Esileht Väikelaps 1,1 aastase menüü,kuidas teil?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 1,1 aastase menüü,kuidas teil?

Postitas:

Kuidas toituvad teie 1,1aastased lapsed?
Minu poiss saab hommikul putru,kui läheb lõunaund tegema saab pudelit,päeval siis saab seda minagi,õhtul kohupiimakreemi ja kui magama läheb siis jälle pudelit.Öösel(hommik kell 7 ka selle sees) sööb 3-4 korda. Kas sellest toidust vähe?
Plaan tegelt kohekohe kohupiim tavalise toidu vastu vahetada ja kohupiim ns vahepalaks jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 23:18; 14.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 9 puder u 200g
Kell 12 RPA 240ml ja tuttu
Kell 15 sama söök mida ise sööme+ keefir (200+100)
Kell 18 puder u 200g
Kell 21 RPA 240ml

Rukkipallid ja õunad kogu aeg saadaval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sõi 1,1selt juba täiesti kodutoitu. Ehk siis sama toitu, mida ma isegi. Ja kohupiimakreem on minu ja meie pere jaoks magustoit või vahepeala, aga mitte üks toidukord. Samamoodi ei söö mina pudelit 😀 ega ka RPA-d mida sa ilmselt sinna sisse paned.
Seega meil umbes nii oli:
9:00 puder, võileivad, omlett
13:00 eelmise päeva õhtusöök (kartul-hakklihakaste, ahjulõhe, kanafileekaste-riis, supp või ühepajatoit jne jne jne jne)
lõunauni
17-18:00 uus õhtusöök
21:30-22 magama

1-1,1selt sai laps veel 20 paiku veidike putru, aga see jäi siis ära, sest oli näha, et laps saab ka 17-18 ajal söödud õhtusöögiga kenasti hommikuni hakkama.

Kõrvale jõi laps vett, keefiri või mahla. Piima proovisin aastaselt anda, aga kuna see tekitas allergilise reakstiooni, jätsin piima ära ning proovisin 1,3selt uuesti, siis enam reaktsiooni ei järgnenud.

Õhtuse söögiga oli minul selline arusaam, et ühtpidi peab see olema piisav, et lapseil ei läheks öösel kõht tühjaks, teisalt ei tohi olla kõht ülearu täis, sest magu peab mingil hetkel puhata ka saama.

Teemaalgataja \”viga\” on eelpoolnimetatud arusaama vaadates see, et õhtul saab laps vähe süüa (ja RPA ei ole üle aastasele enam söök, see on jook, mis täidab ka mõneks ajaks kõhtu) ja tal lähebki öösel kõht tühjaks ja seepärast ta sööbki öösel nii mitu korda.
Teine variant on see, et tal on ka harjumus öösiti süüa. Sellest harjumust on väga raske välja harjutada, mida vanem laps on, seda raskem (see on Perekooli tarkus, mida siit lugenud olen, enda peres sellega probleeme pole olnud).

JA see, et laps ei saa täistera (ega üldse teravilja), puuvilju ja toitub suht-koht ebatasakaalustatult (valku on, süsivesikuid veidi ka, rasvu ei näe jne), paistab ka silma.

Ja lõpetuseks pean ütlema, et igal emal (igal inimesel) on õigus oma arvamusele. Aga kuna sa küsisid, siis ma vastasin 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8.00 RPA 120ml
10.00 puder
12.00 RPA 120ml ja lõunaunne
14.30 lõunasöök püree lihaga (leib, keefir)
vahepala kamapallid, rosinad, kõrsik, porgand, puuvili või puuvilja püree
17.00 RPA 120ml
19.00 puder
21.00 RPA 120ml ja ööunne

Vahel öösiti sööb korra või paar.
Oskab keegi soovitada kuidas RPAd hakata ära jätma putru ja püreed sööb ta täitsa korralikud portsud rohkem ta lihtsalt ei sööks. Ja RPA on talle ikkagi veel toidu eest mitte janu kustutaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saab laps mul puuvilju(need vahepalax ja unustasin mainida) mahlased õunad ja pirnid ta lemmikud,viimasel ajal sööb isegi mandariine:) Võileiba näksib koos minuga,kui endale neid teen:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 23:18; 14.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil siis umbes nii:
varahommik, st et vahemikus kell 4-6 rp (oleneb, kui hea uni on parasjagu);
kell 9 peale ärkamist puder külmutatud marjadega, vahel ka puuviljadega;
kell 12 lõuna (peretoit), lisaks veel enne magaminekut kella 13 ajal veidi rp;
kell 16 paiku vahepala, milleks on enamasti keefirijook marjade-puuviljadega, rukkisai, mõni puuvili, kodujuust, teraviljapallid jms;
kell 19 õhtusöök (peretoit);
kell 20 enne voodisseminekut rp.
vahepeal joob vett, piima ja mahla ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äratus kell 8.30, RP
kell 10 jogurt, pannkook, kohupiim vms kerget.
kell 12 lõunasöök- peretoit ja magama
kell 14 RP
kell 15 kerge näks
kell 17 õhtusöök
kell 20 tuttu, enne seda kerge näks, nt õuna vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kõikidele emmedele: esimene laps ei tahtnudki peale RP midagi lisatoitu väga saada (kuni 1a3k). Sõi 1 korra päevas peretoitu ainult. Ja kosus jõudsamalt, kui mu praegune kõike sööv laps. Iga laps on erinev, ei saa võrrelda kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kell 7 äratus ja RPA
kell 9 teeb veel pool tundi und
kell 10 puder, muna, võileib, kartulisalat(väga meeldib lapsele)
kell 13 lõunasöök (supp, praad..mida isegi söön)
kell 17 jogurt v võileib
kell 19 RPA ja laps ööunne
vahepala sööb siis, kui soovi avaldab.

lõuna ajal laps keeldub magamast. Õhtul uinub kl 19(vahel varemgi), ärkab hommikul kl 7.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kell 9 äratus ja puder või muu ühine hommikusöök
kell 13 lõuna ja tuttu (tavaliselt eelmise päeva õhtusöök)
kell 16 kergem vahepala (puuvili ja kohupiimakreem jms)
kell 19 ühine õhtusöök perega
õhtul ennem magaminekut näksib midagi kui tahab
Toidu kõrvale joob keefiri, jogurtit, mahla ja vett. Vahepeal näksib puuvilja, kamapalle ja muud taolist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 1,1 aastase menüü,kuidas teil?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.