Esileht Koolilaps 11-12.a ja suits

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: 11-12.a ja suits

Postitas:
Kägu

Olete tähele pannud, et alati on sõbrad need igavesed patuoinad. Sõbrad tegid, sõbrad pakkusid, sõbrad ostsid, sõbrad andsid… 😀 Ja see jutt käib kõikide sõprade kodudes ka. Teises kodus on just sinu laps see paha sõber, kes teisi halvale teele kisub. Perspektiivi küsimus. Kui vanemad tahavad oma last kontrolli alla saada, siis soovitan soojalt alustada oma perspektiivi muutmisest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui julgeb tunnistada, saab ju aru, et asi, millega tegeleb, on vale ja pole hea.

Miks TA ei vast, et kust 11 aastane raha saab e-sigareti ostmiseks 15-20 eurot ja kes ostis e-sigareti, need ei ole vist odavad????

Mis 15- 20 eurot? E- sigaret maksab 5-6 eurot.

See apparaat ise maksab 5-6 eurot? Pole ise kunagi ostnud, eriti ei taha uskuda, laadia maksab ka rohkem.

Ega noored neid laetavaid masinaid ei kasuta. Ühekordseid kasutavad. 500- 1000 puffi, jätkub mitmele ja mitmeks päevaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui julgeb tunnistada, saab ju aru, et asi, millega tegeleb, on vale ja pole hea.

Miks TA ei vast, et kust 11 aastane raha saab e-sigareti ostmiseks 15-20 eurot ja kes ostis e-sigareti, need ei ole vist odavad????

Mis 15- 20 eurot? E- sigaret maksab 5-6 eurot.

See apparaat ise maksab 5-6 eurot? Pole ise kunagi ostnud, eriti ei taha uskuda, laadia maksab ka rohkem.

need yhekordsed.  mis ei ole laetavad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helga Nôul on vastava sisuga raamatud, peategelane oli Ann, loe neid, ehk saad ka oma romaani jaoks ainest.

Helga Nõu ja Ann – nüüd sa panid küll mitu eri asja kokku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiksin temaga rahulikult, nagu täiskasvanuga. Teismelised soovivad, et neid võetaks nagu võrdseid, mitte nagu väikeseid lapsi. Seletaks, mis on võimalikud kõrvalnähtud. Lubaks aidata/toetada loobumisel. Aitaks tal leida trenni/hobi vms asendustegevust niisama jõlkumisele. Kindlasti ei süüdistaks tema sõpru, ta vastutab ikka ise oma tegude eest, mitte tema sõbrad.  Kolimine pole ka kindlasti lahendus. Laps, kes kõigega kaasa läheb, teeb seda ka uues elukohas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loobumine pole lihtne. Otsige abi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt käiks nagu minu lapse sõbrast, kelle emale meeldib ka kõiges lapse sõpru süüdistada. Ema ise kontrollib iga sekund lapse liikumist, kui laps telefonist asukoha välja lülitab, helistatakse lapse sõbrad ja nende vanemad koheselt läbi. Kui mingi probleem on, süüdistab laps alati sõpru, sest nagu ma olen aru saanud on karistus kodus muidu hullem. Korduvalt on laps nuttes koju läinud kui ema on avastanud, et lapse asukoht ei ole vanemate arust sobiv.  Viimasel ajal on see ema hakanud sõpru süüdistama, et need tema last mõjutavad. Pole veel märganud, et nad oma perega koos midagi toredat teeksid, et laps ei peaks sõpru eelistama. Jutu mõte, et sõpru süüdistada ja kolimine siin vaevalt olukorda lahendab.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahest on lihtsalt nii, et mõned noorukid koos olles hakkavad sigadusi tegema. Eraldi võivad täiesti mõistlikud inimesed olla. Ebapopulaarne arvamus aga mina nende sõpradega enam suhelda ei lubaks ja leiaks väga palju asendustegevusi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt käiks nagu minu lapse sõbrast, kelle emale meeldib ka kõiges lapse sõpru süüdistada. Ema ise kontrollib iga sekund lapse liikumist, kui laps telefonist asukoha välja lülitab, helistatakse lapse sõbrad ja nende vanemad koheselt läbi. Kui mingi probleem on, süüdistab laps alati sõpru, sest nagu ma olen aru saanud on karistus kodus muidu hullem. Korduvalt on laps nuttes koju läinud kui ema on avastanud, et lapse asukoht ei ole vanemate arust sobiv. Viimasel ajal on see ema hakanud sõpru süüdistama, et need tema last mõjutavad. Pole veel märganud, et nad oma perega koos midagi toredat teeksid, et laps ei peaks sõpru eelistama. Jutu mõte, et sõpru süüdistada ja kolimine siin vaevalt olukorda lahendab.

12 aastane vist ei ole väga aldis enam koos perega midagi tegema, ükskõik kui tore tema pere poleks ja kui toredad poleks tegevused seal peres. 12 on vanus, kus on normaalne ‘eelistada’ sõpru perele. Last kontrollida on samuti normaalne ja teada, kus laps viibib, samuti. Pluss on see, et see ema vähemalt teab, kus ja kellega tema laps suhtleb ja suhtleb ka ise nende inimestega. Usalda aga kontrolli, näib olevat põhimõte, mis on väga õige. Osad lapsed tõesti hakkavad teiste lastega koos olles käituma teistmoodi, kui üksi olles. On ju olemas ka ‘halvad sõbrad’, kes meelitavadki vahel paha peale. Seda ei saa kunagi välistada. Mina liiga palju ei muretseks, mis toimub teiste peredes. Iga vanem teab kõige paremini, milline on tema laps.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahest on lihtsalt nii, et mõned noorukid koos olles hakkavad sigadusi tegema. Eraldi võivad täiesti mõistlikud inimesed olla. Ebapopulaarne arvamus aga mina nende sõpradega enam suhelda ei lubaks ja leiaks väga palju asendustegevusi.

Siis suheldakse sinu teadmata lihtsalt või suurest meelehärmist leitakse mõne aasta pärast uued ja hullemad sõbrad lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4056976: Helga Nôul on vastava sisuga raamatud, peategelane oli Ann, loe neid, ehk saad ka oma romaani jaoks ainest. Helga Nõu ja Ann – nüüd sa panid küll mitu eri asja kokku.

Anni seeria raamatute autor on Aidi Vallik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt käiks nagu minu lapse sõbrast, kelle emale meeldib ka kõiges lapse sõpru süüdistada. Ema ise kontrollib iga sekund lapse liikumist, kui laps telefonist asukoha välja lülitab, helistatakse lapse sõbrad ja nende vanemad koheselt läbi. Kui mingi probleem on, süüdistab laps alati sõpru, sest nagu ma olen aru saanud on karistus kodus muidu hullem. Korduvalt on laps nuttes koju läinud kui ema on avastanud, et lapse asukoht ei ole vanemate arust sobiv. Viimasel ajal on see ema hakanud sõpru süüdistama, et need tema last mõjutavad. Pole veel märganud, et nad oma perega koos midagi toredat teeksid, et laps ei peaks sõpru eelistama. Jutu mõte, et sõpru süüdistada ja kolimine siin vaevalt olukorda lahendab.

ma olen korra ühelt emalt sõimata saanud telefoni teel, kuna lapsed tegid rühmatöö ära ilma antud ema lapseta. Sellele lapsele lihtsalt ei sobinud mitte mingi aeg. Ta oli koguaeg trennis või võistlustel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps 11-12.a ja suits