Esileht Koolilaps 11-aastane märgab voodit

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 11-aastane märgab voodit

Postitas:

On tekkinud mure 11-aastase IV klassi poisiga. Tal on ajuti olnud voodi märgamist, ütleme kord aastas. Olen arvanud, et ehk jäi enne magama minekut wc-s käimata ja unine ja väsinud ja sellepärast. Aga sellel aastal on nüüd seda kaks korda ette tulnud ja samas on ta enne magama minekut pissil käinud. Kellel on sarnast probleemi – millest see võib olla tingitud ja mis siin saaks olla lahenduseks?
Kas võib asi olla selles, et laps liiga kaua üleval olnud ja üleväsinud? Püüdsin temalt uurida, et kas ta ise tundis, et on pissihäda ja lihtsalt ei läinud; või oli asi selles, et ta magas nii sügavalt, et ei tundnudki seda pissihäda. Ta arvas, et II variant. Igal juhul – kui siiani suhtusin sellesse, kui nö normaalsesse kõrvalekaldesse, väike laps ikka veel, siis nüüd tunnen põhjust muretsemiseks .. Olen väga rõõmus, kui keegi annab tagasisidet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 09:14; 06.05 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel selle, et ta ärkab ise selle peale üles. Mõnikord on olnud nii, et jõuab wc-sse aga osa läks voodisse. Mõnikord tuleb kõik voodisse, aga siis ärkab ise kohe üle selle peale ikka.

Ma pole arvestust pidanud, aga mulle tundub, et see võib olla kuskil aastas 2-4 korda esinenud. Loodan, et pole siiski põhjust muretsemiseks ja laps kasvab selles välja, samuti on esinemissagedus väike, aga siiski oleks tore lugeda arvamusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 09:14; 06.05 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps nii harva voodit märgab, siis seda enureesiks ei diagnoosita. Minu laps sama vana ja oleme alates 5eluaastast mööda arste käinud, perioodiliselt. Kõik alarmid ja dieedid on ära proovitud, muud premeerimised ja mängud ka.
Nüüd on need õnnetused jäänud strssirohkele ajale, kooliaasta lõpp, enne võistlusi jms. Igapäevaelu oleme seadnud nii, et vähemalt 1,5 tundi enne ööund ei söö ja ei joo. Kui on vaja väljas ööbida, siis kasutab Minirin spreid ninna. Voodis on lina all need nö pampers-linad (all kile peal kohev paber).
Ise vahetab linad ja viib pesumasina juurde. Õnnetusi juhtub ka siis kui keskendub väga oma e-mängudesse. Nende mängimine on piiratud ja vaheaegadega.

Arst lastehaiglast (Porosaar), õpetas poissi ka õigesti pissima:), et see nö viimane tilk (jääkuriin ) pükse märjaks ei teeks. Eesnahk tuleb pissides tagasi tõmmata, siis raputada ja lasta nahk tagasi. Selline õpetus siis.
Isiklik hügieen sellisel lapse peab olema enesekindlust andev. Füüsiline aktiivsus tugevdab ka õigeid lihaseid ja märgamine võib väheneda. Tuleks püüda vähendada stressi ja sisse harjutada toitumisharjumus, mis hoiab ära hilise söömise-joomise.
Ma südamest loodan, et see ükskord ka lõpeb. Väga raske on. Paljud ei mõista probleemi tõsidust ja irvitavad või kurjustavad niisama. VÕid proovida ka Porosaare (Mustamäe Lastepolikliinikus) konsultatsioonile minna, see mees on väga osav lastega ja annab head nõu nii enureesi kui peaaegu enureesi probleemide puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli kunagi sama probleem. Saime jagu kui tajusime, et põhjuseks oli lapse püüd olla päeval hästi tubli . Aitas kui rääkisime selle lapsega lahti ning lohutasime teda , et sellest kasvab laps alati välja. täheldasime samuti seaduspärasust, et kui ta oli saanud õhtul rahulikult vannis mängida või dussi all logistada siis voodi kunagi märjaks ei läinud. Tagantjärgi tundub et aitas ka see kui me suutsime sellest mitte probleemi teha mitte ainult väliselt vaid koos probleemi lahendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Poistel esineb seda kauem kui tüdrukutel. Sellest pole lihtsalt avalikult seltskonnas kombeks rääkida ja seepärast tekibki iga poja emal tunne, et äkki tema pojal on midagi viga.\” rääkis meie lastearst. Aga seda ei saa muidugi kõigile juhtumistele üldistada. Jälgi, kuidas tal koolis läheb, kas on pingeid klassikaaslastega, on teil äkki kodus täiskasvanute vahel pingeid või muid probleeme, see üldiselt kajastub ka alati laste unekvaliteedis ja käitumises. Ja kui tundub, et tegu on ikka miski muu probleemiga, pange aeg uroloogi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pakun, et see on tema puhul tõesti üleväsimusest ja magab nii sügavalt, et ei tunne kui häda peale tuleb. Olen 35-aastane ja ka endal on isegi täiskasvanu perioodil nii juhtunud. Lapsena oli taolisi juhtumeid kahjuks sagedamini. Toona mõjutas allategemist vist ka mõni väga erutav/närveeriv sündmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean 12 aastast poissi, kes tihti voodisse pissis. Kui ema lähemalt asja uurima hakkas, selgus et poiss lihtsalt ei viitsi voodist välja ronida, et tualetti minna. Probleem lahenes alles siis, kui ema lõpetas poja voodilinade vahetuse ja seda tööd pidi hakkama tegema poiss ise. Täitsa ise pidi poiss astuma kapi juurde, avama ukse, otsima sealt täitsa omal jõul välja uued linad ja voodis need vahetama. Kusjuures kohe, öösel. Pärast sellist 1-2 kordset öist linadevahetust tegija poolt oli ka probleem kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps 11-aastane märgab voodit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.