Esileht Koolilaps 11 aastane poiss ja AD või rahustid?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 11 aastane poiss ja AD või rahustid?

Postitas:

homme psühhiaatri juurde, kuna enam ei suuda.11 aastane poiss (sünniaegne hapnikupuudus ,diagnoos närvisüsteemi erutusnähud), oleme siiani hakkama saanud ,psühholoogide abiga.nüüd paar kuud on asi õudus ainult,koolis ei taha õppida, ei huvita,kõigest on \”suva\”, väsinud ,alailma pahur,ropendab,karjub,eile viskas kodus taburetiga,ei allu üldse.kas Teil kogemusi,kui lapsele määratakse ravi, kuidas kõrvalmõjud või kas keegi abi saanud? kodune elu on põrgu, noorem laps kannatab,kuna väga vaikne ja tagasihoidliku loomuga,mehega suhted sassis, kuna kõik \”aur\” läheb ainult vanema poisi peale.tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:56; 14.05 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, mida tunned. Meil küll teine diagnoos ja teised rohud, aga mul ei jäänud muud üle, kui sellega katsetada ja meie majja on rahu tagasi tulnud.
Mulle mitmed soovitasid alternatiivmeetodeid, aga üksi proovitust ei toiminud (dieet, veeprotseduurid) ja tegelikult loll olin, et varem psühhiaatri abi ei küsinud. Aasta aega kisa, karjumist, lõhkumist, rahustamist. Teised lapsed sulgusid enda tubadesse, pisike kartis oma õe hooge paaniliselt. Kohutav aeg. Just teiste laste pärast ei või lasta sellisel asjal kesta. Laps ise on ka nüüd õnnelik, teised ei tõrju teda enam, kuna käitumine on hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 15:25; 14.05 16:49;
To report this post you need to login first.

Oleme nüüd samavanale lapsele veidi üle aasta rohtusid andnud ning saame nüüd oluliselt paremini hakkama. Rohtude abil õpib ta tasapisi ja aina paremini oma emotsioone teadlikult juhtima, varem läks asi kiirelt käest ja siis ei aidanud enam ükski abinõu.
Sündis samuti hapnikupuudusega ning kahe suure hematoomiga peas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin hiljuti ühes erivajadustega laste koolis – eripedagoogi jutul. Tema mainis, et nende kooli tõsiselt hüperaktiivsete laste pärast (ja need olid ikka sellised, kes suutsid lambist nt raamaturiiuli põrandale tühjaks pühkida) kehtestati koolis magusale nulltolerants ja hakati rohkem juurutama gluteenivaba toitumist. Ning ta kinnitas mulle, et vähemalt selle erikooli kontingendi (kokku sadakond last) näitel on eridieedist väga märgatavat kasu.
Niiet mõtle ka gluteeni- ja vajadusel kaseiinivabale dieedile, väldi suhkruhüsteeriat. jne

Lisalugemist: http://www.parnupostimees.ee/338067/suhkur-teeb-pooraseks/
Muide, suhkur ei pruugi mõjutada mitte-hüperaktiivsete laste käitumist, aga reaalselt diagnoosiga laste käitumist mõjutab suhkrutarbimine küll.

Kusjuures seal on mainitud ka närvisüsteemi toimiseks hädavajalikke kaltsiumi ja magneesiumi. Ja seda, et kõik toiduvärvid soodustavad hüperaktiivsuse väljalöömist.

Aga kaltsiumi ja magneesiumiga on ka omad salakavalad nõksud seotud. Jälle loe targemate juttu:
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/magneesium-ja-kaltsium.d?id=3280989

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 16:02; 14.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma täitsa ise usun sellesse suhkru halba mõjusse, aga hetkeseis on selline, et tal ongi tekkinud täitsa sõltuvus.sööb soolase toidu ära ja hakkab käima mööda kappe, magusat,magusat ja siis kui võimalus,kommid,küpsised ,kui saaks ,siis hunnikutes.aga millega ma siis seda asendaksin, kui aju vajab tal magusat ja magusavajadus väga suur!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:56; 14.05 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

magneesiumi peab andma, tsinki ja kroomi ja üldse mikroelemente:

http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervisliktoit/kui-magusaisu-painab.d?id=32042757

Ja asenda muu magus näiteks kuivatatud puuviljadega, väga head on rosinad, datlid, kuivatatud õunad, ka porgandiviilud – annavad närimiseks põhjust, aga mitte liiga rafineeritud suhkrut. Mitte mingil juhul ära luba sellist magusat, kus on toiduvärve või säilitusaineid! Väga head on nt sihvkad – närimine võtab aega ja annab tegevust, kasulikke elemente on küllaga.

Ma ei taha sind hirmutada, aga igaks juhuks võiks veresuhkru testid ka ära teha, ega ei ole diabeeti… siis on hoopis vist insuliini vaja süstima hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 16:02; 14.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil oli päris pikalt magusavabal dieedil. Paremaks ei läinud sekundikski. Oli haiglas uuringutel, siis psühhiaater käskis magusa kaasa anda, lapse aju vajab mõttetegevuseks magusat ja ATHl sellega mingit seost ei olevat. Anti siis ta enda kotist jaokaupa. Ma ise hakkasin ka uuesti jaokaupa andma. Meil pole kunagi majas palju magusat olnud, nii et vaagen laual.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 15:25; 14.05 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse isal püksid on? Kui jah, siis mis neid üleval hoiab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa oled kindlasti kursis sellega,kuidas laps koolis käitub. mina kõrvaltvaatajana ütlen seda,et kui minu poja klassikaaslane ATH laps 2.klassi talvel rohtusid võtma hakkas,siis muutus terve klassi elu ilusaks.tõsiselt. enne oli üks piin häiritud lapse terrori all. see, et ta kaaslasi peksis,oli teisejärguline. tähtsuselt esimene oli,et ATH laps ei lasknud tundi pidada.terve klassi keskendumine oli päevast päeva ja tunnist tundi häiritud. ravimite kasuks või kahjuks otsutamisel tuleks ikkagi ka hinnata,kui palju sinu laps koolis teisi kahjustab ja kahjud minimumini viia.
vabandust,kui sa oled sellega juba arvestanud ja laps õpib eriklassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas lapse isal püksid on? Kui jah, siis mis neid üleval hoiab?[/tsitaat]
sul pole vist diagnoosiga ATH last olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 20:41; 16.05 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ootaksin ma igasuguste rohtudega. Ka täiesti tervetel lastel esineb praegu trotsi, allumatust ja jonni-nad on pikast kooliaastast lihtsalt surmväsinud.
Rohtude vajalikkuse otsustaksin peale koolivaheaja algust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhkur ja toidutalutamatus võivad käitumishäireid süvendada või siis imiteerida tervetel lastel, paraku on põhjused ikkagi erinevate tegurite koosmõjus, kaasasündinud ja neurobioloogilised.

Kui 10st problemaatikust 8 on tänapäeval kasvatuse puuduse või jama toidu tõttu problemaatilised, siis see ei välista, et ongi ka lapsi, kellel \”hea keretäis\” ja ökömöko dieet ei aita.

Eks ta pigem olegi ikka psühhiaatri kui spetsialisti pärusmaa otsustada, kas on tõepoolest AD vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Ja asenda muu magus näiteks kuivatatud puuviljadega, väga head on rosinad, datlid, kuivatatud õunad
/…/
Mitte mingil juhul ära luba sellist magusat, kus on toiduvärve või säilitusaineid! [/tsitaat]

Sel juhul peab see olema ökokraam. Üks keskmine tavaline jaekaubanduses müüdav kuivatatud puuvili sisaldab ikka kõvasti säilitusaineid, putukamürke ja väetist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tüdruk. On võtnud aasta aega concertat, pool aastat võttis ka antidepressante lisaks – see aeg oli kõige parem. Nüüd ainult concerta ja tundub, et mitmed probleemid hakkavad tagasi tulema. Mis ravimeid sinu tütar võtab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hetkel ootaksin ma igasuguste rohtudega. Ka täiesti tervetel lastel esineb praegu trotsi, allumatust ja jonni-nad on pikast kooliaastast lihtsalt surmväsinud.
Rohtude vajalikkuse otsustaksin peale koolivaheaja algust.[/tsitaat]
mul on ATH laps. praegu 11-aastane poiss. meil on igal kevadel raske. viimased 2 kevadet on ta saanud keskendumist soodustavat ravimit, concertat. siis on koolis parem.õnneks praegu märatsushooge pole, hea on ka füüsiline tegevus.mingi öko-teema küll ei aita kui on tegu ikka tõsise ATH probleemiga.märatsushood võivad olla ka seetõttu , et on lisaks ATH-le veel mõni muu probleem. nt autismispektri häire, mida ka palju tänapäeva lastel on. ja sellega tuleb toime tulla, kohaneda. abi on ka rutiinist igapäevastel tegevustel.
minu kogemus on, et AD jm ravimeid tavaliselt kevadeti välja ei kirjutata, pigem sügisel kui kool uuesti algab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 20:41; 16.05 19:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps 11 aastane poiss ja AD või rahustid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.