Esileht Koolilaps .

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: .

Postitas:

Näksi muru mode!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil lapsed jõuavad sammud täis teha? Kehalise õpetaja nõuab rakenduse fotosid. Koolipäev lõpeb 14.30 siis sööma ja õue aga nii palju ei jõua laps teha.

Minu lapse õpetaja ei nõua mingeid samme. Ja rakenduse fotode jagamist ei saa nõuda. Küsi, kas õpetaja on GDPR’iga kursis ja kuidas on tagatud tundliku info (laste liikumispiirkonnad) turvaliselt hoidmine. Ja üleüldse kui selliseid nõudmisi esitada, siis tuleb jagada lastele ka vastavad vahendid.

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 09:38; 31.03 13:48; 01.04 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 000 sammu nõudmine pole igapäevaselt ju kuidagi õigustatud? Kehalise õpetaja saab ikka nõuda eesmärke, mis on täidetavad kehalise tunniks mõeldud aja jooksul. Mis juhtub kui ei jõuta – kui ilm on kole, laps on tõbine (ei jõua õues mängida) vmt?

Kui teil on koer pange sammulugeja koera külge või laps pangu ümber jala, kui istudes jalga viibutab siis sammud aina tulevad.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 10:13; 31.03 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel ei ole tegelikult mingit probleemi iga päev 10000 sammu teha, aga sageli nad lihtsalt ei viitsi. Mina sunnin nad igal päeval tunniks ajaks õue niikuinii. Sest olukord, kus päevad läbi istutakse küürus nutiseadmes on lihtsalt tervisele kahjulik. Ilm ei ole minu jaoks põhjus, mis liikumisest loobuda. Olen spetsiaalselt lastele vihmakindlad riided ostnud. Meil lastel õpetaja nõuab tegelikult vaid nädalas korra 5 km läbimist.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 10:32; 01.04 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse õpetaja on tegelikult mõistlik, kuna lubas asendada taolise sammumise ja jooksmise tõenduse ühe teise liikumisharrastuse videodega, mida laps harrastab. Küll aga peame umbes täitma ühte iganädalast tabelit, kuhu õpetaja ladus u 10 erinevat toas tehtavat jõuharjutust (kätekõverdused, põlvetõstejooksud jne) – laps asus neid usinalt tegema esimene nädal ja hingeldas juba 4. harjutuse juures, ei olnud võimalik neid niimoodi järjest teha. Nüüd kahjuks täidabki suvaliselt, esimese korra näidise järgi. Muus osas laps liigub ka praegu palju õues ringi ja harrastab oma harrastust, mida saab õues teha, nii et ma ei muretse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lapse teekonda ei pea märkima. Märkida tuleb rakenduses näidatud sammude arv, mis ei ole sensitiivne info.

Aga teemasse – laps on 9.aastane ja käime igapäevaselt jalutamas ca tund aega. Hüppab ja kargab kodus lisaks.  Tuleb see 10 000 sammu täis küll, lapsel on ju veel lühem samm ka, seega minu 100 sammu kohta teeb laps ca 140 sammu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei ole nutiseadmed koolis kohustuslikud. Kui pole nutiseadet, ei saa ka õpetaja selle soetamist nõuda.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga geeniused, pakkuge siis välja, kuidas saada üks laps üle neti liikuma. Suur osa lapsi konutab lihtsalt toas telefonis. Ja memmed mõtlevad järjest vabandusi välja. Mitte et kuidas saaks, vaid kuidas üritust torpedeerida.

+20
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga geeniused, pakkuge siis välja, kuidas saada üks laps üle neti liikuma. Suur osa lapsi konutab lihtsalt toas telefonis. Ja memmed mõtlevad järjest vabandusi välja. Mitte et kuidas saaks, vaid kuidas üritust torpedeerida.

minu tütrel oli näiteks ajaloo tund eile õues liikudes. Aga jah see eeldab nutiseadet + neti olemasolu mobiilis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütrel oli näiteks ajaloo tund eile õues liikudes. Aga jah see eeldab nutiseadet + neti olemasolu mobiilis.

Meil oli eile kodus just sarnasel teemal arutelu – et kuidas saab eeldada, et kõigil lastel on telefonis vajalik rakendus ja piisavalt netti.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütrel oli näiteks ajaloo tund eile õues liikudes. Aga jah see eeldab nutiseadet + neti olemasolu mobiilis.

