Esileht Koolilaps 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni

Postitas:
Anonymous

Tere! Mis Teie arvate, kui 10a laps ütleb, et oma praeguse nutitelefoniga pole tal enam suurt midagi teha ning see on igav (üle 300eur maksev Sony mingi mudel, kasutusel olnud 2a) ning soovib jõuludeks saada Samsung Note 10, mille hind on ikka liiga kallis-umbes 879eurot. Kas lapsed ongi tõesti sellised, et u 2a pãrast väsivad enda praegusest telefonist ãra ning hakkavad üha uuemaid mudeleid lunima? Mina selgitasin lapsele, et kahjuks pole võimalik nii kallist kinki teha ja praegune telefon on ju ometi tãiesti korras ja terve. Nüüd laps solvunud, kuna vãidab, et mitmetel tema klassikaaslastel ja sõbrannadel on just see telefon. Mida Teie teeksite?

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui laps on solvunud, siis on solvunud. Ehk on klassikaaslaste vanemad rikkad ja neil pole probleemi sellist telefoni osta.

Aga loomulikult on lapsed sellised, ega nemad ei adu veel neid rahanumbreid.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on tänapäeval nii, et nõutakse aina kallimat, kuna kellegil on, kuigi asi on täitsa töötav.
Ma ei saa aru, mis mõttes on telefon igav. Telefon on tarbeese, sellega helistamise, mitte ei mängita. Kui on igav, muretu raamatut või leidnud mu tegevus.

Ma ei ostaks endalegi nii kallist, veel vähem lapsele. Samas minu lapse klassis (2klass) on päris mitmel 800+hinnaga telefone, see ei tähenda, et kohe teised peaks ka ostma.

Kui laps soovib ja ei oska raha väärtust hinnata, siis ütleks otse, tahad, siis kogu ise ja osta. Isegi 300 eurone telefon on päris kallis ja kui 2a vana, siis veel ka kobe.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lastevanemate kasvatus. Mis siin palju mõelda. Väärtushinnangud ja lapse harimine nende teemal. Kui laps ei saa aru, milleks tal telefon on ja mis väärtus sellel on – siis tuleb see töö ära teha. See lähenemine, et kahjuks pole võimalik on eos vale. Tal ei ole vaja! nii lihtne ongi. Isegi kui upuks rahas, siis 10a ei ole vaja sellist telefoni ja see tulebki selgeks teha lapsele.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Mis Teie arvate, kui 10a laps ütleb, et oma praeguse nutitelefoniga pole tal enam suurt midagi teha ning see on igav (üle 300eur maksev Sony mingi mudel, kasutusel olnud 2a) ning soovib jõuludeks saada Samsung Note 10, mille hind on ikka liiga kallis-umbes 879eurot. Kas lapsed ongi tõesti sellised, et u 2a pãrast väsivad enda praegusest telefonist ãra ning hakkavad üha uuemaid mudeleid lunima? Mina selgitasin lapsele, et kahjuks pole võimalik nii kallist kinki teha ja praegune telefon on ju ometi tãiesti korras ja terve. Nüüd laps solvunud, kuna vãidab, et mitmetel tema klassikaaslastel ja sõbrannadel on just see telefon. Mida Teie teeksite?

