Esileht Koolilaps 10a taskuraha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: 10a taskuraha

Postitas:

Tere,

tekkis küsimus ja huvi, kui palju saavad teie 10a lapsed kalendrikuu või siis nädal lõikes nö taskuraha. Lapsel olid nädalavahetuse kulud üle 40 eur ja kui igapäevaselt veel 3 eur ei saa siis kuulen pidevalt, et kõigil sõpradel pole üldse rahalisi limiite…

Ise arvan, et kuus võiks olla ehk mingi 50eur kulutada hobide, jäätise, sünnipäevade jne peale…

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu saab 5 eurot taskuraha. Kinkide jaoks anname eraldi ja kui muuseumi/väljasõidule läheb saab sissepääsu- + lõunasöögiraha kaasa

Lisaks saab raha juurde: sünnipäevaks kui kingitakse ja  taarat viies

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt on vana klassika, et teistel pole kodus üldse reegleid, taskuraha ei piirata ja muud taolist.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last ja igal nädalal saavad 2 EUR oma pangakontole. Kui on vaja ekskursioonile taskuraha või ms., siis saavad lisaks. Lisaks saavad igal nädalal investeerimiskontole 10 EUR. Nad on nõus nii.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10- aastane poiss – saab kuu algul 10 eur segasteks väljaminekuteks. Kinoraha, sõprade sünnipäevad, kooliüritused saab vajadusepõhiselt lisaks. Korra nädalas andsin trennipäeval 1 euri hommikul  – kooli ja trenni vahele ei jää aega, et kodus söömas käia, siis võtab kooli kohvikust mõne saiakese ja sööb kähku enne trenni ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taskuraha on minu lapsel selline raha, mis on ikka täiesti suvalisteks kulutusteks, nagu jäätis vms, mida tegelikult ei pea ostma. nii ei pea see ka suur olema. sünnipäevadeks, üritusteks, kinoks, väljas söömiseks jms saab vajadusepõhiselt juurde ja see raha ei ole tõesti piiratud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

segasteks väljaminekuteks

Elad Soomes?

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 14:21; 16.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt on vana klassika, et teistel pole kodus üldse reegleid, taskuraha ei piirata ja muud taolist.

Tõepoolest, kui palju sai seda lapsena ka ise oma vanematele väidetud! Kusjuures seda öeldes enda väiksele hingkesele just täpselt nii tunduski, ei olnud tegemist valetamisega.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 14:21; 16.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu 17-aastane saab 30 eurot kuus. lisaks on mõned võimalused, kuidas juurde teenida. umbes 25-35 teenib juurde.

10 aastasele mälu järgi andsin 2 eurot nädalas. muidugi igasugused sünnipäevad olid mul eraldi finantseerida. see 2 eurot oli tema raha ja vaatas ise, mis sellega teeb. 12-aastaselt olid meil läbirääkimised ja siis tõusis summa vist 2.50 peale  nädalas 🙂

kui lapsel pole vaja väljas söömas käia (näiteks kooli ja trenni vahelisel ajal), siis ma küll ei kujuta ette, miks peaks olema suur taskuraha. muidugi – osad lapsed käivad palju kinos ja mõned ostavad ka väiksemaid koolitarbeid omale ise (uus kustukas või vihik, vms). eks tasub seda vaadata ja arvesse võtta.

10- aastasele võib ka mingi väikese töö suvel vaadata. kui tal suured kulud ja nõudmised, siis selleks võiks ikka ise teenida. värvib kasvõi aeda nädal aega järjest.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11 aastane saab 30 eurot kuus taskuraha, mille kulutamisest aru andma ei pea. Lisaks sünnipäevad kino jms. Kui teinekord ostab oma taskuraha eest mingeid hobividinaid maksan eraldi kinni, kui pean otstarbekaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuus 15 EUR (laps 12) aga see on ainult nö jäätise raha.

Sünnipäevad, hobiga seotud asjad, kinos käimised jne maksame juurde. Wolt on samuti minu kaardiga seotud. Kui shoppamas käib, siis mõistlikud ostud maksan kinni aga kui ostab mingeid vidinaid mida lihtsalt tahab, siis need peab ise maksma. Tavaliselt korra nädalas vaatame ta kontoväljavõtte koos üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt on vana klassika, et teistel pole kodus üldse reegleid, taskuraha ei piirata ja muud taolist.

Tõepoolest, kui palju sai seda lapsena ka ise oma vanematele väidetud! Kusjuures seda öeldes enda väiksele hingkesele just täpselt nii tunduski, ei olnud tegemist valetamisega.

eks lapsed ajavad üksteisele pada ka.. võibolla mõni sõber väidabki, et ta saab nii palju raha kui tahab, kuigi see reaalselt ei pruugi nii olla.. ja siis ongi teemaalgtaja lapsel tunne, et talle tehakse liiga..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastane saab 50 kuus, aga sellest ostab ka omale mõningaid pisikesi asju (pastakas, bussipilet kuhugi) pluss kooli ajal kooli ja trenni vahel käib söömas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga nädal saab 10 eur. Kui näen, et konto tühi, panen juurde. Kasutab väljas söömiseks, söögi tellimiseks, bolt tõuksidega sõitmiseks. Vahel harva ostab kommi poest. Kui vaja maale minna, ostab ise pileti. Eks see raha andmine oleneb lapsest. Kui on näha, et mõistlikult kulutab ja arutult ei osta magusat kokku või muul moel ei larista, siis on kõik ok. Mul on õnneks väga mõistlik laps.

Ise kogub ja viib taarat. Oma IT vidinad ostab kõik ise taara raha eest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 19:48; 25.06 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapsed 8 a ja 10 a. Iga nädal saab kumbki 3 eurot. Kui kellegi sünnipäevale minek või kuhugi klassiga, kus vaja pilet osta, siis selliste asjade jaoks annan eraldi. Taskuraha nad pigem koguvad mingi konkreetse asja jaoks, iga nädal kuskil poes seda maiustuste jmt peale raiskamas ei käi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:35; 23.06 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai hakatud nö harjutama alates sellest, kui pank oli nõus noorele deebetkaarti väljastama.
Vaatasime netipangast kulutused üle ja sai väga hästi aru, et pole mõtet kohvikust saiakest osta, sest niikuinii kohe koolibussiga kodus ja toit kodus olemas.

Samas vanuse lisandudes ja huviringid jmt … oleme koos vaadanud, et lihtsam on tal see saiake osta, kui lapsevanem autot/töölt ära kulutab ja kuhugi sööma viib või koju jmt. Sujuvalt on summa kasvanud suuremaks ja tundub, et laps oskab raha hinnata. Tulemuseks otsib laps ise teenimisvõimalusi: teismeline oskab muru niita ja aeda värvida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

tekkis küsimus ja huvi, kui palju saavad teie 10a lapsed kalendrikuu või siis nädal lõikes nö taskuraha. Lapsel olid nädalavahetuse kulud üle 40 eur ja kui igapäevaselt veel 3 eur ei saa siis kuulen pidevalt, et kõigil sõpradel pole üldse rahalisi limiite…

Ise arvan, et kuus võiks olla ehk mingi 50eur kulutada hobide, jäätise, sünnipäevade jne peale…

Minu 14a kuu taskuraha on 50 euri. 10a oli vähem.

Tema kulud on kas uus mäng switchile või jook, maiustused.

Jah, tema klassis on suurema taskurahaga lapsi. Koolis oli sellest isegi kunagi probleem, sest üks poiss lehvitas oma rahaga.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 21:21; 27.06 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai kooli ajal 10 eurot nädalas. Koroonaga koduõppel ei saanudki sest raha ei kulunud ka. Suvel nüüd anname vastavalt vajadusele. Kui vaja siis tal omal ka kogutud sünnipäeva rahasid mis kingitud, et kui vaja siis saab sealt ka võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab 30 eurot pangarvele,  hetkel on seal üle 200 euro.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

tekkis küsimus ja huvi, kui palju saavad teie 10a lapsed kalendrikuu või siis nädal lõikes nö taskuraha. Lapsel olid nädalavahetuse kulud üle 40 eur ja kui igapäevaselt veel 3 eur ei saa siis kuulen pidevalt, et kõigil sõpradel pole üldse rahalisi limiite…

Ise arvan, et kuus võiks olla ehk mingi 50eur kulutada hobide, jäätise, sünnipäevade jne peale…

