Esileht Koolilaps 11-aastane keeldub prillide kandmisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: 11-aastane keeldub prillide kandmisest

Postitas:

Tegu on 11-aastase tüdrukuga. Vajab väikese miinusega klaase. Ilmselt tulevikus peab ta kandma jäämagi prille kui just lõikust ei tee. Mul endal on ka prillid ja ema poolt sugusvõsast on prillid kõigil keda sealtpoolt tean. Et see on pärilik.
Lapse parimal sõbrannal on ka prillid ja tema klassis veel mitmel tüdrukul ja poisil on. Et tema kindlasti ei oleks oma klassis ainuke kes prille kannaks.
Temaga aga on võimatu käia isegi prillipoodides raame proovimas, ühed proovib ära ja siis vihasena kõnnib lihtsalt poest välja. Ja ta on nii uskumatult kange ka, et mitte ükski jutt teda ei kõiguta. Rääkisin talle mis juhtub kui prille ei kanna ja ta isegi ei kuula mind. Kahjuks meil kõigil on olnud nii, et kui pikema aja jooksul prille ei kanna siis see miinus pidevalt süveneb. Mina ise ka ei tehtnud alguses prille kanda ja lõpuks läksid silmad ikka väga kehvaks. Nüüd kannan -6 klaase. Ja ma ei tea kuidas teda julgustada kasvõi lihtsalt prilliraame proovima. Ostsin ka ise 2 aastat tagasi uued raamid ja laps oli poes kaasas, proovisime koos erinevaid raame ja naersime ning viskasime nalja kui mõni raam tundus naljakas vms.
Kuidas temaga rääkida, et ta lõpuks ometi ka kuulaks mind ja saaks temaga minna normaalselt raame proovima?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:49; 20.05 17:59; 20.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsuge see prillidega parim sõbranna poodi kaasa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See miinus süveneb ilmselt ka prille kandes.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 19:08; 19.05 19:43; 20.05 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See miinus süveneb ilmselt ka prille kandes.

Aga ikkagi saab ju selgitada, et mida hiljem ta neid kandma hakkab, seda suurem miinus tal on ja lõpuks saab hoopis mingid purgipõhjad omale ette. Vaevalt ta seda tahab. Tuleb tunnistada, et isegi minu õhendatud klaasidega miinus neljad tunduvad päris paksud. Need sain aasta tagasi ja juba jäävad nõrgaks.

Mittekandmise ja miinuse süvenemise seos võib ehk olla selle suguvõsa siseasi (v-o) , aga see ei ole mingi üldine reegel. Mul avastati ühel silmal miinus, kui ma olin 12. Kuskil ehk 20selt oli juba mõlemal. Süveneb muidugi, aga ajaga. Prille pole kunagi kandnud. Nüüd 40sena kannan pimedas sõites vaid. Vaevalt see miinus mul väiksem oleks, kui oleksin pool elu prille kandnud. Miinus süveneb ka prillikandjatel ju.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 19:08; 19.05 19:43; 20.05 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida arst öelnud on? Kas peab kandma? Ja kui suur see miinus siis on? Ju laps näeb ka ilma piisavalt hästi. Kui arst pole ju öelnud, et tuleb kanda, sest kui ei kanna, miinus süveneb, siis jumala eest jäta laps rahule.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:35; 20.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuteada on hoopis seos, et pigem kanda lahjemaid prille, sest prillid teevad silma laisaks ja hoopis niipidi süveneb. Pead ei anna. Võid uurida. Aga mina ka nooruses ei kandnud, oli -0, 75 ja 30selt tegin sama miinusega opi

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:39; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd 40sena kannan pimedas sõites vaid.

Appi, meil sõidavad pimedad inimesed liikluses! Prillideta! Täiesti vastutustundetu ju!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prille kandes süveneb miinus kiiremini. Silm muutub laisemaks ega pinguta enam niivõrd ja miinus paneb kolinaga suuremaks. Ainult prillipoe optometristid väidavad, et kangesti peab aga miinusprille kandma, aga neil ärihuvi ju mängus. Meie pere silmaarst igal juhul soovitab võimalikult kaua ikka ilma prillideta olla lastel, nüüd, kui üks on 18 ja juhib autot, siis ta soovib siiski prille, et hämaras autoga sõita. Vanem laps hakkas varem kandma ja tema ei saa ilma prillideta üldse olla, kuigi polegi väga suur miinus.
Operatsiooni ei soovita silmaarstid üldse, rikub sarvkesta ja põhjustab probleeme hiljem.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 22:27; 21.05 16:07; 23.05 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei käiks üldse pinda. kui teda ennast ei häiri, siis las olla. Võid üsna kindel olla, et varsti teeb ta tuju 180 kraadi pöörde ja siis on kohe prille vaja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 23:49; 21.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd 40sena kannan pimedas sõites vaid.

