Esileht Hobinurk 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?

Postitas:
Kägu

Minu kaastunne. Ära ennast piina süüdistustega. Tegid, mis võimalik ju. Kiisu puhaku rahus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kaastunne. Ära ennast piina süüdistustega. Tegid, mis võimalik ju. Kiisu puhaku rahus.

Arvan sama. Mina arvan, et ab doos ei ole süüdi, kui ab anda liiga suures doosis, võib tekkida nt kõhulahtisus või allergia, kuid loom ei sure. Ja ilmselt see arst, kes selle ravi määras, teadis kassi kaalu ja ab toimet ja valis selle ikkagi teadlikult. Ju oli põletik nii äge.

Minu kaastunne samuti ja ütlen – ära piina end ‘oleksitega’. Kassil tekkis põletiku tagajärjel hulgiorganpuudulikkus ja sellesse ta surigi. Lihtsalt nii oligi.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei olnud enne üldse loid ega väsinud, vaid vägagi ergas aga valuliku hamba ja igeme tõttu ei tahtnud mingist hetkest väga süüa. Olukord paranes pärast arsti tehtud süste ja enda antud ab, mis kohe alguses hästi õnnestuda ei tahtnud ja saigi ilmselt talle sobivas annuses sisse manustatud. Ta hakkas jälle isukamalt sööma. Ma sain rohu andmise paremini selgemaks ja õnnestus anda nii palju kui arst soovitas, pärast seda seisund sisuliselt päevapealt muutus.

Ma ütleks selle kohta, et loomaarsti pole küll mõtet süüdistada AB üleannustamises. AB pole nii suur mürk, et loom selle kätte sureks, kui sul esimest korda õnnestus sisse anda arsti poolt määratud kogus.
Mis ravim see täpsemalt oli ja kui suur doos määrati, mitmeks päevaks?
Kassid ongi sellised – ei näita ühtki häda välja enne kui viimane piir käes.
Kui sa teda lahata ei lasknud, siis sa tegelikult ei teagi, millesse ta üldse suri. Hambahäda võis olla vaid kaasuv nähtus või täiesti iseseisev häda, mida sa lihtsalt nägid, aga sisemisest haigusest ei teadnud midagi. Hambapõletikku võis põhjustada sama bakter, mis ammu juba tema kehas olemas oli ja teisigi organeid kahjustas, aga tõesti – kassid haigusi välja ei näita, kui surmatõbi pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Clavaseptin 250
Pool tabletti 4kg kassile hommikul ja õhtul. 10 päevaks. Sai 7 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-kilose kassi soovituslik annus oleks 75 mg 2 korda päevas. Ägedate põletike puhul on lubatud doose suurendada. Pikema perioodi jooksul (4 nädalat) kolmekordne üleannustamine (200+ mg 2 korda päevas) võib mõjutada kolesterooli taset veres ja kutsuda esile oksendamist. Sinu kassile määrati 125 mg 2 korda päevas, aga ütled, et ainult ühel päeval õnnestus selline doos sisse anda. Seega kassi surmaga pole ilmselt Clavaseptinil mingit seost.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga kurb lugemine … kaotasin ise ka paar nädalat tagasi oma 7a kassi täiesti arusaamatu äkksurma tõttu ja arvan teadvat, mida sa tunned ???? kuigi minu kassil oli pealtnäha 0 terviseprobleemi, süüdistan ikka end, et ehk jäi mul midagi märkamata … see tühjus, mis temast jäi oli nii ängistav, et otsustasin võtta ruttu uue ja võimalikult sarnase kassi asemele ning nüüd mul möllabki järgmine karvik kodus ja kurvastamiseks enam väga mahti pole ????

Kuidas suutsid nii ruttu uue kassi võtta. Mul läks aasta  mööda, siis tundsin , et olen uueks loomaks valmis.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole öelnud, et ühe korra.
Esimesel päeval ei saanud kogu rohtu sisse. Vist ka järgmine hommik, sealt edasi topeltkogused…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ta oksendas vist 5-l päeval rohu välja.
Arvasin, et sellest, et sai siis rohtu koos valuvaigistiga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ta oksendas vist 5-l päeval rohu välja.

Arvasin, et sellest, et sai siis rohtu koos valuvaigistiga.

