Esileht Pereelu ja suhted 100-aastased traditsioonid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: 100-aastased traditsioonid

Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu.

Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

+6
-45
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaks jääks sinu mureks leppida kõigega, mis su abielus on. Jah, mees ei saa ametlikult lahutada, aga saba vabalt naabri-Maridega magada ja neile lapsi teha ja sulle suguhaigusi tuua. Jah, mees ei saa sinust lahti, aga ta võib vabalt sind peksta, kui aga soovib, sest sina ei saa ju ka temast lahti. Pead taluma seda, mida mees otsustab.

+34
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sulle sobib selline elu, siis mis takistab sul seda praegu elamast?

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu.

Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

100 aastat tagasi alustas naine põllutöödega siis, kui õppis kõndima. mehele läks varakult, sai hunniku lapsi. tegi rasket tööd kuni sünnituseni, sünnitas siis põlluserval ja läks siis tööle tagasi. lehm oli vaja lüpsta, hein teha, kodu koristada jne. laste jaoks aega ei olnud, need saadeti varakult karja jne.

palju õnne, unelmate elu 😀

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks küll, et keegi peaks mind üleval ja mina teen ainult kodus asju, tööl ei peaks käima. Väga tore oleks. Kahjuks pole sellist tüüpi leidnud, kes suudaks kõike üksi finantseerida.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sulle sobib selline elu, siis mis takistab sul seda praegu elamast?

Jah, tõepoolest, miks on sul vaja teisi naisi oma s*tahunnikusse tarida. Ise ela, nagu tahad ja tassi oma mehele või susse hammaste vahel kätte, aga jäta teised rahule.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad. Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu. Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

Vastupidi, traditsioonilises pereelus peab olema topeltiseseisev. Mitte et me lähme kiviaega tagasi, vaid pigem teadvustame, mille jaoks me elame. Enda jaoks elame.  Abielus ei elata mehe rahakotil mehe jaoks. Ei. Abielu lahutab surm ja millal sinu või abikaasa surm tuleb, selleks peab valmis olema. Iseseisev olema juba alates eilsest. Selleks, et olla iseseisev, peab käima koolis, peab õppima, peab käima tööl, peab olema oma raha, peab teenima oma pensioni. Seda ei saa jätta teisele. Kuidas perele armastust pakud? Armastus on lihtsalt üks tunne. Kodused tööd ja laste kasvatamine on elementaarsed, neid tuleb nagunii teha, enda iseseisvuse lisaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piibli järgi on mitmenaisepidamine väga traditsiooniline.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

Mulle tundub, et siin on tegu valikulise mõtlemisega. 100 ja 900 aastat tagasi Eesti aladel oli küll traditsiooniline rollijaotus ja palgalisi töökohti ei olnud (orjandusliku korra ajal olid nii naistel kui meestel tööpäevad, aga palka ei olnud), aga mingit mees-otsustab-naise-eest ei olnud. Kasvatasid lesknaised oma lapsed üles ka 80 aastat tagasi, kui levinumad olid juba palgalised töökohad (õpetajad, rätsepad jne). Iseseisvate võrdsete partnerite püsiv liit on siinkandis olnud paarisuhe ja ma ei näe midagi halba selles, et lapsed sellises paarisuhtes kasvavad. Olen traditsioonide poolt.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaks jääks sinu mureks leppida kõigega, mis su abielus on. Jah, mees ei saa ametlikult lahutada, aga saba vabalt naabri-Maridega magada ja neile lapsi teha ja sulle suguhaigusi tuua. Jah, mees ei saa sinust lahti, aga ta võib vabalt sind peksta, kui aga soovib, sest sina ei saa ju ka temast lahti. Pead taluma seda, mida mees otsustab.

