Esileht Koolilaps 11 aastase tüdrukuga hädas

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: 11 aastase tüdrukuga hädas

Postitas:

Koju minnes ei vahetanud sõnagi omavahel. Tal on eriti suur hirm, kui ma vait olen. Lõpuks, kui toit valmis oli läksin tema tuppa ja pani asjad kokku minu ees. Küsisin, et kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab. Ütles, et on alandav ja tunneb ennast titena.

Ega siin pole muud öelda, kui et lapsest on tõeliselt kahju.
🙁
Te ju ei lahendanud tema jaoks probleemi.
Sa lihtsalt hirmutasid ta ära ja panid ta tunnistama, et ta on alandatud sinu ees.
Edaspidi ta võib-olla tõesti ei nuta enam su ees, ei saada sind pimedasse kohta, ei küsi enam su abi, ei näita, et tal on raske olla. Aga mitte selle pärast, et tal nüüdsest alates kõik korras oleks. Vaid selle pärast, et ta ei saa enam isegi oma ema ees nutta ega temalt abi loota.

+11
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:43; 03.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hirmutanud! Just selle pärast tegingi kiirelt toidu valmis, et mitte üle jala neid asju arutada, veel vähem teiste laste kuuldes. Vaikisime mõlemad, kui koju jõudsin. Konkreetseks jäämist pidasin sel kohal äärmiselt oluliseks! Ei rääkinud mina oma emaga nii ja sama ootan ka oma lastelt. Teised lapsed ei pea selle pärast toitu ootama, et ma tütrega tund aega tema toas räägin. Laps sai väga hästi aru, et nii emale öelda ei tohi. Samas saan mina tema eripärast samuti aru ja loomulikult toetan ja aitan teda kõiges. Ta teab seda ja meil on väga usalduslik suhe.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 02.04 09:35; 02.04 09:49; 02.04 09:58; 02.04 10:33; 02.04 10:57; 02.04 11:06; 02.04 11:27; 02.04 11:43; 02.04 12:11; 02.04 12:37; 03.04 09:19; 03.04 13:08; 04.04 10:50; 12.04 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii ma teengi. Oleme rääkinud ja ta ei oska öelda miks nutma hakkab. Ütlebki, et tuleb nutt peale ja siis nutabki. Kui küssin, et mida tema teeks siis ütleb, et ta ei tea. Alati algab heaga ja olen nii palju abiks, kui tal vaja (mitte üleliia), kuid lõpeb asi alati ühtemoodi. Tema nutab, vihastab jne, et mul ei ole talle just täpselt seda lahendust pakkuda, mida ta soovib.

😀 Su lapsel on ju puberteet algamas. Minu tütar oli just samas vanuses oma tunnetega hädas. Iga minu lause tundus talle karjumisena, iga märkus või meeldetuletus oli mölisemine. Võis TÄIESTI tühja koha pealt südamest nutma pursata. Ilmselt hoidis koolis oma tundeid kramplikult vaos ja kodus enam ei jaksanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hirmutanud! Just selle pärast tegingi kiirelt toidu valmis, et mitte üle jala neid asju arutada, veel vähem teiste laste kuuldes. Vaikisime mõlemad, kui koju jõudsin. Konkreetseks jäämist pidasin sel kohal äärmiselt oluliseks! Ei rääkinud mina oma emaga nii ja sama ootan ka oma lastelt. Teised lapsed ei pea selle pärast toitu ootama, et ma tütrega tund aega tema toas räägin. Laps sai väga hästi aru, et nii emale öelda ei tohi. Samas saan mina tema eripärast samuti aru ja loomulikult toetan ja aitan teda kõiges. Ta teab seda ja meil on väga usalduslik suhe.