Sulle on sada korda öeldud, et ta ei surnud AB vale doosi pärast, aga ikka ajad sama juttu edasi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga kurb lugemine … kaotasin ise ka paar nädalat tagasi oma 7a kassi täiesti arusaamatu äkksurma tõttu ja arvan teadvat, mida sa tunned ???? kuigi minu kassil oli pealtnäha 0 terviseprobleemi, süüdistan ikka end, et ehk jäi mul midagi märkamata … see tühjus, mis temast jäi oli nii ängistav, et otsustasin võtta ruttu uue ja võimalikult sarnase kassi asemele ning nüüd mul möllabki järgmine karvik kodus ja kurvastamiseks enam väga mahti pole ????

Kuidas suutsid nii ruttu uue kassi võtta. Mul läks aasta mööda, siis tundsin , et olen uueks loomaks valmis.

eks iga inimene leinab erinevalt … minul aitab uus kass leinast üle saada. jah, ta ei asenda kindlasti eelmist kassi, aga temaga toimetamine leevendab kaotusvalu ning lisab teadmist, et elu läheb edasi. mina isiklikult ei oleks suutnud üle paari nädala tühjas (st ilma loomata) korteris tervet mõistust säilitada ja oleksin peatselt totaalne zombie olnud … kui ma näen kui siiralt õnnelik uustulnuk oma uues kodus on, olen igati rahul tehtud otsusega 🙂

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole öelnud, et ühe korra.

Esimesel päeval ei saanud kogu rohtu sisse. Vist ka järgmine hommik, sealt edasi topeltkogused…

Inimene, palun saa aru – kassi ei tapnud mitte antibiootikum, vaid tema haigus. AB üledoos ei tapa kedagi, ei kassi ega koera ega inimest. Miks sa jaurad? Kas sa tahad kedagi kindlasti süüdistada?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tahad kedagi kindlasti süüdistada?

Tahab jah arsti süüdistada, et see kirjutas vale doosi ja nüüd kass suri sellepärast ära. Terve see teema jaurab sama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks iga inimene leinab erinevalt … minul aitab uus kass leinast üle saada. jah, ta ei asenda kindlasti eelmist kassi, aga temaga toimetamine leevendab kaotusvalu ning lisab teadmist, et elu läheb edasi. mina isiklikult ei oleks suutnud üle paari nädala tühjas (st ilma loomata) korteris tervet mõistust säilitada ja oleksin peatselt totaalne zombie olnud … kui ma näen kui siiralt õnnelik uustulnuk oma uues kodus on, olen igati rahul tehtud otsusega ????

Mul sama kogemus. Mu 15-aastane kass, kes absoluutselt igal õhtul mulle esikusse vastu tuli, suri. Järgnesid õhtud, kus ma tulin koju, seisin esikus, keegi mulle vastu ei tulnud, ja ma mudisin närviliselt taskus võtmeid ja nutsin, seisin keset esikut ja ootasin, et äkki ikka keegi tuleb…mantlit ka seljast ei võtnud ega saapaid jalast, muudkui seisin ja ootasin, et äkki ikka keegi kusagilt sealt nurga tagant tuleb…see oli täiesti lootusetult õudne. Igal õhtul sain justkui uuesti rusikaga makku. Sest kedagi ei tulnud ja ma olin üksi. See kordus õhtust õhtusse. Lõpuks ma enam ei tahtnud töölt koju minna, et mitte seda võtmetemudimise ja tühjuse jubedat hetke jälle üle elada, sest ma ei suutnud sellega harjuda.

3 nädalat pidasin vastu ja siis ilmus mu koju pisike uus karvakera, kes lausa veereb mulle igal õhtul esikusse vastu. Elu läks rööpasse. Nüüd jälle ei pea enam võtmeid taskus keerutama, tuleb tegelda tüübiga, kes jalus tilbendab ja piuksub – ja naeratuse näole võlub.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks iga inimene leinab erinevalt … minul aitab uus kass leinast üle saada. jah, ta ei asenda kindlasti eelmist kassi, aga temaga toimetamine leevendab kaotusvalu ning lisab teadmist, et elu läheb edasi. mina isiklikult ei oleks suutnud üle paari nädala tühjas (st ilma loomata) korteris tervet mõistust säilitada ja oleksin peatselt totaalne zombie olnud … kui ma näen kui siiralt õnnelik uustulnuk oma uues kodus on, olen igati rahul tehtud otsusega ????