Sina kasuta preservatiivi ja kuidas siis mehed ainult kõike otsustavad? Moslemiriikides on peresuhted ju palju paremad kui meil, sest seal usk keelab seda ja toda teha. See et mõned eriti lollriigid nagu afganistaanis mingite lastega abiellutakse, seda tuleb mõista, riik on olnud 79 aastast sõjas ja kirjaoskamatus on metsik. Aga kujutaksid ette kui kogu maailm elaks nagu eestlased, päris õnnetud oleks kõik. Mingisuguseid reegleid ei ole, kõik on anarhia ja katkiseid inimesi on eestis raudselt rohkem kui kusagil iraanis.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaks jääks sinu mureks leppida kõigega, mis su abielus on. Jah, mees ei saa ametlikult lahutada, aga saba vabalt naabri-Maridega magada ja neile lapsi teha ja sulle suguhaigusi tuua. Jah, mees ei saa sinust lahti, aga ta võib vabalt sind peksta, kui aga soovib, sest sina ei saa ju ka temast lahti. Pead taluma seda, mida mees otsustab.

Lisaks moslemi usk keelab juua alkoholi, sellest peavad väga paljud kinni. Mingit sellist alkoholi joobes peksmisi nagu meil on, seal üldiselt ei ole. Mehed käivad oma ette pidudel, seal naisi ei ole ja naistel on omad peod, kus mehi ei ole. Ei toimu pidudel vägistamisi ja kõrvalhüppeid jne. Naised ei kanna litsiriideid, ei ole alasti, ei ahvatle mehi seksuaalselt ründama jne. Moslemi meestel on ka oma riietus ja ei ole sellist kiirmoe ületarbimist ja saastamis mis on meie läänemaailma mudel.

0
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga kujutaksid ette kui kogu maailm elaks nagu eestlased, päris õnnetud oleks kõik. Mingisuguseid reegleid ei ole, kõik on anarhia ja katkiseid inimesi on eestis raudselt rohkem kui kusagil iraanis.

Kas sulle on tõesti vaja siis mingit riigi või ühiskonnapoolset nuuti anda, et nüüd tee nii ja nüüd naa. Ise nagu oma peaga ei oska mõelda ja käituda, kuidas nii endal kui teistel oleks hea, rahulik ja turvaline koos elada?

Iraanis oli ka hea umbes 1970ndatel aastatel. Kõik läks ülesmäge kuni tulid usumehed ja kõigile ranged reeglid peale keerasid. Peab ju ikka väga katkine inimene olema, kui naise juukseid nähes on vaja naisele kohe tappa anda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina kasuta preservatiivi ja kuidas siis mehed ainult kõike otsustavad? Moslemiriikides on peresuhted ju palju paremad kui meil, sest seal usk keelab seda ja toda teha. See et mõned eriti lollriigid nagu afganistaanis mingite lastega abiellutakse, seda tuleb mõista, riik on olnud 79 aastast sõjas ja kirjaoskamatus on metsik. Aga kujutaksid ette kui kogu maailm elaks nagu eestlased, päris õnnetud oleks kõik. Mingisuguseid reegleid ei ole, kõik on anarhia ja katkiseid inimesi on eestis raudselt rohkem kui kusagil iraanis.

Mis need preservatiivid ja moslemid siia puutuvad? Jah, rasedust saab tõesti naine tänapäeval ise ära hoida, aga olles mehest täielikult sõltuv ning füüsiliselt nõrgem, siis ongi mehe võimu all. Ja teema oli ajast sada aastat tagasi, mitte moslemitest. Sada aastat tagasi Eestis moslemeid väga palju ei olnud. Tooni andsid ikka Andresed ja Pearud, kelle võimu all naised olid ja keda need Andresed ja Pearud peksid.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuulge kogu selle 100 aasta jooksul on meil lahutus täitsa saadaval “protseduur” olnud. 100 aastat tagasi meil ei olnud enam mingi ürgaeg. Ei sünnitanud naised põllul ka 200 aastat tagasi. Ei mindud 100 aastat tagasi teps mitte verinoorelt mehele ega polnud peredes tol ajal ka enam kari lapsi. Minul on sugupuu uuritud nii palju kui seda eestlasena uurida saab ja läbi kõigi nende aastate on dokumentaalne tõestus, et mehele läksid naised valdavalt 20+ vanuses. Vabariigi ajal olid pruudid isegi vanemad kui hiljem nõukaajal. Enne mehele minemist käisid paljud naised tööl.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kujutaksid ette kui kogu maailm elaks nagu eestlased, päris õnnetud oleks kõik. Mingisuguseid reegleid ei ole, kõik on anarhia ja katkiseid inimesi on eestis raudselt rohkem kui kusagil iraanis.

Kas sulle on tõesti vaja siis mingit riigi või ühiskonnapoolset nuuti anda, et nüüd tee nii ja nüüd naa. Ise nagu oma peaga ei oska mõelda ja käituda, kuidas nii endal kui teistel oleks hea, rahulik ja turvaline koos elada?

Iraanis oli ka hea umbes 1970ndatel aastatel. Kõik läks ülesmäge kuni tulid usumehed ja kõigile ranged reeglid peale keerasid. Peab ju ikka väga katkine inimene olema, kui naise juukseid nähes on vaja naisele kohe tappa anda.

Miks need usumehed tulid? Mingid naised kiskusid end alasti ja hakkasid lõhkuma ühiskonda nagu täna lõhuvad elu lgbt tegelased. Iraani kombluspolitseinikud on ise naised kõik, mitte mehed.

+1
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu.

Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

100 aastat tagasi alustas naine põllutöödega siis, kui õppis kõndima. mehele läks varakult, sai hunniku lapsi. tegi rasket tööd kuni sünnituseni, sünnitas siis põlluserval ja läks siis tööle tagasi. lehm oli vaja lüpsta, hein teha, kodu koristada jne. laste jaoks aega ei olnud, need saadeti varakult karja jne.

palju õnne, unelmate elu ????

100 aastat tagasi ehk siis 1923 oli võibolla tõesti ka veel selliseid peresid, nii nagu ka praegu on peresid, kes elavad majas kus on käimla õues ja vett saab kaevust… valimisõiguse said naised 1917 ja õiguse ülikooli haridust said omandama minna mõned aastad varem

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kujutaksid ette kui kogu maailm elaks nagu eestlased, päris õnnetud oleks kõik. Mingisuguseid reegleid ei ole, kõik on anarhia ja katkiseid inimesi on eestis raudselt rohkem kui kusagil iraanis.

Kas sulle on tõesti vaja siis mingit riigi või ühiskonnapoolset nuuti anda, et nüüd tee nii ja nüüd naa. Ise nagu oma peaga ei oska mõelda ja käituda, kuidas nii endal kui teistel oleks hea, rahulik ja turvaline koos elada?

Iraanis oli ka hea umbes 1970ndatel aastatel. Kõik läks ülesmäge kuni tulid usumehed ja kõigile ranged reeglid peale keerasid. Peab ju ikka väga katkine inimene olema, kui naise juukseid nähes on vaja naisele kohe tappa anda.

Miks need usumehed tulid? Mingid naised kiskusid end alasti ja hakkasid lõhkuma ühiskonda nagu täna lõhuvad elu lgbt tegelased. Iraani kombluspolitseinikud on ise naised kõik, mitte mehed.

Päris hea fanataasia mõnel. Sellest võib piisavalt palju dokumentaale leida, keda huvitab mis juhtus, igatahes ei olnud asi mingites paljaks kiskuvates naistes. Usumeestel oodati midagi muud, mitte seda mis pärast neid juhtuma hakkas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on albumis pilt, mis tehtud 1923 ja seal peal on grupp rõõmsaid noori inimesi. Tean nende nimesid ja seega ka tausta – tavalised maanoored.  Vabadussõjast läbi käinud noormeestel on seljas šikid ülikonnad ja neiud uhkelt lokitatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu.

Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

Su mees osutub saamatuks või vaeseks või ihneks ja annab sulle majapidamiseks 150 eurot kuus. Sinu enda asi, kuidas pere ära toidad. Aga toit peab õhtul laual olema, muidu võid füüsilise märkuse saada. Lisaks ei pea mees vajalikuks pesumasinat parandusse viia või uut osta ja nii pesed sa pesu käsitsi, kuniks mees suvatseb uue masina soetada. Mehel on teie abielu kõrvalt pidevalt armukesed, kellest mõni nakatab su mehe ka mõnda suguhaigusesse, mille siis ka sina kingituseks saad. Mees lahutama ei kipu, sest kodumasinast naise peale eriti raha ei kulu, kodu on korras, lapsed kasitud, söök laual. Kui sa lõpuks selle abielu lahutada soovid, jäetakse lapsed isale, sest sul ei ole sissetulekut, haridust, elukohta. Uut meest on raske leida, sest kuigi oled veel üsna noor, oled raskest elust närtsinud ja sul on elatud elu slepp ka järel lohisemas ning noori, säravaid ja lastetuid innukaid noori naisi on valikus küll. Haridust sul pole, naistel pole kombeks väga töötada ja töökohti pole väga saada. Hakkad koristajaks või lähed lüpsjaks vms. Elad ühikas, sest rohkemaks su sissetulekutest ei jagu. Lapsi sa ei näe, sest su eksmees soovib nii ja juba elab sinu endises kodus ka uus noor naine, keda lapsed emaks peavad hüüdma.

Miks küll mõned naised soovivad veel ka täna sõltuda meeste suvast?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanaema läks pea 100 aastat tagasi Tartu Ülikooli, kus tutvus minu vanaisaga.  Seega 100 aastat tagasi ei olnud mingit eestkoste andmist ega seda, et mees peab naisele töö otsima.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sada aastat tagasi Eestis moslemeid väga palju ei olnud. Tooni andsid ikka Andresed ja Pearud, kelle võimu all naised olid ja keda need Andresed ja Pearud peksid.

“Tõde ja õigus” on mõnele halvasti mõjunud. Nii võib juhtuda küll kui rohkem selle ajastu taluelust midagi ei tea ja eriti kui oled ainult filmi vaadanud (väga hea film on, aga raamatus on tausta ikkagi rohkem). Taluperenaine oli ikkagi enamasti peremehega võrdsel positsioonil, neil oli lihtsalt tööjaotus, kes mille eest vastutab. Ja oli ka neid talusid, kus perenaise sõna maksis rohkem. Nagu praegugi.

Ja lisaks jääks sinu mureks leppida kõigega, mis su abielus on. Jah, mees ei saa ametlikult lahutada, aga saba vabalt naabri-Maridega magada ja neile lapsi teha ja sulle suguhaigusi tuua. Jah, mees ei saa sinust lahti, aga ta võib vabalt sind peksta, kui aga soovib, sest sina ei saa ju ka temast lahti. Pead taluma seda, mida mees otsustab.

Järelikult võid ka sina naabri-Jüridega magada, nende lapsed ja suguhaigused oma mehele kaela määrida. Või on need naabri-Marid mingist teisest ajastust naised? 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui abielu on elukestev ja abielu ei saa lahutada, siis on välistatud, et mees “jookseb ära” teise naise juurde. Pole vaja karta, et mees leiab omale noore naise. Võin süüa palju tahan, kartmata, et minu välimus rikub abielu. Mis puudutab abielunaise andmist mehe eestkoste alla, siis siingi on ainult plussid. Ma ei pea käima tööl. Kui mees tahaks, et ma käin tööl, siis ta peab ise leidma mulle töökoha. Ma ei pea raiskama oma aega õppimise peale. Mul pole vaja autot ega autojuhilubasid. Mul on piisavalt aega, et pakkuda perele armastust. Minu mureks jääksid ainult kodused tööd ja laste kasvatamine, mida ma naudin teha.