Appi, meil sõidavad pimedad inimesed liikluses! Prillideta! Täiesti vastutustundetu ju!

Kas ma kirjutasin, et ma ei näe? Ma kirjutasin, et mul on miinus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 19:08; 19.05 19:43; 20.05 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur selle 11-aastase miinus on?
Mina ei suruks peale kui see on väike (1..1,5). Mul tuvastati 14-aastaselt -1,75. Prillid ostsin, tundus äge ja popikas. Aga vaimustus kadus ja olin lohakas kandja, ei hoolitsenud prillide eest, lõpuks klaasid olid kriimulised. Ei mäleta kaua nii oli, mingi aeg läksin uusi tegema, siis oli -1,5. Samamoodi, kandsin moe pärast. Ülikooli läksin -1,2-ga. Täna olen 38-aastane ja miinust on 0,75. Endiselt kannan moe pärast, et välimusele särtsu anda või autoroolis.

Seega olen elanud enamvähem ilma prillideta ja miinus on väiksemaks läinud, mitte süvenenud.

Miks peaks jõuga sundima last. Las pigem ise läheb sõbrannaga raame vaatama. Või ootate paar aastat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 06:05; 20.05 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka prillid 11-aastaselt. Ning samuti ei tahtnud prille kanda. Sain kohe -2 prillid. Mina tegin nii, et kandsin prille tundides ja kodus õppides ning telekat vaadatates, aga muul ajal olin ilma. Mina tundsin ennast prillidega ebakindlalt. Siis muidugi oli prilliraamide valik kitsam ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on -0,25 mõlemas silmas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:49; 20.05 17:59; 20.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellega tehakse prillid? Nalja teed?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 18:42; 21.05 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on -0,25 mõlemas silmas.

Sellise miinusega ei pea isegi roolis ju kandma prille. Laps näebki hästi ka ilma.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:35; 20.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsed?
Mina hakkasin läätsesid kasutama kui olin 14 ja teen seda endiselt, 11aastat hiljem.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 19:18; 21.05 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, lapsel on -0,25 ja sa sunnid teda prille kandma?? Mis sul viga on? Vaene laps kui selline ema on…

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 06:05; 20.05 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuteada on hoopis seos, et pigem kanda lahjemaid prille, sest prillid teevad silma laisaks ja hoopis niipidi süveneb. Pead ei anna. Võid uurida. Aga mina ka nooruses ei kandnud, oli -0, 75 ja 30selt tegin sama miinusega opi

Sa tegid -0,75 opi???!!!
Vabandust väga, aga seekord olen seda meelt, et lollidelt tulebki raha ära võtta…

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellega tehakse prillid? Nalja teed?

Ei tee nalja. Läksin lapsega optometristi juurde, kuna ta kurtis, et ta ei näe klassi tagumisest reast hästi tahvlile.
Ise mõtlesin, et kui tal vahepeal lähebki halvemaks nägemine, siis kohe kui ta 18 saab, viin ta silmakliinikusse uuringule, et ehk saab lõikuse teha. Sinna on küll veel palju aega aga ehk ei lähe nii halvaks asi nagu minul läks ja mu emal ja vanaemal jne.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:49; 20.05 17:59; 20.05 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellega tehakse prillid? Nalja teed?

Ei tee nalja. Läksin lapsega optometristi juurde, kuna ta kurtis, et ta ei näe klassi tagumisest reast hästi tahvlile.

Ise mõtlesin, et kui tal vahepeal lähebki halvemaks nägemine, siis kohe kui ta 18 saab, viin ta silmakliinikusse uuringule, et ehk saab lõikuse teha. Sinna on küll veel palju aega aga ehk ei lähe nii halvaks asi nagu minul läks ja mu emal ja vanaemal jne.