Mul sama kogemus. Mu 15-aastane kass, kes absoluutselt igal õhtul mulle esikusse vastu tuli, suri. Järgnesid õhtud, kus ma tulin koju, seisin esikus, keegi mulle vastu ei tulnud, ja ma mudisin närviliselt taskus võtmeid ja nutsin, seisin keset esikut ja ootasin, et äkki ikka keegi tuleb…mantlit ka seljast ei võtnud ega saapaid jalast, muudkui seisin ja ootasin, et äkki ikka keegi kusagilt sealt nurga tagant tuleb…see oli täiesti lootusetult õudne. Igal õhtul sain justkui uuesti rusikaga makku. Sest kedagi ei tulnud ja ma olin üksi. See kordus õhtust õhtusse. Lõpuks ma enam ei tahtnud töölt koju minna, et mitte seda võtmetemudimise ja tühjuse jubedat hetke jälle üle elada, sest ma ei suutnud sellega harjuda.

3 nädalat pidasin vastu ja siis ilmus mu koju pisike uus karvakera, kes lausa veereb mulle igal õhtul esikusse vastu. Elu läks rööpasse. Nüüd jälle ei pea enam võtmeid taskus keerutama, tuleb tegelda tüübiga, kes jalus tilbendab ja piuksub – ja naeratuse näole võlub.

enam täpsemalt ei saagi seda tunnet kirjeldada, see kohutav tühjus ongi kõige õudsem … mitu õhtut ma tabasin end sättimast pleedi sellisesse asendisse, et kiisul oleks mõnus sinna öösel  pesa teha … alles paar minutit hiljem sain aru, et sinna pesasse ju keegi ei tule 🙁 nüüd on uus karvakera ning too ootab iga õhtu, et ma talle selle pesa valmis seaks … ja kõik on jälle õnnelikud 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks iga inimene leinab erinevalt … minul aitab uus kass leinast üle saada. jah, ta ei asenda kindlasti eelmist kassi, aga temaga toimetamine leevendab kaotusvalu ning lisab teadmist, et elu läheb edasi. mina isiklikult ei oleks suutnud üle paari nädala tühjas (st ilma loomata) korteris tervet mõistust säilitada ja oleksin peatselt totaalne zombie olnud … kui ma näen kui siiralt õnnelik uustulnuk oma uues kodus on, olen igati rahul tehtud otsusega ????

Kas sa oled teemaalgataja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole öelnud, et ühe korra.

Esimesel päeval ei saanud kogu rohtu sisse. Vist ka järgmine hommik, sealt edasi topeltkogused…

Sisuliselt ikka ütlesid küll, et ühe korra. Või vähemalt ühe päeva.
Ma sain rohu andmise paremini selgemaks ja õnnestus anda nii palju kui arst soovitas, pärast seda seisund sisuliselt päevapealt muutus. Hommikul veel sõi kõike, õhtul enam mitte. Järgmine päev hingas teisiti ja jõi ainult vett.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks iga inimene leinab erinevalt … minul aitab uus kass leinast üle saada. jah, ta ei asenda kindlasti eelmist kassi, aga temaga toimetamine leevendab kaotusvalu ning lisab teadmist, et elu läheb edasi. mina isiklikult ei oleks suutnud üle paari nädala tühjas (st ilma loomata) korteris tervet mõistust säilitada ja oleksin peatselt totaalne zombie olnud … kui ma näen kui siiralt õnnelik uustulnuk oma uues kodus on, olen igati rahul tehtud otsusega ????

Kas sa oled teemaalgataja?

ei

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel päeval ei saanud kogu rohtu sisse. Vist ka järgmine hommik, sealt edasi topeltkogused…

Ja ta oksendas vist 5-l päeval rohu välja.

Topeltkogus nädala jooksul ei tee organismile midagi hullu. Ja sa ei andnud ka topelt.
Ägeda põletiku korral määrataksegi suurem doos. Clavaseptin on väga tavaline ravim, määratakse paljude hädade puhul ja ükski loom ei sure selle kätte. kui on ka poole tableti asemel terve antud.
Kui oksendas rohu välja, siis jäi ju ravimist täiesti ilma.
Ära kujuta ette, et kass oli muidu täiesti terve, ainult väike hambahäda, aga loomaarst tappis ta ABga ära. See pole Clavaseptiniga mitte kuidagi võimalik.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel päeval ei saanud kogu rohtu sisse. Vist ka järgmine hommik, sealt edasi topeltkogused…

Ja ta oksendas vist 5-l päeval rohu välja.

Topeltkogus nädala jooksul ei tee organismile midagi hullu. Ja sa ei andnud ka topelt.