Ei mul on täitsa mõistlik laps ja tegutsenud selle nimel tema väikelapsest saadik. Väikelapsest peale olen teda suunanud mõtlema nii, et kingitusena teistelt ei eeldata suuri asju. Suuremate ja väärtuslikemate esemete jaoks tuleb ise raha koguda ja soetada. Kusjuures väikelapsena õpetas teda hindama raha väärtust, kui rahakassa täitudes jagasime raha pooleks ning poole eest sai poest omale midagi osta (poole läks siis pangarvele suuremate soovide jaoks kogumiseks) ning nägi ise, kui kaua kogunes raha ja mis selle eest sai. Küll on paar korda jõuluvana või sünnipäeva pakkide sekka sattunud meilt temale veidi väärtsulikum kink, mille jaoks on ta ise eelnevalt, pikalt ja järjepidevalt oma vähesest taskurahast raha oma arvele kogunud. Seega kogub ise ning seetõttu teab, kui kaua ja vaevaliselt on mingi summa kogunenud ning seetõttu ei tule ka selliseid enda poolt kergekäelisi telefoni välja vahetamisi(et kellelgi on,) ning ei eelda kindlati ka kingituseks saaduna kalleid esemeid.
Aga enda eeeskuju peab ka olema. Kui ise järgid neid põhimõtteid, siis ilmselt õpib ka laps midagi, aga kui ise vahetad asju kiirelt ja meeldivuse järgi välja, siis ilmselt õpib laps seda sama tegema.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11-aastane poeg ja tal ca 5a vana Samsongi odavama otsa telefon. Helistada ja e-kooli saab küll sellega. Rohkem polegi ju vaja.
Millegi tegemiseks on kodus arvuti.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuluvana rahakott on sinu käes ju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes sa ei oska lapsele midagi vastata? Mina vastan lihtsalt, et väga hea, et seal telefonis on igav, sinu vaimsele ja füüsilisele tervisele tuleb ainult kasuks, kui leiad tegevust ka väljaspool nutitelefoni. Minu lapsed teavad, et see, mis klassikaaslastel on, mind eriti ei huvita. Mõnel lapsel pole kodus jälle matkavarustust ja nad pole kunagi vanematega koos reisimas käinud. Mõni laps pole kunagi kingiks raamatuid saanud. Mõni laps pole kunagi AHHAA keskuseski käinud. Mis mõttes me siis saame teistest alati eeskuju võtta, mille peale raha kulutada. Ma alati pakun välja, et need soovid, mida mina pole nõus finantseerima, on lastel alati võimalik täita ise raha teenides. Näiteks minnes suvel tööle, töötamisvõimalusi võin neile otsida. Tõttöelda ma jaksaksin küll osta kõigile lastele üle 300 eurose telefoni, aga ma ei pea sellist investeeringut mõttekaks. Ma tean mitut palju paremat viisi, kuidas oma rahast lahti saada. Paraku on elus nii, et ostustamisõigus on sellel, kes selle raha teenib. Kui ei sobi need otsused, siis õpid hästi, tulemusena saad hea töökoha ja saad endale ise osta, mis aga hing ihaldab. Ega kõik soovid ei pea kohe täituma, mis võlu siis unistustel oleks. 10 aastane võiks ikka teada juba, et jõuluvana pakk tuleb vanemate rahakotist.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 13:15; 29.11 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd laps solvunud, kuna vãidab, et mitmetel tema klassikaaslastel ja sõbrannadel on just see telefon.

Kui klassis on mitukümmend õpilast, siis enamikul ei ole sellist telefoni. Ei pea tal ka olema.

Mina ei ostaks iial lapsele nii kallist asja, paljud inimesed ei saa kuus nii palju palkagi! Kui soovib, kogugu raha ja ostku siis. Sel juhul vähemalt näeb kui raskelt see kätte tuleb ja kui peaks maha kukkuma või ära kaduma, on samuti ainult enda mure.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 18:14; 28.11 18:46; 30.11 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas minu lapse klassis (2.klass) on päris mitmel 800+hinnaga telefone

Osadel ilmselt lapsevanemate vana, sest vanem tahtis endale uuemat, vana oli igav.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsed ongi tõesti sellised, et u 2a pãrast väsivad enda praegusest telefonist ãra ning hakkavad üha uuemaid mudeleid lunima? Mina selgitasin lapsele, et kahjuks pole võimalik nii kallist kinki teha ja praegune telefon on ju ometi tãiesti korras ja terve. Nüüd laps solvunud, kuna vãidab, et mitmetel tema klassikaaslastel ja sõbrannadel on just see telefon. Mida Teie teeksite?

Jah, lapsed ongi sellised. Isegi hästi, et 2 aastat rahul oli, mõni tõmbab juba samal päeval nina vingu ja hakkab uut ja paremat asja tahtma, igasugu lapsikust ja tobedust, tänamatust ja ahnust tuleb laste puhul ette ja nad on sageli täiskasvanutest viletsamad teesklejad. Selles mõttes on ka sul mõõdukas laps, et paljudel ulmesoovidega lastel on nende kõigil klassikaaslastel need luksusasjad, tema üksi on nagu vaene kerjus, kes kuskil ei käi, kellele midagi ei lubata ega osteta. Mina ei ostaks. Ütleks ehk, et kui poole raha taskurahast ja kingirahast suudab koguda ja tahab sellele kulutada, siis teise poole maksan (kui see oleks mulle majanduslikult jõukohane). Kui ei oleks jõukohane, siis ütleksin lihtsalt, et kulutada ei saa rohkem, kui teenitakse ja kahjuks jäävad nii kallid ostud ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise jutu peale ma vahetaks lapse telefoni nuputelefoni vastu ja see jääks nii kauaks nii, kuni hakkab asjade väärtust hindama. Telefon on helistamiseks ja kuni see toimib, pole mõtet välja vahetada. Pidev uute asjade ostmine õpetab vaid tarbima, hoolimata sellest, kas asja tõesti vaja on. Maailm on niigi asjade all lookas, pole vaja rohkem arulagedale tarbimisele utsitada. Nii kalli telefoni ostmine on lauslollus, laps võib selle vabalt ära kaotada või maha pillata. Minu lastel on nutikad, vanad mudelid. Siiani pole kurtnud, sest need toimivad.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 21:02; 27.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsed ongi tõesti sellised, et u 2a pãrast väsivad enda praegusest telefonist ãra ning hakkavad üha uuemaid mudeleid lunima? Mina selgitasin lapsele, et kahjuks pole võimalik nii kallist kinki teha ja praegune telefon on ju ometi tãiesti korras ja terve. Nüüd laps solvunud, kuna vãidab, et mitmetel tema klassikaaslastel ja sõbrannadel on just see telefon. Mida Teie teeksite?