Meil oli eile kodus just sarnasel teemal arutelu – et kuidas saab eeldada, et kõigil lastel on telefonis vajalik rakendus ja piisavalt netti.

Need, kellel ei ole, need räägivad sellest õpetajaga ja leiavad lahenduse. Enamusel ju on.

Liikuda saab kehalise tunni ajal ja miks ei võiks ka kehalises olla kodutöö?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vist aktiivusmonitor viskab villast, aga 10 000 sammu täis saamiseks mul küll tund aega jalutamisest ei piisa. 10 000 sammu tuleb u 9 km-ga.

Ei kujuta ette, et mõni laps iga päev 9 km kõndida viitsiks. Variant on muidugi hankida andur, mis iga liigutuse registreerib. Siis mängib arvutimängu, käsi liigub ja sammud muudkui kogunevad.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 10 000 ei pea eeldatavasti järjest olema ega ka mitte iga päev, nagu täpsustusest välja tuleb.

Minge tehke õhtul koos pikem tiir või mängige palli ja pole üldse küsimus. Ma ei taha ise ka kogu aeg nelja seina vahel istuda.

Mu koolilapse kell tahab, et iga tund 250 sammu liigutaks ja see võtab imevähe aega, aga on kindlasti vajalik. Nii saab juba passiivsete ärkvelolekutundidega 3-4000 kätte + tund aega jalutamist või pool tundi aktiivset sportimist ja ongi 10 000 olemas.

 

(Tehniliste vahendite olemasolu nõudmine on eraldi teema.)

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 13:09; 31.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kõike lapsevanem võimeline pole välja mõtlema ja milliste seadusepügalatega ähvardama, et koolile vastu töötada! Hämmastav. Ja kurb.

Ja siis loen kahe ristiretkel oleva ema teemat Ekspressist, kes jälle vastupidisel põhjusel oma tankitorud kooli vastu on keeranud. Et kool teeb liiga vähe jne jne

Koolis töötada on ikka väga raske. Kogu frustratsioon kallatakse praegu õpetajatele  kaela. Sest keegi peab ju laste halbades hinnetes süüdi olema ja loomulikult on süüdi õpetajad 😀

Vanemad on tigedad nagu herilased. Vahel võiksid terve perega ka peeglisse vaadata.

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga geeniused, pakkuge siis välja, kuidas saada üks laps üle neti liikuma. Suur osa lapsi konutab lihtsalt toas telefonis. Ja memmed mõtlevad järjest vabandusi välja. Mitte et kuidas saaks, vaid kuidas üritust torpedeerida.

Sunniviisiline sammude lugemine ei pane lapsi mitte kuidagi liikuma. Tulevadki sellised lahendused, et kinnitatakse nutikell koera külge. Mul endal on fitbit, teiste kelladega kogemust pole, aga selle kellaga ei pea sammude tekitamiseks üldse liikuma, vaid piisab lihtsalt istudes käega vehkimisest. Mina lihtsalt võtan oma lapse endaga õue liikuma kaasa ja õnneks käib ta ka vabatahtlikult jalutamas. Aga mingid ekraanipildid ei tõesta kellelegi midagi.
Mis puutub koolis töötamise raskusesse, siis kehalise õpetajatel on praegu küll väga lihtne elu. Saadavad kord kuus kõigile klassidele samad ülesanded ning ongi kogu nende töö. Kusjuures sama kooli erinevad kehalise õpetajad saadavad ka samad ülesanded. Ei tundu väga keeruline amet just.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 09:38; 31.03 13:48; 01.04 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliti on kehaline väga erinev. Mul on lapsel zoomis, peab kindlaid harjutusi tegema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga geeniused, pakkuge siis välja, kuidas saada üks laps üle neti liikuma. Suur osa lapsi konutab lihtsalt toas telefonis. Ja memmed mõtlevad järjest vabandusi välja. Mitte et kuidas saaks, vaid kuidas üritust torpedeerida.

