Esileht Koolilaps 11-aastase taskuraha

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: 11-aastase taskuraha

Postitas:

Kui palju annate taskuraha 11-aastasele lapsele? Ma mõtlen raha, mida ta enda tarbeks kulutada saab. Tuleb peale kooli poest läbi, ostab jäätist või juua jne. Tegelikult oleneb see vist ka elukeskkonnast. Üks asi on, kui laps käib linnas koolis iseseisvalt, ikka kulub rohkem. Maal ei pruugi poodi tee peale jäädagi, viib-toob kas koolibuss või vanemad.
Minu 11-aastane laps käib iga päev poest mööda ja ikka ostab sealt midagi juua või näksimist endale. Olen talle siiani andnud, kui küsib ja mingit konkreetset summat pole. Samas ta küsib ka väga vähe, vahel pakun ise lausa. Nüüd aga tekkis teema, et võiks olla mingi kuuraha. Kujutan ette, et 5 eur nädalas oleks normaalne. Või mis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et meil tulebki vast 3-5 eurot nädalas. Mina annan kah nii, kuidas juhtub. Ise ta eriti ei küsigi. Kui kuskile minek, siis küsib. Aga noh, mul läheb tänu tema huvialale tema peale ikka väga palju raha kuus :). Seega ma ei kurda, et ta raha ei küsi ;). Kallid võistused välismaal jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn
11-a poiss saab 2 ¤ nädalas. Rohkemaks ei pea vajalikuks. Seda enam, et pood on kooli kõrval. Pole mul vaja, et ta igasugust rämpsu ostab. Palju seda magusat siis süüa vaja on? Ostan ise ju koju magusat ka. Trennijoogidki ostan mina.
13-a poiss saab 5 ¤. Aga tal on mõnikord vaja süüa juurde osta. A la kui koolilõunast jääb väheks, ostab 1 ¤ prae lisaks. Iga päev ta seda ei vaja, siis see raha jääb muuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

2eur nädalas saab sellist raha, mida kasutab täiesti oma äranägemise järgi.
Aga lisaks annan puhveti raha nendeks päevadeks, kui trenn või huviring kohe peale tunde on. Siis saab täpse raha, ehk ütlebki, kas plaanib osta prae või saiakese. Veepudel on tal endal kaasas trennipäevadel.
Eraldi raha saab veel, kui on kuskile minek või soovib midagi osta (mitte söök) või võtavad sõbrannadega midagi ette (üksteise juures külas või peavad pikniku või midagi muud). Aga selle viimase rahaga on kuidas juhtub, alati ma ei aktsepteeri ka ta soove ja summasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me anname ka vastavalt vajadusele, ca 5-10 eur nädalas. lapsel on peale kooli iga päev trenn ja ise ostab omale juua, vahel ka midagi magusat enne trenni, sööb koolis pikapäevarühmas. ei keela magusa ostmist kuna trennid kestavad 3h ja liikumise puudumise üle ei kurda 🙂 hobi on kallis aga lapsel on vähemalt kooliväline aeg sisustatud ja ei veeda päeva arvuti seltsis või kuskil hängides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omad saavad kõik 5 eurot kuus. See on puhas nänniraha ja ma ei pea vajalikuks rohkem anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 10-aastane poeg, kes saab iganädalaselt 2¤. Kuna kolmel päeval nädalas läheb otse koolist trenni, siis juhul, kui meil kodus pole midagi sobilikku näksimist kaasa võtta (banaan, müslibatoon vms), annan veel 1 ¤. Kui sealt jääb üle, toob tagasi.
Viib ka taarat aeg-ajalt, selle raha saab endale.
Kui läheb kinno vms, siis saab eraldi mõne euro kaasa (ja kah toob selle, mis üle jäi, tagasi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil saab 5 euri nädalas. kui mingi jubeda käki on teinud, siis ei saa. taara viib ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastane poiss saab igakuiselt 30 eur pangaarvele. Sellises suurusjärgus igakuine taskuraha on tal juba 1. klassist peale olnud. Ise teab, mida teeb ja kuipalju kulutab. Otsa ei saa see tal kuu ajaga kunagi. Pigem koguneb ja siis ostab midagi suuremat.
Hiljuti ostis endale kogunenud taskuraha eest iPodi.
Järgmisest kooliaastast tõenäoliselt tõstame selle summa 50 eur peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsed 9 ja 12 saavad mõlemad 20 eurot kuus,asukoht tallinn.
minu arvates neil seda materiaalses mõttes vaja ei ole, kõik on ju olemas, aga emotsionaalses mõttes on. mõlemad tunnevad ennast kindlalt, kui raha on n.ö taskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastase tüdruku nädala taskuraha 5 euri. Lisaks laekub tema arvele ka igakuine lapsetoetus 19 euri. Seda ta üldjuhul ei kuluta niisama, vaid kogub suurema asja tarbeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane poiss ja saab nädalas 10 ¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab nädalas 1.30. Kui läheb klassiga teatri või kuhugi, siis saab lisaks. Ei ole ka vajadust rohkemaks. Sööb koolis pikkapäeva ja kulutab suhteliselt vähe. Sellestki jääb järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-a. tütrel niisama taskuraha polegi, kui kinno minek või kellegi pool ööbimine ja midagi vaja kaasa osta, siis küsib. Niisama vast saab maksimaalselt 5 eurot kuus.

Ega ta rahul ole, lubasingi nüüd ikka aeg-ajalt taskuraha andma hakata. See saab olema vast 3 eurot nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab (9a) vanavanematelt 50.- kuus. Ise planeerib, umb 20.- on vist kulutusteks (kino jms), 30.- kogumisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, miks mõni peab endastmõistetavaks, et 11a koolist tulles poest läbi astub.
mu 13a on elus vabatahtlikult vist vaid paar korda üksi poes käinud, kuigi elame kesklinnas.

mingit kindlaksmääratud taskuraha pole kunagi olnud. lapsel on oma pangaarve ja pangakaart, aga seda ta vist eriti tihti kaasa ei tassi.
lisaks küsin vahetevahel, et kas tal sularaha on vaja. Kui on liiga vähe, annan juurde. tavaliselt mingi 5-7¤ stabiilselt rahakotis sularaha vähemalt.

Põhiliselt kasutab oma raha koolis või trennis jookide-piruka ostimiseks pärast trenni või kehalist. kui klassiga kuhugi väljasõidule minek, siis maksab ka oma lõunasöögi, piletite jne eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastasel on pangakaart. Sinna kannavad vanaemad ja kes iganes heaks arvavad. Ise kulutab ja arvestab. Vahel, kui sularaha kohe tarvis, siis annan. Polegi ammu sinna kaardile vaadanud. Pole meeles olnud. Arvan, et tal on seal mitusada eurot. Maksab mõnikord ka ise oma kodulooma kulusid või muid asju, mida mina oluliseks ei pea, aga ise ihaldab… Tühjaks pole see kaart vist kunagi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps 11-aastase taskuraha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.