Esileht Koolilaps 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni

Postitas:

Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Sorry, ma ei saa, mul pole nutitelefoni…

Siis sa ei puutu ju teemasse? Kas nendes teemades, kus küsitakse, millist kohvimasinat soovitate, kommenteerid ka “sorry, ma ei tea, ma ei joo kohvi”?

Ka nupukaomanikel on telefon, isegi kui sina seda telefoniks ei pea. Ka nupukaomanik võib rusikaga rinnale taguda ja öelda, et telefon on ainult helistamiseks. Aga alla tõmmata äppi selleks, et näha, kuhu nende aeg telefonis tegelikult kulub, nad ei saa.

Teemast välja, aga hiljuti keegi kommenteeris, et vanasti oli ainult Skype, nüüd on hulgaliselt äppe… mida, ma oletan, tuleb siis ilmselt oma telefoni tõmmata… et helistada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 09:34; 29.11 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, sa esimest päeva lapsevanem oled või, et pole kuulnud seda “aga KÕIKIDEL teistel on! Aga KÕIKI teisi lubatakse!” jne. Kõige vanem kiun üldse.
Mis liig see liig. Mismõttes nutitelefoniga pole midagi enam teha? Mina olen karm ema ja ei ostaks ilmaski 10a lapsele sellist asja. Ei ostaks ka endale, muide. Küsiks ka lapselt, mida saab teha selle 900.- telefoniga, mida ei saa teha tema 300.- telefoniga. Palun mulle seletust ja põhjendust, MIKS on tal seda VAJA. Õpeta lapsele selgeks kaks kategooriat asju- mida on vaja ja mida ta tahab.
Aga inimeste eluväärtused on erinevad, et laps sellist asja üldse tahab, näitab, et firmamärgid jms on au sees tutvusringkonnas ja peres, mitte asjade sisuline väärtus ja vajalikkus. Oleks viimane aeg hakata oma 10a harima sel teemal, mis on raha väärtus, mitu päeva nt peab ema tegema tööd, et üldse palgalehele saada seda 900.- neto (eeldan, et te päris rantjee-elu ei ela Eesti 10% rikkaima seas, siis võib arvutada dividendide tootlust). Ja veel “tahtmine on taevariik, saamine on iseasi”, nagu mu vanaema ütles.

Nt Samsung M10 maksab 6x vähem kui S10, välja näeb täpselt samasugune, aku on täpselt sama suur ja 10a kasutaja nõudluste kohta tehnilised andmed on enam kui küllaldased.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vastus sellisele soovile oleks väga lihtne – jõuluvana ei too nii kalleid asju. Suuremad lapsed juba teavad, et jõulukinke sobib meil orienteeruvalt 100 eur eest küsida. Telefonide jaoks on meil ka nendega kokkulepe, et aastane eelarve on u 100 eur, seega valivad ise, kas tahavad iga paari aasta tagant uut 200-eurost või siis harvemini ja kallimaid. Loomulikult on lubatud ka ise juurde panustada ja kui telefoni soovitakse sünnipäevakingiks, siis saab meie poolt veel +200 eur.
Lapsed lunivad igasuguseid asju, see on loomulik ja lubatud. Aga vanemad ega isegi jõuluvana ei pea laste kõiki soove täitma. Seda, kui kallis telefon on mõistlik ja mida lastele jõuluvana toob, peab iga pere ikka ise otsustama, lähtudes oma eelarvest ja tõekspidamistest.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 11:09; 30.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik siin soovitavad lapsel oma taskurahast või kingirahast osta. Ja siis, kui teemaks on taskuraha suurus või kingiraha, tulevad vastused- minu laps saab 2 eurot nädalas, ümbrikuss paneme sünnipäevalapsele 5 eurot. See ise korjamise soovitamine on pigem lapse üle irvitamine. Laps peab suutma oma 2 eurosest taskurahast kokku hoida, aga vanem 2000 eurose palgaga ei suuda iga kuu natuke kõrvale panna, et laps saaks midagi paremat kui 150 eurone huiavei?

