib-olla ei lähe enam nii lihtsalt. Kuid ehk on abi ka sellest, et diagnoositi kilpnäärme alatalitlus, määrati ravi, nii et sellega ehk saab väsimust ja üldist nõrkust vähemaks, jaksan rohkem tegutseda. Tahaks olla u 58 kg.

Vahepeal on tükk aega mööda läinud, otsisin enda algse kommentaari üles. Kaal praegu 59,8 kg, nii et tasapisi langeb. Õhtuti üritan mitte näksida, nüüd palju ka maal olnud ja aias tegutsenud, nii et otseselt ei dieedita ega midagi, lihtsalt üritan kindlaid söögivahesid hoida. Umbes 2,7 kg siis läinud (kui siia postitasin, siis kaalusin 62,5 kg). Aga viiega algavat numbrit kaalul näha on vägagi motiveeriv.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas väljaheiteid peaks ka iga kord mõõtma, et rõõm kaalukaotusest oleks veelgi suurem?

Milleks endale asjatut stressi tekitada? Stress mõjub kaalulangetusele üsna negatiivselt. Kui number kaalul juba ülioluliseks muutub, siis ei ole probleem üldse kaalus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas väljaheiteid peaks ka iga kord mõõtma, et rõõm kaalukaotusest oleks veelgi suurem?

Milleks endale asjatut stressi tekitada? Stress mõjub kaalulangetusele üsna negatiivselt. Kui number kaalul juba ülioluliseks muutub, siis ei ole probleem üldse kaalus.

Kuidas nii? Kui täna jood 3 liitrit vett päeva jooksul ja ülehomme 5 liitrit, siis see kajastub ju kohe kehakaalus. Kui näed et kuuaega pingutasid ja nüüd on kaal hoopis 1.5 kilo tõusnud, siis oled pettunud ja loobud kaalu langetamisest, sest punnitasid ju, aga ikka ei õnnestu. Seepärast tasuks ikkagi kokku lugeda ka vesi mida päevas tarbid. Väljaheiteid pole vaja mõõta, sest need väljuvad sinust, sa pead mõõtma seda mida paned sisse.

Sa pead mõõtma kõiki vedelikke, sest mahl ja piim on ka pmst vedelik. Liiter piima korraga ära juua annab kohe ühe kilo keharaskust juurde (liiter vedelikku kaalub üks kilo), enne kui see vesi kehast väljub.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas nii? Kui täna jood 3 liitrit vett päeva jooksul ja ülehomme 5 liitrit, siis see kajastub ju kohe kehakaalus.

See kajastub su vetsuskäimise tiheduses! Või mis sa arvad, kaua ja kuskohas see 3-5 liitrit sul loksub. Lolliks ei maksa minna ka veejoomisega, isegi suvel on 5l paljude inimeste neerudele liig. Ja niipalju võiks ju ikka teada isegi laps, et mitte kohe liitri joonuna kaalu peale minna.
Kui just tahta iga päev või tihedasti kaaluda (mis iseenesest on suht mõttetu), siis võiks siis kaaluda vähemalt “tühimassi”- hommikul ilma riieteta ja pissil käinuna, enne hommikusööki ja -kohvi. Üks kord nädalas kaaluda on täiesti piisav ja annab väga head infot kaalulanguse edukuse kohta. Ei ole päeva jooksul nähtud -1,5kg rasvakaotus, no ei ole nagunii, see on täiesti normaalne fluktuatsioon.

Hakkasin võtma ka õunaäädika tablette, mingi reklaam pani kärbse pähe, et kasutaks midagi dieedi abiks ja apteegis oli soodustus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas nii? Kui täna jood 3 liitrit vett päeva jooksul ja ülehomme 5 liitrit, siis see kajastub ju kohe kehakaalus. Kui näed et kuuaega pingutasid ja nüüd on kaal hoopis 1.5 kilo tõusnud, siis oled pettunud ja loobud kaalu langetamisest, sest punnitasid ju, aga ikka ei õnnestu. Seepärast tasuks ikkagi kokku lugeda ka vesi mida päevas tarbid. Väljaheiteid pole vaja mõõta, sest need väljuvad sinust, sa pead mõõtma seda mida paned sisse.

Sa pead mõõtma kõiki vedelikke, sest mahl ja piim on ka pmst vedelik. Liiter piima korraga ära juua annab kohe ühe kilo keharaskust juurde (liiter vedelikku kaalub üks kilo), enne kui see vesi kehast väljub.

Kõigepealt teeme selgeks, mis on sinu eesmärk. Kas sa tahad kaotada üleliigset rasva või vedelikku kehas? Vedelikku on lihtne mitte tarbida või välja higistada, rasvapõletus on pikaajalisem protsess ning see sõltub olulisel määral just vedelikust kehas. Vedelikukadu ei näita pikaajalist kehakaalu kadu, seda saab ainult rasvapõletusega.

Igapäevast vedelikukogust ja kehakaalu võivad mõjutada väga mitmed asjad. Näiteks menstruatsiooni ajal hoiab keha vett kinni, pärast soolasema toidu söömist hoiab keha vett kinni sest sool seob vett, pärast trenni hoiavad koed rohkem vett kinni. Kui oled öösel halvasti või vähe maganud, siis mõjutab see ka kehakaalu. Kui jood päeva jooksul vähem vedelikke, siis see ei tähenda, et kaotad kiiremini kaalu vaid hoopis vastupidist, sest ainevahetuse ja rasvapõletuse jaoks ongi vedelikutarbimine oluline osa ja ilma piisava koguse vedelikuta need protsessid aeglustuvad. Organism ongi pidevas muutumises.

Igapäevane kaalukõikumine on täiesti normaalne. Selle pärast pettumist aitabki leevendada teadmine, et sa soovid lahti saada üleliigsest rasvast ja mitte kehas ringlevast vedelikust.

Selle juures on abiks näiteks eelnevalt mainitud “tühimassi” kaalumine. Korra nädalas kaalumine on täiesti piisav ning ei tekita nii suurt stressi kui igapäevane kaalumine. Kui tahad seda teha, siis see on täiesti normaalne. Kuid kui lased oma tuju sellest nii mõjutada, et tahad pärast seda kohe kaalu langetamisest loobuda, siis see ei ole tervislik lähenemine ja peaksid enda jaoks üle mõtlema, miks sa seda teed ja kuidas sellest harjumusest vabaneda, et sul õnnestuks oma eesmärgid täita.

Kui oled kuu aeg pingutanud ja kehakaal tõuseb, siis tuleb hakata analüüsima, kas toitumine on ikka nii paigas kui arvad, kas just kaalumise ajal võib olla menstruatsioon, mis võib kehakaalu ajutiselt mõjutada, kas hakkasid äkki tegema raskemat trenni, kas oled ikka piisavalt vedelikke tarbinud. Kõik see on kaalulangetuse juures oluline, mitte aga tarbitud vedelikukoguse mõõtmine.

Kuna mina kaalun end korra nädalas, siis enda kogemusest saan öelda, et kui ühel nädalal on hea kaalukadu, siis järgmisel nädalal võib olla hoopis väiksem kaalukadu. Trenni tegema hakates võibki kaal ka ajutiselt tõusta, sest see on kehale nagu šokk. Olen enda jaoks selle nii mõtestanud, et kehal on harjumiseks aega vaja. Ma ju tean, et toitun korralikult, teen trenni ja enesetunne on hea. Mul ei ole mingit põhjust kurvastada, kui kehakaal ei lange nii kiiresti kui ma tahaksin ja ka lõpetamiseks ei ole mingit põhjust, sest kaalulangetus ei ole kiire sprint vaid pikem maraton.

Minu ainus eesmärk on end oma kehas hästi tunda, mitte kaalunumbri pärast pabistada. Ainult kaalunumbri peale kõike seda üles ehitada on liiga lühinägelik. Selle saavutamine võtab aega ja järjekindlalt tegutsemist ja ma ei saa endale lubada iga väikese tagasilöögi pärast stressamist ja lõpetamisele mõtlemist. Paratamatus on see, et tagasilöögid tulevad, elu juhtub ja alati ei lähe asjad nii nagu tahad. Aga järjekindlalt edasi rühkides olen täna ikka kaugemal kui eile.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, tänaseks tuju hea – lõpuks on kaal hakkanud liikuma. 6 päevaga -1 kg. Alustasin 84,5 pealt, täna näitas 81.7 kg. Norm. kaalu ülempiirini minna veel 2,7 kg. Eesmärk on 74 kg.
Saabunud on minu jaoks aga uus “oht” – värsked puuviljad ja marjad. Ma täiesti kaotan taju, kui kukun kodumaiseid maasikaid või arbuusi vehmima. Titepeki suureks süüdlaseks on mu enda aia kuldrenetid, kõik mis puu kandis konventeerus minu kehale pekina. Aga kuidagi tundub, et oma aia või kodumaiseid vilju peab tarbima, et talvele vitamiinidest täis tangituna vastu minna… vist ei taju ma seda piiri, kus pidurit peaks vajutama.
Õnneks vist kodumaa maasikad sel aastal nii kalliks jäävad, et neid kilode viisi sisse ei kugista.
Tundur

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Titepeki suureks süüdlaseks on mu enda aia kuldrenetid, kõik mis puu kandis konventeerus minu kehale pekina.

