Esileht Ilu ja tervis 10000

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: 10000

Postitas:
Kägu

Kas keegi teinud pidevalt 10000+ sammu iga päev. On see kaalule midagi mõjunud? või mitte?

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teha 10000 sammu nii et lähed välja ja teed need sammud, siis küll mõjub. Aga nii et aktiivsusmonitoriga mõõtes, siis  mitte. Mul on kella peal 5400 sammu. Ma pole kuskil väljas käinud vaid niisama veidi koristanud ja pesusid masinasse pannud ja välja võtnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 10 000 sammu kalorikulu on nii vähene, et selle teeb tasa paari võileivaga.
Allavõtmine algab toitumisest, liikumine on vaid hea enesetunde jaoks.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 10 000 sammu kalorikulu on nii vähene, et selle teeb tasa paari võileivaga.

Allavõtmine algab toitumisest, liikumine on vaid hea enesetunde jaoks.

Loomulikult. Lisaks – milline ajakulu. Kes ikka täispäevad tööl ja töö ei ole kõndimisega seotud, see siis teeb öösel neid samme või?

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 10 000 sammu kalorikulu on nii vähene, et selle teeb tasa paari võileivaga.

Allavõtmine algab toitumisest, liikumine on vaid hea enesetunde jaoks.

No kui paari võileiva kalorid tasa teeb on ju väga hästi, väike defitsiit.

Mind isiklikult on aidanud. Treenin ka 4x nädalas, aga kaal langeb paremini kui teen igapäevaselt sammud ka täis. Lisaks mõjub väljas liikumine mentaalselt hästi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult sellest, et hakkad nüüd iga päev 10 000 sammu tegema, ei ole kaalule küll mõju. Aasta lõikes äkki võtad paar kilo maha, kui enne kõndisid vähem ja toitumine jääb samaks.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüd ligi 2,5 a tubli kõndija olnud. Kaalu see tõesti ei mõjuta, kui sööki ei piira. Ennem võib isegi juurde võtta, sest isu paraneb. Aga mis on muutunud – kehakuju. Kui ma enne olin ülalt poolt priskem ja proportsionaalselt  liiga kitsa puusa ja peenikeste reitega, siis nüüd on mu figuur naiselikum. Puusad on laiemad ja reied lihases rohkem (ülekaalus ma pole). Enne pigem õuna, nüüd rohkem liivakella moodi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 10 000 sammu kalorikulu on nii vähene, et selle teeb tasa paari võileivaga.

Allavõtmine algab toitumisest, liikumine on vaid hea enesetunde jaoks.

Loomulikult. Lisaks – milline ajakulu. Kes ikka täispäevad tööl ja töö ei ole kõndimisega seotud, see siis teeb öösel neid samme või?

Mõte ongi selles, et selle 10000 sammu tegemise ajal sa ei näksi ega vedele ekraanide ees. Kui sa tööpäeva jooksul eriti ei liigu, siis just pead õhtul selle tasa tegema. Liikumine on ka vaimsele tervisele väga oluline.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin jalgsi tööl käima paar aastat tagasi (8km kokku, pluss tööpäevadel ma  ka ei istu kogu aeg), tööpäeviti tuleb kindalsti 15 000 + sammu, puhkepäeviti või ka alla 5000 jääda. Esimese aastaga võtsin 5kg alla, rohkem pole kaal langenud (olin ülekaalus, mingi ülekaal on siiani säilinud). Aga ma ei jälgi ka palju ma söön.

Eile näiteks, kui liikusin üle 16000 sammu, lubas kell mul lisaks õgida üle 650 kalori, kokku siis ligi 2600 kalorit. Palju ma tegelikult sõin, ei tea, ma ei viitsi iga päev  söödud kaloreid arvestada, et kaal rohkem ei lange, siis ilmselt söön sama palju juurde kui kulutan.

Mingi baastoitumine peab ikka inimesel olema et funktisoneerida, kui alla võtta tahad, siis peaks söödud kalorid olema veidi väiksemad kui kulutatud kalorid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on viimase 1,5 aasta keskmine üle 10000 sammu. Päris iga päev ei tule täis, aga ei ole harv ka 17-18tuh. 1,5 aastat tagasi sündis noorim laps ja kärutan teda peaaegu iga ilmaga. Olen eluaeg palju ja meelsasti jalgsi käinud, juba lapsena pigem käisin mitu peatust jalgsi kui ootasin umbset bussi. Mingit imet see kaaluga küll ei tee. Olen 3kg üle raseduseelse kaalu, see on selline tavapärane langus mis oleks iga vähegi normaalse eluviisi kõrvalt tulnud. Jalutamise mõte mulle on pigem värske õhk ja koduseinte vahelt välja saamine. Paljulapselises peres 7000 sammu tuleb juba kodus askeldades päeva peale kokku (korteris elan).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sa peale seda kõndi kodus segad ühe džinni toonikuga, sööd kõrvale tüki torti jne – siis ei ole kasu. Ma praegu tegelen kaalu alandamisega:

1 – Fitlap

2- 2x nädalas vähemalt jõusaal

3 – käin 8000 sammu.