Lapsega ei käida esmaselt optometristi juures, vaid silmaarstil. Arst otsustab, kas tõenäoliselt 100 protsenti nägev laps vajab prille või mitte. Kui vajab, siis ilmselt ainult tahvlile vaatamiseks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prillide kandmine ei tee silmi halvemaks. Ja nii väikese miinusega pole prille üldse vaja. Ja kas laps tahab lõikust või mitte võiks samuti ikka tema enda otsustada jääda. Tundud kohutavalt ahistav ema olevat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle silmaarst ütles, et ega vahet pole kas laps prille kannab või mitte, miinus suureneb ikkagi nii nagu suureneb. See sõltub silma kujust, kuidas silm kasvab, mitte prillide kandmisest-mittekandmisest. Prillide mittekandmine ka nägemist kuidagi paremaks ei tee.
Minu vanim laps sai prillid 10-aastaselt ja kooliaasta lõpus. Temal polnud prillide vastu küll midagi, aga terve suve kandis ta neid vaid üksikud korrad (kinos näiteks) ja sügiselgi alguses üsna vähe, ainult koolis tunni ajal. Aga kui miinus tüüris juba 3 kanti, siis hakkas laps ise silmaarsti järgmist visiiti ootama, et ometi kangemad prillid saaks ja siis loomulikult kandis pidevalt, sest ilma lihtsalt ei näe.
Silmale on kasulik, kui liigselt ekraane ei vaata ja õues, loomuliku päikesevalguse käes palju viibitakse. Aga kas prille kantakse või mitte, miinust ei mõjuta. Küll aga mõjutab prillide kandmine näiteks peavalude esinemissagedust. Minu lapsel valutas pea väga tihti enne prillide saamist ja ka siis, kui prillid liialt lahjaks jäid.
Teisel lapsel on miinust umbes 0,5 ja silmaarst talle veel prille ei kirjutanud, sest hetkel näeb veel piisavalt ja kutsus hoopis vähem kui aasta pärast tagasi.

Keskkoolis oli mul klassiõde, kel prillid midagi -2 ja pisut peale, aga kes kooliajal neid kunagi ei kandnud. Istus esimeses pingis ja kuidagimoodi tahvlile nägi, silmi pingutades. Peale kooli olen teda aga ainult prillidega või läätsedega näinud. Ju avastas, et prillidega on ikkagi hulka mugavam.

Väga väikese miinuse korral pole prille tõesti vaja, see sõltub ikkagi vajadusest. Aga lapsega tuleks prillivajadust väljaselgitamas käia laste silmaarsti juures. Mees ja tema suguvõsas paljud on kõik kangete prillidega, aga operatsioonile pole ükski julgenud minna. Mina ka ei julgeks. Enamus neist ei tunnista lisaks ka läätsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps istub tunnis ettepoole. Selle peale pole tulnud?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 18:42; 21.05 07:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt siin on, et -0,25 kindlasti ei vaja prille? Mul oli koolis -0,25ga väga ebamugav! Kui laps ikka pingutab ja kissitab, siis on vaja küll. Lapse aur ei pea minema koolis sellele, et tahvlilt tähti välja lugeda.

18aastasena tõenäoliselt veel oppi ei tehta. Tehakse siis kui silm enam ei kasva ja see juhtub siis kui miinus enam kindla aja jooksul ei suurene. Minul näiteks 25aastaselt kui mul on -5,45 ja -6.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 19:18; 21.05 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuteada on hoopis seos, et pigem kanda lahjemaid prille, sest prillid teevad silma laisaks ja hoopis niipidi süveneb. Pead ei anna. Võid uurida. Aga mina ka nooruses ei kandnud, oli -0, 75 ja 30selt tegin sama miinusega opi

Sa tegid -0,75 opi???!!!

Vabandust väga, aga seekord olen seda meelt, et lollidelt tulebki raha ära võtta…

Jh! Arva mida tahad. See on mu elu kõige paremini kulutatud raha! Ei ole vahet, kas miinus on 1, 2, 3. Selgelt sa prillideta ikka ei näe. Suurema miinusega lihtsalt ei kannatagi prillideta olla 🙂 -0,75 elad nagu siilike udus

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:39; 21.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimesed, ärge ometi rikkuge oma sarvkesti ja silmi mingite operatsioonidega, kui miinus on nii väike, et see hakkab keskealisena teid aitama! -1 ja isegi kuni -2 on tõeline õnnistus 40+ vanuses, sest siis hakkab miinus ise vähenema ja pluss tuleb hiljem!! Kõik need operatsioonid, mida rahateenimise eesmärgil tehakse, on vaid kirurgide rahaallikas ja ükski inimene ei peaks neid tegema enne, kui on läbi lugenud KÕIK TÜSISTUSED ja PROBLEEMID, mis nende lõikuste tulemusel võivad tulla ja mis kindlasti tulevad. Üks superstaar siin just viidi haiglasse kuna üks silm ei näinud tal juba aastaid laseroperatsiooni tulemusena ja teisest jäi nüüd täiesti lambist äkitselt pimedaks!
0,75 on miinus, mis on suur õnn keskeas. Lauslollus on seda korrigeerida. Kui ei näe, võib kasutada prille, (aga 0,75 ei pea kasutama), samas kui +0,75 on juba täitsa raske lugeda ja peab prille kasutama. -0,25 prille ei tohiks üldse kanda, kes see silmaarst on, kes soovitab lapsel kanda 0,25 MIINUSprille??? Silmaarstid kirjutavad alati nõrgemad prillid, et silm ikka pingutaks ega harjuks liiga hea eluga (silmaharjutusi ju ei viitsi 25 korda päevas keegi teha), mis loll see ometi oli, kes käskis lapsel prille kanda? Istugu ettepoole ja asi vask.