Jah, lapsed ongi sellised. Isegi hästi, et 2 aastat rahul oli, mõni tõmbab juba samal päeval nina vingu ja hakkab uut ja paremat asja tahtma, igasugu lapsikust ja tobedust, tänamatust ja ahnust tuleb laste puhul ette ja nad on sageli täiskasvanutest viletsamad teesklejad. Selles mõttes on ka sul mõõdukas laps, et paljudel ulmesoovidega lastel on nende kõigil klassikaaslastel need luksusasjad, tema üksi on nagu vaene kerjus, kes kuskil ei käi, kellele midagi ei lubata ega osteta. Mina ei ostaks. Ütleks ehk, et kui poole raha taskurahast ja kingirahast suudab koguda ja tahab sellele kulutada, siis teise poole maksan (kui see oleks mulle majanduslikult jõukohane). Kui ei oleks jõukohane, siis ütleksin lihtsalt, et kulutada ei saa rohkem, kui teenitakse ja kahjuks jäävad nii kallid ostud ära.

Ega ikka ei ole küll. Kui ise arutult ei tarbi ja pidevalt telefone ei vaheta, siis pole lastel ka kaebamiseks põhjust. Eks kõik algab kodust, muda väärtustatakse, kas asju ja tarbimist või muid väärtusi. Minu lapsed oskavad õnneks muid asju hinnata ja saavad väga hästi aru, et liigne tarbimine on mõttetu rahakulu ja maakera koormamine. Me paneme selle raha parem ühiste ürituste alla.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 21:02; 27.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11-aastane poeg ja tal ca 5a vana Samsongi odavama otsa telefon. Helistada ja e-kooli saab küll sellega. Rohkem polegi ju vaja.
Millegi tegemiseks on kodus arvuti.

Minu 18 ja varsti 16a saavatel lastel on umbes 150 eurot maksvad Huaweid, ise otsisid netist parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Saab palju rohkem kui helistada ja e-kooli. Üks läks sellele üle mingi odavama iphone pealt, teine nokia nuputelefonilt. Raha kogusid ka ostmiseks ise (no sellele nuputelefoni lapsele oleks nõus olnud ka kinkima, aga mitte 800 eurost).
Lapsed võivad küll 2a vanast mudelist ära väsida, aga uue ostmiseks peab ise raha koguma (sünnipäevaks kingitu, suvel töötamine vms).
Pane siis vaim valmis, et lapsele põhikooli lõpetamiseks auto osta ja gümnaasiumi lõpuks korter ja ülikooli lõpetamiseks (ei oska hetkel välja pakkuda), no kindlasti klassis kellegi vanemad võimaldavad oma lapsel mingis x-ülikoolis õppida ja õppemaks + elamiskulud pole neile probleem.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on tänapäeval nii, et nõutakse aina kallimat, kuna kellegil on, kuigi asi on täitsa töötav.

Ma ei saa aru, mis mõttes on telefon igav. Telefon on tarbeese, sellega helistamise, mitte ei mängita. Kui on igav, muretu raamatut või leidnud mu tegevus.

Ma ei ostaks endalegi nii kallist, veel vähem lapsele. Samas minu lapse klassis (2klass) on päris mitmel 800+hinnaga telefone, see ei tähenda, et kohe teised peaks ka ostma.

Kui laps soovib ja ei oska raha väärtust hinnata, siis ütleks otse, tahad, siis kogu ise ja osta. Isegi 300 eurone telefon on päris kallis ja kui 2a vana, siis veel ka kobe.

Ise ka üle loed, mida postitad? Mis lause see on: ” kui on igav, muretu raamatut või leidnud mu tegevus”?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imestan, et sellised lapse olemas on, kes juba 10 aastaselt oskavad nõuda väga kalleid kinke ja solvuda, kui neid ei saa.
Meil oli näiteks selline kaup, kui tahtis kallimat asja – siis kogus osa raha oma taskurahast ning meie panime mingi osa juurde. Väga mõistlik on oma rahaasjadega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no tahta võib laps ju kõike, ega sellepärast seda siis ka kohe saama peaks.
mina tahtsin 10selt lausa oma maja.
sain, aga 35a hiljem ning ise ostes.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefon on tarbeese, sellega helistamise, mitte ei mängita.