Alla olen saanud 2,5 kg, aga vaja on maha saada 17 kg.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla olen saanud 2,5 kg, aga vaja on maha saada 17 kg.

Mis aja jooksul see 2,5 kg on läinud siis? Ma teen ka Fitlapi, väga aeglaselt läheb alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljulapselises peres 7000 sammu tuleb juba kodus askeldades päeva peale kokku (korteris elan).

Sul peab siis suur korter olema.  Mul 3 last vanuses 1 – 5 aastat, elan 3-toalises korteris ja ka kõige tegusamatel ainult-kodus-päevadel pole üle 4000 sammu ära tulnud, pigem jääb nende nn kodupäevade sammude arv 2000 sammu juurde.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti mõjub kaalule, kui oled järjekindel ning teed kiiremas tempos. Kõige suurem miinus on minu arvates ajakulu. Seetõttu hakkasin kas või osaliselt jooksma neid samme. Kahjuks kõike 10k sammu joosta ei saa, liigesed ei pea vastu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajakulu tõesti on. Kui hästi ruttu kõndida, saab tunniga maks. 8000 sammu. Kahjuks pikalt jooksmine ka ei sobi mulle tervislikel põhjustel. Samas mul on hea see, et saan kõndida metsas ja mere ääres, mis annab ka vaimsele tervisele boonuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hästi ruttu kõndida, saab tunniga maks. 8000 sammu.

Te tõesti arvate, et sellel 10 000 sammu täispunnitamisel on mingi mõte ka?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüd ligi 2,5 a tubli kõndija olnud. Kaalu see tõesti ei mõjuta, kui sööki ei piira. Ennem võib isegi juurde võtta, sest isu paraneb. Aga mis on muutunud – kehakuju. Kui ma enne olin ülalt poolt priskem ja proportsionaalselt liiga kitsa puusa ja peenikeste reitega, siis nüüd on mu figuur naiselikum. Puusad on laiemad ja reied lihases rohkem (ülekaalus ma pole). Enne pigem õuna, nüüd rohkem liivakella moodi.

Õunast ei saa iial liivakella.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hästi ruttu kõndida, saab tunniga maks. 8000 sammu.

Te tõesti arvate, et sellel 10 000 sammu täispunnitamisel on mingi mõte ka?

Panin sulle küll plussi, aga siiski arvan, et natukene on ikka kasu. Kõndimine aitab kaasa peristaltika tööle. Kõndimine kaalu muidugi ei alanda, aga muidu väheliikuval inimesel paneb soolestiku paremini tööle küll. Lisaks veel muud juba loetletud head küljed – värske õhk, linnulaul, stressimaandus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüd ligi 2,5 a tubli kõndija olnud. Kaalu see tõesti ei mõjuta, kui sööki ei piira. Ennem võib isegi juurde võtta, sest isu paraneb. Aga mis on muutunud – kehakuju. Kui ma enne olin ülalt poolt priskem ja proportsionaalselt liiga kitsa puusa ja peenikeste reitega, siis nüüd on mu figuur naiselikum. Puusad on laiemad ja reied lihases rohkem (ülekaalus ma pole). Enne pigem õuna, nüüd rohkem liivakella moodi.

Õunast ei saa iial liivakella.

Mul kahjuks pole 3 a taguseid pesus pilte, et saaks enne ja pärast võrdlust jagada. Ja eks need miinused jne tõesta taas uuringutestki selgunud tõsiasja, et kõige enam kadestatakse teiste juures kena figuuri.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla olen saanud 2,5 kg, aga vaja on maha saada 17 kg.

Mis aja jooksul see 2,5 kg on läinud siis? Ma teen ka Fitlapi, väga aeglaselt läheb alla.

Lähebki aeglaselt, eks ole ka tagasilööke, aga mõte on selles, et õppida jälgima toidukoguseid ja sööma 4x päevas. Mul läks alguses kohe kahe nädalaga peaaegu 2 kg alla, siis jäi toppama, tuli isegi tagasi ja nüüd langes jälle.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nüüd ligi 2,5 a tubli kõndija olnud. Kaalu see tõesti ei mõjuta, kui sööki ei piira. Ennem võib isegi juurde võtta, sest isu paraneb. Aga mis on muutunud – kehakuju. Kui ma enne olin ülalt poolt priskem ja proportsionaalselt liiga kitsa puusa ja peenikeste reitega, siis nüüd on mu figuur naiselikum. Puusad on laiemad ja reied lihases rohkem (ülekaalus ma pole). Enne pigem õuna, nüüd rohkem liivakella moodi.