Sa tegeled praegu tagajärgedega, mitte põhjustega. Sa reageerid pekki saatmisele, kuid ei mõista et mitu hetke (päeva, kuud, aastat?) varem, kui lapse tuurid veel madalamad olid, ei mõistnud ega toetanud sa teda piisavalt. Võibolla jätsid ka mõned põhjus-tagajärg-stiilis piirid maha märkimata.
Ja lapsega jonnakalt vaikimine on minu meelest manipuleerimine. Keegi juba eespool küsis: kumb teist laps ja kumb lapsevanem on?
Pole viga, me kõik eksime.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 09:19; 03.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna lapsele aega.
Meil küll kodus veidi noorem, aga samuti hommikul oma aega vajav.
Ärkamisaega vajab min 70 minutit. Midagi pole teha. Muidu ei jõua end asju valmis.
Aga sain sellele kohe pihta, vist kaheselt, kui “mina-ise” periood algas. Ärkabki nii palju varem, et kõik rahulikult teha ja asjad kontrollida. Sh peab kooli saama 30 minutit enne tundide algust. Kohendasin meie elurütmi, polnudki nii hull. Olen ise ka muidugi pikem ärkaaja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sama vana poiss ja meil aitab see, et kooliasjad paneb ta kokku kohe, kui viimane õppimine on tehtud. See nagu paneb punkti kodus õppimisele. Vahin jah juures ka, kui vaja. HOmmikul on tal alates ärkamisest uksest väljumiseni u 30 aega. Ise dušši alla ma küll ei jõua sel ajal, sest lihtsalt koguaeg on tempo peal. Terevisiooni järgi vaatan: esimeste uudiste ajal peab olema voodis üleval, multika ajal lõpetama pesu, sel ajal olen talle võikud teinud ja ette pistnud, siis läheb paneb riidesse (koolipluusi viskan mina talle kätte kapist), teiste uudiste ajal esikus ja õueriietesse. Ainult nii saab. Kui sinu oma kohmerdab rohkem, siis tuleb varem äratada, ma arvan. MInu oma suudab selle lühikese aja jooksul ka veel tahvlist videosid vahtida…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Emmekene” “minu närve süüa” “ma olen solvunud”
Tundub, et oled ka ise labiilne.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:01; 04.04 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Emmekene” “minu närve süüa” “ma olen solvunud”

Tundub, et oled ka ise labiilne.

sa ei solvu kunagi?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tõesti olen solvunud. Kõige rohkem tähelepanu kolmest lapsest saab just tema. Ta on olnud kogu aeg emotsionaalsem, hellema hingega jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 02.04 09:35; 02.04 09:49; 02.04 09:58; 02.04 10:33; 02.04 10:57; 02.04 11:06; 02.04 11:27; 02.04 11:43; 02.04 12:11; 02.04 12:37; 03.04 09:19; 03.04 13:08; 04.04 10:50; 12.04 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste kasvatamisel on oluline järjekindlus ja olgem ausad – nõudlikkus. Meil on kindel kaup – õhtul peale õppimist pannakse koolikoti asjad ära. Mingit hommikust sahmerdamist ja plähmerdamist ei toimu. Ei ole kohta ka kauplemisel ega vastuvaidlemisel. Lapsed teavad oma kohutusi. Õhtul minnakse mõistlikul ajal magama, mobiil pannakse laua peale (ei pea kuuri peitma) ning hommikul ärkvad lapsed ise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 13:03; 04.04 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste kasvatamisel on oluline järjekindlus ja olgem ausad – nõudlikkus. Meil on kindel kaup – õhtul peale õppimist pannakse koolikoti asjad ära. Mingit hommikust sahmerdamist ja plähmerdamist ei toimu. Ei ole kohta ka kauplemisel ega vastuvaidlemisel. Lapsed teavad oma kohutusi. Õhtul minnakse mõistlikul ajal magama, mobiil pannakse laua peale (ei pea kuuri peitma) ning hommikul ärkvad lapsed ise.

Kui vanad su lapsed on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste kasvatamisel on oluline järjekindlus ja olgem ausad – nõudlikkus. Meil on kindel kaup – õhtul peale õppimist pannakse koolikoti asjad ära. Mingit hommikust sahmerdamist ja plähmerdamist ei toimu. Ei ole kohta ka kauplemisel ega vastuvaidlemisel. Lapsed teavad oma kohutusi. Õhtul minnakse mõistlikul ajal magama, mobiil pannakse laua peale (ei pea kuuri peitma) ning hommikul ärkvad lapsed ise.

Kui vanad su lapsed on?

11 ja 14

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 13:03; 04.04 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aitagi mitte miski muu, kui võtan talt nutika füüsilist jõudu kasutades ära ja topin endale taskusse. Kui jätan nutika kuskile sahtlisse, siis ta läheb ja võtab selle sealt ikkagi. Kui ta keeldub andmast mulle nutikat, siis kutsun isa appi, üks siis hoiab tüdrukut jõuga kinni ja teine rebib talt nutikat peost. Sinna juurde käib piiga ülivali kisa (jah, teatage nüüd lastekaitsele!)