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:07; 04.12 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ise korjamise soovitamine on pigem lapse üle irvitamine. Laps peab suutma oma 2 eurosest taskurahast kokku hoida, aga vanem 2000 eurose palgaga ei suuda iga kuu natuke kõrvale panna, et laps saaks midagi paremat kui 150 eurone huiavei?

Milleks on kümneaastasel vaja ülikallist telefoni, mida pole enamikel täiskasvanutel, kes igapäevaselt tööl käivad ja raha teenivad?

Ma arvan, et enamikes peredes lihtsalt ei ole nii palju vaba raha, et seda viie soti kaupa algklassilapse soovidele kulutada, aga teiseks on siin ka kasvatuslik moment – kas meie täiskasvanutena saame absoluutselt kõik, mis “teistel on” või mida iganes hing ihaldab? Kas kümnene oskab üldse põhjendada, mille poolest soovitud telefon olemasolevast parem on ja miks tal neid funktsioone vaja läheb? Kas me tahame, et laps VEEL rohkem aega telefonis veedaks kui ta seda juba teeb?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 18:14; 28.11 18:46; 30.11 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe siit kõralt katki kukkunud telefoni teemat…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik siin soovitavad lapsel oma taskurahast või kingirahast osta. Ja siis, kui teemaks on taskuraha suurus või kingiraha, tulevad vastused- minu laps saab 2 eurot nädalas, ümbrikuss paneme sünnipäevalapsele 5 eurot. See ise korjamise soovitamine on pigem lapse üle irvitamine. Laps peab suutma oma 2 eurosest taskurahast kokku hoida, aga vanem 2000 eurose palgaga ei suuda iga kuu natuke kõrvale panna, et laps saaks midagi paremat kui 150 eurone huiavei?

Miks tal seda paremat vaja on? Eesmärk peaks ehk hoopis olema, et laps tegeleks õues olemise, mängimise, lugemise jms tegevustega, mitte ei istuks päevad otsa oma kõike võimaldavas telefonis?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:46; 30.11 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saaks aru kui jutt käiks, kas üldse osta nutitelefon ja kas sotine või kolme sotine. Sellise hinnaklassiga telefon algklassi lapsele pole mitte kuidagi põhjendatud, peale selle, et ta lihtsalt tahab ja ilmselt ei oska raha väärtust hinnata.

Ühes podcastis üks suhteliselt heal järjel olev investor tõi välja ühe aspekti mida kaaluda enne igat suuremat “tahan” ostu. Et kui palju sul selle välja teenimiseks oma elu läheb, sest see on sinu ainus elu ja sa ei saa seda tagasi. Mitu tundi, päeva sa pead selleks tööd tegema?

Nojah, mu 10aastane tahab ka iphone XS-i, sest noh – ta täiega vihkab androidi light mode’i ja selle iphonega saab teha slow mode’d. Et sellised põhjendused, no ei käi ma kaheksat sotti välja, sest sa tahad mingit tumedat tausta oma telole ja aegluubis vaadata kuidas su juuksed lehvivad. Päriselt 😀

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes podcastis üks suhteliselt heal järjel olev investor tõi välja ühe aspekti mida kaaluda enne igat suuremat “tahan” ostu. Et kui palju sul selle välja teenimiseks oma elu läheb, sest see on sinu ainus elu ja sa ei saa seda tagasi. Mitu tundi, päeva sa pead selleks tööd tegema?

Jah, see on ka põhjus, miks ma soovitan lastel endal oma raha lisaks panustada, kui kallimat telefoni või üldse mingit minu jaoks põhjendamatut asja osta tahavad. Rahaga ümberkäimine ja spontaansete ostude vältimine on minu meelest äärmiselt vajalik oskus ja paljudel lastel kulub selle õppimiseks päris kaua aega. Minu lastest 2 on teismelised ja nüüdseks mõned aastad endale suvel ja nädalavahetuseti lisataskuraha teeninud. Ja kui üks neist suutis juba algklassides rahaga mõistlikult majandada, siis teisele on see alles nüüd kohale jõudnud, et mõne mõttetu vidina ostmiseks peab ta terve päeva tööd rabama; et ootamatuteks väljaminekuteks on hea, kui on olemas mingigi rahavaru jne. Parem on see juba lapsena selgeks saada kui hiljem täiskasvanuna, ma arvan.
Mul endal on ka 150-eurone telefon, töötab küll ja millestki puudust ma selle juures küll tundnud ei ole.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 11:09; 30.11 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefon on tarbeese, sellega helistamise, mitte ei mängita.

