Esileht Ajaviite- ja muud jutud 10klassi matemaatika iseseisev õppimine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 10klassi matemaatika iseseisev õppimine

Postitas:
Kägu

Põhikooli lõpust on möödas 25aastat. See sai ka lõpetatud matemaatika aastahindega 2.
Kas on reaalne, et suudan matemaatika ülesannetega iseseisvalt õpiku abiga toime tulla?
Valisin e-õppe ja tundides käimise võimalus puudub arvestades töögraafikut.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esialgu mõtlesin, et on võimalik. Siis lugesin et põhikooli hinne 2. See tähendab, et baasteadmised puuduvad. Näiteks lineaarvõrrand peaks olema selge põhikoolisr, siis saab sinna peale ehitada kõrgema astme võrrandit või juurvõrrandit või ka logaritmvõrrandit.
Seega on sul vaja enne 10 klassi osa kallale asumist omandada põhikooli teadmised. See on võimalik küll. Ja sis edasi juba 10 klass on ka võimalik.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütlen, et ei ole võimalik. Mu laps on matemaatikas tugev, isegi väga, aga ta ronib ka haigena kooli, kui teab, et on uue osa võtmine – ütleb, et ise ei saa sellest midagi aru, kui õpetaja seletust kuulanud ei ole.
Võta omale koduõpetaja. Kui sul põhi all nõrk, siis vajad seda nagunii, parem alusta juba kohe õigesti.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Omast kogemusest võin öelda, et matemaatika, füüsika ja keemia vajavad peale nii pikka pausi raudselt kohalkäimist. Kuigi kümnenda klassi alguses on n-ö tasanduskursus,kus korratakse põhikooli matemaatikat, siis peale nii pikka pausi on väga raske alustada. Kui vähegi võimalik, siis mine kasvõi konsultatsiooni. Või kasuta õppepuhkust, et tundidesse jõuda.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On võimalik võib-olla siis, kui sul on kodus väga hea matemaatik nt mehe, õe, venna, ema, isa vm väga lähedase inimese näol võtta, kes seletab need kohad, millest sa aru ei saa, üle. Päris iseseisvalt oleks ikka väga, väga raske.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahad, siis muidugi on, aga sul tuleb täita eelmistest klassidest jäänud augud. Kohe kui tekib mõiste, mida sa ei tea, tuleb otsida üles varasem info, kus sellest räägitakse ja endale see selgeks teha. Kui sa enda eest ei varja, et sa ei tea ja otsid mitte teadmisele kohe vastuse varasemast materjalist, siis on kindlasti võimalik omandada need teadmised.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust oli matemaatika 10. klassis ikka paras kirves. Sama, nagu siin eelnevalt mainiti – naljalt ikka haigena koju ei tahtnud jääda, kui uut osa seletati.
Ja mina olin põhikoolis matemaatikas nelja-viieline. Riigieksami 12. lõpus sain 80+ punkti.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui e-õppes on ka videoloengud, siis vast on võimalik. Videoloeng on hea, saad nii palju kordi üle vaadata, kuni arusaadavaks muutub. Matemaatika on selline aine, et igaüks saab selgeks. Lihtsalt aega võtab ja alla ei tohi anda. Ja iga osa kinnistamiseks tasub rohkelt ülesandeid lahendada. Alustuseks lihtsamaid terve hunnik, et meelde jääks ja hakkma saamise tunne tekkiks. Siis alles tasub keerulisemate kallale asuda.

Kui inglise keel selge, siis paljude teemade kohta on youtube’is ka videosid. Aga kui on võimalik leida abiks üks rahuliku meelega inimene, kes keskkooli matemaatikat jagab, siis on kindlasti lihtsam.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli samuti põhikooli lõpus matemaatika 2, lõpetamisest möödas 28 aastat ja praegu lõpetab mu laps põhikooli. Juba mitu aastat ei oska ma teda matemaatika ülesannetes kuidagi aidata. Elus pole mul õnneks muud vaja läinud kui igapäevast liitmist, lahutamist, korrutamist ja jagamist, sellega saan hakkama. Pindala suudan ka arvutada, on paar korda põrandakattematerjali ostmiseks vaja olnud, aga mingeid muid võrrandeid jms absoluutselt ei mäleta..
Õnneks lapsel on matemaatika siiani 4 olnud, käib koolis konsultatsioonides kui väga vaja. Ma ei kujuta ette ka, et peaksin praegu ise uuesti kooli minema, ei mäleta ühestki õppeainest enam muud kui seda, mida otseselt mu enda elus vaja on olnud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära muretse. Kirjuta mulle kui hätta jääd, ma aitan järje peale. Kõige olulisem on tahtmine, kõik muu tuleb koos sellega. Neid kaagutajaid siin pole vaja kuulata nad ei tea millest räägivad.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole võimalik. Alustama peab palju eestpoolt, mitte 10. klassist. Teemaalgataja ei tea ju matemaatikast mitte midagi, olles õppinud seda veerand sajandit tagasi hindele 2.
<kaagutaja>