Kas lihsam poleks lapsel internetimahtu piirata (mingi kõige väiksem pakett näiteks), kodus mingi kell wifi välja lülitada, nutitelefoni asemel nuputelefon, millel internetivõimalus puudub?
Üks hoiab jõuga kinni ja teine võtab jõuga ära, see oleks võibolla põhjendatud kui laps nuga või püstol käes ähvardaks kellegi ära tappa, aga mitte siis kui laps lihtsalt sõna ei kuula. Soovitaks teil mingi psühholoogi või perenõustaja juurde minna (mitte et mul neisse väga palju usku oleks, aga tundub et praeguste meetoditega lähete ikka väga rappa).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi mu oma lapselegi hiljaksjäämine, viimasel hetkel enne õpetajat klassi jõudmine ( täpselt nii olgi, et pigem ei lähekski, kui teab, et peab hilinema ja põhjendama) vms ja pisarad olid alguses või mingi hetk ka kergelt tulema. Aga on õppinud põhjendama ja mitte kõrvale hiilima kergemat vastupanu teed minnes.
Oleme alati saanud lapsega hiljem asju arutleda ja laps suudab sellest nö järeldusi teha ja õppida. Alati on lapsele sobinud õppimiseks ka ümberpööratud näited, kui mul läheb tööl olude sunnil pikemalt ja kas siis oleks parem, kui ma hüsteeritsen ja üleüldse koju ei tuleks/lapse olulisele üritusele ka väikse viibimisega ei tuleks või parem siiski jõuaksin hilinemisega ja saan ikkagi kodus toimetused tehtud (ei lükka järgnevatele päevadele kuhjuma)või olen siiski ka lapse jaoks olemas vaatamata ka mingisuguste asjade mittelaabumisele. Meil juba lapse lasteaia ajast saadik hajumus, et kotid, riided, vajalikud asjad paneme õhtul valmis, sest hommikul vajame kõik rahulikumat aega. Last oli vaja küll esimestes klassides utsitada koolikotti kokku panema, aga ammu toimib, kuigi küsin ikka üle (pigem see rohkem hoolivuse märk). Hommikuti ärkab ise omale pandud äratuskella abil (vajab pikemat jommikust ülevalolekut, kui meie) alates 2. klassist ning on ammu enda jaoks ära õppinud, mis kell hiljemalt sööma, mis kell riidesse, mis kell peaks kodust välja astuma. Kui ikka puhv on eelmisel õhtul kuskile ära pandud, et ei leia, siis tuleb panna muu olemasolev ja minna (ta küll poiss ja riietuses nii kinni ei ole, aga samas oma meelidvaid asju tahab ikka alati kanda).
Lisaks, kuidas on ekraanide (liig)kasutamisega ja kas läheb mõistlikul ajal magama. Just arenguvestlusel tuli välja, et need lapsed on emotsioonidega (meil puberteediga möllamas)rohkem hädas, kes väga hilja magama lähevad ja ilmselt siis õhtust/öist aega ka ekraanides veedavad (ma kuulen küll, kui tihedalt ja mis kell lapse telefon piikusb teiste sõnumitest, sest ta tel mingist ajast elutoas ja mõnikord jääb hääle peale).
Selle mütsi otsisite (koos või suunasid ta vajaliku kasti juurde) loodetavasti sama päeva õhtul üles ja jutu käigus suunasid teda mõtlema lähiaegade soovitud riiete üle ja äkki on mõni asi veel mõistlik ennetavalt kastist üles otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tüdrukul isa on, äkki tasuks põhjuseid sealt otsida. Tüdruk on ebakindel jne ja jäänud isaarmastusest ilma. Saan aru, et olete lahus, kuidas on tüdrukul isaga suhted?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal õhtul on sama jutt. Pange oma kooliasjad kokku. Teised kaks panevad ja kõik ok. Tema vastus on-jajah, kohe panen. Varem olid need kogu aeg pandudki. Viimasel ajal jääb see lihtsalt tegemata.