Telefon ei ole juba ammu enam tarbeese. Kui telefon oleks ainult helistamiseks, siis võiks ju TA osta lapsele 30 eurot maksva must-valge telefoni (ja imestada, miks last koolis narrima hakatakse). Soovitan kõikidel, kes rusikaga vastu rinda löövad ja ütlevad, et telefon on ainult helistamiseks, tõmmata alla mingi äpp, mis näitab, kuhu teie aeg telefonis tegelikult kulub.

Minu soovitus on panna paika eelarve (nt 500 eurot) ning paluda lapsel selles summas telefon leida. Kuigi praegu, enne jõule, on hinnad muidugi laes, ilmselt ta muidu 300 eurone telefon maksab ka praegu 500€. Samuti leppida kokku, kui kaua ta peab seda kasutama, nt 3 aastat, ja panna see endale kalendrisse kirja. Iseasi, kas ta poole aasta pärast uut tahtma ei hakka, aga siis saab öelda, et sa ju ise lubasid, kuidas saab sinuga üldse mingeid kokkulepped teha, kui sa neist kinni ei pea?

Sorry, aga ei saa su hinna loogikast aru. Kas operaatorite juures enne jõule hinnad tõusevad? Ega see mingi jõululaat pole, pigem tehakse ikka suuremaid allahindlusi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtmine on taevariik, saamine iseasi, nagu ütleb vanarahvas. Lapsed muidugi tahavad kõike, ja kui teised saavad, siis peab endal ju ka olema… Aga mina ütleksin lapsele, et ei ole võimalik, kasutagu aga vana edasi. Et enne uut ei saa, kui vana otasd annab. Ja kui vana annab otsad seetõttu, et seda meelega lõhkus, siis olgu üldse ilma. Ja kui mis iganes põhjusel vana otsad annab, uus võib vanast olla ainult veidi kallim, sest pere eelarve on nagu ta on. See muidugi sõltubki kõik pere eelarvest. Aga no 10-aastasele ligi 9sotist telefoni – ma endale ka ei osta sihukest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar aastat tagasi probleem oma teismelise 13-aastase pojaga. Telefon läks katki ning siis oli kindlasti vaja seda kõige uuemat iPhone. Mu mees ja mina töötame mõlemad IT-valdkonnas ja pigem nagu vaatame Apple-i toodetele viltuselt. Üritasime siis talle ilusti selgitada hinda ja väärtusi aga see kange nagu purikas ja hakkas ustega paugutama.
Mees otsis siis välja oma vana Nokia 5110 ja andis selle pojale. Uut (ja meie poolt heaks kiidetud telefoni) ei saa ennem kui korralikult käituma hakkab ja vabandust palub.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 14:27; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar aastat tagasi probleem oma teismelise 13-aastase pojaga. Telefon läks katki ning siis oli kindlasti vaja seda kõige uuemat iPhone. Mu mees ja mina töötame mõlemad IT-valdkonnas ja pigem nagu vaatame Apple-i toodetele viltuselt. Üritasime siis talle ilusti selgitada hinda ja väärtusi aga see kange nagu purikas ja hakkas ustega paugutama.

Mees otsis siis välja oma vana Nokia 5110 ja andis selle pojale. Uut (ja meie poolt heaks kiidetud telefoni) ei saa ennem kui korralikult käituma hakkab ja vabandust palub.

