Esileht Koolilaps 10a. laps mõtleb ainult söömist… andke nõu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 10a. laps mõtleb ainult söömist… andke nõu

Postitas:

Mure oma lapsega ja tundub et lõppu ei tule. Poiss sööb kõhu täis ja võib vabalt juba pooletunni pärast hakata jälle süüa otsima… No mõistus on otsas! oleme keelanud ja teinud selgaks igatmoodi aga ei aita…. nii kui selja keerame on noormees juba peadpidi külmikus. Poiss on kyll kasvult keskmisest pikem aga kaal on juba 60kg… see on liig mis liig. Lisaks tundub et selle ülekaaluga kaasnevad ka norimised ja muu selline. Vahest on meiegi peale vihane ja troti täis( plahvatab) Ehk on kellelgi olnud sama probleemi lapsega ja oskab soovitada kelle poole peaks pöörduma( näiteks Tartus) tänud kui saame asjaliku infot… omal on tõesti juba mõistus otsas 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 9a tüdruk selline. paks ei ole, võib veel saleda alla liigitada, kuid juba ümarused nagu tekkinud vist sellest söömisest. samas on ta väga kiire kasvuga, ilmselt lihtsalt vajab toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama, poiss peaaegu 9a, tunduvad sellised söömissööstud olema, just õhtuti, ja ikka tahaks magusat (piima sisse mett või kakaod, joogiks mahl või morss), samas on toitude suhtes ka väga valiv. Aedvilja ei söö, kuigi oleme seda lapsest peale teinud ja pakkunud. Ainus, mida sellelaadset sööb, on Kreeka salat (tomat, kurk, kapsas, sibul, juust), olengi siis silma kinni pigistanud ja seda teinud, et mingitki rohelist sööks. Ja võileiva teen talle ka valmis, torkan salatilehe vahele. Porgandit sööb ka mõnikord toorelt, kuid keedetult praetult mitte kunagi. Mina viisin oma lapse toitumisprogrammi (Tartus) üks magistrant teeb oma lõputööd, seal teeb trenni ja peab ka toitumist jälgima, trenni pool sujub, aga toitumine on ikka sinna ebatervislikkuse poole kaldu. Seega ei oska ka väga head nõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks ülesöömise ja õgimissööstude põhjusi on stress. vbl on lapsel kooliasjad halvasti. vbl on sõpradega seis kehvasti. vbl on mingid muud mured hinge pea (maeitea, tärkav seksuaalsus kasvõi). vbl on teie peresisene õhkkond pingestunud (teie omavahelised tülid vms). õgimine ei teki tühja koha peale, enamasti on see psühholoogilise probleemi tunnus.

norimine või lihtsalt tülid koolikaaslastega võis vabalt olla esimene tõuge õgimisele, mitte paksuksminemise tagajärg (mida see on muidugi ka). söömine pakub rohkem lohutust kui endale tunnistada tahame ja see on kõige lihtsam viis, kuidas end vaimse madalseisu juures \”hellitada\”.

p.s. minu arvates on nii, et kui lapsel on kasvuspurt pubekaeas ja sellest suurenenud energiavajadus, siis suurenenud tarbitav toiduhulk ei ladestu liikmetele pekina, vaid laps lihtsalt kasvab ja areneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama mure. Oleme lõputult rääkinud. Teab, et kui jälle nälg on, siis on asju, mida võib vahepalaks võtta – need on nt toores porgand, kurk, kapsas või joogu vett, et kõht nii tühi ei tunduks. Vahel võtab peotäie kamapalle. Pidevalt võileibu ei luba tal teha.
Nüüd on ise ka rohkem oma kaalulangetamisest huvitatud, hakkas tõsisemalt trennis käima ja kaalub ennast ise oma huvist sageli.
Kui oma huvi puudus, siis oli eriti raske, nagu seinaga räägiks ja temapoolset pahameelt ja \”plahvatamisi\” oli palju rohkem. Nüüd on vähem, sest tahtmine ennast käsile võtta on temal ka, mitte enam ainult minul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegeleda tuleb söömise pôhjustega, ära lase lapsel oma tundeid süüa – süüa igavusest, trotsist, kurbusest, pingest.

