Esileht Ajaviite- ja muud jutud 11 aastat vanad marineeritud kurgid. Kas süüa kõlbavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: 11 aastat vanad marineeritud kurgid. Kas süüa kõlbavad?

Postitas:
Kägu

Keldrist leidsime 11 aastat vanad marineeritud kurgid, huvitav kas need süüa ka kõlbaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Marina25

RE: 11 aastat vanad marineeritud kurgid. Kas süüa kõlbavad?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keldrist leidsime 11 aastat vanad marineeritud kurgid, huvitav kas need süüa ka kõlbaks?
[/tsitaat]
aga katseta siis. eks vaata, mis sinust saab!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei julge, kuigi hirmus kurgiisu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust marineeritud kurgid on juba teisel talvel tavaliselt kõlbmatud (lähevad pehmeks ja käärima ju), üle aasta ikka hoida ei tasu. Vahel siiski kõlbavad ka teisel talvel. Aga 11 aastat kurke hoida??? Kas nende välimuses on tõesti veel midagi, mis kurki meenutab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina julgeks kui lahti tehes on tavaline lõhn. Muud kahjuks ei oska öelda. 1996 tehtud moosipurk oli eelmisel aastal veel igatahes vägagi tarbitav 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välimuselt on väga ilusad, aga jah… tõenäoliselt pahad juba. Ega neid kurke meelega hoitud nii kaua, vaid olid peidus ja nüüd siis avastatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul vanaemal oli keldris moosid ikka mitu aastat vana, ühte pohlamoosi mäletan vaadeldi sõnadega, näe see on veel vanaperenaise tehtud (ehk vanavanaema)! tõesti mäleta, kas see moos ka ära söödi.
tee lahti ja vaata, minu arust mürgiseks nad ei muutu. ohtlikud pidid olema kirssidest tehtud hoidised, kuna kivide tuumad sisaldavad sinihapet vms. jama

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

teatrietendus eesti matus tuli meelde …

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ämmale on need väga head

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ei julge proovida? Halvim asi, mis võib juhtuda, on see, et nad on maitsetud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
hiline

pöördu ETV poole ja homme õhtul sööge ära ametliku eksperimendi käigus koos Marko Reikopi ja Anu Välbaga Solarise klaaside taga, luban, et vaatan ka 😀 Lisaks võib paluda kommentaare mõne teaduri käest nagu ikka

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära söö. sa ei saa kindel olla, et nad seal korralikult suletud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas tõesti leidub nii ihnsaid inimesi, kes on nõus sööma peaaegu et arheoloogilist leidu, peaasi et midagi raisku ei lähe.
kas sul ei ole 1 eurot, et poest uued kurgid osta?

Please wait...
Postitas:
xkestx

ma võtan juba aasta hoogu et punn maha keerata 1988a mustika tikri moosil:D siiani käin vaatan ja vesistan sest see mul elav vein juba riiulil:D

Please wait...
Postitas:
paadund perekoolik

No peab see ikka nälg või vaesus olema, mis 11 aastat vanu kurke sööma paneb! No et äkki läheb õnneks ja ei juhtu midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hoiaksin veel 10 aastat ja müüksin siis kalli raha eest maha 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teeks küll lahti ja huvi pärast maitseks. Tükike küll liiga teha ei saa. Ja asi pole 1¤ vaid uudishimus. Kui süüa ei kõlba, siis saad vähemalt sügiseks tühja purgi kuhu järgmiseks 11 aastaks kurgid seisma panna :):):)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui purgi sisu on ilus, selge ja ei ole sogane, siis peaks kõlbama.

Please wait...
Postitas:
rlv

Küsimus ei ole ju ihnsuses, vaid uudishimus. Mind ka väga huvitab, et kas ikkagi kõlbavad.

Palun, teemaalgataja, tee meile seda meelehead ja maitse natukenegi! Muidugi juhul, kui lõhn lubab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üks sõber tõi keldrist umbes 5 aastat vanad kurgid lauale. Kellelegi midagi nende vanuse kohta midagi ei öelnud, pani aga lauale ja kuna need kurgid nägid täitsa normaalsed välja, siis me lõime kohe isukalt hambad sisse ka. Väga räme kopitanud ja mädanenud maitse oli, täiesti söögiks kõlbmatu õudus, ehkki purk oli kenasti hermeetiliselt suletud ja puha. Sõber ise ei näinud 5 aasta vanustes kurkides midagi imelikku. Üks näljane hipi siis sõi neid kurke isuga – aga too sõi muidugi absoluutselt kõike, mis hamba all ei karjunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ühe tuttava vanaisa tõi keldrist mingi päris vana seenehoidise. Sõi ära ja sama päeva õhtul suri. Võibolla kokkusattumus, sest vanaisa oli muidugi juba ise ka päris vana…

Please wait...
Postitas:
ahv

Ma eriti ei usu, et kurgid on 11 aastat vanad. Pigem on nad 10,5 või 11,5 aastat vanad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kas tõesti leidub nii ihnsaid inimesi, kes on nõus sööma peaaegu et arheoloogilist leidu, peaasi et midagi raisku ei lähe.
kas sul ei ole 1 eurot, et poest uued kurgid osta?[/tsitaat]
tead, asi pole rahas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tead, asi pole rahas.[/tsitaat]Täpselt. Merepõhjas aastasadu seisnud veini maitseks küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui lõhn ja maitse on head, siis kõlbavad küll. Ja siis saab kiidelda, kuidas vanasti ikka osati marinaade teha, et kaua säiliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind eriti ei huvitaks, kas nad süüa kõlbaks – mina neid ei sööks

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul ühe tuttava vanaisa tõi keldrist mingi päris vana seenehoidise. Sõi ära ja sama päeva õhtul suri. Võibolla kokkusattumus, sest vanaisa oli muidugi juba ise ka päris vana…[/tsitaat] seened muutuvad mürgiseks seistes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kurkidest sai siis?

Please wait...
Postitas:
talent

Mis kurkidest sai siis?

Ilmselt saadeti pensionile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

<em class=”d4pbbc-italic”><span class=”d4pbbc-font-size” style=”font-size: 10px”>Kägu kirjutas:</span>

Mul ühe tuttava vanaisa tõi keldrist mingi päris vana seenehoidise. Sõi ära ja sama päeva õhtul suri. Võibolla kokkusattumus, sest vanaisa oli muidugi juba ise ka päris vana…

seened muutuvad mürgiseks seistes.

Kurgid ka. Kuskil oli mingi artikkel ka selle kohta, aga ei viitsi otsida. Kui vedelik on hägune, siis ei tohiks süüa.
Vahel läheb vedelik häguseks kohe peale avamist, paari minutiga. Enne oleks nagu kõik korras.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 11 aastat vanad marineeritud kurgid. Kas süüa kõlbavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.