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mōistlikum oleks korra vōi paar nädalas matemaatika lisatunde vōtta eraōpetajaga juurde. Samutu on töögraafikut vōi tööd muuta. Ega sa vangis ei ole, et PEAD sellises kohas töötama, mis takistab sinu arengut.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina õppisin iseseisvalt selgeks gümnaasiumi matemaatika (läksingi jaanuaris poodi, ostsin 10-12 klassi õpikud) ja tegin mais päris heale tulemusele mata riigieksami.
hiljem olin matas üks tublimaid ka ttü tehnilisel erialal.
AGA see periood ma õppisin metsikult. nii kui töölt jõudsin, siis õppisin iga päev südaööni välja. pusisin ja pusisin kuni selgeks sain. panin ka ennast mingile ttü riigieksamist valmistavale kursusele kirja aga seal ma sain kohe aru, et see on ajaraisk kuna ma ei saanud seal midagi aru (põhi oli nii olematu), et ma raiskan kohal käimisele rohkem aega kui vaja.
baasiks oli põhikooli matemaatika, millest ma midagi enam ei mäletanud.
aga ma olen ka keskmisest pusimisvõimelisem.
nii et on võimalik aga oleneb sinust endast.
mulle kusjuures meeldib siiamaani ise õppida.

PS. raamatul ja raamatul on väga suur vahe. 10 ja 11 klassiks on sellise autori raamat
http://www.tlu.ee/~tonu/sisu10.htm
http://www.tlu.ee/~tonu/sisu11.htm

lisan veel, et kui tahad gümn matemaatikat õppida, siis eelnevatest teemadest, mida on õpitud, siis tee kindlasti selgeks murrud ja ratsionaalavaldiste lihtsustamine. need on sellised baastöövahendid, et kui ei valda, siis võid hoopis teise teema juures nende pärast jänni jääda.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul võtaks vähem aega õppimine kui kohal käiksid. Seal oleks kelleltki küsida kui aru ei saa ja asi nämmutatatakse rohkem läbi.
Ise saab kõike kui väga tahta. Aga alusta sellest et võtad nii 9 klassi õpiku ja teed selle selgeks omale.
Matemaatika on loogiline. Ühel hetkel kui pihta saad on edaspidi oluliselt lihtsam.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta loe seda ka, saab tasuta alla laadida: http://ohtuopik.ut.ee/

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õhtupõik on ju gümnaasiumiõpik. Inimesel oleks vaja põhikooli meelde tuletada.
Täiskasvanud inimesel on teine elukogemus ja teine mõtlemine, kui põhikooli õpilasel. Miks põhikoolis mate puudulik oli, selleks on kindlasti mitmeid põhjusi ja need ei pruugi täiskasvanuna mingit rolli mängida ja iseseisvat õppimist takistada
. pk.kordamist
youtubest saab väga palju abi, seal on väga palju häid õpetusi põhikooli teemade kohta.
ja mis oluline, küsi õpetaja käest, ära häbene küsida. sest, kui sa ei küsi, siis sa ei saagi teada seda, mida teada tahad.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et inimese puhul, kes on varem matemaatikaga raskustes olnud, on üksi gümnaasiumi materjali omandamine ebatõenäoline. Aga inimesed on erinevad ja sellele, kes matemaatikat tõesti lennult jagab, ei ole see eriline probleem. Kui keegi räägib, et matemaatikas “väga tugev” laps ei tohi tundidest puududa, muidu ei saavat aru, siis vabandust, aga see ei ole taiplik laps, vaid pigem lihtsalt keskpärane püüdlik õppija. Või siis on tal oluline funktsionaalse lugemise häire.

Ma ise ei ole matemaatikas mingi geenius (et tulla tohutu loomingulistele ja kavalatele ideedele näiteks ning sellega kuhugi rahvusvaheliste olümpiaadide tasemele oleks kvalifitseerunud), aga aru saan ma küll kindlasti üle keskmise hästi. Minu jaoks ei olnud mingi probleem kogu gümnaasiumi matemaatikakursuse omandamine mõne nädalaga iseseisvalt, riigieksami eest sain 95 punkti (5 punkti kaotasin lollaka mõtlematuse tõttu pingelises olukorras). Ning ka Tartu Ülikooli matemaatika eriala õppekava omandasin ma suuremalt jaolt omal käel, lõpetasin cum laude. Ja ma tõesti ei ole mingi erakordselt andekas matemaatik — tunnen ka selliseid! –, vaid lihtsalt inimene, kellele on antud võimekus teiste kirjapandut mõista.

Muidugi ma ei arva, et teema autori jaoks oleks parim lahendus üksi pusida, aga see massiline jutt, et ka võimekas inimene üksi nüüd kohe üldse ei saa elementaarset gümnaasiumimaterjali omandatud, on samuti jabur.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksin ülikooli tehnilist haridust kaugõppes omandama 38 aastaselt ja tänaseks normaalajaga ka lõpetatud. Seni oli matemaatikast vaja läinud ainult protsendi, pindala, ruumala arvutust lisaks liitmisele-lahutamisele. Ei mäletanud isegi kuidas murdudega tehteid tehakse ehk 7. klass! Enamus teemasid matemaatikas olid nagu esimest korda kuuleks, kõik oli meelest läinud. Aga süvenesin igasse kodusesse ülesandesse ja tahtsin lahenduskäigust aru saada, otsisin lisamaterjali (eesti keeles leidub piisavalt). Kõik see võttis palju aega, kuna ma lennult ei haara, aga aitas ainult järjekindlus. Koduõpetaja oleks olnud suureks abiks, aga tahtsin ise pusida. Lisaks matemaatikale oli tuumateadus ka füüsika. Ehk minu arust ON VÕIMALIK keskkooli matemaatikat iseseisvalt omandada küll.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhikooli lõpust on möödas 25aastat. See sai ka lõpetatud matemaatika aastahindega 2.

Kas on reaalne, et suudan matemaatika ülesannetega iseseisvalt õpiku abiga toime tulla?

Valisin e-õppe ja tundides käimise võimalus puudub arvestades töögraafikut.

Tänapäeval on ju nii palju võimalusi iseseisvaks õppimiseks. Internetis on näiteks kõige keerulisemad asjad väga lihtsasti seletatud, on videod, interaktiivsed leheküljed, graafikud jms. Matemaatika puhul aitabki interaktiivne arusaamine palju rohkem kui lihtsalt raamatu lugemine. Ainult et pead neid materjale natuke ise õppima ja inglise keelest tõlkima. Aga kui mul oleks praegused võimalused, oleks kohe täiskasvanute kooli läinud, sest olen iseõppija.

Põhikooli “2” võib tulla ka sellest, et oli puberteet ja mitte lollusest iseenesest. Või siis, et polnud meeldivat kohta õppimiseks, meil oli ka peaagu kõigil kodus kisa, mõnel joodikutest vanemad, üks kord käisin rikkamal sõbral külas ja imestasin, et õppida saab täielikus vaikuses. Oma tuba ja vaikne kodu oli täielik luksus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb miks, see matemaatika sul kaks oli, kas pea tõesti ei võtnud või lihtsalt olid muud asjad olulisemad. Kui pea ikka ei võtnud, siis oleks kindlasti eraõpetajat vaja. Kui muud asjad olid olulisemad, siis võid proovida ka ise pusida, aga pihta ära hakka mitte gümnaasiumi osast, aga varasemast, sealt alates, kus teadmistes auk sees on. Kohe gümnaasiumi osasse sukeldudes pead niikuinii ikka ja jälle tagutpidi kerima ning õppima asju varasmeatest aastatest, ilma ei ole võimalik.