No siis KÄSED panna ja kõik! Mingit oota-kohe’t ei ole.
Kes teil seal peres lapsevanem on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukul on isa täiesti olemas ja suhted on neil head. Hilinemine ongi tingitud sellest, et esimeses klassis, kui laps isa juures oli siis magas isa pidevalt sisse ja tüdrukul oli piinlik kooli hilineda. Sellest on ilmselt mingi kompleks välja kasvanud.
Nagu ma juba eelnevalt ütlesin, et saime asjad joonele ja kõik on korras. Paistab, et see oli kerge motivatsiooni langus vms.
Nii nagu varasemalt paneb ta oma asjad kokku nii riided, kui kooliasjad koheselt peale õppimist. Nutu asjaga veel tegeleme ja see on ikka ilmselt tingitud algavast puberteedist. Emotsioonid keevad üle jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 02.04 09:35; 02.04 09:49; 02.04 09:58; 02.04 10:33; 02.04 10:57; 02.04 11:06; 02.04 11:27; 02.04 11:43; 02.04 12:11; 02.04 12:37; 03.04 09:19; 03.04 13:08; 04.04 10:50; 12.04 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Üli)tundlikkuse raamatuid võib ka lugeda, minu meelest poiste omas (mul üks poegadest eriti õrnake) oli just eelpuberteeti pikalt puudutatud.

Olin ise kergesti nutma puhkev laps ja dressuur selle vastu ei aita (nullib enesehinnangut), kaasatundmine ka mitte (tekitab ebakindlust). Aitab positiivne muster, laiema plaani meeldetuletamine. Loodus, liikumine, naer.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 10:31; 02.04 11:40; 02.04 12:04; 12.04 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suureks paisunud koolistress, ütleksin ma hoopis. Miks laps nii paaniliselt küll eksida kardab ja alles kümneaastasena? Kannatage see 2 kuud veel ära ja mõtle leebema kooli otsimise peale, mis last nii värisema ei pane ja tema ega sinu elurõõmu ei riku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealt tuleb vastuseks Jaaaaa koheeeee mine äraaaaa, jäta rahule jne.

Kuidas sa lased lapsel endaga niimoodi rääkida? Sry, aga pole see lapse trauma isa sissemagamise pärast nii suur midagi. Su plika on ära hellitatud ja kehvalt kasvatatud, kui loodab kisades enda tahtmist saada.

Täitsa kahju, et tänapäeva põhiliseks kasvatusmeetodiks “Räägi lapsega ja püüa teda mõista” on. Olen rohkem kui kindel, et üks korralik sirakas õigel oleks lapsele rohkem kasuks kui tema kummalise käitumise aastatepikkune mõistmine ja lõputu räägime-räägime-räägime.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime eile õhtul asja korda. Koju minnes ei vahetanud sõnagi omavahel. Tal on eriti suur hirm, kui ma vait olen. Lõpuks, kui toit valmis oli läksin tema tuppa ja pani asjad kokku minu ees. Küsisin, et kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab. Ütles, et on alandav ja tunneb ennast titena.

Ära ei unusta ma seda väga pikka aega kuna olen solvunud. Kogu vestlus oli väga rangel toonil, mis teda muidugi nutma ajas jälle. Vabandas muidugi ka.

No ma ei tea! Kuidagi liiga kamandav ja range tundud, kui seda teksti lugeda. Saan aru, et sellised hüsteeritsemised lapse poolt ajavad jube närvi, eriti hommikuti, aga see sinu vaikimine ja pärast mõnitamine sõnadega kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab ja uuesti nutma ajamine ja lapse vabanduse palumine. Seda oli küll veidi kõhe lugeda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan samuti, et ehk eelpuberteet. Võibolla tasuks kalendrisse teha märked nendel päevadel kui on olukord eriti hull, lihtsalt endale teadmiseks. Ja kui kõik kordub igal kuul samal ajal, siis võibolla on tõesti tegemist hormonaalsete muutustega, mis mõjutavad tujude muutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealt tuleb vastuseks Jaaaaa koheeeee mine äraaaaa, jäta rahule jne.

Kuidas sa lased lapsel endaga niimoodi rääkida? Sry, aga pole see lapse trauma isa sissemagamise pärast nii suur midagi. Su plika on ära hellitatud ja kehvalt kasvatatud, kui loodab kisades enda tahtmist saada.

Täitsa kahju, et tänapäeva põhiliseks kasvatusmeetodiks “Räägi lapsega ja püüa teda mõista” on. Olen rohkem kui kindel, et üks korralik sirakas õigel oleks lapsele rohkem kasuks kui tema kummalise käitumise aastatepikkune mõistmine ja lõputu räägime-räägime-räägime.

Loen ja imestan ka. Mul on ka 11a tütar ja see plika on sul lihtsalt ärahellitatud jõmpsikas. Iga asja peale pill lahti ja siis on teada, et emmekene reageerib.

Meie saime eile õhtul asja korda. Koju minnes ei vahetanud sõnagi omavahel. Tal on eriti suur hirm, kui ma vait olen. Lõpuks, kui toit valmis oli läksin tema tuppa ja pani asjad kokku minu ees. Küsisin, et kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab. Ütles, et on alandav ja tunneb ennast titena.

Ära ei unusta ma seda väga pikka aega kuna olen solvunud. Kogu vestlus oli väga rangel toonil, mis teda muidugi nutma ajas jälle. Vabandas muidugi ka.

No ma ei tea! Kuidagi liiga kamandav ja range tundud, kui seda teksti lugeda. Saan aru, et sellised hüsteeritsemised lapse poolt ajavad jube närvi, eriti hommikuti, aga see sinu vaikimine ja pärast mõnitamine sõnadega kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab ja uuesti nutma ajamine ja lapse vabanduse palumine. Seda oli küll veidi kõhe lugeda.

Mis kõhe? Mis siis ema peaks tegema? Tagajalgadel seisma ja jõmpsikal laskmagi puududa koolist siis kui heaks arvab ja ennast pimedasse kohta ka laskma? Kellata ei tohi muidu lapsuke saab veel trauma? Haige ühiskond ja haigete lumehelbekeste põlvkond, keda te kasvatate.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

mida head on selles, et laps on viieline? Ja mida halba selles, kui ta varsti enam seda pole? Nelja-viieline, sekka mõni harv kolm on palju elutervem olukord…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koju minnes ei vahetanud sõnagi omavahel. Tal on eriti suur hirm, kui ma vait olen. Lõpuks, kui toit valmis oli läksin tema tuppa ja pani asjad kokku minu ees. Küsisin, et kas on hea tunne, kui emmekene kõrval istuma peab. Ütles, et on alandav ja tunneb ennast titena.

Ega siin pole muud öelda, kui et lapsest on tõeliselt kahju.

????

Te ju ei lahendanud tema jaoks probleemi.

Sa lihtsalt hirmutasid ta ära ja panid ta tunnistama, et ta on alandatud sinu ees.

Edaspidi ta võib-olla tõesti ei nuta enam su ees, ei saada sind pimedasse kohta, ei küsi enam su abi, ei näita, et tal on raske olla. Aga mitte selle pärast, et tal nüüdsest alates kõik korras oleks. Vaid selle pärast, et ta ei saa enam isegi oma ema ees nutta ega temalt abi loota.

tead, käi kanni. emal on samamoodi õigus tunnetele, õigus solvuda, vaikida ja häält tõsta. mina oleks sel hetkel oma lapse peale niimoodi röökinud, et majakatus oleks pealt ära lennanud. mismõttes ta võtab endale õiguse mind sõimata, ise ei saa elementaarse enesehooldusega hakkama? ei ole see laps mingi kalliskivi, kelle ümber ainult kikivarvul kõndida ja sosinal mahedaid sõnu kõneleda. paras ongi korra kodus selgeks õppida, et kui saadad, siis saadetakse sind ennast veel hullemini.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealt tuleb vastuseks Jaaaaa koheeeee mine äraaaaa, jäta rahule jne. Olen proovinud. Ja siis käin nagu loll edasi-tagasi. On koos ? Ikka veel ei ole? Miks? Eks ma siis ootan siin…

Et kui su laps saadab su ukse pealt minema siis sa lähedki? Mul on kodus 11-aastane kes ei viitsi kohe üldse midagi teha. Löön kasvõi lärmi ja seisangi kõrval, et ruttu asjad kokku- hop, hop. Telefoni ja arvuti keeld läheb automaatselt peale kui ei kuula ja ei tegutse. Ja mis mõttes laps saadab mind minema? Kes kelle katuse all elab? Tuleb tekitada sõjaväekord kui laps muudmoodi aru ei saa! Ja õhtul kooliasjad kokku ja riided valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Koolilaps 11 aastase tüdrukuga hädas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.