Kes tahab silmaprobleemidest, mis lõikusega kaasnevad, lugeda, guugeldage “schotteri silmad”, selle alt tuleb välja, mismoodi inimesed, keda paarkümmend aastat tagasi lõigati, nüüd peaaegu pimedad on, ükski prill ega operatsioon ei aita. Läheb laseroperatsioonide algusest sama aeg mööda, hakkavad need korrigeeritud ka siin halama (superstaarid on juba algust teinud, seal olid need opid varem kättesaadavad..)

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 22:27; 21.05 16:07; 23.05 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele – ära levita seda lolli müüti, et miinusekandjatel plussprille ei tule, see ei ole nii.
ja ma olen ise Schotteri lõigatud 20a tagasi, su jutt on abs. väljamõeldis.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 23:49; 21.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele – ära levita seda lolli müüti, et miinusekandjatel plussprille ei tule, see ei ole nii.

ja ma olen ise Schotteri lõigatud 20a tagasi, su jutt on abs. väljamõeldis.

Noh, minu isa, kes eluaeg on kasutanud prille kinos ja telekat vaadates, aga muidu ilma hakkama saanud (autoga ei sõida), on 75 ja tal ei ole juba hulk aastaid ei miinus- ega plussprille vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel inimesel tuleb vananedes isegi miinusprill, aga see on siiski ebatavaline. Enamusel inimestest plussi tulles miinus väheneb, seega väikese miinuse lõikamine-korrigeerimine on väga lühinägelik, kahjulik ja vastutustundetu. Ise olen ka kunagi 25 aastat tagasi lõigatud ja probleemid on suured. See, et sul veel pole probleeme, ei tähenda, et neid ei tule (ma ka nägin üle 20 aasta hästi, alles siis hakkas jama pihta). Erakliinikud on täis 25 aastat tagasi lõigatud silmadega inimesi, tehakse küll üht protseduuri, küll laserlihvimisi, miski ei aita. Oma kogemuste jagajate süüdistamine absurdsete väljamõeldiste rääkimises on kuritegu nende suhtes, kes praegu korrigeerivat oppi planeerivad. Ja jah, mina olen oma lõpututel protseduuridel erakliinikuis näinud küllalt ka laseroperatsiooni tüsistusi ja seda, kuidas kliinikud neid ignoreerida püüavad, kes käivad samas kliinikus kurtmas, kus neil nägemist “parandati”. Kui sul ikka tehakse nägemise korrigeerimine ja selle tulemusena sa peale korrigeerimist näed vaid hõljumeid ja halosid ja udu, siis ei ole tore. Ja mu meelest on kuritegu tüsistustest mitte rääkida ja need maha vaikida. Kui inimesed loevad tüsistustest, nende sagedusest ja võimalikest probleemidest, siis saavad nad lanegatada kaalutletud otsuse. Kui neid tüsistusi aga varjatakse ja siingi iseenese tuleviku pärast muretsevad inimesed pead liiva alla peites süüdistavad teisi absurdsuses, siis ei saa inimesed adekvaatset infot ja lähevad operatsioonile õndsas teadmatuses, mis juhtuda võib. Seda, mis täpselt 25 aasta pärast saama hakkab, ei tea veel keegi, sest laserprotseduure pole meil veel nii kaua tehtud. Seda saame siin lugeda 25 aasta pärast.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 22:27; 21.05 16:07; 23.05 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

-0,25 prillide kandmist ma ilmselt ka paaniliselt ei nõuaks. Küll silmade hoidmiseks, vähem pingutamiseks soovitaks lapsel istuda kindlasti ettepoole (oma lapsel on arstipoolne soovitus alati eespool istuda). Südamerahustuseks laseks vähemalt veel ühel silmaarstil üle vaadata ja kuulaks, mis tema arvab. Ning siis mõtleks edasi.
Oma lapsel jälgiti 3 aastat ning alles siis kirjutati väikese miinusega prillid (ja ka siis mitte kogu aja kandmiseks, aga situastsioonid võivad olla erinevad).
Niipalju kui mina erinevate arstide arvamust olen kuulnud, siis miinuste jaoks otseselt ravi ei ole. Ainuke asi, mis arstide (mitme, mitte ühe) jutu järgi mingil määral pidurdab kehvemaksminemise kiirust on iga päev tund (või kaks, ei mäleta seda ajapikkust täpselt) päevavalguses õues olemine. Kahjuks on meie ajavööndis ja laste koolipäevade aega arvestades pikk aeg, kus selle nõude järgimine on keeruline(ei saagi), aga võimalusel päevasel ajal siiski õues olla on “võte” mida oma lapse “ravina” siiski ka katsume kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps 11-aastane keeldub prillide kandmisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.