Ja ma ka imestasin seda juttu, et hea õpilane ei saa matemaatikat iseseisvalt õpitud raamatu abil, peab kindlasti tunnis olema. Loomulikult saab, kui pea võtab ja soovi ning püsivust on. Mina olen tegelikult kogu kooli matemaatika ise läbinud, olin kogu aeg matemaatikas oma tegelikust klassist klass eespool. Mulle nimelt meeldis matemaatika, aga mu aasta vanem õde ei saanud matemaatikst kuigivõrd aru. Ja nii ma siis õpetasingi algusest peale talle matemaatikat. Võtsin tema õpiku ette, uurisin uue materjali läbi ning aitasin tal ka sellest aru saada ja kodused ülesanded ära lahendada. Selle meetodiga suutis tema matemaatikat neljale õppida. Ning mina õppisin veel erinevaid olümpiaadiülesandeid lisaks ning käisin üleriigilistel olümpiaadidel. Jah, ma olin keskmisest andekam matemaatikas ka, aga ka tavaline tubli lahtise peaga noor on võimeline ise õppima, kui motivatsiooni on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ma ka imestasin seda juttu, et hea õpilane ei saa matemaatikat iseseisvalt õpitud raamatu abil, peab kindlasti tunnis olema. Loomulikult saab, kui pea võtab ja soovi ning püsivust on.

No jõudu imestama, aga nii on. Vihjeks nii palju, et tegu on Reaalkooli õpilasega, matemaatika läbi 5. Äkki lihtsalt on tema nõuded “oskamisele” siis kõrgemad kui sul.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No jõudu imestama, aga nii on. Vihjeks nii palju, et tegu on Reaalkooli õpilasega, matemaatika läbi 5. Äkki lihtsalt on tema nõuded “oskamisele” siis kõrgemad kui sul.

Ahsoh. Nojah, kui ta nõuded oskustele on kõrgemad kui koolimatemaatikas 100% tulemus ning riilikute matemaatikaolümpiaadide head kohad ning matemaatikateaduskond, siis tõepoolest. Reaalkooli matemaatika 5 oli muidugi ka jah.

Pigem ma siiski arvan, et su laps saaks ka ise hakkama, kui ta tahaks ja vajadus oleks. Aga ju siis ei ole vajadust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem ma siiski arvan, et su laps saaks ka ise hakkama, kui ta tahaks ja vajadus oleks. Aga ju siis ei ole vajadust.

Einoh, küsimus on ikka ka kulutatavas energias ja vaevas. Ja küsimust, et miks peaks midagi tegema keerulisemalt, kui saab lihtsamalt, on üks väga oluline küsimus.
Ja miks sa tood siin teemas üldse enda ilmselgelt erilisi matemaatilisi võimeid näiteks? Sa oled ju ilmselge erand.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ülikooli lõpetanud, kõrgema matemaatika ka omandanud (ka 25 a tagasi), aga arvan küll, et niisama lambist need integraalid jms küll enam ei tule. Lihtsalt inimene unustab 25 aastaga ikka väga palju ära, mida tal üldse vaja pole. Ei saa öelda, et ma töös matemaatikat ei vajaks, aga integraale, mitme muutujaga võrrandeid jms lihtsalt ei ole kunagi vaja läinud. Ja mulle muidu matemaatika meeldis, eriti ülikoolis.
Oled ikka väga julge, kui põhikooli matemaatikagi selge pole..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Einoh, küsimus on ikka ka kulutatavas energias ja vaevas. Ja küsimust, et miks peaks midagi tegema keerulisemalt, kui saab lihtsamalt, on üks väga oluline küsimus.
Ja miks sa tood siin teemas üldse enda ilmselgelt erilisi matemaatilisi võimeid näiteks? Sa oled ju ilmselge erand.

Jah, seda kindlasti, et kulutatav energia on erinev. Muuseas sõltub see ka sellest, mis tüüpi mõtlemine inimesel on. Osadel ongi lihtsam õppida ise lugedes, osadel kuulates. Aga sisse ma tõin selle ses mõttes, et kui ikka on mingi põhjus, miks inimene peab seda ise omaette tegema, siis tegelikult on võimalik. Ei pea selleks ka nüüd üliandekas olema, piisab lihtsalt tahtejõust ja lahtisest peast. Kui neid ei ole, siis tõesti ei saa. Jah, teemaalgataja ütles, et oli enne kaheline, aga kui see kaheline oli puhtast laiskusest ja lahtine pea on tegelikult olemas, on võimalik küll ise selgeks saada. Jah, vaeva tuleb näha ja kõvasti.

Ma olen kõrvalt näinud ka seda, kuidas põhikoolis matemaatikas kaheline (raske puberteet, mitte loll) hiljem matemaatika endales ise selgeks tegi, ülikooli läks ning seal ka kõrgema matemaatikaga hakkama saab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik on võimalik, kui tahta. Matemaatika on loogiline aine ja seal on vaja lihtsalt korrata algtõdesid

+1
-1
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 10klassi matemaatika iseseisev õppimine