Õunast ei saa iial liivakella.

Mul kahjuks pole 3 a taguseid pesus pilte, et saaks enne ja pärast võrdlust jagada. Ja eks need miinused jne tõesta taas uuringutestki selgunud tõsiasja, et kõige enam kadestatakse teiste juures kena figuuri.

Kehatüüp on miski, mis on inimesele geneetiliselt antud. Sellest sõltub, millisesse kehapiirkonda sul rasv enim talletub ja elu jooksul see ei muutu. St õun ei muutu pirniks või liivakell õunaks vms.
Loomulikult saab lihaseid treenides oma kehakuju pisut mõjutada, aga seda tehakse suurte raskustega mitte lihtsalt kõndides. See on sul kena ettekujutus, et muutusid kõndides õunast liivakellaks 😀

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest aru, kuidas on võimalik, et ma eile kaalusin 60,5 ja täna hommikul oli kaalule astudes 62,2 kilo.

Kusjuures, kaalun alati mitu korda järjest, kuna tundub, et elektrooniline kaal võib pisut valetada. Nii et ei saanud kuidagi kaalu eksimus ka olla.

Eile ei olnud mul mingit suurt söömist. Täitsa tavaline kaalulangetusmenüü. Loen kaloreid ja oma tavapärast kalorinormi ei ületanud. Ja liigutasin ennast tavalisest keskmisest palju rohkem.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samme ei loe, aga koeraga kõnnin iga päev õues 2-3 tundi. Ikka mõjub kaalule – vähemalt võin nüüd südamerahuga süüa kooke, saiu ja komme ning kaalu sellest ei lisandu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult. Lisaks – milline ajakulu. Kes ikka täispäevad tööl ja töö ei ole kõndimisega seotud, see siis teeb öösel neid samme või?

Hämmastav, et sinu jaoks on üllatuseks, et istuva töö korral on väga soovitav õhtul ennast veidi liigutada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlalt mõjub kaalule kasulikult – sest see aeg, mis sa kõnnid, sa ei söö. Kui sa just pirukaid kaasa ei plaani võtta oma tunni-pooleteisesele ringile.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlalt mõjub kaalule kasulikult – sest see aeg, mis sa kõnnid, sa ei söö.

No see tund või poolteist siin küll midagi ei muuda. Isegi paksud ei õgi pidevalt, kui sa seda arvad. Ja ka ülejäänud ajaga jõuab süüa küll, pärast värses õhus jalutuskäiku on isu eriti hea.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlalt mõjub kaalule kasulikult – sest see aeg, mis sa kõnnid, sa ei söö.

No see tund või poolteist siin küll midagi ei muuda. Isegi paksud ei õgi pidevalt, kui sa seda arvad. Ja ka ülejäänud ajaga jõuab süüa küll, pärast värses õhus jalutuskäiku on isu eriti hea.

Jah, osal kindlasti, aga näiteks mul pole nii. Kui ma saan värskesse õhku liikuma, siis kaob see “tahaks-midagi-head” saatan õlalt ära ja jalutamast tagasi tulles on enesetunne hea, veidi rammetu, tekib eduelamus, et sain ennast ületatud, et väja liikuma läksin – ja üldse ei teki nii kergelt enam seda näksimissoovi. Nii et mina ikkagi soovitan proovida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta keskmisena teen päevas 16 000 sammu, kaal on terve selle sajandi püsinud seal kus alati. Kaal on geneetiliselt määratud ja seda ei saa omatahtsi muuta.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta keskmisena teen päevas 16 000 sammu, kaal on terve selle sajandi püsinud seal kus alati. Kaal on geneetiliselt määratud ja seda ei saa omatahtsi muuta.

Jajah…   Nii mina isiklikult kui ka mitmed tuttavad on seega oma geene edukalt muutnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pigem jääb nende nn kodupäevade sammude arv 2000 sammu juurde.

Issand, kuidas see võimalik on, mul on 4000 siis, kui praktiliselt midagi ei tee, vedelen diivanil peamiselt. Mul on küll maja, aga ei usu, et see nii suurt rolli mängib. 2000 tuleb mul juba hommikuse sebimisega ja laste koolisaatmisega ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Ilu ja tervis 10000