Teiseks, kasvavale organismile paku toitu, mis teeb kôhu täis, aga mis on tervislik. Täisteratooted, kala, väherasvane liha. Kôik need singid, su lapse köhtu ei täida. Tehku pigem siis tuunikala (vees) konserv lahti ja tehku sellest üks salat (ilma majoneesita).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Liigsöömise põhjus võib olla ka vitamiinide ja mineraalainete defitsiit toidus, mida siis organim kogustega püüab kompenseerida. Peast ei mäleta täpselt, aga on kindlad ained, mille puudujääk tekitab tohutu isu. Lihtne c-vitamiin oli üks…
Teiseks põhjuseks on koguste suurused, magu on füüsiliselt välja veninid. Täsikõhu signaalini jõudmiseks kulub palju söööki. Aitab, kui vähendada vägisi koguseid. Kannatada see ca nädal.
Muidugi on veel põhjuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… äkki tal on mingisugune sündroom?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et lumi maas,tee kolm tundi klassikat ja siis sööd palju tahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on jälle vastupidine mure! Laps ei söö, ta võib söömata olla päevi..kõige kohta ütleb : ei taha, see mulle ei maitse, küll ma pärast söön..
Nokib nagu lind. Ise on ülikõhn. Oleme kõike proovinud, arstide juures käinud, toidulisandeid andnud. Midagi ei oska peale hakata. Arst ütles, et küll kasvab välja sellest.
Äkki saadan teie poole? Me oleme ka Tartust:D Võib-olla on lihtsalt teie pere kokakunst ülihea, et laps nii hästi sööb? 😀
Nb mu poja klassis on ka üks väga kerekas/pontsakas poiss, kes on teistest ikka palju priskem, aga pole kuulnud, et teda narritaks, olen vist isegi kunagi küsinud ja laps ütles, et ei, see poiss olevat väga populaarne koolis.
Kusjuures just tuli meelde, kuidas minu klassiõe ema ei lubanud tal süüa, pani kõik sahvrisse luku taha. Plika oli pontsakam küll kui teised, sest sõi palju, aga siiamaani räägib oma emast halvasti, et see tal süüa keelas, kuigi ema tegi seda tema enda huvides, sest teda ka narriti.
Võib-olla aitaks see, kui teha kodus ainult tervislikke toite, näiteks aedviljasuppe, juurviljahautisi jms? Ja portsjonite vähendamine aitab ka, seda tean omast käest. Lisaks võiks olla alati laual ka kooritud toored porgandid, kaalikas, kapsas kurk jms, uskumatu kui hästi need teismelistele peale lähevad. Üks ema ei uskunud kui talle rääkisin, et ta poeg sööb hea meelega toorest lillkapsast.
Ja kooli raha kaasa ei tohiks ka anda, siis on teada, et koolitoit jääb söömata ja ostetakse igasugust jama puhvetist. Kuigi see raha mitteandmine ka ei aita, enamusel on häid sõpru, kes välja teevad. Puhvetis võiks üldse igasuguse nänni müümise ära keelata. (kuigi pakun, et kui nõuka ajal olnuks meie koolis puhvet, oleksin ka ise hea meelega seal ostmas olnud, vanasti oli koolitoit ikka jube, aga söömata jätta ei saanud, minu jaoks oli see ainuke soe toidukord päevas, mida sain)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates mingil hetkel pubekad mõtlevadki ainult toidust 😀 vähemalt sel ajal kui kodus ollakse
kui kaal liiga teeb, siis võiks üle vaadata just selle poole, et mida süüakse ja palju energiat ära kulutatakse e kuidas liikumisega lood on.

abi võiks saada kliinikumi spordimeditsiini osakonnast http://www.kliinikum.ee/taastusravi/
või
http://www.vomax.ee/?head=2&language=estonian

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene reaktsioon oli, et miks laps ei võiks süüa ja miks te teete draamat asjast, mis on puhas rõõm — hea isu on lapse tervise põhiline tundemärk. Ehk las ometi sööb, nii palju kui tahab, nii tihti kui tahab. Meie kodus kõigi kolme lapsega just nii on ja söövad tõesti kogu õhtu läbi lausa pooletunniste vahedega uskumatuid koguseid. Pole elus neid keelanud. Siis jõudsin teemaalgataja jutus ülekaaluni ja siis ilmselt jah, ei oleks minu suhtumine õige. Minu lapsed nimelt hoolimata tohutust söömisest saledad ja väga kõvad sportlased.
Oleks ülekaalu teema, jätaks vist laokile värsket näksimist, see lööb kõhu täis ka. Äkki aitab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb ka sellest, millised on teie pere toitumisharjumused. Kui sööte õhtuti (või üleüldiselt) pastat, riisi, kartulit ja sinna juurde veel miski jahukaste, siis see soodustab seda, et veresuhkrutase tõuseb väga kiiresti ning seejärel langeb järsult. See omakorda jällegi tekitab söögiisu. Kui veresuhkrutase käibki nö. hüpetega, siis hakkab kõhunääre üleliigset insuliini tootma, mis siis talletatakse rasvana. Mina soovitaks piirata nö. kiireid süsivesikuid ja asendada need nt. täistera toodetega, kartuli saab asendada nt. lillkapsaga, brokoliga jne. Tervislik ja hoiab kauem täiskôhutunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 10a. laps mõtleb ainult söömist… andke nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.