Meil on nii, et hobid ja jäätised ja lõunasöök kooli ajal saavad ostetud 40 euro eest ( 10 eur nädalas). Aga kui on sõbra sünnipäev, siis annan vajaduuspõhiselt juurde. Lastel jääb seda raha üle tegelikult. Suvel, kui kooli ei ole, siis saab taskuraha teenida tööga ( aiatööd, maja akende pesemine vms.). Kooli ajal on taskuraha mõeldud peaasjalikult pärast kooli trenni või maaliini bussi oodates söögirahaks, sest lõunasöök koolis on juba enne 11 hommikul. Me ei ela Tallinnas, võibolla seepärast on taksid madalamad aga lapsed ütlevad, et nad ei ole rahalises mõttes kõige vaesemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 15 ja pole kunagi konkreetset taskuraha saanud.  Ta on koguaeg olnud väga mõistlik ja kokkuhoidlik rahakasutaja. Põhiline raha kulub söögile ja seal ma mööndusi ei tee, kannan nii palju kui vaja, et saab alati korralikult sooja toitu süüa, mitte hädapärast mingi odava saiakese kuskilt.  Kinod, sünnipäevakingid ja kõik muud kulud, mis tekivad maksan ise. Teeb natuke tööd ja kodus saab muruniitmise eest ka veidike raha.  Sünnipäeva rahad on kõik investeerinud.
Kui kuskil käib, toob alati väiksemale mingi kingituse. Samuti käisime ühel päeval koos lõunal ja selgus, et seal ei saa sularahas maksta. Laps maksis oma kaardiga ja ütles, et sa ei pea seda mulle tagasi kandma. Et annab tead, kui arvelt hakkab raha otsa saama, siis kannan talle. Meil pole olnud kunagi teemat, et laps kulutab liiga palju.
Eks see oleneb ikka lapsest. Kui on suur kulutaja, siis tulebki konkreetne summa ja las proovib majandada. Kui on kokkuhoidlik, siis saab ju muudmoodi ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt on vana klassika, et teistel pole kodus üldse reegleid, taskuraha ei piirata ja muud taolist.

Tõepoolest, kui palju sai seda lapsena ka ise oma vanematele väidetud! Kusjuures seda öeldes enda väiksele hingkesele just täpselt nii tunduski, ei olnud tegemist valetamisega.

Oo jaa. “Kõigil teistel on”, “Teised küll tohivad”. Klassika.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11aastane saab 5 eurot nädalas.

Kui ta parajasti millegi jaoks ei kogu, siis kannab kasvukontole edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

segasteks väljaminekuteks

Elad Soomes?

“Üle linna Vinksit” ei ole kunagi näinud või lugenud? Lastekirjanduse klassika, tore telelavastus ka. Väljend “segased väljaminekud” on sealt pärit.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:35; 23.06 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel polegi kindlat taskuraha.
Oskab väga hästi koguda, tühja-tähja peale ei raiska. Ta pole poeskäija ka, et peale kooli poodi krõpsu läheb ostma või sõpradega iga päev käib poes.
Sünnipäevaks kingitakse tavaliselt kokku umbes 150€. Meil mehega sularaha pole üldse aga kui on mehel näiteks peotäis münte siis ta annab lapsele need. Mina olen ka andnud 5 ja 10 eurosed lapsele. Suuremad väljaminekud maksame meie. Eile käis lõbustuspargis näiteks, pilet maksis 42€, mille ostsin mina ja siis ta võttis 20€ taskurahaks enda kassast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie, kes te siin lapsele 1-2 eurot NÄDALAS annate, kas te poes hindu olete vaadanud? Laps ei saa kuuma ilmaga isegi pudelit vett osta selle eest. Ok, 2 pudelit saab nädalas. Pulgajäätis maksab poes euro või veidi üle selle, kuskil rannakohvikus veel rohkem.
Veepudeli ja pulgajäätise eest peab laps nädal aega planku võõpama?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

bolt tõuksidega sõitmiseks

Bolt tõuksiga ei tohi ju alla 16 aastased sõita. Tema on 10 ja valetab siis, et on vanem või kuidas see tal käib?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 22:54; 23.06 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie, kes te siin lapsele 1-2 eurot NÄDALAS annate, kas te poes hindu olete vaadanud?

Nii oli lasteaialapsel, kui tõesti ostiski ühe mahlaka nädalas. Praegu teismelisel kuluks juba kosmeetika peale 50 eurot nädalas.

 

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 22:54; 24.06 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raegu teismelisel kuluks juba kosmeetika peale 50 eurot nädalas.

200 eurot kuus kosmeetika peale? Eks võimalused ole erinevad, mina ei saa enda pealegi nii palju kulutada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 22:54; 23.06 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>13-aastane saab 2 eurot nädalas ja 9-aastane 1 euro. Sünnipäevad, kinod jms kõik eraldi juurde. 13-aastasel lisaks pangakaart, kus hoian pidevalt raha peal, sellest ostab enne trenni süüa, toob vajadusel poest midagi, ostab pastakaid vms, mida ma muidu ise talle ostaks, ostab minuga kokkulepitult riideid, mis pole kallid jne. Jah, vahel ma näen, et sealt on Boostis käidud ja muidugi ma ei näe, mida täpselt poest süüa ostis, aga need kulud mõistuse piires ja hetkel ilusti töötab. Kaardi saigi vist juba 2. klassis ja esialgu pidi tsekke koguma ja mulle näitama, siis arutasime läbi, mida võib kaardiga ja mis peab oma taskurahast maksma. Näit ei lubanud poest kaardiga magusat osta, et see peab ikka taskurahast minema.</p>
Kaardilt kulutab ca 10-50 eurot kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps 10a taskuraha