Ägeda põletiku korral määrataksegi suurem doos. Clavaseptin on väga tavaline ravim, määratakse paljude hädade puhul ja ükski loom ei sure selle kätte. kui on ka poole tableti asemel terve antud.

Kui oksendas rohu välja, siis jäi ju ravimist täiesti ilma.

Ära kujuta ette, et kass oli muidu täiesti terve, ainult väike hambahäda, aga loomaarst tappis ta ABga ära. See pole Clavaseptiniga mitte kuidagi võimalik.

Vähetõenäoline, aga on võimalik. Juhul kui loomal oli tundlikkus antud ravimile ja teiseks kui tal siseorganite töös esines häireid. Veel hullem kui kaks kombineeritult. Teemaalgataja kirjelduse järgi võis tal siseorganite töö häiritud olla küll ja mina oleksin looma põhjalikumalt uurinud enne superdoosi välja kirjutamist. Clavaseptin on küll väga levinud AB, aga päris kommina veterinaar seda kohtlema ei peaks.
Lisaks veel, et hambapõletiku teke on pikaajaline protsess ja see ei ole kaasuv nähtus, küll aga tekitab ise organismis hädasid. Tagantjärele kedagi ega midagi aga ilma lahanguta süüdistada pole mõtet, see pole endale tervislik ja kassi tagasi ei too. Uue looma võtmine on igaühe siseküsimus, kes kuidas leinab. Kellelgi pole seal rohkem õigus kui teisel.

/veterinaar

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähetõenäoline, aga on võimalik. Juhul kui loomal oli tundlikkus antud ravimile ja teiseks kui tal siseorganite töös esines häireid. Veel hullem kui kaks kombineeritult. Teemaalgataja kirjelduse järgi võis tal siseorganite töö häiritud olla küll ja mina oleksin looma põhjalikumalt uurinud enne superdoosi välja kirjutamist. Clavaseptin on küll väga levinud AB, aga päris kommina veterinaar seda kohtlema ei peaks. Lisaks veel, et hambapõletiku teke on pikaajaline protsess ja see ei ole kaasuv nähtus, küll aga tekitab ise organismis hädasid. Tagantjärele kedagi ega midagi aga ilma lahanguta süüdistada pole mõtet, see pole endale tervislik ja kassi tagasi ei too. Uue looma võtmine on igaühe siseküsimus, kes kuidas leinab. Kellelgi pole seal rohkem õigus kui teisel.

Väga tubli, et toetad teemaalgataja mõtet, et arst tappis ta kassi ära, kes oli muidu ainult väikese hambahädaga.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli, et toetad teemaalgataja mõtet, et arst tappis ta kassi ära, kes oli muidu ainult väikese hambahädaga.

Selles suhtes kui kassi organism on nõrk võib ka väike tuuletõmbus saatuslikuks saada. Kassid tõesti peidavad tervisehädasid hästi ja kunagi ei tea ette, mis seal veel põletikku tõttu kehas lisaks toimus. Mõnikord on ka kaasasündinud terviserike, mis avaldub mingil saatuslik hetkel – näiteks südamepuudulikkus vmt. Siis võibki tunduda, et nii terve loom läks järsku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähetõenäoline, aga on võimalik. Juhul kui loomal oli tundlikkus antud ravimile ja teiseks kui tal siseorganite töös esines häireid. Veel hullem kui kaks kombineeritult. Teemaalgataja kirjelduse järgi võis tal siseorganite töö häiritud olla küll ja mina oleksin looma põhjalikumalt uurinud enne superdoosi välja kirjutamist. Clavaseptin on küll väga levinud AB, aga päris kommina veterinaar seda kohtlema ei peaks. Lisaks veel, et hambapõletiku teke on pikaajaline protsess ja see ei ole kaasuv nähtus, küll aga tekitab ise organismis hädasid. Tagantjärele kedagi ega midagi aga ilma lahanguta süüdistada pole mõtet, see pole endale tervislik ja kassi tagasi ei too. Uue looma võtmine on igaühe siseküsimus, kes kuidas leinab. Kellelgi pole seal rohkem õigus kui teisel.

Väga tubli, et toetad teemaalgataja mõtet, et arst tappis ta kassi ära, kes oli muidu ainult väikese hambahädaga.

Hambahäda ei ole väikene kui suu juba haiseb, see on suur koormus tervele organismile. Inimestel on samamoodi. Kassil oli visiidil tervis juba nõrk, tegu polnud ainult hambahädaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambahäda ei ole väikene kui suu juba haiseb, see on suur koormus tervele organismile. Inimestel on samamoodi. Kassil oli visiidil tervis juba nõrk, tegu polnud ainult hambahädaga.

Mulle ei ole vaja seda selgitada, teemaalgataja on see, kes ei saa aru, et kassi üldseisund oli juba väga halb, mitte pool tabletti AB-d ei tapnud teda ära. Aga siin veterinaar muudkui seletab, et pole võimatu midagi ja teemaalgataja saab oma teooriatele ainult hoogu juurde.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ise ka pikalt loomakliinikus ja võiks öelda, et see on klassikaline juhtum, kus loomaomanikul on ikka oma versioon, mis ja kuidas ja nii lihtsalt on.

Ei usu, et kassi seisundi halvenemisel ja surmal oli midagi pistmist antibiootikumiga. TA otsib lihtsalt põhjust ja süüdlast. Selge see ju, et kassil oli ilmselt mingi pikem krooniline häda. See on väga tavaline, et omanik ei saa enne aru, kui seisund väga halb. Ega enne loomad sageli välja ei näitagi nii nähtavalt. Kui kassil olid hingamisraskused, siis toimus miskit seal ja sellesse ka suri. Ravimitega ilmselt seost pole.

Kui arst ütles, et kopsud ja süda tuksis, siis ju nii oli. Võis olla südamepuudulikkus või neerupuudulikkus. Isu puudumine võis välja lüüa üldise halva enesetunde ja kroonilise haiguse tõttu. Sama ilavooluga. Võis olla pigem iiveldus kui et hammastest. Midagi seal oli, aga ilmselt polnud hambad tema suurim probleem ega surma põhjustaja.

Mind alati häirib, kui arstid nii pinnapealsed. Tõsisemate muredega tuleb valida ikka asjalik arst ja kliinik. Vajadusel sõita kaugemale, kus korralikud diagnostikavahendid ja arstidel teadmised. Niimoodi peale vaadates ei saa küll midagi öelda ja diagnoosida. Röntgenit, vereproove, vajadusel UH ja südamearsti teostatud EKG vaja. Siis alles saab midagi öelda, sest on päriselt uuritud ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ise ka pikalt loomakliinikus ja võiks öelda, et see on klassikaline juhtum, kus loomaomanikul on ikka oma versioon, mis ja kuidas ja nii lihtsalt on.

Ei usu, et kassi seisundi halvenemisel ja surmal oli midagi pistmist antibiootikumiga. TA otsib lihtsalt põhjust ja süüdlast. Selge see ju, et kassil oli ilmselt mingi pikem krooniline häda. See on väga tavaline, et omanik ei saa enne aru, kui seisund väga halb. Ega enne loomad sageli välja ei näitagi nii nähtavalt. Kui kassil olid hingamisraskused, siis toimus miskit seal ja sellesse ka suri. Ravimitega ilmselt seost pole.

Kui arst ütles, et kopsud ja süda tuksis, siis ju nii oli. Võis olla südamepuudulikkus või neerupuudulikkus. Isu puudumine võis välja lüüa üldise halva enesetunde ja kroonilise haiguse tõttu. Sama ilavooluga. Võis olla pigem iiveldus kui et hammastest. Midagi seal oli, aga ilmselt polnud hambad tema suurim probleem ega surma põhjustaja.

Mind alati häirib, kui arstid nii pinnapealsed. Tõsisemate muredega tuleb valida ikka asjalik arst ja kliinik. Vajadusel sõita kaugemale, kus korralikud diagnostikavahendid ja arstidel teadmised. Niimoodi peale vaadates ei saa küll midagi öelda ja diagnoosida. Röntgenit, vereproove, vajadusel UH ja südamearsti teostatud EKG vaja. Siis alles saab midagi öelda, sest on päriselt uuritud ka.

Olen varem kirjutanud veterinaar ja nõustun selle kommentaariga. Kuigi me ei tea keegi, mis seal taga tegelikult oli, meeldib inimestele otsida süüdlast. Kirjutasin ka oma esimeses kommentaaris, et teoreetiliselt AB üleannustamine võib tappa, kuna keegi väitis vastupidist, aga ilma lahanguta seda väita ei saa ja kõige õigem oleks edasi liikuda. Võis vabalt mis iganes olla. Selliste külaarstide juures ma rohkem kui vaktsineerimas ei käikski kui päris aus olla, kuna neil puudub vastav aparatuur. Puhtalt silmaga diagnostikat ei tee.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen varem kirjutanud veterinaar ja nõustun selle kommentaariga. Kuigi me ei tea keegi, mis seal taga tegelikult oli, meeldib inimestele otsida süüdlast. Kirjutasin ka oma esimeses kommentaaris, et teoreetiliselt AB üleannustamine võib tappa, kuna keegi väitis vastupidist, aga ilma lahanguta seda väita ei saa ja kõige õigem oleks edasi liikuda. Võis vabalt mis iganes olla. Selliste külaarstide juures ma rohkem kui vaktsineerimas ei käikski kui päris aus olla, kuna neil puudub vastav aparatuur. Puhtalt silmaga diagnostikat ei tee.

Ja kes sina siis nüüd enda arust oled, et asjast midagi teadmata tembeldad teemaalgataja kassi arsti mingiks lolliks maa-arstiks, kes ta kassi AB-ga ära tappis. Täpselt see su jutust välja tuleb. Aga noh, unustagu ära ja liikugu edasi. Sinusugune tundub ikka poole hullem loomaarst olevat, kui sa üldse mingi loomaarst oled.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah et arst on pinnapealne, kuna ei teinud uuringuid. Äkki oleks võinud varem arsti juurde pöörduda, enne kui kassi seisund halvaks läks. Ja teiseks – ühtegi EKG-d ega muud kallist uuringut ei saa teha, kui  loomaomanik ei ole valmis selle eest maksma. See on ikka tase, kuidas loomaarsti materdadakse, küll määras vale doosi, küll ei teinud uuringuid, küll olevat “külaarst ilma aparatuurita”. Sealhulgas ka ennast ise veterinaariks nimetavad asjatundjad, aga loomaomanikul nagu ei olekski mingit vastutust.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka tase, kuidas loomaarsti materdadakse, küll määras vale doosi, küll ei teinud uuringuid, küll olevat “külaarst ilma aparatuurita”. Sealhulgas ka ennast ise veterinaariks nimetavad asjatundjad, aga loomaomanikul nagu ei olekski mingit vastutust.

See on tõesti tase, kuna seda tehakse veel teemaalgataja jutu põhjal ilma tegelikke asjaolusid teadmata. Aga teemaalgataja jutt ei pruugi ju kõige adekvaatsem olla, kui ta siin järjekindlalt raiub ainult seda, et arst kirjutas vale doosi ja sellepärast suri kass ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvasin, et ma olen koolilaste teemas ja lugesin 10. KLASS ja sain aru, et lapsel hambapõletik ja arsti juures on käidud, edasi jõi piima ja nüüd ei taha vett ka jne ja siis lugesin, et kas panna magama?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen varem kirjutanud veterinaar ja nõustun selle kommentaariga. Kuigi me ei tea keegi, mis seal taga tegelikult oli, meeldib inimestele otsida süüdlast. Kirjutasin ka oma esimeses kommentaaris, et teoreetiliselt AB üleannustamine võib tappa, kuna keegi väitis vastupidist, aga ilma lahanguta seda väita ei saa ja kõige õigem oleks edasi liikuda. Võis vabalt mis iganes olla. Selliste külaarstide juures ma rohkem kui vaktsineerimas ei käikski kui päris aus olla, kuna neil puudub vastav aparatuur. Puhtalt silmaga diagnostikat ei tee.

Ja kes sina siis nüüd enda arust oled, et asjast midagi teadmata tembeldad teemaalgataja kassi arsti mingiks lolliks maa-arstiks, kes ta kassi AB-ga ära tappis. Täpselt see su jutust välja tuleb. Aga noh, unustagu ära ja liikugu edasi. Sinusugune tundub ikka poole hullem loomaarst olevat, kui sa üldse mingi loomaarst oled.

Ei loe sellest kommentaarist välja midagi nö külaarstide teadmiste kohta. Aparaatide puudumisest oli jutt. Kõigi külaarstide kohta ei tea, aga minu maakonnas on ultraheli võimalus paaris kliinikus, täpsemate protseduuride jaoks suunatakse siiski naabermaakonna keskusesse st suuremasse linna. Kusjuures ühes kliinikus omanik ja arst on väga tark ja oma kliinikus poole kohaga, aga samuti suunab vajadusel diagnoosimiseks linna kliinikusse kus ta töötab, kuna seal vajalikud seadmed olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Hobinurk 10a. kass. Kas annab veel midagi teha?