Ülesandeid saab teha ja jätta ka nii, et oleks tundide arvu, kestvuse ja kodutöödega proportsioonis. Kehalise kasvatuse tund on 45min, mille jooksul kindlasti 10 000 sammu ei jõua teha – paljud lapsed elavad ka korteris ja keset päeva neid õue nö jalutama üksi kindlasti ei soovita lasta. Kui on nõue ühe päeva jooksul 10 000 sammu täis saada siis see on ca 3h kõndimist, kehalise kasvatuse tund 45min, millest siis ütleme 2h oleks justkui “kodutööd”, eriti kui see on vaja ühe päeva jooksul ära teha. 45min jooksul jõuab samas teha väga palju aeroobika harjustusi, kukerpalle, tireleid, kükke, kätekõverdusi vmt.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 10:13; 31.03 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on nõue ühe päeva jooksul 10 000 sammu täis saada siis see on ca 3h kõndimist

Ehk vähem kui samm sekundis, astud aeglasemalt kui kell…

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 13:09; 31.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga geeniused, pakkuge siis välja, kuidas saada üks laps üle neti liikuma. Suur osa lapsi konutab lihtsalt toas telefonis. Ja memmed mõtlevad järjest vabandusi välja. Mitte et kuidas saaks, vaid kuidas üritust torpedeerida.

Ülesandeid saab teha ja jätta ka nii, et oleks tundide arvu, kestvuse ja kodutöödega proportsioonis. Kehalise kasvatuse tund on 45min, mille jooksul kindlasti 10 000 sammu ei jõua teha – paljud lapsed elavad ka korteris ja keset päeva neid õue nö jalutama üksi kindlasti ei soovita lasta. Kui on nõue ühe päeva jooksul 10 000 sammu täis saada siis see on ca 3h kõndimist, kehalise kasvatuse tund 45min, millest siis ütleme 2h oleks justkui “kodutööd”, eriti kui see on vaja ühe päeva jooksul ära teha. 45min jooksul jõuab samas teha väga palju aeroobika harjustusi, kukerpalle, tireleid, kükke, kätekõverdusi vmt.

Ära luuleta. 10 000 sammu kolme tunni jooksul? No kui sellest 2 tundi seista, siis küll.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti rekord 10 000 m jooksus on nii 27 minutit.

Keka tund on vist 45 minutit?

Miks õpetaja nõuab paaritunnist kõmdimist?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse huviala ei pruugi ju olla seotud kõndimisega. Minu kolm last käivad alates distantsõppe algusest kas 3h mäesuusatamas või 6km murdmaasuusatamas. Kui lumi lähinädalal-paaril kaob, asuvad nad rulluisutama. Nende aladega on 10000 sammu täitmine keeruline, samas on lapsed õues ja mõnusalt väsinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll veits mutt juba, aga jalutan u tunniga 5 km, see teeb keskmiselt 6 000 sammu.
10 000 sammu on ju üleüldse üks suvaline number, mis kunagi lihtsalt sobis hästi jaapanlaste sammulugejale nimeks.

Keskmisele lapsele võib korraga 10 000 sammu küll palju olla…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

virgad lapsed, kes vähemalt kätt liigutada viitsivad. tuttav rääkis põhikoolilapsest, kes ehitas legoroboti, mis telefoni kõigutas ja vajaliku arvu samme telefoni rakendusse tekitas 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 000 sammu on lapsele umbes tunniajane jalutuskäik. niisama paar-kolm tundi õues mängides pigem ei tule täis. toas on ka raske täis saada. minu lapse kehalise õpetetaja igapäevaselt 10 000 sammu ei nõua, aga mulle meeldiks, kui nõuaks, saaks lapse vähemalt liikuma. tund aega päevas kõndimiseks ikka leiaks aega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse huviala ei pruugi ju olla seotud kõndimisega. Minu kolm last käivad alates distantsõppe algusest kas 3h mäesuusatamas või 6km murdmaasuusatamas. Kui lumi lähinädalal-paaril kaob, asuvad nad rulluisutama. Nende aladega on 10000 sammu täitmine keeruline, samas on lapsed õues ja mõnusalt väsinud.