Tänan ei, mind ei huvita elu kepitava juurviljana.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100a tagasi kehtis juba tsiviilabielu ja lahutus, midagi sellist nagu TA räägib, ei olnud ammu enam, ajalooteadmised on väga napid ja ajaarvestus min 150-200a mööda pandud. Sa räägiks nagu keskajast, mitte 100a tagasi.

Just täpselt 1923 hakkas kehtima Abielusseadus ja koos sellega ilmalik lahutus, kui sai nt  lahutada ainult ühe osapoole nõudmisel.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamat “Tõde ja õigus” esimene osa ise juba ilmus 97 aastat tagasi.  Ei olnud see asi ikka jah nii nagu mõnele mõelda meeldib. Ei olnud üks tähtsam kui teine. Meestel ja naistel olid omad töölõigud ja nad oma nina nii väga teineteise asjadesse ei toppinud. Loogiline, et sageli pidi mees ajama asju ka oma naise eest, sest too oli rase või pidi väikseid lapsi toitma.

Õpetavad vanad rahvalaulud mehi, et ei tasu kurja naist võtta. Ju siis ikka oli piisavalt neid, kes kannatasid kärtsaka naise tänitamise all. Ja meenutagem “Kevadet”, kus Teele end ise mehele paneb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Tõde ja õigus” on mõnele halvasti mõjunud. Nii võib juhtuda küll kui rohkem selle ajastu taluelust midagi ei tea ja eriti kui oled ainult filmi vaadanud (väga hea film on, aga raamatus on tausta ikkagi rohkem). Taluperenaine oli ikkagi enamasti peremehega võrdsel positsioonil, neil oli lihtsalt tööjaotus, kes mille eest vastutab. Ja oli ka neid talusid, kus perenaise sõna maksis rohkem. Nagu praegugi.

Olen lugenud kõiki osasid. Filmi ei vaadanud. jah, neil oli tööjaotus. Aga fakt on see, et naine on füüsiliselt nõrgem. Nii et sõltumata tööjaotusest, kui mees ikka tahtis siis peksis oma naist ja nii oligi.

Järelikult võid ka sina naabri-Jüridega magada, nende lapsed ja suguhaigused oma mehele kaela määrida. Või on need naabri-Marid mingist teisest ajastust naised? ????

Jah, võin. Aga kui minu oma Pearule see ei meeldi, saan peksa. Tugevama õigus maksab. Naabri-Maril veel ei ole meest, kes talle peksa annaks selle eest, et Pearuga magas.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Mõtlemine ei kuku sul paraku just väga hästi välja. Mitmes naine on M. Helmel? Kas S. Pohlak on abielus (kuigi suure suuda seda lubas)?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema, et tegelikult pole midagi halba, kui taastatakse traditsiooniline pereelu, nagu soovivad EKRE ja traditsioonide kaitsjad.

Mõtlemine ei kuku sul paraku just väga hästi välja. Mitmes naine on M. Helmel? Kas S. Pohlak on abielus (kuigi suure suuda seda lubas)?

Pole ka Madisson.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ka Madisson.

Sinna ma sihtisingi. Tüüpiline variseride kamp, kes lihtsameelsetega manipuleerides endale kannuseid ja oma senjööridele elatist teenivad. Mõis tahab ju raha aga äriga seda teenida ei oska.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ka Madisson.

Sinna ma sihtisingi. Tüüpiline variseride kamp, kes lihtsameelsetega manipuleerides endale kannuseid ja oma senjööridele elatist teenivad. Mõis tahab ju raha aga äriga seda teenida ei oska.

Jah. Emad sisuliselt üksikemad ja lapsed vallaslapsed.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ka Madisson.

Sinna ma sihtisingi. Tüüpiline variseride kamp, kes lihtsameelsetega manipuleerides endale kannuseid ja oma senjööridele elatist teenivad. Mõis tahab ju raha aga äriga seda teenida ei oska.

Jah. Emad sisuliselt üksikemad ja lapsed vallaslapsed.

Ikka väga väärastunud mõtlemine sul.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted 100-aastased traditsioonid