Esileht Koolilaps 11.a tüdruk kiuslik,mängusõltuvus.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 11.a tüdruk kiuslik,mängusõltuvus.

Postitas:

Ma ei tea kuidas on lood teistel vanematel kel samavanune laps peres,seepärast sooviks tagasisidet.
Kõik algas sellest kui eelmisel kooliaastal tutvus aasta vanema koolikaaslasega,kes teatas ühest mängust.
Alates sellest hetkest on meie suhe või õigemini tütre suhtumine minusse muutunud.
Kuna tütar hakkas üleliia seda mängu mängima hakkas kannatama koolielu, ei viitsinud trennis käia.
Piiran mängu mängimist apiga- lasen mängida 15min kaupa.
Vihapursked,ma ei lase tal elada,ootab aega et välja kolida-ühesõnaga vihkab mind.
Suvi möödub tabletis ja tvd vaadates,sest muud ei taha.
Kardan et tulevikus täiskasvanuna kaugeneme enam ja ei taha mind iial näha.
Mida teha?
Psühholoogi jutule ta viia?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kõige lihtlabasem puberteet, umbes sellises vanuses hakkabki pihta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga karm keelamine ja vanemapoolne jäikus viibki suhete rikkumiseni. Tuleb leida kompromiss. Praegu suveaeg, las mängib siis mõnikord 2 tundi järjest – 15 minutiga ei jõua ühes normaalses mängus veel midagi ära teha. Aga tee temaga kokkulepe – lepite kokku mingi aja, mis ta mängida tohib (nt 2 tundi järjest) ja tema tuleb selle 2 tunni pärast ekraani tagant ära. Hea kui sa mõtleks talle mingi muu tegevuse välja, mida te siis teete kui ta mängu lõpetab – lähete koos ujuma, linna peale vms. Mõtle kindlasti sellele, mida võiks lapsel olla tore sinuga koos teha, sest sellised tegevused aitavad teid jälle lähendada.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus olemas mängusõltlasega ja ütleks, et kui probleemiga tegeleda, siis see polegi nii hull. Mul.tütar kuidagi märkamatult hakkas järjestvenam virtuaalmaailmas elama. Ei käinud muusikakoolis ja jäi sõpradest eemale. Minu.äratuseks oli see, kui öösel.läksin jooma ja märkasin tema toast valgust. Ja kui ärritusin ja käskisin arvuti ära panna ning ütlesin, et homme on tal nutivaba päev, siis ähvardas end ära tappa. Siis sain aru, et asi on tõsine. Konsulteerisin koolipsühholoogiga ja seadsime piire. Umbes 6 kuud oli keerulisem, aga siis tekkis uus rutiin.
Võin öelda, et kuna netis toimub ka elu, siis nulli keerata ei saa, muidu laps jääb sõpradest maha ja see pole ju eesmärk. Ma rääkisin lapsega ka tema tahtis 4h, mina pakkusin 1h ja siis kompromiss oli 2h päevas nutiaega st telekas, arvuti, tahvel ja telefon. Screentime app on abiks aja jälgimisel ja alguses oli vaja iga päev kontrollida. Kasutusel oli ka äratuskell. Jonni ja protesti oli ka. Stiilis, et ma ei saa ju sulle tagadi helistada, sest mul aeg täis jms. Helistamine ei lähe aja sisse.
Samuti olen rohkem.kursis lapse tegemistega ja olen õppinud animet tundma. Kõik on canema taga ja vanem.peab need lapse emotsioonid üle elama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12a mängusõltlasest pojal on piirang 1h ajavahemikul 7.00-22.00, kui tänasest ajast jääb aega mängimata see homseks ei kandu. Seade ise reguleerib. Lihtsalt läheb kinni. See käib ainult mängude kohta, muu on vaba. Loomulikult peab olema alternatiivne tegevus lapsel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps 11.a tüdruk kiuslik,mängusõltuvus.