Ega siis point ei ole selles, et laps tingimata sammuks. Samulugeja loeb ju ka rulluisutades käte liikumist, lisaks saab kodus teel ühesf toast teise ja trepist üles ( kel on) ka hoida lugeja lugemas. Eesmärk on oluline – saada lapsed liikuma, ja mitte 15 minutiks, vaid rohkemaks. Minu meelest kaunis mõttetu on tähti närima hakata. Õpetaja on kindlasti nõus, kui temaga eelnevalt viisakalt kokku leppida, et rulluisutad hoopis mingi piisava koormusega aja või teekonna. Kui laps ei ole võimeline tund aega mõõdukas tempos liikuma, siis ma muretseksin lapse tervise pärast.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 10:32; 01.04 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis point ei ole selles, et laps tingimata sammuks. Samulugeja loeb ju ka rulluisutades käte liikumist, lisaks saab kodus teel ühesf toast teise ja trepist üles ( kel on) ka hoida lugeja lugemas. Eesmärk on oluline – saada lapsed liikuma, ja mitte 15 minutiks, vaid rohkemaks. Minu meelest kaunis mõttetu on tähti närima hakata. Õpetaja on kindlasti nõus, kui temaga eelnevalt viisakalt kokku leppida, et rulluisutad hoopis mingi piisava koormusega aja või teekonna.

Suusatades loeb minu sammulugeja samme hoopis teisiti ja kordades vähem kui nt. joostes. Aga reaalne läbitud vahemaa on pikem. Vale on eeldada, et lastel on gps-ga nutikellad kasutusel, pigem ikka odavama otsa omad kui üldse.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 09:38; 31.03 13:48; 01.04 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvipärast… kas sa ise jõuad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil lapsed jõuavad sammud täis teha? Kehalise õpetaja nõuab rakenduse fotosid. Koolipäev lõpeb 14.30 siis sööma ja õue.

Las lapsed õpetavad sulle arvude kirjutamist!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 000 sammu eeldab jah kas kõndima/jooksma minekut või laste puhul aktiivset õues mängimist. Toas see täis ei tule. Distantsõppe ajal võiks muidugi enesestmõistetav olla, et tuleb õues liikumas käia. Lapsevanematele ka kasuks.
Minul endal tuleb selline sammude hulk täis koeraga jalutades. Niisama tööpäeva jooksul mitte ja mul ei ole istuv töö. Lapsed mängivad palju sõpradega õues, neile pole ka 18000 probleem. Aga seda juhul kui mängida jalgpalli, trifaad vms liikuvat. Rulluisutamine paraku annab samme vähe, suusatamine ka. Mis muidugi ei tähenda, et need liikumise mõttes head ei oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kindel, et tarvis käe viibutamine, minu meelest saab fitbiti rakendusse ise ka sammude arvu lisada, näiteks kui ei olnud jalutades just fitbit kaasas vaid oli mingi muu seade.
Aga 10000 og niisugune standardnumber, tundub et õpetaja ise pole oma samme lugenud. Mina olen 164 cm pikk ja kiire kõnniga tuleb see arv samme täis minimaalselt pooleteise tunniga. Nii et kehalise tunni täiteks on see liiga palju.
Mulle ei meeldiks selline laest võetud tuim nõue. Seevastu väga meeldib, et kodukooli ajal ka kool lapsi välja jalutama aitab, siis mul jääb see vaev ära.
Minu lastel on olnud tarvis kehalise tunniks logi kirjutada ja füüsiline tegevus on enda vabal valikul. Kirjutab siis näiteks, et jalutas sealt sinna või jooksis või mängis tennist või käis taarat viimas linna kõige kaugemas punktis. Ja kirjutab kas oli väsitav, tore või koges midagi huvitavat. Pildi võib ka panna, kuigi see pole kohustuslik. Minu lapsele on pildipaneku võimalus suur motivaator, läheb välja mõttega kuskil mõni äge või naljakas pilt teha. Ei pea ise pildil olema, aga võib olla. Päris lahe pildikogu on tal juba. Ükskord tegi pildi ilusast taevast, ükskord tegi endast tiigipardi taustal, veel on tal pilte ühest suurest kellast kaks korda möödudes, et näidata kui kaua jalutas. Ükskord tuule-vihmaga jooksis pool tundi kodus trepist üles-alla ja tegi vahepeal kätekõverdusi ka.Logis kirjutas, et kodukontoris töötav ema loodab et järgmise kekatunni päeval on parem ilm???? (see oli tõsi) Muidugi võib kõik need logid ka välja mõelda ja suvad pildid panna, eks ta põhineb usaldusel. Nii nagu ka see 10000 sammu ju tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps .