Esileht Koolilaps 10a lapse sünnipäeva maksumus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 10a lapse sünnipäeva maksumus

Postitas:
Kägu

see küll kõlab veidi teiste rahakotis sorimisena, aga kuna ju võimalik anonüümselt vastata, siis ehk andestate 🙂 lapsel on 10. sünnipäev tulemas ja mul on plaanis oleva ürituse kulu osas suured siseheitlused. millised teie kogemused on – palju keskmise, u 20 külalisega, sünnipäeva peale kulunud on? ja kas olete lisaks suhteliselt kallimale peole lapsele ka hinnalt väärtusliku kingi teinud või on olnud kellelgi ka lapsega kokkulepe, et pidu on vanemate poolt ühtlasi ka kingiks?
ette tänades Kägu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: 10a lapse sünnipäeva maksumus

Mina soovitaksin kõigepealt oma võimalused üle vaadata. Mõtle välja summa, mille oleksid valmis silma pilgutamata kulutama, nii et pärast haavu lakkuma ei peaks.
Teiste arvamus siin suuremat vist ei loe. Inimeste võimalused on ju äärmiselt erinevad.

Ka väiksema eelarvega peo annab hea ettevalmistuse ja nutika idee korral meeldejäävaks teha. Mõistliku ilmaga kasvõi suusaretk ja piknik kuuma joogiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

12. sünnipäev läks maksma 100 euri + fotokas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

küsimus ei ole antud hetkel võimaluste (raha) puuduses, vaid selle mõistlikus kasutamises. kui ma näen, et sellist üritust peetaksegi keskmisest N summa eest, siis ma olen nõus ka selle N välja käima, hetkel mul aga selline veendumus puudub ja sellepärast siit uuringi

Please wait...
Postitas:
Kägu

lapsed käivad enamasti sünnipäevadel kohtades, kus peo pidamine maksab keskmiselt 100 eurot. või mis enamasti – ainult sellistes kohtades ongi käinud. hinnaklassi tean, kuna sai ka enne nende sünnipäevi maad uuritud ja ega midagi odavamat leida pole. lisaks veel kingitus, mida laps soovinud on või selle osaline finantseerimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidu kingiks vist küll läbi ei läheks, ma ei kujuta ette missugune võiks olla nii lahe peokoht, et laps kingist loobuks. Aga mingil määral olen korrigeerinud küll, et kui laps tahab sünnipäeva pidada kohas, kus rendihind suhteliselt kõrgem võrreldes mõne alternatiivse kohaga, siis kink vastavalt odavam. Minu meelest lapsele ei ole see hind niivõrd oluline, kuivõrd kink talle meeldiks.
Kui laps tahab mingit eluks mittevajalikku asja kingiks, mis mulle tundub ülehinnatud, siis lapsega kokkuleppel tõmbaks küll kulud sünnipäevale üsna väikeseks, kui ta arvab, et ilma selle asjata kuidagi ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi noorem laps, külalisi u 25, maksumus kokku (peokoht, tort ja jm näks-jook, ühekordsed nõud varasemast olemas) u 260 eurot ehk ligi 4100 krooni. Pluss meiepoolne kingitus lapsele väärtuses 60 eurot. Tuleb tunnistada, et tiba palju, aga väga palju väiksema summaga pole ka varasemalt hakkama saanud (3000 kr on ikka kulunud + kingitus).

Please wait...
Postitas:
Kägu

eelmisel suvel läks ruum + söök umbes 2500 eek, lisaks kingitus (telefon)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

issand jumal!
kus te siis 10-aastaste sünnipäevi pidanud olete?

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-aastase sünnipäeva pidamise üks lemmikkohti on see:

http://www.lasergame.ee/hinnakiri/laste-peod/

Ise pidasime seal ja laps käinud paljudel sünnipäevadel seal.

Võtsime 3 mänguga paketi väiksemas toas nädalavahetusel (130 eur), lisaks tellisime pizzad, tordi ja limonaadid. Kokku cirka 200 eur. Kutsuda saab 20 last. Kõik klassikaaslased tulid 10 eur kingitusega (ise raha ei maininud, aga ju siis vanematel endil oli kogemus, mis pidu maksab ja see on nii välja kujunenud). Eraldi kostitasime kodus vanaemasid-vanaisasid. Laps sai eraldi ka meie poolt kingituse 100 eur.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]issand jumal!
kus te siis 10-aastaste sünnipäevi pidanud olete? [/tsitaat]

Elame Tallinnas. Siinsete peokohtade hinnad kõiguvadki enamasti endises rahas siis 2000-3000 krooni kandis olenevalt peo pikkusest (2 või 3h). 1500 on ikka väga hästi saadud ja sedagi pigem kuskil mängutoas. 10 a on aga mängutoast välja kasvanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on ka kulutused lapse sünnipäevale kolossaalsed. Ahhaa keskuses läks 170 EUR, lisaks toidud ja kink–kokku siis ca 270 EUR. Kui oleks algusest peale olnud oidu lapsega kokku leppida, et kingiks toodud rahasummad lähevad peokulutuste hüvitamiseks, mitte ei jää talle asjade ostmiseks, oleks küll hea olnud. Laps saanuks siis meie käest ühe korraliku kingi ja asi valmis. Nüüd on olukord selline, et kingiks tuuakse umbes sama summa raha, mis peo korraldamisele kulus. See jääb lapse tasku ja lisaks kutsuvad külalised aasta jooksul teda oma sünnipäevadele ja neile kulub veel a 10 EUR. Kulutused sünnipäevadele on päris metsikud, aga ma ei oska seda nõiaringi enam tagasi ka pöörata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellises vanuses lapsele on mõistlik teha lapse pangakonto. Tegime lapsega kokkuleppe, et kingiks saadud raha on loomulikult tema kingitus ja maksame selle tema kontole sisse. Leppisime ka kokku, et ta ei kuluta seda mõttetute pisikeste kinkide ostmiseks, vaid kogub näiteks aasta jagu, aeg-ajalt saab kingiks ikka raha, näit. klassi lõpu puhul vanavanematelt jne. Kui suurem summa koos on, siis ostame mingi konkreetse ja suurema asja. See süsteem on hästi toiminud. Laps on sel viisil kogunenud raha eest saanud endale jalgratta ja ipod tochi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps natuke noorem aga olen arvestanud ka u 250¤ peo jaoks. Odavamalt ei saa kuidagi kui tahta normaalseid sööke ja ruume vms.
Seni oleme igal aastal peo pidanud väljaspool kodu ja kunagi pole saanud alla 2000eeki hakkama, pigem ikka 2500-3000.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheb läbi, kui sa lapsele ilusasti põhjendad ja selgitad. Muidugi sõltub alati lapsest, aga minu poisslaps oli nõus loobuma kingist, et pidada sünnipäev vinges kohas, kus hinnad ka vinged.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tean ka lapsi, kes on loobunud kallist peost, et saada unistuste kingitus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ndv tütre 10.sünnipäev. Laupäeval oma pere(onu, vanavanemad) ja pühapäeval lapsed (20 last+oma kaks) ja kingitus ka. Kokku läks 350 ¤.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei, muudmoodi peab ka saama. Minu kuupalk on 650.- ja leiame mingi teise võimaluse.
Teeme asja aktiivselt ja tasuta (ruumi mõttes), teeme õues. Kelgumäel, termosega kuum supp (hernesuppi teen) ja leib+magus pirukas (kohupiimaga) kaasa , kelgud kaasa ja tund, poolteist las kelgutavad end hingetuks, siis supp ja koju, õhtul sauna oma perega. See asi peab aetud saama ühe peävaga, teine on puhkamise päev, peame toibuma ju ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pidasime Tartus Batuudikeskuses UP ja ruumi rendiks tuli umbes 100 eurot + toit siis. Seal käisid ainult lapse sõbrad. Kodus tuli veel 2 sünnipäeva pidu lisaks. Üks sugulastega (umbes 15 inimest koos meie perega), teine peretuttavatega (samuti umbes 15 inimest). Kuna kõik toidud teen ise, siis väga kulukaks see ei läinud. Mõlemal korral korralik soe toit (tookord sai vist lõhet tehtud) ja natuke näksimist (pisikesed pärmi-lehttaigna pirukad jmt.) + isetehtud suur tort ja puuviljad.
Kingituse sai laps ikka selle, mida väga tahtis saada. Loomulikult jäi ka lapsele kingitud raha tema käsutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leian, et kelgutama minek sooja joogi ja söökidega on väga terve mõte. Kahjuks ei suuda oma novembri alguses sündinud poja sünnipäeva ajaks midagi samaväärset välja mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õues pidades sõltub peo õnnestumine ilmast.Novembris võib ju vabalt teha üks orienteerumismäng, võistlused staadionil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele käole: suhtumise küsimus. Olen oma novembris sündinud poja sünnipäeva pidanud ka õues (looduses matkates); ainult vanematele tuleb puust ja punaseks teha, et nad lapse ikka ilmastikule vastavalt riidesse paneksid. Lapsed fännasid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kelgutamine on tore, kui külma on 0 kuni -5, sealt allapoole -10 ja -15 ei ole üldse vahva… Pool tundi ja pidu läbi, supi söömiseks peaks olema ka varjualune ja lauake, kuhu kaussi toetada… Sellise pakasega on supp juba kaussi valades külm… Asja saab ära ajada, aga küsimus jääb, kas see on fun?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kelgutamine on tore, kui külma on 0 kuni -5, sealt allapoole -10 ja -15 ei ole üldse vahva… Pool tundi ja pidu läbi, supi söömiseks peaks olema ka varjualune ja lauake, kuhu kaussi toetada… Sellise pakasega on supp juba kaussi valades külm… Asja saab ära ajada, aga küsimus jääb, kas see on fun?[/tsitaat]
Kas Sinu laps õues ei käi? Minu oma unustab ennast vahel tundideks kelgumäele. Külm hakkab siis, kui laps seisab, liigutades küll külm ei hakka.Päris tore on näit. Valgehobusemäel, kus on tubing ja ka kohvik, kuhu võib ka ise teed ja pirukaid kaasa võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie korraldame sünnipäeva kodus. lapsi tuleb 10.

laps ise soovis sedasi ja ei nurunudki kusagile keskusesse minekut. algne mõte oli, et kinno ja siis tuleme koju edasi. olenevalt ilmast ehk läheme kusagile kelgumäele ikka.
kindel soov oli, et söögiks on pizza.
ma arvan, et kokku ei kulu mul vast rohkem kui 100 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui palju maksab tubing 20-le lapsele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval tõesti on 20 last \”keskmine sünnipäevapidu\”? Meie ajal, kui pidusid veel kodus peeti, oli tavaliselt sünnipäevalisi ikka 5-7 last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas tänapäeval tõesti on 20 last \”keskmine sünnipäevapidu\”? Meie ajal, kui pidusid veel kodus peeti, oli tavaliselt sünnipäevalisi ikka 5-7 last.[/tsitaat]

Meil oma peres juba 2 last, õe peres 4 last- ongi juba 6 kokku. Lapsel on oma sõbrad koolist, lasteaia ajast jne. Tuleb vabalt 20 last kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meil oma peres juba 2 last, õe peres 4 last- ongi juba 6 kokku. Lapsel on oma sõbrad koolist, lasteaia ajast jne. Tuleb vabalt 20 last kokku.[/tsitaat]Einoh, kindlasti tuleks kokku, aga meie ajal lihtsalt valiti väga hoolikalt, keda saab kutsuda ja keda mitte. Kui muusikakoolist tahtsid ka sõbranna kutsuda, siis klassikaaslaste hulgast tuli kellegi kutsumisest loobuda ja nii edasi. Polnud nii mitte ainult meie peres, vaid ma ei mäleta ka teiste laste sünnipäevadelt, et kuskil oleks üle kümne lapse olnud, pigem ikka märksa vähem. Eks kodud olid ju pisikesed ka …

Kas tänapäeval keegi üldse kodus veel ka sünnipäeva peab? Ilma mingi hüperorganiseerimiseta, vaid lihtsalt lapsed tulevad kokku, pidulaud on kaetud ning ise kohapeal mõeldakse mängud ja tegevused välja? Nii nagu me kõik oma lapsepõlvest valdavat enamikku sünnipäevi mäletame.

Ei heida ette, vaid lihtsalt naiivselt loen ja imestan ja pabistan juba ette, mis mind tulevikus ootama hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin eelmisel aastal kolm sünnipäeva koos: vanaema, tütre (10) ja poja (4). Kingitust eraldi kellegile ei teinud. Käisime koerterakendiga sõitmas. 12 inimest oli kohal, sealhulgas pere ja laste lähemad sõbrad. Mitmed ei ilmunud kohale. Maksime nägude pealt kokku 150 ¤ umbes. Endal polnud vaja millegi pärast muretseda.
Sünnipäevaks saadud kingiraha eest ostis vanema laps telefoni endale:)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps 10a lapse sünnipäeva maksumus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.