Kui laps pole juba 2 aastat vabandust palunud, siis ilmselt ta seda ei teegi. Natuke pikaks ei lähe teil see lapse alandamise ja karistamise aeg?
Muide, arvutipoe koristaja ja mobiilipoe transamees ei ole IT-valdkonna töötajad. Väljendid “vaatame viltuselt” ja “ennem” viitavad pisut puudulikuks jäänud haridusele.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:07; 04.12 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3297823:
Mul oli paar aastat tagasi probleem oma teismelise 13-aastase pojaga. Telefon läks katki ning siis oli kindlasti vaja seda kõige uuemat iPhone. Mu mees ja mina töötame mõlemad IT-valdkonnas ja pigem nagu vaatame Apple-i toodetele viltuselt. Üritasime siis talle ilusti selgitada hinda ja väärtusi aga see kange nagu purikas ja hakkas ustega paugutama.

Mees otsis siis välja oma vana Nokia 5110 ja andis selle pojale. Uut (ja meie poolt heaks kiidetud telefoni) ei saa ennem kui korralikult käituma hakkab ja vabandust palub.

Kui laps pole juba 2 aastat vabandust palunud, siis ilmselt ta seda ei teegi. Natuke pikaks ei lähe teil see lapse alandamise ja karistamise aeg?
Muide, arvutipoe koristaja ja mobiilipoe transamees ei ole IT-valdkonna töötajad. Väljendid “vaatame viltuselt” ja “ennem” viitavad pisut puudulikuks jäänud haridusele.

Oleme tarkvara arendajad, aga sinu pakutud ametitel pole ka miskit viga. Mobiilipoe transamees võib ka nii mõndagi teada, samuti koristaja.
Puudulik haridus – võib-olla? Olen Eestis vaid 7 aastat elanud, seega pole mu grammatika perfektne. Eesti keelt on ikka päris raske õppida.

Poiss vabandas kuskil paar nädalat hiljem. Ta üritas meile ka selgitada oma käitumist ning tema arvates on/oli meie perel raha küllalt ning miks siis ei võiks seda iPhone talle osta. Aga asjad siiski nii ei käi, meie peres vähemalt.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 14:27; 04.12 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga asjad siiski nii ei käi, meie peres vähemalt.

Jah, teie peres käivad asjad nii, et võib osta ainult brände, mis emale isale meeltmööda on..

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paar aastat tagasi probleem oma teismelise 13-aastase pojaga. Telefon läks katki ning siis oli kindlasti vaja seda kõige uuemat iPhone. Mu mees ja mina töötame mõlemad IT-valdkonnas ja pigem nagu vaatame Apple-i toodetele viltuselt. Üritasime siis talle ilusti selgitada hinda ja väärtusi aga see kange nagu purikas ja hakkas ustega paugutama.

Mees otsis siis välja oma vana Nokia 5110 ja andis selle pojale. Uut (ja meie poolt heaks kiidetud telefoni) ei saa ennem kui korralikult käituma hakkab ja vabandust palub.

Mis see IT-valdkonnas töötamine siia puutub? Ma töötan ka it-valdkonnas ja kogu perel on iphone’id ning töö arvutiks mac. Tööl olen vaadanud, et see on ikka isikliku veenudumise küsimus. Progemisel vahet pole, linux või mac. Windows on ainult veits ebamugav. Minu jaoks on iphone mõistlik valik, kuna kõik telefonid/arvutid ühilduvad oma vahel ning kontode haldamine on lihtne ja mugav. Jep, ei ole kõige odavam, aga õnneks it-valdkonnas on palgad ka ok.

Aga lastel ei ole kõige uuemad ja kallimad mudelid. On kaitseklaasi ja korpusega ilusti vastu pidanud mõlemal kaks aastat. Paar korda on kaitseklaasis mõra olnud, selle oleme välja vahetanud. 800€ telefoni küll jõuluks ei ostaks “sest teistel on”. Las kogub ise raha ja kui on juba osa koos, siis paneks teise poole juurde.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 23:28; 08.12 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paratamatult tekib küsimus, kas lapsevanemal endal ajusid pole. 10 aastane soovib 800 EUR telefoni. No siis tuleb ikka osta 😛

Minu kümnene omab nupufoni. Me vist peaksime end laua alla häbenema 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see IT-valdkonnas töötamine siia puutub? Ma töötan ka it-valdkonnas ja kogu perel on iphone’id ning töö arvutiks mac.

Jaa, on teatud seltskond IT-valdkonnas töötajaid, kes tunnistavad ainult Apple toodangut. Päriselt koodi kirjutavad Apple armastajad on tavaliselt front end arendajad.
Aga enamus muid IT-valdkonna inimesi peab Apple toodangut ülehinnatuks. Ja Apple toodanguga enamus IT-inimesi tööd ei tee. Apple armastajad peaksid teadma miks.

Minu 10-aastane kasutab nuputelefoni. 12-aastane sai sel sügisel nutitelefoni (android ikka ja kasutatud, kuigi suht ok veel) ja tundub, et oli paras aeg, sest ta ei kuritarvita seda. Vanema lapse klassis pole klassijuhataja jutu järgi päris mitmel üldse telefoni ja pooltel pidid nuputelefonid olema. Mõnel on kindlasti iPhone ka, aga mis siis? Mõnel lapsel on võibolla kaks isa ka (tavalisem on, et see teine isa on siiski ema uus mees, mitte isa uus elukaaslane), kas siis teistel peab samamoodi olema? Ja kui õpetaja paneb Mardile viie, kas siis Jüri peab ka viie saama?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 01:15; 09.12 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see IT-valdkonnas töötamine siia puutub? Ma töötan ka it-valdkonnas ja kogu perel on iphone’id ning töö arvutiks mac.

Jaa, on teatud seltskond IT-valdkonnas töötajaid, kes tunnistavad ainult Apple toodangut. Päriselt koodi kirjutavad Apple armastajad on tavaliselt front end arendajad.

Aga enamus muid IT-valdkonna inimesi peab Apple toodangut ülehinnatuks. Ja Apple toodanguga enamus IT-inimesi tööd ei tee. Apple armastajad peaksid teadma miks.

Ma olen Java arendaja. Mis siis tegemata jääb maciga?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 23:28; 08.12 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see IT-valdkonnas töötamine siia puutub? Ma töötan ka it-valdkonnas ja kogu perel on iphone’id ning töö arvutiks mac.

Jaa, on teatud seltskond IT-valdkonnas töötajaid, kes tunnistavad ainult Apple toodangut. Päriselt koodi kirjutavad Apple armastajad on tavaliselt front end arendajad.

Aga enamus muid IT-valdkonna inimesi peab Apple toodangut ülehinnatuks. Ja Apple toodanguga enamus IT-inimesi tööd ei tee. Apple armastajad peaksid teadma miks.

Ma olen Java arendaja. Mis siis tegemata jääb maciga?

Vaevalt, et midagi tegemata jääb, aga mõnda asja on mõnes opsüsteemis minu arvates mitte nii mõttekas teha kui teises.
Aga see, et enamus IT-inimesi siiski teeb tööd mitte-maciga pole ainult minu ettekujutus: https://insights.stackoverflow.com/survey/2018#technology-_-developers-primary-operating-systems

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 01:15; 09.12 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna su lapsel ei ole töökogemust ja vastavat haridust, et spetsialisti palka saada, siis peaks talle maksma 3,21 tunnis. Pane oma laps tööle kolmeks tunniks (mitte kodutööd, vaid saada ta mõne tuttava juurde koristama või võtma lapsehoidmise töö) ja siis ütle talle, et ta teenis selle kolme tunni eest 9.63 ja kui ta tahab ca 900 eurot maksvat Samsungit, siis ta peab veel töötama 277 tundi.
Kui ikka aru ei taheta saada, siis ütle koolilapsele, et ta käib koolis keskmiselt 30 tundi nädalas, ta peaks tegema tööd rohkem 9 koolinädalat järjest, et seda telefoni välja teenida, aga söögirahaks ja muudeks vajadusteks sellisel juhul ei jätku.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps 10a laps soovib jõuludeks kallist telefoni