Ma tõesti, tõesti ei usu seda, et keegi ennast toortoidust ja arbuusist pekki on suutnud süüa. Süüdi on ikka rohkem see, mida sinna VEEL juurde süüakse. Viinamarjad ehk veel, ja troopilised viljad on väga magusad, aga marjad ja õunad… 1kg arbuusis on 500kcal.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun küll, et on võimalik end ka puuviljadest paksuks süüa, kõik oleneb kogusest. Kui inimene järabki päevas 5-6 kuldrenetti, siis saab ta nendest juba umbes 600 kalorit. Terves suures arbuusis on üle tuhande kalori – vähemalt ma isiklikult olen võimeline küll sööma ühe terve arbuusi ära, kui see on eriti maitsev – ja suveperioodil võib hästi juhtuda, et kui sööd palju selliseid puuvilju + veel ka tavalist toitu, ei taha pekk kehalt ära kaduda.

Teen ise ka uuenduse. Dieedi algusest möödas natuke üle kuu aja ja olen alla võtnud selle ajaga umbkaudu 5 kilo. Mõni nädal dieedi alguses kaal seisis, aga on nüüd liikuma hakanud. Seda suuresti ilmselt tänu sellele, et hakkasin rohkem vett jooma ja üritan regulaarselt ka jõusaalis käia.

Milvi

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen ka elav näide, et puuviljadest on võimalik end raseduse ajal rasva õgida. Ma sõin nagu ikka normaalne inimene ja siis viimased 35 päeva, kui jäin töölt koju hakkas mul igav ning nii jalutasingi turule, ostsin 2 kg õunu ja sõin need õhtu jooksul ära, mees jõudis üldiselt koju siis kui mul need õunad juba söödud olid. Ehk siis lisaks emotsionaalsele söömisele lisandus ka salasöömine. Vaatasin huvi pärast praegu, et 2 kg õunu sisaldab umbes 1000 kcal, nii et kiire arvutus ja saabki teada, kust mul need lisa 2 kg nädalas tulid raseduse lõpus. Seega jah, puuviljad ja marjad on libe tee, ilma portsjonite kontrollita. Parem närida siis juba head eestimaist kurki, kui on suur isu kohaliku ja värske järele. 🙂
Pehme

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piiksu3

Kaaluda tuleks hommikul pärast vetsus käimist ja enne vee (v muu vedeliku) joomist ja riieteta, siis saab kõige täpsema numbri.

No mul siis logi umbes selline:
20.05 61 kg
27.05 60,9 k
03.06 jäi teatamine vahele, sest läks lappama, 61++ kg

Aga tundub, et siin osalemine töötab, sest mõtlesin ikka sellele, et mida ma nüüd siis kirjutan ometi.. Lisatõuke andis magusast täielik loobumine, sest näis, et laps saab sellest jõhkrad gaasid (hetkel enam tõesti pole probleeme).

18.06 – 59,1 kg

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei maksa nüüd päris lolliks ka minna. Kaloreid võetakse 100 gr järgi, mitte kilo ega mingi “terve arbuusi” järgi. Arbuusis on 30 kcal 100 gr kohta. Kui te läksite paksuks, siis ei, see ei olnud arbuusist. Tõenäoliselt siis sõite sinna fetat juurde.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei maksa nüüd päris lolliks ka minna. Kaloreid võetakse 100 gr järgi, mitte kilo ega mingi “terve arbuusi” järgi. Arbuusis on 30 kcal 100 gr kohta. Kui te läksite paksuks, siis ei, see ei olnud arbuusist. Tõenäoliselt siis sõite sinna fetat juurde.

No 1 kilo arbuusi on siis ju 300 kcal ja arbuus võib küll kolmekilone olla ju? Isegi ilma koorteta arvestatult?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Sa väidad, et sööd tavatoidule lisaks ühe päeva jooksul ära 3-kilose arbuusi ja nii iga päev? Sest ainult üks kord selline ekstsess küll kohe kaalu ei tõsta. Ilmselt oled siiski erand, valdav enamik ei ole selliseks asjaks lihtsalt füüsiliselt võimelised.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Sa väidad, et sööd tavatoidule lisaks ühe päeva jooksul ära 3-kilose arbuusi ja nii iga päev? Sest ainult üks kord selline ekstsess küll kohe kaalu ei tõsta. Ilmselt oled siiski erand, valdav enamik ei ole selliseks asjaks lihtsalt füüsiliselt võimelised.

Igapäevaselt ma tõepoolest tervet kolmekilost arbuusi ära ei söö, aga suvel võib juhtuda, et sööd mitmeid kordi nädalas rohkelt magusaid puuvilju + toitu, mida ka muidu sööksid. Mina pole puuviljadest juurde võtnud, aga ma usun, et kellelegi võib see nii mõjuda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kägudel on ideaalkaal saavutatud, et teema maha suri?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu eelnevad sajad samasugused teemas- miinus paar kilo ja kõik löövad käega. Et siis varsti alustada uut projekti- aastavahetuseks saledaks.
Need, kes jäädavalt oma elustiili muudavad, ei käi siin raporteerimas oma 200 g kaalukaotusest ja arutlemas kui stressitekitav on ennast kaaluda pärast tassitäie vee joomist.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu eelnevad sajad samasugused teemas- miinus paar kilo ja kõik löövad käega. Et siis varsti alustada uut projekti- aastavahetuseks saledaks.

Need, kes jäädavalt oma elustiili muudavad, ei käi siin raporteerimas oma 200 g kaalukaotusest ja arutlemas kui stressitekitav on ennast kaaluda pärast tassitäie vee joomist.

Nii on jah. Ma ka jään ootama uut teemat. See tuleb hiljemalt jaanuaris, aga äkki isegi varem? Aaa, varem muidugi – novembris ilmselt (sest detsembris on jõulupeod). Ma kahtlustan, et suures osas on nende teemade kangelased kogu aeg ühed ja samad isikud, alati muidugi võib kaader veidi muutuda ka.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole kõik käega löönud, aga vahepeal läks asi käest küll (jaanipäev, ja mitu muud pidu tulid jutti ning lubasin endale kõike, mida soovisin). Nüüd taas rajal ning täna näitas kaal 100 g vähem kui enne jaanipäeva (66,2).

Triinu

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole kõik käega löönud, aga vahepeal läks asi käest küll (jaanipäev, ja mitu muud pidu tulid jutti ning lubasin endale kõike, mida soovisin). Nüüd taas rajal ning täna näitas kaal 100 g vähem kui enne jaanipäeva (66,2).

Triinu

Täiskasvanud naised, te ikka saate aru, et 100g kaalukõikumist ei ole absoluutselt märkimisväärne?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi saame aru, et 100 g on suur asi, kui vahepeal läks jaanipäeva ja mitme peoga lappama. See tähendab, et vahepeal võis tulla paar kilo juurde ja nüüd on see ka läinud. 🙂

Ei tasu põdeda, et teele takistusi heidetakse tähtis on ikka edasi marssida ja kohale jõuda.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Pehme

Ma ei ole ka veel alla andnud. Jaanipäeva ja mehe juubeliga tuli mullegi 1,5 kilo juurde ja vahepeal jäi kaal seisma, ning veresuhkur kõikus üles ja siis jälle üles. Vähendasid veidi toitumiskavas kaloraaži ja teen paar tundi pärast hommiku ja lõunasööki 10 minutit aeroobikat, nii et otsmik kergelt kuumaks läheb. Olen hakanud üle hulga aja normaalselt tühja kõhu tunnet tundma. Varem läks tühja kõhuga veresuhkur kõrgeks, enam nii väga ei lähe. Kõhu ümbermõõt on väiksemaks jäänud. Igatahes tunnen muutusi, kuigi kaal seda veel ei näita. Jaksu kõigile ja rühime ikka edasi onju! 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anna andeks, aga OMG! Isegi kaalulangetusperioodil omale iga ürituse ajal poolteist kilo sööki sisse vändata. Palju sa tavaliselt siis veel sööd?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tasu põdeda, et teele takistusi heidetakse

Kes heidab?

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 134 )

Esileht Ilu ja tervis 10 lisakilo – proovime koos :)