Telefon ei ole juba ammu enam tarbeese. Kui telefon oleks ainult helistamiseks, siis võiks ju TA osta lapsele 30 eurot maksva must-valge telefoni (ja imestada, miks last koolis narrima hakatakse). Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Minu soovitus on panna paika eelarve (nt 500 eurot) ning paluda lapsel selles summas telefon leida. Kuigi praegu, enne jõule, on hinnad muidugi laes, ilmselt ta muidu 300 eurone telefon maksab ka praegu 500€. Samuti leppida kokku, kui kaua ta peab seda kasutama, nt 3 aastat, ja panna see endale kalendrisse kirja. Iseasi, kas ta poole aasta pärast uut tahtma ei hakka, aga siis saab öelda, et sa ju ise lubasid, kuidas saab sinuga üldse mingeid kokkulepped teha, kui sa neist kinni ei pea?

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 09:29; 29.11 08:34; 29.11 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Sorry, ma ei saa, mul pole nutitelefoni…

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 09:34; 29.11 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11-aastane poeg ja tal ca 5a vana Samsongi odavama otsa telefon. Helistada ja e-kooli saab küll sellega. Rohkem polegi ju vaja.

Nüüd hakkavad käod üksteist üle trumpama kelle lapsel on kõige vanem/odavam nutitelefon.
Teine seltskond on nuputelefoni entusiastid:)

Aga asjast. Mul endal laps 10 aastane ja tema jutu järgi on Iphone koolis hästi pop. Kui on Iphone, siis oled tegija. ostsin lapsele Iphone 6S ja see ei maksa väga palju. laps on rahul.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu 12aastane tehnikateadlik poiss ei taha mingil juhul iPhone’i. Valis arvustuste põhjal välja Samsung S10, mis on ka muidugi liiga kallis ja minu raha eest ta seda ei saa.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 14:06; 29.11 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on panna paika eelarve (nt 500 eurot) ning paluda lapsel selles summas telefon leida.

Inimesed, kui palju te teenite, et 10-aastasele algklassiõpilasele viiesotiseid telefone saab osta? MIDA asjalikku ta sellega teeb, et praegune nutitelefon “vajalikke” toiminguid ei võimalda?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 18:14; 28.11 18:46; 30.11 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on eluõied. Ja ikka peab olema kõige kallim, et oma armastust näidata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapsele andnud valida kas uus telefon mis on odavam või siis kasutatud telefon .
Muidugi nii kallis telefon on ilmselt kasutatud peast ka väga kallis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstika – elatiseteemades väidetakse, et iialgi ei kulu miinimuelatise suurune summa lapse peale ära. Aga siin teemas on kõigil lastel ligi 1000-eurosed telefonid…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:46; 30.11 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan, tahan, tahan! Ma tahaks ka uut autot aga keegi ei osta!?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtestatud tegevuste vahe, mida võimaldab 150 eurone nutitelefon ja 500 eurone telefon ei ole tegelikult seda hinnavahet väärt. Mis suur kvaliteedihüpe, millest laps tõesti kasu saab, on neil telefonidel? Võidad protsessori kiiruses mõned sekundid, saad paremad fotod eeldusel, et laps üldse mingeid väga häid fotosid tegema vaevub, pruntsuuga inetud lähivõtted ei kvalifitseeru. Veidi rohkem mänguvõimalusi, nagu laps juba ilma selletagi liiga kaua telefonis ei istu. Ekraan on tiba parem- ei maksa illusioone luua, et tundide viisi Iphonis istumine silmi ei riku, ükskõik kui palju seda ka ei promota.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 13:15; 29.11 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on panna paika eelarve (nt 500 eurot) ning paluda lapsel selles summas telefon leida.

Inimesed, kui palju te teenite, et 10-aastasele algklassiõpilasele viiesotiseid telefone saab osta? MIDA asjalikku ta sellega teeb, et praegune nutitelefon “vajalikke” toiminguid ei võimalda?

“nt” tähendab “näiteks”, vabandust, et pikalt välja ei kirjutanud, arvasin, et on tuntud lühend

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 09:29; 29.11 08:34; 29.11 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Sorry, ma ei saa, mul pole nutitelefoni…

Siis sa ei puutu ju teemasse? Kas nendes teemades, kus küsitakse, millist kohvimasinat soovitate, kommenteerid ka “sorry, ma ei tea, ma ei joo kohvi”?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 09:29; 29.11 08:34; 29.11 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Sorry, ma ei saa, mul pole nutitelefoni…

Siis sa ei puutu ju teemasse? Kas nendes teemades, kus küsitakse, millist kohvimasinat soovitate, kommenteerid ka “sorry, ma ei tea, ma ei joo kohvi”?

Ei ole pädev võrdlus ju. Nupukaomanikud helistavad.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 14:06; 29.11 08:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni