Esileht Pereelu ja suhted 11 a laps / hommikusöök

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: 11 a laps / hommikusöök

Postitas:

Hetkel on tütarlaps 11 a. Juba 3 a ei tõuse ma hommikuti üles, et teda kooli saata. Mul hakkab tööpäev kell üheksa, nii et tõusen alles siis, kui ta on juba kooli läinud. Tüdruk ärkab ise, sätib ise ennast koolivalmis, sööb ise. Sellest tuli ühe tuttavaga juttu ja ning ta arvas, et ma pean seda ruttu muutma.

Ta kirjutas mulle e-maili:
——-
See ei ole seotud iseseisvusega, et iseseisvust saab ta tõestada ka teistmoodi.
Inimene ei ole üksikhunt. Igaüks tahab olla koos oma lähedastega. Lapse jaoks oled sina tema lähim isik, ta naudib koosolekut sinuga ja vajab seda igas mòttes – füüsiliselt, emotsionaalselt.
See on tähelepanu küsimus, mitte iseseisvuse. Tähelepanu vähendamine tekitab kibestumist – isegi kui laps ei oska defineerida, miks tal ühel hetkel vihahood tulevad – oled tal mingis mòttes jalgealuse ära tòmmanud.
Just ühised söögikorrad peaksid olema tòsiselt pühad. Millal siis veel kogu pere koos saab olla?

Kohutavalt kurb on minu arvates hommikuti vara üksi üles tòusta ja olla vastutav kòige eest. Minul rikuks see siiani päeva ära, laps on seda enam segaduses. Äkki proovid? Mis sellest, et sina ei pea nii vara tòusma. Näitad, et tema on sulle piisavalt palju väärt, seda siiski tegemaks. Sorry.
———

Nii ma siis mõtlen siin et kas see hommikune pool unes koosolemise aeg on nii tähtis??? Kuigi ma olen tema päralt terve õhtupooliku (olen kodus kella 16st. Laps saab oma tähelepanu ja helluse muul ajal, aga mitte jah, hommikul.

Mis te arvate, kas see on tõesti nii kriitiline lapse jaoks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 00:08; 02.12 17:57; 08.12 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-maili kirjutaja reageerib küll kõvasti üle 🙂 Mina käisin koolis õhtuses vahetuses kuni kuuenda klassini, mis tähendas seda, et loomulikult pidin end ise üles ajama ning sööma/kooli sättima jne. Minu meelest just oli hea rahulik, vanemad olid pätaka (õe siis :)) lasteaeda viinud jne. Muidugi söök oli valmis pandud külmkapis, muuga sain hakkama.

Mingit viha või pettumust polnud. Vastupidi, vanematega siiani lähedane ja olen üks neist õnnelikest, kelle kohta ta enda vanemad ütlevad, et pubekaiga justkui polnudki 🙂

Üldiselt tänapäeva lapsed (mitte et ma ise nii jube vana oleks :)) kasvavad liiga vati sees. Ei tohi nüüd 11a hommikul üksi kooli sättida, tere tulemast 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on su tuttaval õigus ja see, et su laps ei kurda ei näita midagi. ta pole ju teistsuguse korraldusega harjunudki ega oska paremat tahta.
Hoolimine seisneb just sellistes väikestes asjades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 00:22; 09.12 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps saab kindlasti ilusti hakkama, aga armas oleks küll, kui vanem teda hommikuti kooli saadaks ning siin ei mängi erilist rolli isegi vanus. Teine lugu oleks ehk siis, kui vanem oleks öötööl ja magaks lõunani. Siis ehk jah ei peaks vahepeal üles ärkama, aga kuna sa nagunii mõne tunni pärast peaksid ärkama, siis võid ju proovida mõnikord teha seda ka koos lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siin ikka ise ja tuttavatel lasta arvata. Küsi oma lapselt kuidas ta tahaks? Võid ju mõnel hommikul ärgata ja lapse kooli saata kui ta seda soovib. Samas äkki just naudib seda, saab tunda ennast natuke ‘suure inimesena’ omaette ja üksi toimetades. Räägi oma lapsega, mõttetu siit perekoolist küsida. Ütle meile ka pärast mis laps arvas 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen su sõbrannaga natukene ühte meelt, kuigi ma ei julgeks eluilmas sellist asja isiklikult kellelegi õpetama minna nagu su sõbranna seda teeb.
Aga anonüümselt siin ma teisele anonüümsele küll julgen öelda, et hommikused koolisaatmised tekitavad lapses hoolimise ja läheduse tunde. Sul on väga vedanud, et sul on selline töö, kuhu saad minna peale seda kui oled lapse kooli saatnud. Minu meelest on see luksus. Mul oli vahepeal selline töö kuhu pidin minema hakkama 10 minutit enne lapsi ja see oli kuidagi kurb.
Ma leian, et igahommikune koos söömine ja head-päeva-kalli uksepeal, on ilus komme. Ja seda räägib sulle naine, kes ise ei ole seda tunda saanud, minu ema ei pannud mind tähele. Ta oli küll ärkvel, aga ei suhelnud minuga hommikuti enne kooliminekut.
11 eluaastat on just selline iga kui on väga tähtis, et laps ennast armastatuna tunneb. Ma ei väida, et need hommikusöögid siin nüüd määravaks on, võimalik et ta saab üldiselt küll ja veel armastust ja tähelepanu. Aga küll küllale liiga ei tee.
Murdeiga on ukse ees, end emotsionaalselt üksi tundvad lapsed/noored alustavad varem seksuaalelu ja osad loovad ka perekonna väga vara, seda siis emotsionaalsete puudujääkide leevendamiseks, kuna vanematelt ei saadud armastatud olemise tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et nii ja naa. Tõesti võib olla, et laps naudib just seda, et saab hommikuti üksi tegutseda.

Samas ka minu meelest on üks armsamaid hoolimise väljendusi nt see, kui sa ei pea ise hommikul üleval olema, aga ometi oled selleks, et kallile inimesele nt süüa teha. Minul teismelisena oleks hommikusöök söömata jäänud kui ema poleks putru või võileiba ja teed ette andnud. Mitte, et ise poleks teha osanud, aga hommikul oli alati iga sekund arvel ja söögi tegemise (või isegi söömise) peale poleks mu meelest olnud mõtet aega raisata (ikka viimase hetkeni soojas voodis).

Seega ma arvan, et su sõbranna reageerib üle, aga ta pole valel teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub lapsest. Mina naudin väiksest peale hommikust omaetteolemist – saab rahulikult ärgata, ei pea kellegagi rääkima. Jah, on küll armas oma hoolimist näidata millestki (hommikune uneaeg selles näites) loobudes, aga seda vaid siis, kui see, kellest hoolitakse, ka seda loobumist väärtustab. Seega tasub pigem lapselt küsida.
Mida ma sellisest tuttavast arvan, kes oma ninast kaugemale ei näe ja seda nina lisaks teiste pere siseasjadesse topib, ma parem üldse ei ütle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu mu kooliaja oli mul hommikuti seltsiline, söök valmis, memme musi leiva vahel, aknast tehti veel dadaa ka……. brrrrrrrrrrrr! ei jaksanud ära oodat aega, kunas see OMETIGI otsa saab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 10a tüdruk. Veel 1a tagasi vajas hommikuti abi. Nüüd peres beebi ja ta otsustas iseseisvamaks muutuda. Ärkab ja sööb ise ja edasi juba mina või vanem õde aitab juuksed korda teha. Saadame teda musitades kooli. Pean tõdema, et sinu teema pani mind ka muretsema, kuna just see võibki olla meil põhjus, mis paneb teda armukadetsema beebi suhtes. Kindlasti täna uurin ja tõenaoliselt muudan oma hommiku toimingud. Endal pole raske varem tõusta ja last abistada, lihtsalt panin tähele, et kui mind pole beebi kõrval, siis hommikunemüra äratab varakult beebi ülesse.
Laps küll varem mainis, et meil veab, et Meie ei pea kooli nii vara tõusma. Eks see tõesti võibki põhjustada ebavajalikud käitumist ja tundeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et asi pole lapse iseseisvuse väljakujunemisega, vaid vöimalus ema ja lapse suhet/usaldust tugevdada.
Hommikul lapse käest küsida päeva kulgemise kohta vöi mida head ema süüa teeks.

Minu enda vanemiad ei huvitanud meie käekäik ei ennem kooli, ega ka pärast.

Ülikoolipäevilt minu toakaaslane kutsus tihti endapoole külla nädalavahetustel. Oli suureks üllatuseks, kui ta ema meile hommikusöögi voodisse serveeris, kuigi olime juba täiskasvanud. Kuigi seda sööki ei toonud voodisse minu enda ema, aga see väike hellitamine oli väga meeldiv.
Nüüd olen ise kahe algkoolilapse ema ja hellitan oma lapsi ise hommikusöögi viimisega voodisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ema norskab voodis ja ei viitsi isegi luuke lahti teha et lapsele võileib teha või head päeva soovida. puha laiskus. ise töötab kella neljani ja alustab poolest päevast, nii et koormus ka suur pole.
ei imesta üldse, siin loe kuidas pannakse aastased sõime et kodus \”rahu\”oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et inimesed on erinevad ja seda, kas Sinu laps seda vajab/hindab või tahab hommikuti hoopis vaikuses ärgata, teab kõige paremini tema ise – ma arvan, et teinekord räägi temaga sellest avameelselt ja küsi, kumb variant talle rohkem meeldiks ja miks. Juba selline vestlus ise suurendab teievahelist lähedust.

Ma ise ärkan enne perekonda, teen söögi, äratan teised, sööme koos, saadan ülejäänud pere kooli-tööle-lasteaeda ja hakkan kodus tööle (st mul ei oleks enda töö pärast tingimata vaja nii vara tõusta). Kõige rohkem naudin ma hommikul üksi ärkamise võimalust – et mul on natuke aega rahulikult toibuda ja pole kohustust kellegagi suhelda, isegi kui see keegi on minu enda pere.

Ja veel kord: inimesed on erinevad – mina nt ei tahaks hommikusööki voodisse… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ärkasin algklassides ise ja ma nii nautisin seda aega üksi 😀 Vanemad tõusid palju hiljem, meie vennaga olime kumbki üleval ja oma tubades. Nüüd mu oma teise klassi laps ärkab ise, peseb, sööb ja naudib ka üksiolemist 🙂

Mina pole hommikuinimene ja võimalusel magan alati kauem ja ma ei leia, et lapsele see 10 minutit banaanisöömist minuga eluks väga midagi juurde annab (hommikul sööb banaani, jogurtit vms, ei soovi sooja sööki nii vara ometigi) oma unise ja uimase lapsevanemaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on minu arvates õudne, et see emaili tädike arvab, et lapsega või perega üldse suheldakse süües-juues. See söömise kultuur on Eestis täiesti masendav, tilpnetakse iga õhtu toidupoes, kuhjatakse toitu kokku ja siis veel nimetatakse õhtusöögi söömist perekonnaga koosolemise ajaks? No anna andeks, söömine ei ole mingi kvaliteetaeg lapse ja mehega, see on füüsiline vajadus, lapsega suhelda saab ka igal pool mujal muid asju koos tehes. Mujal maailmas ei käida iga päev toidupoes toitu ostmas, käiakse lastega hobitamas, väljas söömas, kooliüritustel jne, vot see on kasvatus, kui vanem võtab osa, mis lapse elus toimub, mitte et järame koos õhtusööki ja see on kogu tähelepanu emalt lapsele. Öelda, et lapsel tekivad vihahood kui ta emaga koos süüa ei saa on selle aasta kõige lollim lause, mis ma siit perekoolist lugenud olen. Pigem minu meelest on ikka asjad nii, et kohe kui laps mudilase east välja kasvab, on tema eakaaslased talle lähedasemad kui ema-isa. See lihtsalt on nii, ja pealegi tundub, et see ema kes emaili kirjutas, on kanaema, kes ei saa teisiti, kui passib lapsele peale ja jälgib iga suutäit, mis tibuke sööb. Sellistest lastest kasvavad nannipunnid, kes ei tule ise toime, sest selline vanem süvendab õpitud abituse=kaassõltuvuse tunnet lapses. Mida iseseisvam laps on varakust peast, seda kasulikum talle. 9-aastane suudab end ise sööta ja riietada küll, ei pea ema juures passima, ta ei ole enam tita ju.

Teisest küljest tundub teemaalgataja külm naine, kes südamerahuga edasi põõnab kui tema laps juba 3 aastat hommikuti end ise kooli saadab. See pole ka nagu normaalne, eks kuldne kesktee nende kahe äärmuse vahel oleks kõige õigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole nii ja naa. Sõbranna reageerib üle, see on küll ilmne, aga vaatamata sellele, võiksid ikkagi lapse kooli saata. Seda enam, et 16.00 juba kodus oled ja alles üheksaks lähed. ja ega siis süüa tegema ei pea, laps saab ka ise söögi ja riided kätte, lihtsalt seltskonna mõttes. aga samas eks perekonnad on erinevad ja võimalik, et teil toimib ka nii kõik väga hästi 🙂 minu perekonnas oleks see veider, meil komme ühiselt hommikust süüa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minule tegi ema veel tehnikumiski hommikul kuumad juustusaiad valmis, nii armas oli.
Oma pojale tegin ka hommikusööki, mulle meeldis ja talle ka. Lisaks poleks ta muidu hommikul söönudki, vaid maganud viimse hetkeni ja siis näljasena kooli jooksnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ei teinud mulle kunagi hommikusööki, kui kooliealine olin. Ärkas minust tükk aega hiljem ja jõudsin samuti tihti ära kooli minna enne kui ta üles tõusis. Mul oli sellest sügavalt ükskõik, ega see ainuke aeg päeva jooksul ei olnud, kuna temaga suhelda.
Ainus ebanormaalne asi antud teemas on see, et kõik teised arvavad jälle paremini teadvat, kuidas üks teine pere elama peaks ning et kõik peaksid toimima just samuti nagu nemad, sest nii on õige. Pereelus ei ole mingeid \”õigeid\” ettekirjutusi. Mõne jaoks on armas hommikuti lapse jaoks võileiva tegemine või emaga koos kohvi joomine, teise jaoks ehk jällegi õhtul koos pirukate küpsetamine või lauamängude mängimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oma noores peres juurutame küll kommet, et hommiku- ja õhtusöök toimub kõigil korraga ja see pole mitte kõhu täislaadimine, vaid ongi aeg teistega suhtlemiseks. Kui lapsed hilisemas elus seda ise ei soovi, siis mingit sundi ei hakka avaldama, et nui neljaks, sa PEAD meiega siin istuma ja vestlema, aga meile mehega see sobib ja kuni sobib lastelegi, seni nii teemegi.
Söömine ei pea olema lihtsalt füüsilise vajaduse täitmine ja ma ei näe söögilauavestlustes küll mitte mingit probleemi. Meile meeldib süüa teha ka ja ei keera kogu aeg samade retseptide järgi igavaid pläuste kokku, vaid katsetame köögis. Toit on meile tähtis ja paeluv teema, mitte miski, mis tuleb lihtsalt ära teha.

Minule poleks meeldinud hommikuti üksi toimetada. Lapsed erinevad muidugi, aga lihtsalt eeldada, et see lapsele ok on, et üksi peab olema, ei ole õige.
Mu lapsed veel koolis ei käi, aga ma ei kujuta ette, et ma südamerahus põõnaks, kui sellises vanuses laps kooli minema sätib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltubki, kas Su lapsel saab lähedusevajadus muul moel kaetud või mitte. Inimesed on tõesti erinevad, aga olen ise pigem selle pooldaja, et hommikul last aidata.

Niigi on kõik graafikud mii pingelised ja lapsega niisama lobisemiseks kipub aega väheks jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli sellega seoses meelde kuidas töökaaslane rääkis et miks ta õde teraapias käib. Lugu siis selline et ühes peres kolm last. Hommikuti pidid ise üles tõusma ja issi ka üles veel peksma et see nad autoga kooli viiksid. Ema magas sest temal algas töö alles kell 10. Nüüd aastaid hiljem on üks lastest suhted vanematega katkestanud, käib teraapias ja peamine süü siis tema täiskasvanuea probleemidele olevat see et temal oli liiga suur vastutus lapsena varajaste ärkamiste näol ja sellest et tema (või õde-vend) pidid isa ka äratama et kooli saada. Liiga palju vastutust, liiga vähe tähelepanu, hoolivust. Teised kaks last ei mäleta mingit sellist vastutust, sündmused on samad (pidid jah ise ärkama ja isa äratama) aga näed, traumat pole sellest saanud. Tõsilugu. Tee oma järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma mõtlen kodule oma lapsepõlves, siis tuleb mulle esimesena silme ette meie argihommik.
Ema äratas mind, köögis oli käima pandud raadio, isa ajas pardliga habet. Köögist tuli kohvilõhna. Emal oli valmis tehtud hunnik võileibu, tee. Kõik on veidi uimased ja aegluubis. Selline argine pildike, mis on mulle kallis. See mälestus tekitab jube hea tunde veel praegugi 🙂

Aga ausalt öelda- kui mul poleks neid hommikuid olnud, ei teaks ma ka ju, mida taga igatseda. Vaevalt su laps oskab puudust tunda hommikusest koosolemisest, kui tal pole seda vähemalt 3 aastat juba olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 15:33; 07.12 11:31; 09.12 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, asi nüüd minu jaoks selgem. Küsisin lapse käest, et kas ta tahab, et ma hommikus ärkaks, vastas ta nii – sa ei pea minu pärast üles tulema, kui sa veel magada tahad. Aga mulle meeldiks küll, kui sa seda teeksid.

Ütleme nii, et asi nii karm ei ole, et ta 100% ise kogu aeg hommikul toimetab. Mees on tihi / enamjaolt üleval ja siis nad omavahel vestlevad. On jah nädalas hommikuid, kui ta ise üles tuleb, aga mitte alati. Sel ajal kui ta veel ise toimetab, siis mina paar söna vestlen. Asi selles, et ma ei ole üldse hommikune inimene, ma teen automaatselt asju ja ei ole eriti suhtlemisaldis. Nii ma olengi mõelnud, et kuna ta hommikuti võileibu ei söö, siis ei ole ka nö hommikusööki talle vaja valmistada. Sööb piima koos müsliga ja sellega saab ta ise hakkama :). Ta ise kah jube umerdaja hommikuti, tal on aega vaja. Ta tõuseb pigem varem, kui et kiirustama hommikul peaks. Ärkab 1,5 t enne kooli. 6:30 siis ja nii 7:35 peab kooli poole liikuma hakkama.

Aga see tuttava e- mail pani ausalt õelda küll mõtlema, sest ega ta paha inimene ei ole ja lõpuks ju hea, kui ma selliste asjade pale mõtlen, mis muidu iseenesest mõistetavad on. Arvan, et ajan selle hommikuse laiskuse endast välja….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 00:08; 02.12 17:57; 08.12 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ajasin oma lapsed iga päev ise üles, sest kella peale nad ei tõusnud. tegin söögi, sest nemad poleks viitsinud. jälgisin, et nad kindad ja mütsi võtaks, sest ise nad \”ei leidnud\”. millalgi mõtlesin: mida ma ometi teen? ma ei saa neil ju eluaeg sabas käia ja nina pühkida?
nüüd on suuremad keskkoolis, elavad ühikas, ise ärkavad, lähevad kooli, ise teevad endale hommiku- ja õhtusöögi. noorem on veel kaks aastat kodus. endiselt ootan voodis, kuni ta lahkub, siis alles tõusen. samas ta on ikka nii tita. vaatab viimase hetkeni multikat ja lõpuks ma pean ikkagi kellaaega meelde tuletama, et ta koolibussist maha ei jääks. hiljaks jäi, siis olin mina süüdi, et ei äratanud! täna unustas mütsi võtta, koolist tulles kurtis ise ka, et pea valutab. ometi ütleb mulle, ära tule mind hommikuti kontrollima! ma ei arva, et ta hakkama ei saaks, aga tema puhul on tõesti õpitud abitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:38; 07.12 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ärkan kolmel päeval nädalas koos lapsega ja kahel päeval ärkab ta ise ja läheb kooli. Mina küll ei ütleks, et see hommikune aeg meie peres mingi kvaliteetaeg oleks. Kui mina koos temaga ärkan, ei saa ta järsku enam millegagi hakkama, ei ärgatud, riideid valitud, söödud, hambaid pestud, õigel ajal kodust välja mindud jne. Suhtlemine on ka pigem selline turtsuv. Kui ise ärkab on kõik asjad tehtud ja uksest välja saab ka õigel ajal. Mina leian, et tegelikult on 11-aastane laps juba piisavalt iseseisev, et hommikul ise toimetada. Ega siis lõputult, ei saa kõike kontrollida, laps peab ikka iseseisvalt ka hakkama saama.
Teist last olen juba varakult iseseisvaks kasvatama hakanud ja hea on vaadata, et tegelikult saab ka äsja kaheseks saanud laps ise hakkama potil käimisega, riietumisega, endale vee valamisega kraanist jms. Ei pea ema jooksma pükse üles või alla tõmbama või lusikat suhu toppima.
Selline iseseisvus ei tähenda ju seda, et lapsega koos mingeid toredadi ühiseid tegevusi ei oleks või, et omavahel rääkida ei saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan,et see on igas peres individuaalne. Mina ei oleks nt oma kooli minemisi ilma emata ette kujutanud. Tema oli igal hommikul varem ülesse tõusnud ja teinud võileivad või midagi muud söödavat. Alati saatis ta mind uksest välja. Ja seda kuni keskooli lõpuni. Ma küll ütlesin talle mõnikord,et ma saaks ka ise hakkama,kuid see oli tema kindel soov,nii talitada. Ja mul on selle üle siiralt hea meel. Praegu on kõik samamood mu 15 aastase vennaga. Olen talle ka nüüd öelnud,et vend saab ise hakkama. Vastus on jäänud aga aastatega samaks,et miks peaks laps seda kõike üksinda tegema,kui mina tema emal olen ju kodus ja teen seda suurima rõõmuga. Kõige parem on vast,kui sa oma lapse käest seda ise küsiksid,mis ta arvab sellest,kui sa teda hommikul kooli saadaksid. Ja kui soovib,siis ei tohiks see ju sinult tükki küljest ära võtta,kui natukene varem tõuseksid :).

Jõudu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin keskkooli lõpuni kodus ja minu jaoks ainuke probleem üksi ärkamise juures, kui ema mingil põhjusel kodus polnud, oli see, et pidin ühistranspordiga kooli sõitma. Muidu oli meil ühine tee.
Üldiselt polnud igapäevahommikutes midagi eriti kaunist: unine ja vaikne sebimine. Emal on kombeks hommikuti väga rabistada ka, mis minu meelest on täiesti mõttetu. Riidesse ja söönuks saab ka ringi jooksmata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen pooltel hommikutel enne tööle kui laps kooli ja kooli läheb ta enam-vähem selleks ajaks kui uksed lahti tehakse. Nendel päevadel oleme siis hommikuti koos üleval, aga mingit suurt suhtlust küll ei toimu. Teistel päevadel magan seni, kuni ta on hambaid pesema jõudnud, siis panen talle söögi ja riided valmis ja magan seni kuni kuulen, et hakkab esikus riidesse panema ja lähen saadan ta uksest välja, et ei peaks võtit kotist otsima. Ise ärkab ta kõikidel hommikutel.
Enda kooli ajast mäletan, et ema ültes hommikul kell 6 enne tööle minemist üle ukse head aega ja ajas mu sellega üles, seal ma siis üksi umasin (isa oli tööl juba selleks ajaks), vend ärkas 5minutit enne bussi. Oi kuidas mulle ei meeldinud need hommikud kui keegi veel kodus/üleval oli. Hommikune uimerdamine on siiani mulle omane, laps on samasugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi esimese poole äratas ema mu hommikuti üles, andis süüa ja saatis kooli. Pärast läksin mingi aeg koos õega. Järgnevatel kooliaastatel sattus kuidagi nii, et kuigi käisime õega samas koolis põhikooli aegu ja tunnid algasid enamasti samal ajal, ärkasime kumbki ise aegadel ja sõime ka eraldi. Ja talvel tuli enne kooli minekut veel labidatäis sütt keskkütteahju visata. See oli ühtaegu nii põnev kui ka natuke hirmus, aga midagi ohtlikku iseenesest polnud.
Ja kui koolist koju tulin, ootas köögilaual tihti kirjake, et peaks kartuleid koorima, hakklihakastet tegema, kuskilt koristama vms. Vanemad ja õde jõudsid koju paar tundi peale mind ja see omaette aeg oli päeva parim osa.
Vanemate ja õega olen siiani väga lähedane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ema, kellel on neli last. Hetkel on nad juba suured, neil on endal pered aga keegi neist emaga ei suhtle ja teda ei aita. Selgus, et see \”ema\” vedeles hommikuti rahulikult voodis ja teda lihtsalt ei huvitanud, kas lapsed leiavad kindad ja sallid, kas panevad jalga kuivad ja soojad saapad jne. Kooliaeg on pikk periood lapse elust ja kui sel ajal ema ei ilmuta hoolivust, siis hiljem pole enam tarvis rabeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted 11 a laps / hommikusöök

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.